Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
بدبختی اینجاست که وقتی بهش عادت کنی دیگه نمیتونی نسخه سیاه و سفید رو بخونی:D
دقیقا.
مانگا خون روتین نیستم، اما همون 12-10 تایی که خوندم و بعضی هاش هنوز ادامه دارن، همش میرم دنبال رنگی ها.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
1628872450404.png

اهم...
اوانگلیون هم تموم شد و در کل از پایانش راضی بودم.
من خودمو طرفدار بزرگ این سری نمیدونم و خیلی دنبال تئوری ها و ... مختلف نبودم، ولی دنیا و lore انیمه برام از اون اول خیلی جالب بود. مخصوصا بعد از دیدن انیمه اصلی و فیلم end of eva، تقریبا هیچی از جزئیات داستان و انیمه نفهمیدم اون موقع ولی همون اطلاعات کمی که در مورد داستان فهمیده بودم برام کافی بود تا بیشتر به دنیای انیمه علاقه مند بشم و برم دنبال داستان و پس زمینه ی این دنیای تاریک با اتفاق ها و شخصیت های عجیبش.

جدا از داستان، از طراحی هنری و eva ها، یه دنیای اخر الزمانی و خود شخصیت ها هم خیلی خیلی خوشم اومد، کلا طرفدار mecha و ربات های بزرگ به اون صورت نیستم ولی اوانگلیون ها ( + ربات های سری کد گیاس تا حدودی) رو خیلی دوست دارم :-"

فیلم 3.0+1.0 به نظرم داستان سری رو خوب جمع کرد با اینکه خودم پیش بینی میکردم جور دیگه ای تموم بشه، الانم بعد از دیدنش احساس بدی دارم چون اخرین فیلم و داستان این دنیا هست، شبیه اون حس پوچی که به ادم دست میده وقتی یه انیمه، مانگا یا .... رو تموم میکنیم، ولی همزمان خوشحالم که داستان اینطور تموم شد.

خلاصه اینکه، goodbye all of evangelion :(

9/10

آخرین ویرایش:

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
View attachment 220546

اهم...
اوانگلیون هم تموم شد و در کل از پایانش راضی بودم.
من خودمو طرفدار بزرگ این سری نمیدونم و خیلی دنبال تئوری ها و ... مختلف نبودم، ولی دنیا و lore انیمه برام از اون اول خیلی جالب بود. مخصوصا بعد از دیدن انیمه اصلی و فیلم end of eva، تقریبا هیچی از جزئیات داستان و انیمه نفهمیدم اون موقع ولی همون اطلاعات کمی که در مورد داستان فهمیده بودم برام کافی بود تا بیشتر به دنیای انیمه علاقه مند بشم و برم دنبال داستان و پس زمینه ی این دنیای تاریک با اتفاق ها و شخصیت های عجیبش.

جدا از داستان، از طراحی هنری و eva ها، یه دنیای اخر الزمانی و خود شخصیت ها هم خیلی خیلی خوشم اومد، کلا طرفدار mecha و ربات های بزرگ به اون صورت نیستم ولی اوانگلیون ها ( + ربات های سری کد گیاس تا حدودی) رو خیلی دوست دارم :-"

فیلم 3.0+1.0 به نظرم داستان سری رو خوب جمع کرد با اینکه خودم پیش بینی میکردم جور دیگه ای تموم بشه، الانم بعد از دیدنش احساس بدی دارم چون اخرین فیلم و داستان این دنیا هست، شبیه اون حس پوچی که به ادم دست میده وقتی یه انیمه، مانگا یا .... رو تموم میکنیم، ولی همزمان خوشحالم که داستان اینطور تموم شد.

خلاصه اینکه، goodbye all of evangelion :(

9/10
اقا واقعا چرا وقتی یه انیمه یا مانگا تموم میشه حس پوچی به ادم دست میده
تازگی انیمه دروغ اپریل دیدم یعنی وقتی تموم شد کماااااا زدم دو سه روز حالم خوب نبود هرچند بیشتر مال پایانش بود
تازگی زدم تو فاز انیمه درام قبل فقط اکشن بود ولی الان فقط درام اصلا یه وضعی شده برام
انیمه سبد میوه هم دیدم اونم جالب بود فقط خوبیش این بود پایانش مثل دروغ اپریل درد نداشت
چندتا دیگه هم دیدم همه از دم درام خلاصه فقط انیمه
فیلمم دیگه بهم حال نمیده

Eazy-E

کاربر سایت
Aug 29, 2016
617
نام
امیرعلی
خب چشمها تنگ شده میام تو تاپیک که چیزی نخونم :D
این Evangelion چقدر صدای جدید 5.1 بد میکس شده.
برگشتم به همون صدای استرویوی قدیمی ، همه چی واضح تر میشه.
برعکس نمیگی؟ مگه استریو جدیده نیست؟ :D

خب منم سینمایی آخر رو دیدم لامصب تموم نمیشد :|
اولا اینکه product value انیمه خیلی بالاست.
OSTها شاهکار و کاملا بجا ازشون استفاده شده. And depressing as usual :D
کیفیت انیمیشن ها یچی عجیب غریبه که تا حالا مثلش رو ندیدم :D چه cgi چه شات های دستی
بودجه هنگفتی هم سرش خرج کردن و با staff های استودیوهای زیر هم همکاری داشتن (یعنی همه استودیوها :|)
Mappa
Wit
Trigger
Ghibli
White fox
Mad house
A-1 pictures
Ufotable
etc
که خروجی به شدت خوبی هم گرفتن.
در مورد داستان هم آخرین باری که همچین حسی تو اندینگ بهم دست داد سر اندینگ کدگیاس بود. هرچی ازش تعریف کنم کمه.

443967A9-9183-4E89-A63F-550C02ABFF41.jpeg 4058D0FC-2146-443B-ABF9-4AB98D07B9EE.png

makes scene :D لامصب اونجا 20 ثانیه تمام داشتم به آنو فحش میدادم بعدش دیدم تو استیج استودیو دارن مبارزه میکنن فهمیدم عه آره دوباره آنو چیز خلمون کرده :D

And rei best girl
عالی بود :))

در کل این فیلم love letter آنو به طرفداران بود که شامل کوجیما هم میشد :-" :D

78209E53-59F9-4838-8A16-8172CEFA06ED.jpeg 658084D4-73F7-4116-B1AB-5E2AD4F4BC5C.png

462C0C56-39B7-4448-9878-CB51159EB71B.jpeg 2931B74F-573B-4234-9CA3-10DD87560D65.png

جالبیش این بود که بالاخره یک سری از فن تئوری های معروف مجموعه به واقعیت پیوست:D
9FF7B7EF-18D0-4420-B8EC-76FB69E63AFB.jpeg

——————

اینم بهترین ost فیلم

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
برعکس نمیگی؟ مگه استریو جدیده نیست؟ :D
یعنی قدیمیه صدای دالبی 5.1 بوده؟
فکر کنم 5.1 مال نت فلیکس باشه.
در هر صورت فرقی نمیکنه، استریو بنظرم بهتر اومد، 5.1 خیلی صداها سطحش اومده پایین و گاها شنیده نمیشن.
شاید واقعا نیاز به سیستم دالبی یا همچین چیزی داره.

از پستت فقط همین جمله اول خوندم و مابقی چشمها درویش شد، اما لایک میکنم و بعد از اتمام سری میام میخونم:D
ماشالله هر دفعه میام تو تاپیک حس میکنم بین من یخچال خونه یک میدون مین هست و خب باید این مسیر با احتیاط طی کنم، آخه نمیشه هم نیومد تو تاپیک :))

Last edited by a moderator:

Eazy-E

کاربر سایت
Aug 29, 2016
617
نام
امیرعلی
یعنی قدیمیه صدای دالبی 5.1 بوده؟
فکر کنم 5.1 مال نت فلیکس باشه.
در هر صورت فرقی نمیکنه، استریو بنظرم بهتر اومد، 5.1 خیلی صداها سطحش اومده پایین و گاها شنیده نمیشن.
شاید واقعا نیاز به سیستم دالبی یا همچین چیزی داره.

از پستت فقط همین جمله اول خوندم و مابقی چشمها درویش شد، اما لایک میکنم و بعد از اتمام سری میام میخونم:D
ماشالله هر دفعه میام تو تاپیک حس میکنم بین من یخچال خونه یک میدون مین هست و خب باید این مسیر با احتیاط طی کنم، آخه نمیشه هم نیومد تو تاپیک :))
نه ورژن ننفلیکس نیست چون اون fly me to the moon رو نداره.
آره استریو همون قدیمیه است

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,092
نام
محمد علی
شیم آف راشل :-q
ما خودمون رو به سادگی فدای راشل-ساما نمی‌کنیم. بلکه در راه نابود کردن دشمنان ملکه‌ی بزرگ حاضریم جونمون رو فدا کنیم:>

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
چرا ما خودمون رو فدای راشل ساما کنیم وقتی میتونیم شماها رو همگی قربانی ایشون کنیم؟ :>

===========

بگذریم... دیروز تو یکی از اسکله های دزدان دریایی (Manganelo) همین جوری داشتیم گشت میزدیم. یهو اصن نمیدونم چطور و چرا، نیمه خواب بودم، تو حال و احوال خودم نبودم یا همین جوری دستم خورد. ولی کلیک کردم روی یه مانگایی که رو کاورش چند تا دختر بودن (:-") این اتفاق تو سر زدن به اسکله حقیقتا کم اتفاق نمی افته ولی اکثرا نتایجش کارایبه غایت بد تا نهایتا مدیکوری اند که بعد چند چپتر ولشون می کنم.
ولی این دفعه خوردم به یه مانگایی که حقیقتا سورپرایزم کرد :D

YES
I'm Gonna Explain another Manga
This time, A very... VERY Obscure One

1629059499289.png

!Mou Ippon
Sports
Ongoing

امیدوارم با ساب-ژانر فقید Cute Girls Doing Cute Things یا با اختصار CGDCT آشنایی داشته باشید (ندارید هم برید چندتا کار KyoAni مثل Hibike و Tamako Market و K-ON رو ببینید دستتون میاد البته بهترین کار این ژانر تا ابد Yuru Yuri ـه :D)
ولی کنار این ساب-ژانر یه ساب-ژانر کم تر دیده شده ی دیگه ای هم هست به نام Cute Girls Doing Serious Shit (که مختصرش میشه CGDSS، بعیده به کارتون بیاد :D)
تو این ساب ژانر دیگه خبری از کارهای بامزه و کوچولو موچولو واسه دختر های کاوایی نیست... بلکه درگیر بعضا یه چیزایی اند که پشم های من بعضا میریزه... یه نمونه خیلی ترسناکش همیشه School-Live ـه. نمونه های لطیف تر مثل Sora Yori Mo Tooi Bashou داریم که یه مشت دختر نوجوون میزنه به سرشون که هر جور شده برن قطب شمال... یا Girl's Last Tour که عملا Post-War Picnic ـه :D ولی در کل اشتباه نکنید، اون بخش Cute Girls ـش همیشه پابرجاست :D اگه Moe نبود بدونید حساب نیست

Mou Ippon یه مانگاییه که یه چیزی بین این دو عالمه. یه کار ورزشی در مورد قصه چند تا دختر که تو نخ جودو اند. در مورد ورزش های رزمی کار رئالیستیک و غیر تخیلی همین جوریش کمه حقیقتا. چون اصولا موضوع ساده ای واسه اقتباس نیست. ولی این که شخصیت اصلی اش هم پسر نباشه. That's Some Real stuff :D اورآل کاریه که هر چی بیشتر بهش فکر می کنم بیشتر ورژن رزمی/مونث اسلم دانکه که یه خورده واسه این که وجهه دخترونه اش طبیعی تر باشه از CGDCT ها هم الهام گرفته.

1629059818278.png

ستینگ داستان جریان تیپیکال همه مانگاهای ورزشی ـه. کلاب جودو به واسطه ذوق دو سه تا دختر فعالیت اش جون میگیره، و بعدش کم کم رشد می کنه و تو سه سال دبیرستان همه شخصیت ها یه مسیری رو میرن جلو تا تیم در نهایت به موفقیت برسه. فرمول جواب پس داده ای که از زمان Slam Dunk تا همین الان همیشه موفق بوده. Mou Ippon هم عین همون. کار خاص و ویژه ای تو این ژانر نمی کنه. ولی چیزی که خاصش می کنه اول اینه که همه شخصیت هاش مونث اند (و این که کلا هم کار اچی یا فن سرویس محوری هم نیست) و از طرف دیگه تمرکزش رو ورزش های رزمیه که خیلی خاص اش می کنه

خود کیفیت مانگا هم بگم، واقعا خوبه. شخصیت ها، مخصوصا خود Michi که رسما یه گوله هایپ خالصه، هیناتا جلو این بشر کم میاره. هر دست که میره رو تاتامی یه اخطار میگیره واسه صحبت کردن :)) کلا با این که چیز خاصی از لحاظ تروپ های شخصیتی نداره کلا کار شیرینیه و از طرف دیگه هیچ چیزی هم کم نداره.
آرت استایل هم خیلی خوبه. اکشن اش خیلی قابل ردیابی و روشنه، و کلا طراحی شخصیت ها، با این که از خیلی لحاظ واقعی اند ولی طبق همون قاعده CGDSS یه نمه هم که شده قاطی شون Moe داره و انیمه طور اند.
کمدی کار هم دوباره به لطف میچی سان و Over-hyped بودنش خیلی خوبه. دختره کلا تو دنیای خودشه و تو باقالی هاست. این که ته اسم اش هم با ""چی" تموم میشه وجه اشتراکیه با هانامیچی کبیر (که یه پوئن دیگه محسوب میشه :>)

کلا اصل حال کار هم به خود مچ های جودوئه که واقعا نفس گیر درست شون کرده. یعنی اگه تمام تلاش مانگاکا این بوده که اون امتیازهای ایپون رو با مخاطب با تمام وزنش حس کنه، باآس بگم تو این نزدیک 30 چپتری که من خوندم، واقعا ترکونده به این لحاظ. (که اینم یه پارالل دیگه بین این و اسلم دانکه :D)

1629059971861.png

نکته فجیع سورپرایز کننده بعد از این که آنگویینگ شدم مانگا (یا فکر کردم آنگویینگ شدم) اینه که چقدر این مانگا محجوره. چقدر محجور؟ در این حد که تو MyAnimeList رسما نمره نداره... N/A ـه از بس تعداد نمره هاش کمه :-t. من این جا اصولا کارهایی رو معرفی می کنم که یا نسبتا معروفن یا نسبتا محجور اند. من اصن اون قدره تو نخ مانگاهایی که میان و میرن نیستم که چیزهای خیلی گم و گور بخونم، به تورم نمیخورن طبیعتا. این یکی همون جور که اولش گفتم نمیدونم تو چه حالی بودم یهو دیدم وسط مانگام :D بعد یکم گشتم فهمیدم آوو... این ازش 13 جلد اومده بیرون. کل اون 30 چپتری که من خوندم فقط چپترهایی بود که ترجمه شده بود. خدا رو شکر تیم ترجمه داره منظم چپترهای قدیمی رو میده بیرون و آخرین چپتر همین هفته اومد بیرون. ترجمه خیلی خوبی هم دارن و همه اصطلاحات رو با حوصله توضیح دادن. یکم دیگه سرچ کردم و یه چیز عجیب عجیب تر پیدا کردم دوباره :D

حقیقتا نمیدونم فروش مانگا چطوریه تو ژاپن، نباید همچین بد باشه، چون وسط همین یافته هام دیدم دقیقا همین ماه پیش، خبر ساخت انیمه اش تایید شده بود و من همین الان یه کار محجور پیدا کردم که واسه انیمه اش هایپم :D

خلاصه که اگه دنبال یه کار ورزشی خوب (ولی نه خاص و استثنایی، انتظاراتتون رو بیارید پایین) می گردید. با اون چیزی که من از Mou Ippon و سی چپتر اولش خوندم. با کار درجه یکی طرفیم. کار ورزشی جون داریه اونم تو حوزه ای که خیلی مورد لطف انیمه های ورزشی قرار نمی گیره
امیدوارم انیمه اش خوب در بیاد. احتمالا بره برای اواسط/اواخر 2022... استدیوش هم نگفتن چیه، ولی اگه خوب باشه مطمئنم کلی محبوب میشه.

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
ترس شما دقیقاً از چیه ؟
در تمام سالهایی که این تاپیک برقرار بوده همه موارد اسپویل شدن مانگا و انیمه رو بشماریم فکر نمیکنم به تعداد انگشتهای یک دست برسه که همون هم سریعاً پاک و با اسپویل کننده برخورد شدید شده .
ما خودمون رو به سادگی فدای راشل-ساما نمی‌کنیم. بلکه در راه نابود کردن دشمنان ملکه‌ی بزرگ حاضریم جونمون رو فدا کنیم :>
چرا ما خودمون رو فدای راشل ساما کنیم وقتی میتونیم شماها رو همگی قربانی ایشون کنیم؟ :>
چند هفته فداتون کنم ؟ =P~

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
سلام
ترس شما دقیقاً از چیه ؟
در تمام سالهایی که این تاپیک برقرار بوده همه موارد اسپویل شدن مانگا و انیمه رو بشماریم فکر نمیکنم به تعداد انگشتهای یک دست برسه که همون هم سریعاً پاک و با اسپویل کننده برخورد شدید شده .
سام علیک.
خب تعریف ها از اسپویل تفاوت میکنه.
من خودم ندیدم کسی کلیت داستان اسپویل کنه. ولی نکات خیلی ریز و جزیی که شاید برای کسی مهم نباشه رو حتی دوست ندارم قبل تجربه بازی/فیلم/انیمه و... بدونم.
حالا اگه اون اثر خاص باشه که دیگه واویلا.

با رسم شکل درجات دیوانگیم به رخ بکشم:>:
مثلا من از بچگی عاشق سبک مکا بودم (عشق voltronو بعدها دژفضایی)، ولی تا حالا نمیدونستم سبک evangelion هم مکاست.
طوریکه قسمت اول دیدم نیشم تا بناگوش باز شده بود.
حتما برای بقیه مسخرست اما دونستن همین مورد برای من اسپویل حساب میشه.
الان نزنی بنمون کنی بگی منم نمیدونستم سبکش مکاست :))

از طرف دیگه همه مثل من که دیوانه نیستن، تاپیک هم هدفش و بهترین قسمتش همین بحثهای در مورد انیمه هایی که میبینیم هست.

این بود نمونه ای از ترسهام در مورد تاپیک.
الان احساس سبک تر شدن میکنم.
جلسه ای چند حساب میکنی پرهام جان؟ :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر