راهنمایی برای خرید مانیتور LCD برای XBOX 360..با قیمتهای مناسب

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
فقط همینو بگم که شغل من دقیقا همونه که گفتی و برای طراحی گرافیکی و بخصوص چاپ, اصلـآ و ابدآ مانیتور lcd و led و از این قبیل چرت و پرت ها بدرد نمیخورن.چون هیچ وقت روی این مانیتور ها نمی تونید رنگ های cmyk واقعی رو ببینید و همیشه نتیجه ای رو که در چاپ میبینید 180 درجه با اون چیزی که تو مانیتور دیدید فرق میکنه(مگه اینکه با custom CMYK کار کنید که بازم دردسر داره ...).
بازی کردن,گشت و گذار تو نت,فیلم دیدن ... این مانیتور ها فقط بدرد این کارا میخورن,یعنی اینکه بشینی تصویر رو تماشا کنی و از رنگ های زیباش لذت ببری.
به امید روزی که O-led ها وارد بازار بشن و این مشکل رو حل کنن

خب اطلاعات شما کامل نیست
واقعا جالب نیست که بعد از سالها از منسوخ شدن CRT ها هنوز هم از اونا برای کار طراحی استفاده کرد،اونم با اون همه مشکلات و مضراتی که دارن

یک نوع فن آوری خاص وجود داره بنام IPS Panel که اختصاصا برای LCD های حرفه ای با نمایش کیفیت و پالت رنگ طبیعی ساخته شده و در بعضی مدلها هم بکار رفته،اما قیمت بالاتری نسبت به پانلهای معمولی TN دارن

بعضی مدلهای مانیتور برند DELL از این نوع هستن ،ضعفشون هم توی سرعت پاسخگویی هست که باعث میشه برای بازی مناسب نباشن.

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
خب اطلاعات شما کامل نیست
واقعا جالب نیست که بعد از سالها از منسوخ شدن CRT ها هنوز هم از اونا برای کار طراحی استفاده کرد،اونم با اون همه مشکلات و مضراتی که دارن

یک نوع فن آوری خاص وجود داره بنام IPS Panel که اختصاصا برای LCD های حرفه ای با نمایش کیفیت و پالت رنگ طبیعی ساخته شده و در بعضی مدلها هم بکار رفته،اما قیمت بالاتری نسبت به پانلهای معمولی TN دارن

بعضی مدلهای مانیتور برند DELL از این نوع هستن ،ضعفشون هم توی سرعت پاسخگویی هست که باعث میشه برای بازی مناسب نباشن.

خب من هیچ اطلاعی راجع به این مورد از lcd ها نداشتم
با این حساب تمام lcd هایی که تو بازار ریخته جزء TN به حساب میان دیگه؟

بعد حالا چه تفاوتی در ساختار بین این 2 نوع lcd وجود داره؟
تفاوتی هم تو کارکرد داره یا این هم مثل قضیه led ....؟چون اگه این نوع نمایشگر ها زاویه دید و رنگ اشون مثل lcd های رایج در بازار باشه باز هم بدرد طراحی نمیخوره و دوباره crt میشه بهترین انتخاب.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
خب من هیچ اطلاعی راجع به این مورد از lcd ها نداشتم
با این حساب تمام lcd هایی که تو بازار ریخته جزء TN به حساب میان دیگه؟

بعد حالا چه تفاوتی در ساختار بین این 2 نوع lcd وجود داره؟
تفاوتی هم تو کارکرد داره یا این هم مثل قضیه led ....؟چون اگه این نوع نمایشگر ها زاویه دید و رنگ اشون مثل lcd های رایج در بازار باشه باز هم بدرد طراحی نمیخوره و دوباره crt میشه بهترین انتخاب.

بله،پنلهای موجود توی بازار اکثرشون TN هستن
راستش طراحی و شیوه ی کارکرد TN و IPS کلا با هم تفاوتهایی دارن

TN:قیمت کمتر،زاویه دید محدود،پالت رنگی محدود،سرعت پاشخگویی بالا
IPS:قیمت بیشتر،زاویه دید بهتر،پالت رنگی کامل،سرعت پاسخگویی پایین

اطلاعات کاملتر در ویکی

راستی w2286l هم مثل lcd های دیگه از بغل نگاه کنی سیاه دیده میشه؟

بله،همگی مشکل محدودیت زاویه ی دید رو دارن،حالا یکی بیشتر،یکی کمتر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
زاویه ی دید w2261vp
H:160
V:170
هستش !
زاویه ی دید یعنی چی؟
خب اینا زاویه ی دید عمودی و افقی هستن دیگه

اما مشخصات عنوان شده برای همه ی مدلها در عمل یکسان نیستن و ممکنه بدتر از زاویه ی اعلام شده ی رسمی باشن

بعدم زاویه ی دید آخرین نقطه ی قابل مشاهده رو در هر جهت بیان می کنه،نه آخرین نقطه ای که کیفیت تصویر و رنگش عوض نمی شه.

niko gta

کاربر سایت
Dec 11, 2008
8
سلام

من XL 2370 دارم و خیلی هم ازش راضیم چه توی بازی چه فیلم چه اینترنت.تنها ایرادی که بهش وارد هست اینه که پایش قابلیت حرکت نداره و ثابت هست :-"

monitorbaz

کاربر سایت
Dec 1, 2009
30
بله،پنلهای موجود توی بازار اکثرشون TN هستن
راستش طراحی و شیوه ی کارکرد TN و IPS کلا با هم تفاوتهایی دارن

TN:قیمت کمتر،زاویه دید محدود،پالت رنگی محدود،سرعت پاشخگویی بالا
IPS:قیمت بیشتر،زاویه دید بهتر،پالت رنگی کامل،سرعت پاسخگویی پایین

اطلاعات کاملتر در ویکی

بله،همگی مشکل محدودیت زاویه ی دید رو دارن،حالا یکی بیشتر،یکی کمتر
ممنون از اطلاعاتت. الان مدل هايي كه داره روش بحث ميشه جزو كدوم دستست؟
2261
2286 و ساير LCD ها. قاعدتا IPS هستن ديگه...
جالب بود مطلبت. ممنون

metal game

کاربر سایت
Feb 13, 2010
35
سلام!
اینو میدونستید که w2286l پس زمینه اش led هستش و هنوز تو مانیتور کریستال مایع وجود داره و این بدین معناست که مانیتور led نیست و فقط مارو میخوان با تبلیغات خر کنن !:horse:
من که دیگه تصمیمم رو گرفتم میخوام برای بازی یه w2261vp بگیرم!:hide:

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
سلام!
اینو میدونستید که w2286l پس زمینه اش led هستش و هنوز تو مانیتور کریستال مایع وجود داره و این بدین معناست که مانیتور led نیست و فقط مارو میخوان با تبلیغات خر کنن !:horse:
من که دیگه تصمیمم رو گرفتم میخوام برای بازی یه w2261vp بگیرم!:hide:
خوب دوست عزیز واقعا فکر میکنی اگه oled بود با این قیمت عرضه میشد ؟ :biggrin1:
wled هست که با این سایز با این قیمت عرضه میشه

oled فوق العاده گرون قیمته و حالا حالا ها هم عمده نمیاد تو بازار چه برسه فراگیر شدنش :biggrin1:

metal game

کاربر سایت
Feb 13, 2010
35
خوب دوست عزیز واقعا فکر میکنی اگه oled بود با این قیمت عرضه میشد ؟ :biggrin1:
wled هست که با این سایز با این قیمت عرضه میشه

oled فوق العاده گرون قیمته و حالا حالا ها هم عمده نمیاد تو بازار چه برسه فراگیر شدنش :biggrin1:
خوب به نظر شما کدوم برای گیم مناسب تره
w2286l یا w2261vp ؟؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر