مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,072
نام
شایان
سلام
دوستان کسی از تعمیرات دسته سر در میاره؟
من تاچ پد دسته م کار نمیکنه (لمسی) ،کلیک کار میکنه ولی لمسی کلا نه
و اینکه جهت بالا دسته کار نمیکنه
اینارو میتونم با تعویض قطعاتش تعمیر کنم؟ یا اینکه بدم تعمیرکار؟
هزینه ش چقد میشه تقریبا؟
قطعا با تعویض قطعه مشکل حل میشه اما باید یه جوری بفهمید که مثلا تاچ پد کلا مشکل داره یا فقط ریبون پشتش که به برد وصل میشه قطعی داره

• Like
Reactions: M ξ λ δ ζ

moparsa

کاربر سایت
Aug 30, 2021
25
سلام دوستان
بنده 4 ساله که کنسولمو دارم و از اون روز تا حالا یبارم داخلشو گردگیری نکردم و الانم یه ماهی میشه که زیاد روشنش نکردم و روش کلی خاک گرفته البته هر وقت وقت کنم با دستمال روشو برق میندارم ولی داخلش معلومه که کلی گرد و خاک رفته، یجایی خونده بودم برای اینکه عمر دستگاه زیاد بشه باید هر 6 ماه یبار داخلش تمیز بشه و به اصطلاح سرویس بشه (البته لازم نیست پلمپس باز بشه، منظورم اون قسمت بالای فنِ مدل اسلیم) ولی من اصلا دست نزدم تا حالا خودمم زیاد وارد نیستم تو این چیزا و میترسم بزنم خرابش کنم، الان سوالم اینه که پیشنهاد میکنین کنسولو واسه سرویس و گردگیری ببرم بیرون؟ بعد هِد پلاترمم بخاطر قطعی های برق تابستون تازگیا زیاد گیر میکنه با سرویس مشکلش حل میشه بنظرتون؟
ممنون میشم جواب بدین.

• Like
Reactions: deadkin

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
دیتا بیس بزن درست می شه اینشالا ولی ممکنه گرد خاک و خمیر سلیکون باعث کندی می شه من خودم هر سه رو زدم دستگاه شده مثل روز اول ولی اگه بلدی بازش کن مثل من بازش کردم کلید پاورش از کار افتاد اخرم دادمش دست تعمیر کار با خمیر سلیکون و گرد خاک گیری شد ۱۰۰تومن

• Like
Reactions: moparsa

moparsa

کاربر سایت
Aug 30, 2021
25
دیتا بیس بزن درست می شه اینشالا ولی ممکنه گرد خاک و خمیر سلیکون باعث کندی می شه من خودم هر سه رو زدم دستگاه شده مثل روز اول ولی اگه بلدی بازش کن مثل من بازش کردم کلید پاورش از کار افتاد اخرم دادمش دست تعمیر کار با خمیر سلیکون و گرد خاک گیری شد ۱۰۰تومن
درود
مگه دیتا بیس واسه ایرادات نرم افزاری نبود؟ فک کنم پلاتر مربوط به سخت افزار باشه ولی، بعد من چهار تا گیم ظ 1 هم دارم با دیتا بیس قفل نشن یوقت؟ بعد الان شما چه خمیری پیشنهاد میکنی؟ شنیدم جنسش نامرغوب باشه میزنه کنسولو داغون میکنه، واسه این سرویس که میگین 100 تومن گرفتن پلمپشم باز کردن؟ من یمدت رو ردد هم لگ ناجور داشت که اوایل اصلا نبود (البته افت فریم نه یجورای موقع اسب سواری هر 5 ثانیه گیر میکرد بعد ول میکرد) بنظرت با سرویس و دیتا بیس حل میشه این مشکل هم؟
بازم ممنون از پاسخگوییت

• Like

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
در رابطه با دیتا بیس فک نمی کنم ربطی به قفل شدن داشته باشه مگه به اینترنت وصل بشی بازم بپرس در رابطه با خمیر سلیکون z9زده عالی دور فن اومده پایین ولی به شرطی اصل باشه گرده خاک گیری توی فن هم خیلی تو خنک کنندگی تاثیر داره در رابطه لگ بازی اگه تو همه بازیا هسته و قبلا این طور نبوده می تونه مشکل از هارد باشه رد دد کلا برای پلی فور معمولی لگ افت افریم داره عادیه و بستگی به مکان انفجار وnpcها داره که رو سی پی یو و جی پی یو تاثیر می گذاره و باعث افت فریم و لگ می شه

• Like

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
دوستان این صدا طبیعی هستش؟ بعد برای تمیز کردن فن چکار کنم؟ باز کردنش که خیلی دردسره کلی پیچ و مرحله داره حوصله اش رو ندارم از بالا اگر راهی داره بگید ممنون میشم

Attachments

• IMG_20211011_123629_735.mp4
    1.2 MB · مشاهده: 12

moparsa

کاربر سایت
Aug 30, 2021
25
در رابطه با دیتا بیس فک نمی کنم ربطی به قفل شدن داشته باشه مگه به اینترنت وصل بشی بازم بپرس در رابطه با خمیر سلیکون z9زده عالی دور فن اومده پایین ولی به شرطی اصل باشه گرده خاک گیری توی فن هم خیلی تو خنک کنندگی تاثیر داره در رابطه لگ بازی اگه تو همه بازیا هسته و قبلا این طور نبوده می تونه مشکل از هارد باشه رد دد کلا برای پلی فور معمولی لگ افت افریم داره عادیه و بستگی به مکان انفجار وnpcها داره که رو سی پی یو و جی پی یو تاثیر می گذاره و باعث افت فریم و لگ می شه
سلام مجدد
جناب من کنسولو دیتا بیس زدم مشکل تا حدودی حل شد الان یه سوال دیگه داشتم من دسته ام وقتی تو دستم میگرم صدای ذرات ریزی میاد که توش تکون میخورن انگار یه چنتا اشغال ریز رفته تو دسته و با چرخوندن صداش در میاد (بنظر داخل دسته داره قل میخوره!) الان بنطرت چجوری درش بیارم یجورایی رو مُخمه.

• Like

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
سلام مجدد
جناب من کنسولو دیتا بیس زدم مشکل تا حدودی حل شد الان یه سوال دیگه داشتم من دسته ام وقتی تو دستم میگرم صدای ذرات ریزی میاد که توش تکون میخورن انگار یه چنتا اشغال ریز رفته تو دسته و با چرخوندن صداش در میاد (بنظر داخل دسته داره قل میخوره!) الان بنطرت چجوری درش بیارم یجورایی رو مُخمه.
مهم نیست تا جایی می تونی بازش نکن بگذار وقتی وقتی خدایی نکرده خراب شد بازش کن زغالیا زیر دسته حساسن کمی این ور اون ور برن می ریزه بهم بازم خواستی بازش کنی راحت می تونی این کارو بکنی

• Like

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
سلام
دوستان کسی از تعمیرات دسته سر در میاره؟
من تاچ پد دسته م کار نمیکنه (لمسی) ،کلیک کار میکنه ولی لمسی کلا نه
و اینکه جهت بالا دسته کار نمیکنه
اینارو میتونم با تعویض قطعاتش تعمیر کنم؟ یا اینکه بدم تعمیرکار؟
هزینه ش چقد میشه تقریبا؟
کابل فلت تاچ پد اگر قطع بشه یا مشکل داشته باشه ، لمسیش کار نمیکنه...کلیکش کار میکنه اما لمسیش نه.

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
سلام ب همگی
دوستان ps4 ام جدیدا کند شده و حس میکنم اطلاعات درست خونده نمیشه... مثلا تو بازی صدای یک شخصیت پخش میشه اون یکی نه و از این دست اتفاقات که معلومه اطلاعات درست خونده نمیشه....
لودینگ ها سنگین تر شده و هر چند وقت وقتی دارم بازی میکنم پیغام میاد ک اطلاعات بازی خراب شده و باید بازی رو پاک کنم و دوباره دانلودش کنم...
بازسازی دیتا بیس هم زدم ی تایم کوتاهی سرعت خوب بود باز دوباره مثل قبل شد و مشکل حل نشد
الان با تعویض هارد مشکل حل میشه؟؟؟

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
سلام ب همگی
دوستان ps4 ام جدیدا کند شده و حس میکنم اطلاعات درست خونده نمیشه... مثلا تو بازی صدای یک شخصیت پخش میشه اون یکی نه و از این دست اتفاقات که معلومه اطلاعات درست خونده نمیشه....
لودینگ ها سنگین تر شده و هر چند وقت وقتی دارم بازی میکنم پیغام میاد ک اطلاعات بازی خراب شده و باید بازی رو پاک کنم و دوباره دانلودش کنم...
الان با تعویض هارد مشکل حل میشه؟؟؟
اگه کنسول و بازی هر دو آپدیت هستند و مشکل دارین احتمال خیلی زیاد با تعویض هارد مشکل حل میشه.

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
اگه کنسول و بازی هر دو آپدیت هستند و مشکل دارین احتمال خیلی زیاد با تعویض هارد مشکل حل میشه.
بله آخرین نسخه فریمور نصبه و بازیها هم آپدیت شدن.... تعویض هارد نیاز به پیش زمینه و آماده سازی هارد داره؟؟؟ بعد از خرید بندازم رو دستگاه؟

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
بله آخرین نسخه فریمور نصبه و بازیها هم آپدیت شدن.... تعویض هارد نیاز به پیش زمینه و آماده سازی هارد داره؟؟؟ بعد از خرید بندازم رو دستگاه؟
یه هارد اکسترنال بگیر و رو اون تست کن.
اگه جواب داد و بازیهات بی مشکل اجرا شدن مشخص میشه ازهارد مشکل.

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
یه هارد اکسترنال بگیر و رو اون تست کن.
اگه جواب داد و بازیهات بی مشکل اجرا شدن مشخص میشه ازهارد مشکل.
بازیها اجرا میشن ولی کل عملکرد کنسول هم کند شده هاردم ب احتمال خیلی زیاد بد سکتور گرفته یا صدمه دیده... ممنون بابت وقتی ک گذاشتی

• Like
Reactions: blak

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
دوستان من کنسولم جلبریک ۶.۷۲ هست بعد امروز اومدم هاست عوض کنم سه چهار بار وسط جلبریک خاموش شد حالا یه صدایی افتاده تو هارد فعلا تو بازی ها و عملکرد کنسول مشکلی ندارم ولی حساس شدم به صداش و هر ۱۰ ثانیه یکبار تکرار میشه و بعد از چند دقیقه از صدا میوفته .. راهی هست که هارد تست کنم سالمه یا نه؟ مدل اسلیم هست الآنم دستم خالیه اگر هارد خراب باشه باید بیخیال بازی بشم
ممنون میشم راهنمایی کنید.
View attachment IMG_20211018_021842_676.mp4

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر