Multi Platform Indie Game Center (بحث و تبادل نظر در مورد بازی های مستقل)

• Thread starter Thread starter FUTURE
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
Indie-Game-Center.png

خب، خیلی وقته میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون همیشه یه سری بازی باحال و عجیب غریب عرضه میشه ولی چون تاپیک خاص خودش رو نداره و میره زیر سایه بازیهای بزرگ، دیده نمیشه و خیلیا باهاش آشنا نمیشن.
یه تاپیکی لازمه که به این بازیهای مظلوم و به قول معروف Hidden Gem اختصاص داده بشه و صرف نظر از پلتفرم و اینکه چه زمانی عرضه شده یا حتی اگه عرضه نشده ولی تریلر یا دموی جذابی ازش منتشر شده، اینجا به بقیه معرفی بشه.

یه نکته اینکه حتما اگه بازی خاصی رو معرفی میکنید، بی‌زحمت یه توضیحی هم بدید که بدونیم چرا ارزش تجربه داره و باید بیشتر دیده بشه و اگه تصویر از گیم‌پلی یا بخش‌هایی که به نظرتون جذابه بزارید، خیلی عالیه.

خلاصه که میخواستم یه تاپیک دنج داشته باشیم که در مورد بازیهای کمتر شناخته شده که نیاز به بیشتر دیده شدن دارن صحبت کنیم و شاید حتی یه سری بازی داغون که به خاطر افتضاح بودنشون باید بازیشون کنیم رو هم معرفی کنیم!

امشب توی پست بعدی استارت قضیه رو میزنم...شما هم اگه تجربه‌ای از بازی خاص و مظلومی داشتید که خودش تاپیک نداره و میخواستید در موردش صحبت کنید، این تاپیک رو فراموش نکنید.
تاپیک هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد و زمان داشته باشم، مداوما آپدیت خواهد شد و اسم بازیهای پیشنهادی که معرفی میشن، به پست اول اضافه میشه تا بقیه باهاش آشنا بشن <:-P

2961155-lead2.jpg

Hidden-Gems (1).png

0-9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

Omno

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

تشکر ویژه از @Rize Mize برای ساخت کاور تاپیک و مرتب کردن لیست

آخرین ویرایش:
بعضی وقت‌ها که دچار پریود روحی می‌شم و حال و حوصله بازی‌های AAA رو ندارم، می‌رم سراغ بازی‌های مستقل و الآن هم یکی از اون دوره‌هاست. :دی با اینکه هنوز کلی بازی مستقل مونده که تجربه نکردم، ولی نمی‌دونم چی شد که هوس Celeste رو کردم و در حالی که قبلاً دو بار تمومش کرده بودم، از چند روز پیش دارم برای سومین بار Celeste رو بازی می‌کنم. می‌خوام این دفعه ۱۰۰٪ کنم که البته کار به شدت فجیعیه و به نظرم بعضی از بخش‌های بازی، از نظر سخت بودن Soulsborneها رو قورت می‌دن و از الآن نگران کنترلر XSX هستم که توی مراحل سخت به فنا خواهد رفت! :دی
واقعاً شاهکاره این بازی! از گیم‌پلی محشر که عاشقان پلتفرمر (مخصوصاً از مدل سخت و چالشی و میلیمتری) رو توی خودش ذوب می‌کنه و گرافیک هنری عالی با رنگ‌آمیزی‌های جذاب، تا موسیقی‌های دیوانه‌کننده و کاراکترهای بامزه و... یه معجونی درست کردن که ازش سیر نمی‌شم. بعضی وقت‌ها پیش میاد که توی یه مرحله ۱۵۰ بار می‌میرم، ولی اون حس خوبی که بعد از تموم کردنش پیدا می‌کنم ارزشش رو داره و انقدر هم موسیقی‌ها درجه یک هستن که اگه ۲ ساعت پشت سر هم به موسیقی یه مرحله گوش کنم هم خسته‌کننده نمی‌شه.
از اونجایی که بازی برای ۶ سال پیشه، دیگه اکثر افرادی که اهل این جور چیزها هستن قبلاً سراغش رفتن. ولی باز هم تیری در تاریکی می‌زنیم و حتی اگه یه بازیکن جدید هم سراغش بره، ثوابش به بنده می‌رسه!

127d14_24sad3.jpg

برای تبلیغ بیشتر:
میانگین امتیاز: ۹۲
میزان رضایت کاربران استیم: ۹۷
روی پی‌سی که هم حالت مفتی وجود داره و هم اگه کسی بخواد بخره قیمتش پایینه. بازی روی پلاس و گیم پس هم موجوده و اگه هنوز سراغش نرفتین، وقت رو تلف نکنین. :دی
سختیش جوری هست که یه گیمر نوب هم بتونه کم کم یاد بگیره و درست شه؟

• Like
Reactions: ce7en44

یه سری قابلیت Assist داره واسه پلیرهای کم تحمل تر :D

بعضی وقت‌ها که دچار پریود روحی می‌شم و حال و حوصله بازی‌های AAA رو ندارم، می‌رم سراغ بازی‌های مستقل و الآن هم یکی از اون دوره‌هاست. :دی با اینکه هنوز کلی بازی مستقل مونده که تجربه نکردم، ولی نمی‌دونم چی شد که هوس Celeste رو کردم و در حالی که قبلاً دو بار تمومش کرده بودم، از چند روز پیش دارم برای سومین بار Celeste رو بازی می‌کنم. می‌خوام این دفعه ۱۰۰٪ کنم که البته کار به شدت فجیعیه و به نظرم بعضی از بخش‌های بازی، از نظر سخت بودن Soulsborneها رو قورت می‌دن و از الآن نگران کنترلر XSX هستم که توی مراحل سخت به فنا خواهد رفت! :دی
واقعاً شاهکاره این بازی! از گیم‌پلی محشر که عاشقان پلتفرمر (مخصوصاً از مدل سخت و چالشی و میلیمتری) رو توی خودش ذوب می‌کنه و گرافیک هنری عالی با رنگ‌آمیزی‌های جذاب، تا موسیقی‌های دیوانه‌کننده و کاراکترهای بامزه و... یه معجونی درست کردن که ازش سیر نمی‌شم. بعضی وقت‌ها پیش میاد که توی یه مرحله ۱۵۰ بار می‌میرم، ولی اون حس خوبی که بعد از تموم کردنش پیدا می‌کنم ارزشش رو داره و انقدر هم موسیقی‌ها درجه یک هستن که اگه ۲ ساعت پشت سر هم به موسیقی یه مرحله گوش کنم هم خسته‌کننده نمی‌شه.
از اونجایی که بازی برای ۶ سال پیشه، دیگه اکثر افرادی که اهل این جور چیزها هستن قبلاً سراغش رفتن. ولی باز هم تیری در تاریکی می‌زنیم و حتی اگه یه بازیکن جدید هم سراغش بره، ثوابش به بنده می‌رسه!

127d14_24sad3.jpg

برای تبلیغ بیشتر:
میانگین امتیاز: ۹۲
میزان رضایت کاربران استیم: ۹۷
روی پی‌سی که هم حالت مفتی وجود داره و هم اگه کسی بخواد بخره قیمتش پایینه. بازی روی پلاس و گیم پس هم موجوده و اگه هنوز سراغش نرفتین، وقت رو تلف نکنین. :دی

آیا Sibe B و Side C هم رفتی دفعات قبلی؟:-"

پ ن : توی Celeste واقعا Pro حساب میشم:D

مراحل اصلی با اینکه از یه جایی به بعد سخت می‌شن، ولی می‌شه با ایمان و تقوا و تمرین یه کاریش کرد و به پایان رسوند. :دی
ولی مراحل فرعی واقعا فجیع هستن و بعضی جاها احتمال خرد شدن کنترلر توی دست آدم وجود داره! :D

آیا Sibe B و Side C هم رفتی دفعات قبلی؟:-"

پ ن : توی Celeste واقعا Pro حساب میشم:D
اکثر B-Sideها رو رفته بودم، به جز یکی که همون اوایلش ۲۰۰،۳۰۰ بار مُردم و ولش کردم. :-"
ولی اصلا اون زمان در جریان C-Sideها نبودم و بعدها که فهمیدم همچین چیزی وجود داره که حتی از B-Sideها هم سخت‌تره، وحشت کردم! :|
ولی این دفعه تا آخر می‌مونم و نمی‌ذارم سختیِ بازی بر من پیروز بشه، حتی به قیمت کچل شدن! :دی

Play Dead شاید بازیای کمی ساخته باشه، ولی با اینکه منبع الهام بازی های مختلفی بوده، بازم چیزایی دارن که هنوز مثلشون نیست
من با اینکه چند تا از بازی هایی که با الهام از فرمول این دو تا بازی رو از قبل تجربه کرده بودم، اما انگار داشتم یه تجربه کاملا جدید رو در Inside احساس می کردم.
داستان که نه از LIMBO و نه INSIDE چیزی نفهمیدم، اگه کسی مقاله تحلیلی چیزی در سایتی می شناسه لطفا منو راهنمایی کنه 😅
و از نظر بصری INSIDE یکی از منحصر به فرد ترین چیزی بود که دیده بودم. چیزی از این موضوعات سرم نمی شه ولی خیلی عجیب بود که با کمترین رنگ ها و نورپردازی و فیزیک معرکه و صداگذاری چنین اتمسفر فوق العاده ای خلق کردن واقعا معرکه است
معماها هم خیلی جالب بود که اکثر مواقع کاملا قابل فهم بودن ولی حل کردنشون همچنان در نوع خودش چالش برانگیز و لذت بخشه «البته شایدم من چون بازی های معمایی کمی بازی کردم اینجوری هستم»
فکر کنم اینجا فقط من بازیش نکرده بودم 😂 ولی اگه کس دیگه هم بازی نکرده حتما آب دستشه بزاره زمین و یه بارم که شده تجربه اش کنه
کسی می دونه چه بلایی دقیقا سر play dead اومده؟ از اینساید 8 سال می گذره!!
INSIDE 2024-07-22 22-06-55-414.jpg

آخرین ویرایش:
نشستم 2 تا مقاله از داستان Inside خوندم و چقدر خفن بود!!
هر کدوم از تیوری هایی که می خوندم بیشتر به فهم داستان کمک می کرد «حتی اگه برخی چیزاشون در تضاد با هم بودن» و داستان رو جذاب تر می کردن.
کاش بازی رو پاک نمی کردم که یه بار دیگه تمومش کنم 😅INSIDE 2024-07-21 12-19-56-219.jpg

آخرین ویرایش:
بالاخره چند روز پیش رفتم سراغ Tunic. لامصب عجب بازی ایه. :D

چند ساعت اول بازی و عکس و ویدیو هایی که قبل بازی کردنش دیده بودم واقعا غلط انداز بودن. اصلا انتظار نداشتم اینقدر جالب و جذاب باشه. :x

بدجور شیفته‌ دفترچه بازی شدم. اوایل کار فکر میکردم یه راهنمای ساده باشه، ولی الان که ۷-۸ ساعت بازی کردم هر صفحه جدیدی که ازش میگیرم اینطوری میشم :D :

1000011930.gif

بالاخره چند روز پیش رفتم سراغ Tunic. لامصب عجب بازی ایه. :D

چند ساعت اول بازی و عکس و ویدیو هایی که قبل بازی کردنش دیده بودم واقعا غلط انداز بودن. اصلا انتظار نداشتم اینقدر جالب و جذاب باشه. :x

بدجور شیفته‌ دفترچه بازی شدم. اوایل کار فکر میکردم یه راهنمای ساده باشه، ولی الان که ۷-۸ ساعت بازی کردم هر صفحه جدیدی که ازش میگیرم اینطوری میشم :D :

View attachment 344786
دفترچه؟

بالاخره امروز Tunic رو ۱۰۰٪ کردم. >:D<
بدون شک یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین ایندی هایی بود که تو چندین سال اخیر بازی کردم.
حل کردن سخت ترین پازل های بازی روح آدم رو ار.ضا میکرد. :D

یادم نمیاد آخرین باری که حین یک بازی دست به کاغذ و خودکار (و خط کش) شدم کی بود :D:
1000011963.jpg

بالاخره امروز Tunic رو ۱۰۰٪ کردم. >:D<
بدون شک یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین ایندی هایی بود که تو چندین سال اخیر بازی کردم.
حل کردن سخت ترین پازل های بازی روح آدم رو ار.ضا میکرد. :D

یادم نمیاد آخرین باری که حین یک بازی دست به کاغذ و خودکار (و خط کش) شدم کی بود :D:
تبریک میگم بهت:دی البته که این سخترین پازل بازی نیست:دی

• Like
Reactions: DedSec88
تبریک میگم بهت:دی البته که این سخترین پازل بازی نیست:دی
آره، میدونم. :D
سخت ترین ها یکی اون secret treasureئه بود که نیاز به ترجمه زبون روباهی داشت، دومی هم اون اتاقه با Golden Path برعکس که منتهی به یه وبسایت میشد.

این دوتا و اون پازله که نوت موسیقی بود تنها پازل هایی بودن که مجبور شدم کمک براشون بگیرم. :(

• Like
Reactions: Sepi_60

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or