اخبار مرتبط با انتشار بازیهای پلی استیشن روی پی سی

Mohammad@li

Gold User
1 MiVabfpSolGgA8s_1Gtiug@2x(1).jpg

بازی های عرضه شده:

HELLDIVERS™ 2
RATCHET & CLANK: RIFT APART
THE LAST OF US™ PART 1
™RETURNAL
MARVEL'S SPIDER-MAN
MARVEL'S SPIDER-MAN: MILES MORALES
SACKBOY™: A BIG ADVENTURE
UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
GOD OF WAR
DAYS GONE
Predator: Hunting Grounds
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Forbidden West™ Complete Edition
HELLDIVERS™ Dive Harder Edition
Everybody's Gone to the Rapture

بازی های تایید شده:

Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT - 16 May 2024
Until Dawn™ - 2024

آخرین ویرایش:
فقط یک درصد سیستم شاخ دارن 😂 انویدیایی که ۵۰ سال بعد از سونی روی کار اومده الان ارزشش ۳۰ برابر سونی هست اگه این پیام تو رو میدید هاراکیری میکرد
نکنه واقعا فکر کردی ارزش انویدیا به خاطر استیم گیمرا بالاست؟ :))

یعنی حجم یکسری از حرفها، بی نظیره. طرف میگه نیگا، تو لیست استیم بیشترین پلیر ماله آنلاین هاست، کسی سینگلو تموم میکنه، مگه مریضه برا بار بیستم بره سراغش.
_______
یه نکته در مورد فروش هل دایورز هم بگم چون چندین بار بحث شده
سایتتهای تخمین گر تو استیم، همشون بر پایه یکسری داده تخمین میزنن و هیچکدوم آمار درستی نمیدن. این طرف چون دیده پلی ترکر آمار پایینتر رو داده شده مرجع
بقیه سایتای گیمینگم، از همه جا بی خبر، منتظر هستن تا بیان سازنده ها آمار بدن و نمیدونن یه همچین مرجعی هست

2024-06-01_14-12-03.jpg

دو سه تا از بازیهایی که همین یکی دو ماه بودن و آمار رسمی دارن رو با این تخمینها ببینید

Buckshot Roulette passes 1 million sales after Steam launch
این بازی 1 میلیون نسخه فروخته تازه یه ماه پیش

2024-06-01_14-16-15.jpg

این پلی ترکر حتی آمارشو با میزان فروش رسمیش تظبیق نداده

Songs of Conquest hits 500k copies sold after two years in Early Access | Game World Observer
songs of conquest از 500 هزار تا رد کرده و بازم همه دارن آمار غلط میدن

2024-06-01_14-20-18.jpg

اینا انحصار استیمند
manor lords 2 میلیون
Hear ye, hear ye, Manor Lords has sold over 2 million copies—which is about 25 times the population of England's biggest city in the Middle Ages

2024-06-01_14-24-22.jpg

2024-06-01_13-53-12.jpg

بعدم خیلی آمار دوست دارین، این هزینه کرد پارساله
موبایل 89 بیلیون
کنسولها 52 بیلیون
pc 39 بیلیون+1.9 از مرورگرها.
بعدم دیتاهای لیک اینسومنیاک هست یه نگاه بهش بندازید و بعد مدام از دی وان و ... بگید

2024-06-01_14-34-45.jpg2024-06-01_14-34-26.jpg

بجز 827 میلیون اسپایدر تو فروش 22 میلیون که میشه 37 دلاری
گاد که 29 تاست و هورایزن که 25 و ...

2024-06-01_14-44-52.jpg

نسخه pc هورایزن با تاخیر 3 ساله چند بوده، 25 دلار
گاد 26 دلار

2024-06-01_14-49-06.jpg

اینم اسپایدر 34 دلار

آخرین ویرایش:
فقط یک درصد سیستم شاخ دارن 😂 انویدیایی که ۵۰ سال بعد از سونی روی کار اومده الان ارزشش ۳۰ برابر سونی هست اگه این پیام تو رو میدید هاراکیری میکرد
طبق داده ها، از زمانی که کارت گرافیک NVIDIA GeForce، RTX 4090 حدود یک ماه پیش عرضه شد، حداقل 100000 عدد از آن ها فروخته شده است.
تازه مشخص نیست چقدرش برای ماین کردن خریداری شده !

دیدید طرف دنیاش کوچیکه فکر می‌کنه دنیای بقیه هم کوچیکن
فکر میکنن پیسی گیمر ها از بی بازی بودن تشنه بازیهای PS هستن تا با پایرت بزنن کمر سونی له کنند و ورشکسته اش بکنند
یک مثال بزنم تا بفهمید قشر پیسی گیمر چقدر به انحصاری های زمانیتون بی توجه اند
بازی GOW 2018 که نماد Playstation و بهترین نسخه این سری و جز بهترین بازیهای تاریخه بعد 2 سال رو PC کلا 2.5M نسخه فروخته
یک عنوان چصکی مثل Palworld تو 2 هفته اولش فقط 12M نسخه رو PC فروخت
حالا فهمیدید قضیه چیه ؟
کل فروش انحصاری زمانی های PS رو PC جمع بزنیم به فروش Stardew Valley رو PC نمی‌رسه
GOW Ragnarok پریشب معرفی شد برای PC تو کل فروم 10 پست درباره اش حرف نزدن پیسی گیمر ها، جلز و ولز میکنید چی رو جدا وقتی خود پیسی گیمر ها اهمیتی نمیدن؟:D
من خودم 1 ماه پیش HFW دان کردم از Tutorial اول بازی جلوتر نرفتم هنوز، این بازه Ghost of Tsushima هم ریلز شد اون رو از ریشه دانلود نکردم فعلا، بقول معروف We don't care really و اگه دست من بود میگفتم دیگه سونی بازیهاش رو PC ریلیز نکنه هرکی میخواد بره PS بگیره بلکه بواسطه این انحصاری های زمانی افاضات این Cult سمی فرومر دیگه نبینیم تو تاپیک های مختلف راجع به PC
همشون هم یک جزوه دارن که میگن من خودم پیسی دارم ولی پیسی گیمر ها فلانن
انگار پیسی گیمر ها پتنشن امضا کرده بودن و التماس سونی کردن تا بازیهاش رو PC ریلیز کنه، ارزونی خودتون بابا بخاطره چهارتا بازی فضای فروم سمی کردید هر تاپیک فضائل شمارو میبینیم

طبق داده ها، از زمانی که کارت گرافیک NVIDIA GeForce، RTX 4090 حدود یک ماه پیش عرضه شد، حداقل 100000 عدد از آن ها فروخته شده است.
تازه مشخص نیست چقدرش برای ماین کردن خریداری شده !
یه توضیح میدی،ببینیم چی نوشتی.

در کل کامیونیتی های گیمینیگ، چیزی بدتر از جماعت پی سی مستر ریس ندیدم:D شدیدا فخر فروش و خود مرکز بین! انگار هرکی پی سی گیمینگ داره، یه 4090 انداخته رو سیستمش!! اتفاقا طبق کلی آمار، اکثریت کسانی که پی سی گیمینگ دارن پرفرمنس سیستمشون بهتر از کنسول های فعلی نیستش. بنابراین شماهایی که سیستم های-اند دارید( اگه اصلا داشته باشید:D) عملا جز آمار میانگین محسوب نمیشید. در نتیجه این داستان سرایی در مورد بهتر بودن خروجی پی سی نسبت به کنسول عملا بی معنیه وقتی اکثریت ازش بی بهره هستن.
شما حرفتون وقتی معنی داره که یه سیستم هم قیمت کنسول ها اسمبل کنید و خروجی خیلی بهتری از کنسولها بتونید باهاش بگیرید که در عمل نه تنها این اتفاق نمیوفته، بلکه عموما کنسول ها در این شرایط خروجی بهتری ارائه میدن.
کلا مسخره تر از این بحثی نداریم که پی سی 4000 دلاری رو با کنسول 500 دلاری مقایسه کنی و فخر هم بفروشی:D
پیسی گیمر بودن یا کنسول گیمر بودن مادر زادی نیست و چیزی نیست که نشه تغییر داد برای همین کسی که انتخاب کرده پیسی گیمر باشه یا کنسول گیمر صرفا یه انتخاب و قابل تغییر هستش
حالا کسی که بخواد حرفه ای ترین نوع بازی انجام بده قطعا بهترین حالتش پیسی گیمینگ هستش از موس کیبورد و هدست بگیر تا مانیتور و ...
حالا خیلی هام عاشق فلان بازی هستند و نمیتونن صبر کنن میرن سراغ کنسول مورد علاقشون
یا یکی نمیخواد زیاد هزینه کنه و وقت بذاره بازم کنسول میگیره
از طرفی ستاپ های اقتصادی هم داریم که توی چند سال نسبت به بازی های کرکی(که افتخار نداره که داریم پایرت میکنیم شرایط کشور و ...) و کلی مولتی پلیر ها و عناوین رایگان که اگه توی چند سال حساب کنی هزینه ی بیشتری نسبت به کنسول نمیشه
تازه به عناوین بیشتری هم دسترسی داری(انحصاری های سونی و مایکروسافت, شبیه ساز کنسول های قدیمی و بهترینشون سوییچ)
حالا بقیه آزادی های پیسی گیمینگ که خیلی میشه بخوایم بشمریم
درکل به نظر من بحثی نمیمونه که بهترین حالت و تجربه گیمینگ ، پیسی و ستاپ های اند هستش
حالا جدای استثنای اینکه من سیستمم چیه یا من فلان بازی دوست دارم و روی کنسول من هست یا زودتر منتشر میشه یا مثلا بازی مثل فیفا کامیونیتی بهتری داره روی کنسول و ...

دیدید طرف دنیاش کوچیکه فکر می‌کنه دنیای بقیه هم کوچیکن
فکر میکنن پیسی گیمر ها از بی بازی بودن تشنه بازیهای PS هستن تا با پایرت بزنن کمر سونی له کنند و ورشکسته اش بکنند
یک مثال بزنم تا بفهمید قشر پیسی گیمر چقدر به انحصاری های زمانیتون بی توجه اند
بازی GOW 2018 که نماد Playstation و بهترین نسخه این سری و جز بهترین بازیهای تاریخه بعد 2 سال رو PC کلا 2.5M نسخه فروخته
یک عنوان چصکی مثل Palworld تو 2 هفته اولش فقط 12M نسخه رو PC فروخت
حالا فهمیدید قضیه چیه ؟
کل فروش انحصاری زمانی های PS رو PC جمع بزنیم به فروش Stardew Valley رو PC نمی‌رسه
GOW Ragnarok پریشب معرفی شد برای PC تو کل فروم 10 پست درباره اش حرف نزدن پیسی گیمر ها، جلز و ولز میکنید چی رو جدا وقتی خود پیسی گیمر ها اهمیتی نمیدن؟:D
من خودم 1 ماه پیش HFW دان کردم از Tutorial اول بازی جلوتر نرفتم هنوز، این بازه Ghost of Tsushima هم ریلز شد اون رو از ریشه دانلود نکردم فعلا، بقول معروف We don't care really و اگه دست من بود میگفتم دیگه سونی بازیهاش رو PC ریلیز نکنه هرکی میخواد بره PS بگیره بلکه بواسطه این انحصاری های زمانی افاضات این Cult سمی فرومر دیگه نبینیم تو تاپیک های مختلف راجع به PC
همشون هم یک جزوه دارن که میگن من خودم پیسی دارم ولی پیسی گیمر ها فلانن
انگار پیسی گیمر ها پتنشن امضا کرده بودن و التماس سونی کردن تا بازیهاش رو PC ریلیز کنه، ارزونی خودتون بابا بخاطره چهارتا بازی فضای فروم سمی کردید هر تاپیک فضائل شمارو میبینیم
ما هم که داریم همینو میگیم آخه! میگیم کلا GOW 2018 روی PC سر جمع 2.5 میلیون نسخه فروخته... دلیلی نداره با عرضه دی وان این بازی برای PC هم به فروش 20 میلیونی روی کنسول و اعتماد فن بیس آسیب بزنه هم یه پورت مسخره تحویل بده برای هر دو پلتفرم.

دوستانِ شما اصرار دارن که نخیر، یک روزی این اتفاق میوفته و سونی تمام بازی هاشو برای PC دی وان عرضه میکنه. این خط این نشون :)

---
پ.ن: ماشالا بی طرف ها، ایکس باکس فن ها و هیتر های سونی یکی یکی دارن میان نسبت به گیم های سونی عرض اندام میکنن و خار و خفیف میشمارن بازی ها رو و میگن حاضر نیستیم گوشه چشمی به این بازی ها بندازیم... پس کیه دنبال عرضه دی وان این بازی هاس؟ همه تون از سونی بدتون میاد که :D

میدونید مشکل کجاس!؟ :D زمونه عوض شده و باید قبول کنیم! :D

جامعه PC Gaming رشد کرده و ناشرها و استودیو های بازیسازی و حتی دوتا غول صنعت (نینتندو رو فعلا پارک کنیم یه گوشه :D) فهمیدن انحصار دیگه معنی نداره! تو این دوره نامرد اکونومی و سیل اخراج ها فروش یه میلیون نسخه اضافه هم خودش رقمیه بالاخره با هر تحلیلی! :D سینگل پلیر داستانی مخاطب خاص داره دیگه! :D

یه زمانی یادتونه EA نسخه fifa کنسولش با PC چه تفاوت مسخره ای داشت!؟ نسخه ps2 رو پورت می کرد برای PC آب هم از آب تکون نمی‌خورد! کسی هم ککش نمی گزید! :D ولی الآن کسی همچین خبطی میکنه!؟

خود من از زمان NES همه کنسول ها رو داشتم و تو دوران اوج 360 و ps3 جفتشون رو همزمان داشتم، ولی نسل بعد کامل پیچیدم سمت PC! یعنی هیچ بازی نبوده که با خودم بگم حتما باید یه مثلا XOne یا‌ ps4 بخرم! حتی تو این نسل هم باز ترغیب نشدم! (ولی خدایی احتمالش خیلی زیاده برای GTA VI یه PS5 بگیرم :D) کلا فاز کنسول یه مورد خیلی جالبیه که فقط اونایی که نسل به نسل باش اومدن می فهمنش! ولی بعد اوج کنسول وار تقریبا اون فاز از بین رفت!

نکته ای هم که بعضی از بچه های اینجا در مورد PC نمیدونن اینه که فک میکنن چون هر سال پردازنده جدید معرفی میشه پس پردازنده قبلی یه تکه زباله هستش و باید بندازیش دور!
نه اینطور نیست! :D

- توضیح ابتدایی: :D
PC پلتفرمه، و هر پلتفرمی حداقل 3 سال پشتیبانی میشه!
مثلا من یه پلتفرم AM4 ای ام دی با 5800X بستم چن سال پیش با یه کارت 6900XT هنوزم مثل بنز کار میکنه! اگه بخوام آپگریدی هم در آینده بکنم نیازی نیست کیس رو بندازم سطل زباله! همون پردازنده رو 3d میکنم و نهایتا کارت رو با یه مدل بالاتر ارتقا میدم! یعنی در بد بینانه ترین حالت سیستم رو میشه حداقل 6~7 سال نگه داشت! (کارت 6600xt هنوزم بیشتر بازی‌ها رو رزولوشن 1080 راحت 60 میده!)

در مورد بحث پایرت و اینا هم یعنی هرکی کنسول داره، مستقیما اوریجینال بازی میکنه!؟ گول نزنیم خودمون رو! :D

انصافا بحث کردن در مورد پایرت کردن اینجا (جایی که عملا تو هیچ چارتی نیست و بعید میدونم اصن آماری از تعداد گیمرهای واقعیش در دسترس باشه :D) بیهوده ترین و مضحک ترین بحث ممکنه! اصن ریجن داریم مگه ما!؟ :D

تنها بازی‌هایی که دلم نیومده اوریجینال نخرم gears 2 و 3 بوده با Forza Motorsport 4 و GOW 3 و RDR 1.

ولی الآن واقعا مجبور صدرصد باشم همچین کاری میکنم (همون GTA VI مثلا! :D)

اومدن بازی‌های PS برای PC هم میتونه یه توفیق اجباری برای کسایی باشه که هم نسخه PS رو رفتن و هم یه سیستم خوب دارن که بازی رو 4K با فریم‌ بالا تجربه کنن! (کسایی که تجربه کردن میدونن انگار بازی عوض میشه کامل! :D)

برای قفل گذاشتن رو بازی‌های پورت شده هم بهتره مستقیم به خود سونی ایمیل بزنید! اینجا کسی صداتون رو نمی‌شنوه! :D

اومدن بازی‌های PS برای PC هم میتونه یه توفیق اجباری برای کسایی باشه که هم نسخه PS رو رفتن و هم یه سیستم خوب دارن که بازی رو 4K با فریم‌ بالا تجربه کنن! (کسایی که تجربه کردن میدونن انگار بازی عوض میشه کامل! :D)
این نسل تمام بازی های سونی مود 60 فریم داشتن و هم مود 4k داینامیک و 4k نیتیو
ولی اکثر pcپلیرهایی که میشناسم 1080 بازی پلی میدن و البته یکم فریم تست میگیرن تموم میشه .
بعضی وقتا از دنیای خیالی که برا خودتون درست کردید خارج بشید و به واقعیت برسید بد نیست :D
ولی شخصا تجربه بازی های سینگل پلیر داستان محور برام خراب میشه بخوام بعد دو سه سال بازی کنم که خب طبیعیه (کسایی که زمان عرضه بازی میکنن میدونن چی میگم)

همینکه با یه کنسول 500 دلاری نسل جدیدتون هنوز نمیتونین red dead redemption2 بصورت 4k نیتیو با تکسچر و بقیه اپشن های گرافیکی high (تازه نه ultra ) بازی کنین و با این حال دارین در مورد pc همچین نظرات خنده داری میدین نشون میده که دایره اطلاعاتتون چقدر بالاست

اینایی که دارن از pc طرفداری میکنن احیانا حواسشون هست که از تو پاچه کردن انویدیا طرفداری میکنن؟
یه کارت گرافیک میده از قیمت کنسول بیشتره
اینقدر شرکتش سود کرده نمیدونه باهاش چی رو بخره

اینایی که دارن از pc طرفداری میکنن احیانا حواسشون هست که از تو پاچه کردن انویدیا طرفداری میکنن؟
یه کارت گرافیک میده از قیمت کنسول بیشتره
اینقدر شرکتش سود کرده نمیدونه باهاش چی رو بخره
احتمالا خیلیا سر همین ناراحتن ما پول دادیم به انویدیا بعد بازی های سونی کرکی بازی میکنیم:D

• Like
Reactions: MAG1991

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or