مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
961
نام
pedram
سلام فرشید جان

تاریخ دقیق اومدن نسل 12 اینتل و مین بورد هاش مشخص شده ؟

معمولا چقدر بعدش تو ایران موجود میشن قطعات؟

من اول اومدم برم نسل 10 بعد 11 رو دیدم انتخابم اون شد
این مدت اینقدر یوتوب از نسل 12 و اختلافاتش دیدم دست نگه داشتم ببینم چی میشه تا بیاد :D

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ولی رو hdmi امتحان کردم مانیتور چه روشن باشه چه خاموش همون تک بوق رو میزنه

بله، روی HDMI این مشکلات کمتر هست. به سازگاری کنترلرهای DP و HDMI در دستگاههای مختلف مربوطه احتمالا.

سلام فرشید جان

تاریخ دقیق اومدن نسل 12 اینتل و مین بورد هاش مشخص شده ؟

معمولا چقدر بعدش تو ایران موجود میشن قطعات؟

من اول اومدم برم نسل 10 بعد 11 رو دیدم انتخابم اون شد
این مدت اینقدر یوتوب از نسل 12 و اختلافاتش دیدم دست نگه داشتم ببینم چی میشه تا بیاد :D

4 نوامبر قراره پردازنده‌های نسل 12 رسما عرضه بشن. این که میزان عرضه و تقاضا چقدر متناسب باشه و بشه خرید و اگر بشه خرید چقدر بالاتر از قیمت MSRP هنوز قابل پیش بینی نیست.
اگر هنوز نخریدید دلیلی نداره که این یکی دو ماه برای خرید نسل جدید صبر نکنید. این تفاوت بین نسلی ارزشش رو داره، دقیقا برعکس تفاوت نسل دهم و یازدهم که ارزشش رو نداشت.

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
جایی میشانسید مطمعن باشه و بشه مانیتور aoc 24g2 رو خرید کرد ازش؟
درمورد مدلهای همرده هم اگه نظری دارید ممنون میشم بگید، اولویتم کیفیت پنل هست

اپدیت:) مانیتور گیگابایت مدل m27q هم مدنظرم شده بخاطر سایز و وضوح بالاتر اگه نظر یا تجربه کار با این مانیتور هم دارید لطف کنید شیرکنید

آخرین ویرایش:

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
سلام خدمت آقا فرشید و سایر دوستان
چند تا سوال داشتم
1. بین 1660 super و 2060 کدوم کارت بهتره؟
2. ممنون میشم یه پردازنده از نسل 11 و 12 که هم قدرت پردازشی خوبی برای نرم افزارهای مهندسی و هم گیمینگ داشته باشه معرفی کنید!
3. آیا بین برندهای مختلف رم تفاوت محسوسی هست؟ مثلا من قصد خرید 32 گیگ رم 3200 رو دارم! برند خاصی رو باید بخرم؟ یا همه برندها اوکی هستن و تفاوت آنچنانی ای ندارن؟!
4. برای این قطعات دست دوم ممنون میشم یه قیمت بذارید!
asrock 970
ram 8 Gb
cpu: fx 6100
پیشاپیش تشکر

Hadi2021

کاربر سایت
Sep 8, 2021
5
سلام وقت بخیر

من مادربردم فقط یک اسلات ssd داره که کارت گرافیک اجازه نمیده نصب کنم ،باید اکسترنال بخرم؟

فقط می خوام ویندوز توش نصب کنم ولی تعییر سرعت در اجرای نرم افزار های گرافیکی سنگین هم محسوس باشه

تا یه تومن مدل مناسبی پیدا میشه؟

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد

اپدیت:) مانیتور گیگابایت مدل m27q هم مدنظرم شده بخاطر سایز و وضوح بالاتر اگه نظر یا تجربه کار با این مانیتور هم دارید لطف کنید شیرکنید
m27q رو تازه خریدم حرف نداره رنگ ها فوق العاده عالی مخصوصا 2k هم هست به نظرم یه چیز عمریه

سوال:میشه همزمان از اسپیکر و اسپیکر مانیتور استفاده کرد؟

• Like
Reactions: Saeedrz70

HAMID-ROG

کاربر سایت
May 9, 2010
281
نام
حمید رضا
m27q رو تازه خریدم حرف نداره رنگ ها فوق العاده عالی مخصوصا 2k هم هست به نظرم یه چیز عمریه

سوال:میشه همزمان از اسپیکر و اسپیکر مانیتور استفاده کرد؟
مبارکه.
یک سوال داشتم ازتون . از اونجایی که آرایش پیکسلی این مانیتور bgr هست ، نوشته ها و متن ها چشمای شما رو اذیت نمیکنه یا اصلا مشهود هست برای چشمهای شما ؟

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
مبارکه.
یک سوال داشتم ازتون . از اونجایی که آرایش پیکسلی این مانیتور bgr هست ، نوشته ها و متن ها چشمای شما رو اذیت نمیکنه یا اصلا مشهود هست برای چشمهای شما ؟
نه تا حالا مشکلی نداشتم

• Like
Reactions: HAMID-ROG

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
مبارکه.
به روز رسانی 02/12/21: ما وضوح متن را با MacBook که روی Big Sur اجرا می شود آزمایش کردیم. به نظر می رسد macOS در هیچ یک از برنامه هایی که آزمایش کرده ایم ، شامل Safari ، TextEdit ، Notes ، Finder و Chrome ، از تیره شدن زیر پیکسل استفاده نمی کند. این بدان معناست که متن تار توسط طرح زیر پیکسل BGR ایجاد نمی شود. ما تعدادی عکس در زیر اضافه کرده ایم.

به روز رسانی 01/25/2021: ما مانیتور را مجددا آزمایش کرده ایم تا تأثیر طرح زیر پیکسل BGR را بر روی وضوح متن بررسی کنیم. در بیشتر موارد ، وضوح متن حداقل تأثیر می گذارد و نباید برای اکثر مردم مسئله ای باشد. اگر چنین است ، می توانید مانیتور را به صورت وارونه سوار کنید ، اگرچه اشکالاتی نیز وجود دارد زیرا تأخیر ورودی را افزایش می دهد و باعث می شود G-SYNC به درستی کار نکند. ما همچنین عکسهای بیشتری را برای نشان دادن نحوه ظاهر شدن متن در مقیاس بندی 100٪ و 125٪ ، با و بدون ClearType و با مانیتور وارونه قرار داده ایم.

گیگابایت M27Q وضوح متن خوبی دارد. Windows ClearType (عکس بالا) باعث می شود خطوط مورب بهتر به نظر برسند ، مانند R و N. از طرح زیر پیکسلی BGR استفاده می کند که بر کیفیت تصویر تأثیر نمی گذارد ، اما می تواند باعث تار شدن متن شود ، به ویژه در برنامه هایی که نیستند تحت تأثیر ClearType قرار گرفته است. با این وجود ، تفاوت وضوح متن بین RGB و BGR در مقیاس بندی بومی چندان قابل ملاحظه نیست مگر اینکه شما به طور فعال به دنبال آن باشید ، بنابراین نباید برای اکثر مردم مسئله ای باشد.

اگر متن به دلیل طرح زیر پیکسلی BGR تار به نظر می رسد ، می توانید صفحه را وارونه نصب کنید ، که به آن یک طرح RGB مناسب می دهد. با این حال ، به نظر می رسد این راه حل تأخیر ورودی را به جای 15.2 میلی ثانیه به جای 3.2 میلی ثانیه که با حداکثر نرخ تازه سازی اندازه گیری کرده ایم ، افزایش دهد. همچنین ، G-SYNC به درستی کار نمی کند زیرا به نظر می رسد هنگامی که صفحه وارونه است نوعی V-SYNC فعال شده است. نسخه بزرگتر این مانیتور ، گیگابایت M32Q ، از پنل استاندارد RGB استفاده می کند.

در اینجا چند عکس با مقیاس بندی 100 and و 125، ، با روشن و خاموش ClearType و همچنین وارونه بودن صفحه گرفته شده است: rtings.com

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید

از فروشنده‌های عمده‌ی مانیتور در بازار خرید کنید که مطمئن بشید مانیتور آکبند بهتون میدن.

دوستان-سلام..اسم پیچی که ssd m2 روی مادربورد نصب میشه چیه..من ندارم ssd محکم نیست..میترسم خراب شه...ممنون

M.2 Standoff and Screw for motherboard NGFF/NVMe
توی لوازم همه ی مادربردا هست.

آقا فرشید کارت 3060ti برند gainward با قیمت حدودی ۲۳ مناسب خرید هست؟ از لحاظ نویز و صدای فن و دما و کیفیت قطعات.

کارتای این برند رو فقط از نظر ارزون بودن میشه با بقیه مقایسه کرد، انتظاری از کیفیت ساخت و کارکرد کولینگ و غیره ازش نداشته باشید. منم همچین کارتی رو توصیه نمی‌کنم، مگر از مدلی که کیفیت ساختش اثبات شده باشه.

سلام خدمت آقا فرشید و سایر دوستان
چند تا سوال داشتم
1. بین 1660 super و 2060 کدوم کارت بهتره؟
2. ممنون میشم یه پردازنده از نسل 11 و 12 که هم قدرت پردازشی خوبی برای نرم افزارهای مهندسی و هم گیمینگ داشته باشه معرفی کنید!
3. آیا بین برندهای مختلف رم تفاوت محسوسی هست؟ مثلا من قصد خرید 32 گیگ رم 3200 رو دارم! برند خاصی رو باید بخرم؟ یا همه برندها اوکی هستن و تفاوت آنچنانی ای ندارن؟!
4. برای این قطعات دست دوم ممنون میشم یه قیمت بذارید!
asrock 970
ram 8 Gb
cpu: fx 6100
پیشاپیش تشکر

1- مشخصه RTX 2060
2- پردازنده Core i7 11700K و 12600K
3- تفاوت در تایمینگ، کیفیت ساخت برد و امکانات RGB و مخصوصا سازگاری حداکثری با مادربردهای مختلف هست. مدلی رو بگیرید که با مادربردتون QVL داشته باشه ترجیحا.
4- 2700

سلام وقت بخیر

من مادربردم فقط یک اسلات ssd داره که کارت گرافیک اجازه نمیده نصب کنم ،باید اکسترنال بخرم؟

فقط می خوام ویندوز توش نصب کنم ولی تعییر سرعت در اجرای نرم افزار های گرافیکی سنگین هم محسوس باشه

تا یه تومن مدل مناسبی پیدا میشه؟

کارت گرافیک رو بردارید، زیرش SSD رو نصب کنید! درسته که متوسط حرارت این SSD به خاطر گرافیک بیشتر خواهد بود، اما از خرید مبدل ثانویه خیلی بهتره.
M.2 اکسترنال برای همچین کاری نیست. باید کارت PCIe مبدل داخلی بخرید اگر واجب شد.

گلوگاه یعنی چی؟ معادل انگلیسی اون چیه؟
دوستان گفتن معادلش رو.
CPU-Bound برای پردازنده
GPU-Bound برای گرافیک
اینا هم زیاد استفاده میشه در گیمینگ.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر