Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
دکل نوردی از این سریال داره از حد معقولش میگذره. غلیظ تر از موقعی است که چرنوبیل و کویینز گمبیت اومده بود. ای کاش این ترافیک شلوغ squid game در این تاپیک رو زمان اومدن لفت اورز، فصل سوم تویین پیکس و اوزارک هم به وجود می آوردید.

زدین تو کار نه غربی، تنها شرقی!x_x

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,076
نام
مــاکــان
دکل نوردی از این سریال داره از حد معقولش میگذره. غلیظ تر از موقعی است که چرنوبیل و کویینز گمبیت اومده بود. ای کاش این ترافیک شلوغ squid game در این تاپیک رو زمان اومدن لفت اورز، فصل سوم تویین پیکس و اوزارک هم به وجود می آوردید.

این متن با لحن ملایم و دوستانه بخون لطفا :D
الان شما دلخوری که چرا در مورد squid game داره بحث میشه یا چرا اونموقع اینقدر که باید در مورد اون سریالهایی که نام بردی بقدر کافی بحث نشده؟
مطمئن باش اگه همون موقع هم در مورد 3تا سریالی که نام بردی بحث میشد، یکی میومد میگفت چرا از wire، sopranos و... صحبت نمیشه.

خب یه سریال الان تو بورس هست، منطق میگه در مورد اون بیشتر صحبت بشه، نباید انتظار داشته باشیم 4سال بعد بیننده ها بیان در موردش صحبت کنن.
مثل تاپیکهای بازیهاست خب، چه فرقی داره؟
حالا اینجا یک تاپیک داریم برای همه سریالها.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,257
نام
محمد
کلا Squid Game سریال بدی نبود اما همونطور که قبلا گفتم مقابل آثاری مثل Zero Escape و Danganronpa واقعا هیچی نیست.
Danganronpa چنان برق از کله آدم می پرونه که امکان نداره از ذهن آدم بره.
کلا اینایی که میگن کانسپت جدیدیه باید زد توی سرشون:D با اینحال اثر خوش ساختی بود. من با قسمت های پایان مشکل خاصی نداشتم بنظرم با یک فصل دوم بشدت جذاب تر داستان میتونه پیش بره.

حالا یک اثر چون کره ایی هست یا به مدیا غرب مربوط نیست چه ایرادی داره؟ این اثار معمولا مشکل عرضه بطور وسیع در مارکت رو داشتن، خوشبختانه Squid Game بخاطر نتفلیکس تونسته بدون هیچ مارکتینگ گسترده ای خودش رو سر زبون ها بندازه، این خودش کیفیت اثر رو هم نشون میده.

همونطور که شما با آثار شرقی نمیتونید ارتباطی برقرار کنید، خیلی ها هستن که با اثاری که گفتنید نمیتونن ارتباط برقرار کنن، به همین سادگی!
---
آقا انتقاد خوبه دمتون هم گرم هر طور که مایلید، فقط هیت ورزیدن صرفا بخاطر سر و صدا کردن یک اثر شما رو Cool و متفاوت از بقیه نمیکنه!:D

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
الان بحث اینه که چرا فاز تاپیک کره ای شده؟ یا اینکه چرا سر یک سری سریالای دیگه اینقد بحث نشد؟
یک سریال وقتی خیلی بین مردم محبوب میشه همه جا در موردش بحث میکنن قطعا به این تاپیک هم میرسه دیگه، از بقیه دنیا جدا که نیست، والا سریال افغانستانی یا ترکی هم اینقد ترند بشه همینقد تاپیک شلوغ میشه کره ای بودن چه نقشی توش داره :D
زمان GoT و چرنوبیل و استرنجر تینگز و ... ـم اینستا/یوتیوب/توییتر باز میکردی همه جا پر بود از اسپویل، Quote و meme و ... و همینقد در موردش اینجا بحث میکردن واقعا نمیشه انتظار داشت این وضعیت واسه سریالایی مثل Leftovers پیش بیاد چون به هیچ وجه این عناوین عامه پسند نیستن و اینم چیزی از ارزششون کم نمیکنه.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
این متن با لحن ملایم و دوستانه بخون لطفا :D
الان شما دلخوری که چرا در مورد squid game داره بحث میشه یا چرا اونموقع اینقدر که باید در مورد اون سریالهایی که نام بردی بقدر کافی بحث نشده؟
مطمئن باش اگه همون موقع هم در مورد 3تا سریالی که نام بردی بحث میشد، یکی میومد میگفت چرا از wire، sopranos و... صحبت نمیشه.

خب یه سریال الان تو بورس هست، منطق میگه در مورد اون بیشتر صحبت بشه، نباید انتظار داشته باشیم 4سال بعد بیننده ها بیان در موردش صحبت کنن.
مثل تاپیکهای بازیهاست خب، چه فرقی داره؟
حالا اینجا یک تاپیک داریم برای همه سریالها.

کلا اینایی که میگن کانسپت جدیدیه باید زد توی سرشون:D با اینحال اثر خوش ساختی بود. من با قسمت های پایان مشکل خاصی نداشتم بنظرم با یک فصل دوم بشدت جذاب تر داستان میتونه پیش بره.

حالا یک اثر چون کره ایی هست یا به مدیا غرب مربوط نیست چه ایرادی داره؟ این اثار معمولا مشکل عرضه بطور وسیع در مارکت رو داشتن، خوشبختانه Squid Game بخاطر نتفلیکس تونسته بدون هیچ مارکتینگ گسترده ای خودش رو سر زبون ها بندازه، این خودش کیفیت اثر رو هم نشون میده.

همونطور که شما با آثار شرقی نمیتونید ارتباطی برقرار کنید، خیلی ها هستن که با اثاری که گفتنید نمیتونن ارتباط برقرار کنن، به همین سادگی!
---
آقا انتقاد خوبه دمتون هم گرم هر طور که مایلید، فقط هیت ورزیدن صرفا بخاطر سر و صدا کردن یک اثر شما رو Cool و متفاوت از بقیه نمیکنه!:D
الان بحث اینه که چرا فاز تاپیک کره ای شده؟ یا اینکه چرا سر یک سری سریالای دیگه اینقد بحث نشد؟
یک سریال وقتی خیلی بین مردم محبوب میشه همه جا در موردش بحث میکنن قطعا به این تاپیک هم میرسه دیگه، از بقیه دنیا جدا که نیست، والا سریال افغانستانی یا ترکی هم اینقد ترند بشه همینقد تاپیک شلوغ میشه کره ای بودن چه نقشی توش داره :D
زمان GoT و چرنوبیل و استرنجر تینگز و ... ـم اینستا/یوتیوب/توییتر باز میکردی همه جا پر بود از اسپویل، Quote و meme و ... و همینقد در موردش اینجا بحث میکردن واقعا نمیشه انتظار داشت این وضعیت واسه سریالایی مثل Leftovers پیش بیاد چون به هیچ وجه این عناوین عامه پسند نیستن و اینم چیزی از ارزششون کم نمیکنه.

1) با گسترش فضای مجازی آن هم در بدترین نوعش، یک شکل جدیدی از جریان سازی را می بینیم. جریان سازی که غالبا توخالی، غلیظ و رنجش آور است. شکی نیست که مدت زمان هر اثری که در ورطه جریان سازی می افتد، بزودی از ذهن مخاطب پاک می شود. سال گذشته، سریال کویینز گمبیت با در دام چنین جریانی افتاد، رکورد را شکست و علاقه به بازی شطرنج افزایش یافت. علاقه ای کاذبی شکل گرفت که اکنون تمام کسانی که تنها به خاطر آنیا - تیلور جوی و محتوای سریال مذکور ، رفتند میز و مهره ای شطرنج را گرفتند، اکنون بی شک در کمدهایش قرار دارد و دارند خاک می خورند. جریان سازی پیرامون چرنوبیل نیز رخ داد؛ بازسازی یک واقعه. حالا آنکه سریال از کیفیت بسیار بالاتری از Squid Game برخوردار بود و خرده ای نمی توان در Premise و Ending سریال گرفت. در ایران، شب های برره جریان ساز بود اما برتری این نوع جریان سازی با جریان سازی کاذب ساخته با فضای مجازی، این است که همچنان با گذشت چندین سال ردپایی از آن جریان سازی باقی مانده است که مخاطب را می کشاند که چند اپیزودی از سریال را ببیند و به یاد گذشته ها بیفتد.

2) سوپرانو در زمان خودش محبوب بوده و میزان بینندگانش هم رده GOT قرار دارد. استرنجر تینگز آن چنان در گام اول محبوب نبود، اوج محبوبیت ST برگشت به شروع فصل دوم و تاپیکی که اینجا زده شد. وایر Retrospective است. ینی زمان خودش بحث نشده و پس از پایان، مورد تماشا قرار گرفت. شد مورد پژوهشی مقالات متفاوت. وایر قضیه اش جداست و جدا می ماند! قول می دهم مخاطبی در دو سوی وزن، Squid Game و Wire را بدید، آن اولی را انتخاب می کند. امتحان کردم، به همه سریال وایر نمی سازد!

3) ترافیک شلوغ طعنه ای است به این که اکثر کاربرانی که در این تاپیک پیرامون Squid Game نظر می دهند، از تاپیک انیمه به اینجا کوچ کرده اند. مشکلی نیست. روز شماست. یک سریال مورد علاقه آمده و بنشینید . حالشو ببرید. Squid Game تازه نیست، ایده اش بارها در سینمای هالیوود چرخیده و چرخیده و چرخیده. اینجاست که باید بررسی شود که چرا خود آمریکایی ها با این که بارها چنین طرحی را در سینما و شبکه خانگی شان دیده اند، جذب Squid Game شدند. البته نتفلیکس کمی زرنگ است و آمار کلی را تا حدودی ارائه کرده است. بیاید جزئی کند و بگوید چند نفر از شهروندان داخل آمریکا سریال را دیده اند.

4) اوزارک هم مال نتفلیکس است اما طرفدارانش در حد همان خاک و کشورهای انگلیسی زبان باقی مانده است. همان طور که گفتم محبوبیت Squid Game از منطقه آسیای شرقی می آید. یعنی میزان بینندگان بیشتر مایل به این سمت است.

5) نتفلیکس تصمیم های فاجعه ای می گیرد. یک تولید کننده چیپ شده است. می تواند به جای ده تا Zex Education, Zex/Life و ....، بودجه لازم را برای ساخت سریال مارکو پولو فراهم می کرد. قشنگ گذاشت همه رو تو آمپاس و رفت... تا دویست سال دیگه نمی تواند چیزی در حد و اندازه مارکو پولو درست کند. ویچر نیز به بن بست می خورد.

• Like
Reactions: Manchestercity

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,678
نام
علی
به نظرم squid game فوق العاده بود و از هر دیدی بخوای بهش نگاه کنی لایق اینهمه توجه هست
میون اینهمه آثار هالیوودی که جدیدا فقط شده مسائل نژادپرستی و LGBT و ابرقهرمانی که دیگه حال آدمو دارن بهم میزنن قطعا اسکویید گیم شایسته دیده شدنه
در ضمن کلا سینما و تلویزیون کره این چندسال خیلی خیلی پیشرفت داشته و آثار خیلی خوبی رو خلق کردن مثل پارسال با فیلم انگل
البته اینکه زبانشون یکم خنده داره رو قبول دارم :D

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
699
ربطی به نژاد پرستی نداره ولی کلا کره ایا و چینیا و ژاپنیا یه مقدار لج آور هستن!البته برای من اینجوریه.حرف زدنشون رو هم اصلا نمیتونم تحمل کنم.
برای سفر کاری چین رفته بودم واقعا سر درد میگرفتم.سریالها و فیلمهاشون هم تحت تاثیر ژست ها و نوع حرف زدنشون قرار میگیره و سخت میشه تحمل کرد

Manchestercity

کاربر سایت
Oct 8, 2021
45
نام
بهروز
مینی سریال ۱۰ قسمتی جدید نتفلیکس
Maid
maid-3-1629842949086.jpg
درام مید الهام گرفته از کتاب خاطرات نوشته استفانی لند ، در مورد مادری که همراه با بچه خودش از خونه فرار میکنه
سریال به نظر در مورد تنهایی و نقدی به وضعیت رفاه در جامعه و خشونت رفتاری و فیزیکی و سلامت روان تحت الشعاع این مشکلات هستش
سریال به مقبولیت خوبی هم رسیده . اسکور ۹۶ % از ۲۸ نقد از وبسایت معتبر راتن تومیتوز
از بازی مارگارت کوالی خیلی تعریف شده من خودم ۲ قسمت دیدم به نظرم خیلی تو بازی گری پیشرفت کرده بعد از حضور در لفت اورز و فیلم اخر تارانتینو​

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,758
نام
Masoud
میخواستم اینو تو تاپیک انیمه بگم دیدم اونجا همه دیدنش اینجا بگم بهتره.
دوستانی که از squid game خوششون اومده انیمه Kaiji رو هم ببینن ، تو یه سری چیزا به نظر من شبیه هستن و کار خیلی بهتریه.

persiane

کاربر سایت
Mar 3, 2012
227
نام
ستار
میخواستم اینو تو تاپیک انیمه بگم دیدم اونجا همه دیدنش اینجا بگم بهتره.
دوستانی که از squid game خوششون اومده انیمه Kaiji رو هم ببینن ، تو یه سری چیزا به نظر من شبیه هستن و کار خیلی بهتریه.
اتفاقا همین چند وقت پیش واسه بار دوم دیدمش ...خیلی کار خوبیه ....واسه کسایی که از squid game خوششون اومده بهترین وقت واسه دیدنشه

Anakin

Gold User
Feb 17, 2013
2,460
برعکس دوستان من هیچ مشکلی با زبون Squid Game نداشتم با اینکه شاید خیلی هم کره ای دوست نداشته باشم اما باید هر سریال و فیلمی رو به زبان اصلیش دید. و اینکه سریال بدی نبود اما همونطور که بالا اشاره شد احتمالا فراموش میشه !

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
یه سوال چرا تو بازی یکی مونده به آخر اینا پاشون رو نمی گذاشتن روی اون میله وسط :D واقعا برام سوال شده مثلا اون شیشه بره چرا آخرین شیشه رو پاش رو نگذاشت روی اون میله های وسط و بپره رد شه:D
سریال خوبی بود من لذت بردم از دیدنش

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

Muhammadreza

The High Priest of Chaos
Gold User
Oct 24, 2020
256
250px-WacoTitleCard.png
1993، اف. بی. آی و ای. تی. اف به قصد دستگیری دیوید کورش رهبر فرقه مذهبی دیویدیها به محاصره ساختمون محل اقامت این فرقه در ویکو تگزاس پرداختند. این محاصره 51 روز طول کشید و در نهایت با آتش سوزی ساختمون و مرگ 76 نفر از جمله 25 کودک پایان یافت. دولت آمریکا اون رو یک خودکشی دسته جمعی اعلام کرد اما مینی سریال ویکو که بر اساس دو کتاب با دو دیدگاه مختلف، توسط دو فرد با دو جایگاه متفاوت در این واقعه، «مکانی به نام ویکو» نوشته شده توسط دیوید تیبادو یکی از بازماندگان فرقه دیویدی و «وقتکشی: زندگی من به عنوان مذاکره کننده اف. بی. آی» نوشته شده توسط گری نوزنر مذاکره کننده اف. بی. آی در محاصره ویکو، ساخته شده، نظر متفاوتی نسبت به این قضیه داره. مینی سریال ویکو با اینکه در اکثر جنبه ها ستایش شد با اینحال با نقدهای منفی رو به رو شد. چرا؟ بهانه این بود که دید سریال به کورش مثبت و همدلی پذیره؛ اون رو اون هیولایی که واقعا بوده نشون نمیده. کورش رو به مالکیت سلاح های غیرمجاز، چندهمسری، کودک آزاری و رابطه جنسی با افراد زیر سن قانونی متهم کردن. کورش توی سریال هم همه این کارها رو میکنه ولی گویا بیننده ها، حداقل این افرادی که این نقدها رو نوشتن، درست مثل این سیتکام ها که با لاف ترک به مخاطبشون میگن که هی یارو اینجا باید بخندی، هر وقت یک کار شرورانه و غیراخلاقی انجام شد باید بهشون گفته بشه که «حواست هست؟ این کار کار خیلی بدی بود». یاد اون دسته از طرفدارهای بازی تاج و تخت افتادم که میگفتن فلان کارکتر چرا تو دو قسمت آخر یهو شیطان شد؟ وقتی 163 تا آدم رندوم رو به غیر انسانی ترین شکل ممکن کشت، حتما باید یکی از توی تلویزیون بهت میگفت که این کار کار غیر انسانی و شرورانه ایه؟ باید حتما یه کارکتر شرور توی گردنش یه پلاکارد بندازه که روش نوشته «من خیلی شرور هستم» و دم به دم به توله سگ ها لگد بزنه تا این افراد متوجه بشن که این کارکتر شروره؟ یا مثل بازی دانجنز اند دراگونز الاینمنت هر کارکتر رو از قبل مشخص کنیم؟ این که سریال به ما نشون بده که کورش با افراد زیر سن قانونی رابطه داره کافی نیست، حتما باید یکی از اعضای کالت کورش، که کورش رو پیامبر خدا میدونه، که انقدر تحت تاثیره کاریزمای کورشه که زندگیشو ول کرده و اومده داره وسط بیابون زندگی میکنه، به این کار انتقاد کنه؟ خودمون نمیتونیم بفهمیم؟ قطب نمای اخلاقیمون مشکل داره یا موتور مغزمون؟

مینی سریال ویکو، از نظر من، یک تصویر واقع گرایانه از یک کالتیست مگالومینیاک و افرادی که اون قدر در باتلاق کاریزما و وعده های مذهبی اون فرو رفتن که بعد از 51 روز محاصره هم اونو ترک نمیکنن، به تصویر میکشه. در تراژدی ویکو مسلما کورش نقش بزرگی داره اما اف. بی. آی و نیروهای دولتی آمریکا بیتقصیر نیستن و چیزی که میتونست از راه مسالمت آمیز حل بشه رو تبدیل به این تراژدی کردن و این سریال به خوبی به این موضوع میپردازه.​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر