Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
Thor 2022

Thor-Love-Thunder-Gorr.jpg

فیلم زیبایی هست . رویکرد رنگارنگی در بیشتر سکانس ها پیش رو گرفته بود . طنز فیلم خوب بود .

ستون فیلم بازی زیبای کريستين بل هست که غم و اندوه و خشم به زیبایی نشان می داد و سکانس های غم انگیزی ساخته بود .

غم فیلم دوست داشتم ‌ سکانس های مبارزه هم خوب بود . اگر روی فیلمنامه بیشتر کار می کردند و لودگی فیلم کمتر می کردند ماندگارتر می شد .

نمره فیلم : ۷.۵ از ۱۰​

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
The Beast 2022

poster3.jpg

داستان درباره مردی می خواهد در مقابل شیری آدم خوار از خانواده خود محافظت کند .

داستان فیلم کلیشه ای هست ولی برای من نوعی همیشه جذاب هست . شیر و کروکودیل و مار . تقابل انسان در برابر حیات وحش .

تعلیق و هیجان فیلم خوبه . لوکیشن های فیلم هم زیبا هستند . توی این ژانر فیلم the ghost and the darkness پیشنهاد می شود که عالیه با بازی ول کیلمر .

نمره من : 6 از 10​

Attachments

• poster3.jpg
    poster3.jpg
    83.6 KB · مشاهده: 2

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
Samaritan 2022

samaritan-2022-review.jpg

داستان درباره ابرقهرمانی هست که در انزوا دوران بازنشستگی خود را می گذراند اما ...

سیلوستر استالونه جز بازیگرهای محبوب من هست و همه فیلم هاشو تقریبا دیدم . این فیلم عالی نیست ولی خوبه . جمع و جور و قابل قبول . اصرار ندارد جدی و بزرگ گرفته شود . سکانس های اکشن خوبه و مدت فیلم ملال آور نیست .
در کل دیدنش خالی از لطف نیست . سوای فیلم های مارول و دی سی هست پس با اون دیدگاه به سراغش نروید .

در ضمن استالونه یک سریال جدید و گنگستری هم بازی کرده به نام Tulsa King که تیلور شریدان (Yellowstone / 1883 ) و نویسنده دو سریال شاهکاره (Sopranos / Boardwalk Empire ) در ساخت اون نقش دارند .

نمره من : 6 از 10​

HolyGrail

عضو جدید
May 27, 2021
3
یه وقفه توی روند فیلم دیدنم به وجود اومد، برای اینکه دوباره بیوفتم رو ریل اینجا مرور می‌کنم فیلم‌هایی رو که قبلتر دیدم:

To the Wonder
درباره‌ی چند رابطه عاشقانه‌اس که داخل سیستم عقیدتی مسیحی تفسیر می‌شن؛ اینکه چه جایگاهی در مسیحیت داره همچین روابطی، خارج از اون چطور، و همچنین آشوب و طغیان علیه این عشق و محبت مسیحی.
یه کشیش هم هست که داخل بحران عقیدتی گیر کرده و «خدا را می‌جوید» که کل حرف فیلم رو با دقیق شدن رو شخصیت این میشه فهمید.

7 / 10 (هفت رو بخاطر ارزش فنی فیلم میدم: فیلم‌برداری سطح بالا، استفاده‌ از صداها، موسیقی، و... )

Sound of Metal
5 / 10

Bombshell
در و داف‌های خیره کننده :D
6 / 10

Bad Leiutanent
هرتزوگ کارشو بلده.
10 / 10

Uncut gems
کلش درباره نویز و سر و صداست. فیلم سرگرم کننده‌ای هست.
7 / 10

Leviathan
فیلمی نیست که با یک بار دیدن متوجهش بشید و فیلمی هم نیست که مخاطب عادیِ فیلمای هالیوودی از چند بار دیدنش لذت ببره.
8 / 10

The two popes
یک ساعت و چهل دقیقه از وقت گرانبهاتون تلف میشه پای چرندیات این فیلم.
0 / 10

The midnight sky
مثل بالایی، البته این یکی چند تا موسیقی زیبا حینش پخش میشه و تصاویر زیبایی هم مشاهده می‌کنید.
1 / 10

The white tiger
نمیدونم این چطور از لیست دانلود من سردراورد.
4 / 10

Mank
فیلم خلاقانه‌ایه؛ کارگردان سعی کرده روایت ساخته شدن همشهری کین رو مثل خود همشهری کین بسازه.
7 / 10

News of the world
4 / 10

A star is born
3 / 10

Encanto
انیمیشن زیبایی‌ست.
6 / 10

V for vendetta
خیلی خواب آلود بودم که فیلمو دیدم، خیلی جزئیاتشو الان یادم نمیاد. اما مشخص بود رو فانتزی‌های ایدآلیستی نویسنده ساخته شده.
4 / 10

Eight and a half
این فیلم اونقدر خوش ساخته که من یه هفته روش قفل بودم و نمی‌رفتم سراغ یه فیلم دیگه، چند بار دیدمش تو طول اون هفته.
10 / 10

Dune
8 / 10

The french dispatch
6 / 10

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,996
نام
محمد امین
Thor: Love and Thunder

3/10

دیدین از روی فیلم های خوب یک نسخه مسخره و کمدی میسازند؟ این فیلم انگار نسخه مسخره کردن Thor هست
به نظرم چندین نویسنده و غیر نویسنده جمع کردن گفتن هر ایده ای که به نظرتان میاد بگید حالا هر چقدرم مسخره بود مهم نیست بعد به صورت قرعه کشی چندتا از این ایده ها تو فیلم جا دادن

فیلم جلوه های ویژه و تم خوبی داره اما بیشتر به درد بچه ها کم سن و سال میخوره یا کسانی که فقط میخوان یک سرگرمی خیلی گذرا داشته باشند

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,487
نام
سپهر

1663827286947.png
Three Thousand Years of Longing 2022
4/10
فیلم تازه کارگردان غیرمتعارف سینما - جرج میلر - تنها یک نمونه درسی خوب برای فیلم‌سازان و فیلم‌نامه‌نویسان تازه کار است که با شیوه ادبی «داستان در داستان» یا «روایت قاب» آشنا شوند. فیلم به قدری در فلش بک‌ها غوطه ور می‌شود که داستان پایه (طبق تعریف روایت قاب، داستان پایه همان داستانی است که شخصیت اصلی به پای حرف‌های روایت‌گر می‌نشیند) را به کل فراموش می‌کند؛ سرگذشت «جن» که باعث می‌شود روایت‌شناس قصه به او دل بندد. عاشقانه‌ای که شکل نمی‌گیرد و برای شکل گرفتن هم دیر می‌جنبد. پرده سوم که از نظر من موخری پیش نیست، سست و افتضاح است؛ جایی که ما قرار است مشکلات «روایت‌شناس» را لمس کنیم و این‌که «جن» چه کاری برای آسایش این آدم (با برآورده کردن 3 آرزو) می‌کند. نگرانی «روایت‌شناس» تنها جر و بحث با دو پیرزن (همسایه‌ها) اوست؟! یا تنها نیاز «روایت شناس» فیلم داشتن یک رابطه ج*سی با «جن» است؟! کارگردان حتی پاسخی به توهم‌های ابتدایی «روایت شناس» نمی‌دهد؛ شلوغ کاری ابتدایی فیلم به کل فراموش می‌شود. جلوه‌های ویژه جالب و تصویر‌سازی سورئال از دوران سلطنت امپراطوری عثمانی، تنها ویژگی‌های قابل تحمل این اثر است.​

آخرین ویرایش:

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,503
Wuthering-Heights-2-e1316106096365.jpg

Wuthering Heights 2011
8/10​
در این دوران سیاهی که میگذرد دیدن فیلم های جدید برایم جذابیتی ندارد. سراغ فیلمی رفتم که یک بار دیده بودم. بار دیگر مرور کردم.
بلندی های بادگیر. من کتاب اصلی را نخوانده ام و فیلمهای اقتباس شده دیگر را نیز ندیده ام. اما این را دوست داشتم. ریتم کند و فضای مه آلود به خوبی روایتگر شخصیتها و روابطشان با یکدیگر است. کارگردانی و قاب بندی خیلی دلچسب من بود. نمیدانم مرا یاد کدام کارگردان مینداخت. به نظرم به فیلم کم لطفی شده است. برای فرار از سیاهی به فیلمی سیاه تر از زندگی مان پناه بردم. خوشحالم از این انتخاب.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,487
نام
سپهر

1664432236683.png
Blonde 2022
5/10

اندرو دامینیک (به پاس احترام به گاسپار نوئه) با معجون «ار*اسم» و «جنون» به جان زندگی «مرلین مونرو» می‌افتد؛ البته تراوشات ذهنی دامینیک نه مخاطب را به ار*اسم می‌رساند و نه وی را دیوانه می‌کند. «بلوند» برپایه فیلم‌نامه ساخته نشده است، بلکه براساس مجموعه‌ای گسترده از «تصویر» است. دامینیک در تصویرسازی، اصالت (همان originality) به خرج نمی‌دهد؛ عشق و عشق‌بازی دوسویه مونرو را از «برگمان» قرض گرفته است و رویاهای شبه سورئالش را از «لینچ» کپی کرده است. دامینیک مرزهای تحقیر را در این اثر جابه جا می‌کند؛ «بلوند» یک نامه تند، خشن و برپایه «خصومت شخصی» به طرفداران بزرگ‌ترین افراد الهام‌بخش جامعه مدرن آمریکا است؛ «مرلین مونرو» دامینیک تنها یک عروسک خیمه شب بازی (واضح‌تر یک S** Toy) است که بازیچه دست مردان قرار می‌گیرد، او فرمان‌بردار است و مانند یک ماشین بدون عقل دست به انجام هرکاری می‌زند. در «بلوند» دامینیک، مونرو یک احمق کنترل شده است که تنها پدرش خیالی‌اش را می‌خواهد! «بلوند» دامینیک تنها یک دی آرماس خوب و یک فیلم‌برداری حساب شده دارد که جایشان در فهرست نهایی اسکار قطعی است (اگر نباشد تعجب خواهم کرد!)

هنوز متعجب هستم که چگونه این فیلم NC-17 گرفته است؟ فقط بخاطر یک سکانس؟! نمونه‌های بدتری از تعرض و ظلم به زنان را در سریال‌های 13 Reasons Why و Game of Thrones می‌بینیم. من می‌توانم بگویم که NC-17 تنها یک جنبه تبلیغاتی برای قشر جوگیر سینما بوده است.

حق می‌دهم که فیلم «بلوند» به تقریب فیلم نفرت‌انگیز آمریکایی‌ها باشد. در هیچ ملتی، مردم دوست ندارند تصویر منفی از الگوهای جامعه‌شان (منند کندی‌ها، الویس پریسلی، مرلین مونرو، مایکل جکسون، مارتین لوتر کینگ و جان لنون) دریافت کنند. البته آزادی بیان در آمریکا ستودنی‌است که اجازه داده می‌شود چنین نگرشی از یک شخصیت مهم اجتماعی و سیاسی به نمایش گذاشته شود. در ایران، این نگرش دو سویه جنبه سیاسی پیدا می‌کند؛ یعنی اگر یک کارگردان چنین تصویر شبه «بلوندی» از زندگی همسر شاه تولید کند، آن فرد به طور مستقیم طرفدار حکومت خطاب داده می‌شود.

آخرین ویرایش:

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,710
نام
وحید
1664432236683.png

Blonde 2022
4.5/10

انتظارم بیشتر بود
حوصله سربر و فاقد خط داستانی جذب کننده دو ویژگی این فیلم بود حتی نتونست یه اطلاعات مستند گونه خوب و بدرد بخور از زندگی مونرو بده
یه فیلمی چند سال پیش راجع به زندگی مونرو بود اسمش تو ذهنم نیست اونو بیشتر دوست داشتم

PPPPPishrOOOOO

کاربر سایت
Aug 23, 2012
322
نام
بهروز
تو این دو روز برا اینکه بتونم برگردم به اون مود و حس و حال که بتونم دوباره فیلم و سریال ببینم، گفتم بذار خیلی رگباری چندتا فیلم سبک ببینم که در کمال تعجب از Bodies Bodies Bodies که بنظر خیلی دم‌دستی و تینیجری و لوس میومد خوشم اومد! البته از اون فیلماس که یا خوشتون میاد یا بابت وقتی که پاش تلف کردین هیچوقت خودتونو نمیبخشین و A24 و منتقدا و اونی که بهتون پیشنهاد کرده که ببینیدش رو فحش‌کش میکنید. پس اگه ندیدین، لطفا بخاطر کامنت مثبت من نرین سراغش چون «قطعا» فحش میخورم بابتش :D

Fall 🍿 4.4/10
Athena 🍿 4.5/10
Three Thousand Years of Longing 🍿 4/10
Bodies Bodies Bodies 🍿 6.3/10
Prey 🍿 6.4/10
Bullet Train 🍿 4.8/10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر