راهنمایی در اشتراک گذاشتن اینترنت لپ تاپ با موبایل

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
سلام
من تصمیم دارم که اینترنت لپ تاپ رو با موبایلم به اشتراک بذارم (موبایل قابلیت wifi داره)

قبلا روی لپ تاپ یکی از دوستانم که hp و مبتنی بر ویستا بود انجام دادم و این کار با موفقیت انجام شد.
از طریق ساختن یک کانککش جدید از نوع hoc to hoc یعنی از طریق این کانکشن میشه چند لپ تاپ اطلاعاتشون رو به اشتراک بذارن.

ولی حالا که از طریق لپ تاپ خودم امتحان می کنم نمی تونم با موبایلم به اینرنت لپ تاپم دسترسی داشته باشم حتی توی تنظیماتش هم رفتم و تیک گزینه اشتراک اینترنت بین لپ تاپ و وسایل رو هم زدم ولی باز هم اتفاقی نیفتاد!

دوستانی که تجربیات بیشتر در این زمینه دارند لطفا راهنمایی کنند.

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
من که قبلا با لپ تاپ یکی از دوستام امتحان کردم لازم به تنظیم ip یا چیز دیگه ای نبود یک کانکش از نوع hoc to hoc(اسمش دقیق یادم نمیاد فکر کنم همین بود) می ساختی و بعد از اینکه next می زدی گزینه اشتراک اینترنت رو نیز تیک می زدی و کانکش ساخته می شد. مرحله بعد من با موبایلم دنبالم شبکه های بی سیم می گشتم و لپ تاپ رو شناسایی می کرد و سپس از توی موبایلم گزینه start web browsing رو می زدم. و پس از چند لحظه هر سایتی رو که می خواستی باز می شد.
به همین راحتی! ولی حالا روی لپ تاپ خودم تست می کنم می گه no gateway reply ! توی تنظیمات کانکشنم هم رفتم گزینه اشتراک اینترنت رو هم زدم! ولی باز هم همین اخطار رو میده!!

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
من که قبلا با لپ تاپ یکی از دوستام امتحان کردم لازم به تنظیم ip یا چیز دیگه ای نبود یک کانکش از نوع hoc to hoc(اسمش دقیق یادم نمیاد فکر کنم همین بود) می ساختی و بعد از اینکه next می زدی گزینه اشتراک اینترنت رو نیز تیک می زدی و کانکش ساخته می شد. مرحله بعد من با موبایلم دنبالم شبکه های بی سیم می گشتم و لپ تاپ رو شناسایی می کرد و سپس از توی موبایلم گزینه start web browsing رو می زدم. و پس از چند لحظه هر سایتی رو که می خواستی باز می شد.
به همین راحتی! ولی حالا روی لپ تاپ خودم تست می کنم می گه no gateway reply ! توی تنظیمات کانکشنم هم رفتم گزینه اشتراک اینترنت رو هم زدم! ولی باز هم همین اخطار رو میده!!

من P1 دارم...

کاری که کردم اين بود :

connection ام رو share کردم... ip wlan رو دستی دادم توی کامپيوتر....
اي رو روی موبايل دستی بده ... dns رو هم ... از isp بگير... اگه بلدی که از توی cmd .. يک ipconfig بگير و همين

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید!
عکسی از مشخصات ip لپ تاپ در هنگام اتصال به اینترنت گرفتم (متاسفانه دکه print screen keyboard کار نمی کرد)
همچنین مشخصات ip وایرلس رو هم می بینید چون موبایل رو از طریق وایرلس به کامپیوتر متصل کرده بودم!

بفرمایید چه کار باید بکنم؟

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید!
عکسی از مشخصات ip لپ تاپ در هنگام اتصال به اینترنت گرفتم (متاسفانه دکه print screen keyboard کار نمی کرد)
همچنین مشخصات ip وایرلس رو هم می بینید چون موبایل رو از طریق وایرلس به کامپیوتر متصل کرده بودم!

بفرمایید چه کار باید بکنم؟

wireless شما که APIPA گرفته ... 169.254..

بالا نوشتم که حتماً دستی set کن.... چون dhcp اکثر وقت ها نميتونه ip بده...

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
PC :

البته روی کامپيوتر هم بايد ssid بسازی...

WLAN IP : 192.168.0.1
Subnet : 255.255.255.0
gateway : hichi

Adhoc بکنش ...

روی connection اينترنتت right کليک کن.... share بکنش...

--------

Mobile :
IP : 192.168.0.2
Subnet : 255.255.255.0
gateway : 192.168.0.1

DNS :
dns رو هم ... از isp بگير... اگه بلدی که از توی cmd .. يک ipconfig بگير و همين

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر