Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
اصلا با سریال های فاز دوم و سوم نتفلیکس حال نمی کنم. فکر کنم پس از پایان یافتن اوزارک و نارکوها، با مسیری که نتفلیکس داره میره و به هیچ پروژه ای هم نه نمیگه، قید سریال های این شبکه رو بزنم.

پ.ن: خدایش سریال های فاز اول نتفلیکس یه چیز دیگست.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
این Midnight Mass با اینکه در حد Haunting of the hill house و Bly manor نبود اما کاملا ارزش دیدن رو داشت بنظرم.
mike flanagan یک خوبیی که داره کار تکراری انجام نمیده و تنوع تو کاراش دیده میشه، با موفقیت Hill house میتونست یک سره همون فرمول و تکرار کنه و احتمال زیاد هم موفق میبود ولی Bly Manor با اینکه فک میکردیم شبیه Hill house باشه اما مسیر متفاوتی رو رفت اینجا هم کلا با اینکه تمرکز روی شخصیتا و روابط خانوادگیشون مثل همیشه هست اما موضوع جالب و متفاوتی رو دنبال میکنه.
اتمسفر و فضاش حرف نداره و تو این زمینه مثل بقیه کاراش چیزی کم نزاشته، تازه که شروع کرده بودم میگفتم چرا اینقد حال و هواش منو یاد Salem's Lot ـه استیون کینگ میندازه که بعدا فهمیدم خیلی بیشتر از اینا شباهت هست و رفرنس از Salem's lot ـم توش وجود داره.

بزرگترین نکته منفیش دیالوگاش بود که تایمینگش خیلی عجیب غریب بود :| بیش از حد طولانی میشد بعضی از دیالوگا و در خیلی از مواقع هم کاملا بیجا بود، کافی بود یکی یک سوال ساده بپرسه تا طرف مقابلش شروع کنه داستان زندگیشو از 0 تعریف کردن، چندبار فک کردم طرف الان میخواد داد بزنه Just shut the f* up از بس که طولانی شد جوابش:))
غیر از این بنظرم داستانش، بازیگراش و فضاش اونقدی خوب بودن که راضی نگه داره آدمو.

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
کل اینستاگرام شده اسپویل سریال Squid game :|
مشکل سریال‌های نتفلیکس و کلاً سریال‌هایی که یه دفعه همه قسمت‌هاشون پخش میشن، همین اسپویل شدن هست. :|
یعنی یا باید کل قسمت‌ها رو سریع پشت سر هم ببینی، یا به فنا می‌ری انقدر که همه جا بحثش هست و بعضی بخش‌های مهم داستان سریع تبدیل به میم می‌شن و هر جا میری یه عکسی ازشون پخش شده.
یکی از دلایلی که نحوه پخش کلاسیک رو بیشتر دوست دارم همینه که آدم می‌تونه با آرامش هفته‌ای یه قسمت ببینه و بعدش چند روز فرصت برای هضم ماجرا و تفکر(!) روی اتفاقات و هم‌صحبتی با بقیه هست. میشه در مورد تئوری‌های مختلف بحث کرد و سراغ پیش‌بینی اتفاقات بعدی رفت و... ولی با این مدل نتفلیکس همه این کارها تعطیل میشه و یه رقابتی راه می‌افته برای اینکه کی زودتر تموم می‌کنه. یه جورایی انگار فیلم سینمایی هست و فقط به جای ۲ ساعت، ۱۰ ساعت هست و باید یه جا نشست همه رو دید و به قول خارجی‌ها بینج کرد.
البته همون حالت کلاسیک هم چند سالی هست که مشکل لو رفتن رو پیدا کرده. یعنی هر سریالی که میاد، یه عده هستن که الکی خودشون رو به عنوان آدم‌های معمولی جا می‌زنن که چیزی نمی‌دونن و فقط دارن پیش‌بینی می‌کنن، ولی من شک ندارم به اطلاعات داستان دسترسی دارن. اینا توی همون قسمت‌های اول میان توی ردیت و این جور جاها کلی تئوری از خودشون درمی‌کنن و همه تئوری‌ها هم درست از آب درمیاد و کل ماجرا لو میره!
مثلاً طرف بعد از تموم شدن قسمت اول میاد میگه «اگر به نوشته‌های روی دسته‌ی عینک کاراکتر X دقت کرده باشید، نشان می‌دهد که او در قسمت‌های بعدی خواهد مُرد و اگر به رنگ دیوار خانه کاراکتر Y توجه کرده باشید، می‌توان حدس زد که او قاتل اصلی است.» بعد همین نوشته‌ها توی کل فضای اینترنت به عنوان تئوری پخش میشه و آخرش هم دقیقاً همین اتفاقات می‌افته و مزه سورپرایز از بین میره. :|

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,582
نام
شیخ صدرا
View attachment 227033

The Many Saints of Newark 2021
6/10

«توخالی»، «غیرضروری» و مرثیه خوانی تعدادی از بازیگران درجه یک. «نیورآرک» حتی نمی تواند طیف گسترده ای از طرفداران سریال را خوشحال کند. شاید آن دسته اندک از طرفدارانی، «نیوآرک» را مورد ستایش قرار دهند که همچنان مختصات و جزئیات مو به مو سریال در خاطرشان است. «نیوآرک» دورنمای تازه ای از گذشته و آینده شخصیت «تونی سوپرانو» نشان نمی دهد. فیلم تاکید بسیار روی رابطه صمیمانه و شبه پدرانه دیک مولتیسانتی و تونی دارد، رابطه ای که به خوبی درنیامده است. ایراد این رابطه، ضعف یک ضلع شخصیت پردازی است. علی رغم شخصیت پردازی خوب دیک و بازی الساندرو نیوولا، بلوغ تونی سوپرانو با نقش آفرینی مایکل گاندولفینی خوب نیست. هنوز این پسرک کار دارد تا جای پدرش فقیدش بگذارد. اختلافات نژادی صورت می گیرد ولی بسط پیدا نمی کند. شاید تنها نکته ای بود که می توانست تنش را به وجود بیاورد. «نیوآرک» صرفا در همان مقیاس فیلم تلویزیونی قابل قبول و نام «آلن تیلور» در مقام کارگردان، سایه بزرگی بر فیلم انداخته است.​

به نظر من تو غالب يه مينى سريال ميتونستن بهتر موضوع رو پردازش كنن.
خيلى همه چى شتابزده و بدون عمق بود.
تنها نكته مثبت شايد بازياى خوبى بود كه ديديم.
و از همه بهتر بازيگر نقش سيلويو دانته بود كه واقعا خيلى خوب همون حس نقش دانته توى سريال رو منتقل ميكرد.

• Like
Reactions: Origami 2008

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
اين squid game دوبله انگليسى نداره؟
من واقعا خندم ميگيره زبون كره ايي رو ميشنوم.
بابا بشین زبون اصلی ببین! :|
کلاً به نظرم هر فیلم و سریالی رو باید با زبون اصلی دید، حالا می‌خواد انگلیسی باشه یا آلمانی یا ژاپنی و کره‌ای. اون حس و حال زبون اصلی واقعاً یه چیز دیگه هست و یه بخش زیادی از جذابیتش توی دوبله از بین میره.
ولی در مورد خنده‌دار بودن زبون کره‌ای، اندکی باهات موافقم! :D حالا ایشالا اینجا کاربر کره‌ای نداشته باشیم که ناراحت بشه و چون جمع خودمونی هست، این بحث‌ها عیبی نداره به نظرم. ولی کلاً مدل صحبت کردنشون مخصوصاً وقتی عصبانی میشن یه جور بامزه‌ای میشه. :D یه جمله سه کلمه‌ای میگن که حرف آخرش نیم ساعت کِش میاد و مثلاً طرف میگه «دایجو های ما ئو ئو ئو ئو» و طرف مقابل هم میگه «نو ما دی ها ئا ئا ئا»! :D

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
بابا بشین زبون اصلی ببین! :|
کلاً به نظرم هر فیلم و سریالی رو باید با زبون اصلی دید، حالا می‌خواد انگلیسی باشه یا آلمانی یا ژاپنی و کره‌ای. اون حس و حال زبون اصلی واقعاً یه چیز دیگه هست و یه بخش زیادی از جذابیتش توی دوبله از بین میره.
ولی در مورد خنده‌دار بودن زبون کره‌ای، اندکی باهات موافقم! :D حالا ایشالا اینجا کاربر کره‌ای نداشته باشیم که ناراحت بشه و چون جمع خودمونی هست، این بحث‌ها عیبی نداره به نظرم. ولی کلاً مدل صحبت کردنشون مخصوصاً وقتی عصبانی میشن یه جور بامزه‌ای میشه. :D یه جمله سه کلمه‌ای میگن که حرف آخرش نیم ساعت کِش میاد و مثلاً طرف میگه «دایجو های ما ئو ئو ئو ئو» و طرف مقابل هم میگه «نو ما دی ها ئا ئا ئا»! :D

بخاطر همین زبانشون هست که ترجیح میدم نسخه انگلیسی یا دوبله اثرشون رو نگاه کنم. آقا حال نمی کنم با زبانشون! :D سر همین Death Note Anime انگلیسی رو ترجیح دادم به زبان ژاپنی یا کره ایش.:D

پ.ن: بیش از N مرتبه فرار از زندان دو زبانه (فارسی و انگلیسی) دیدم + دو بار هم Hell On Wheels؛ هر دو سریال نسخه دوبلشو ترجیح میدم!:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر