Multi Platform eFootball PES

سازنده
Konami
تاریخ انتشار
September 2020
ناشر
Konami
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
آخرین ویرایش:

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
876
نام
نويد
اینایی هم ک میان میگن من از سال ۲۰۰۰ فیفا باز شدم داداش دیگه کنتور‌که نداره فیفا از ۲۰۱۶ بین کنسول بازها باب شد و بخاطر التیمیت و لیگ جزیره به محبوبیت رسید یجوری میگن فیفا بازیم انگار شاخ غول شکوندن
الان یعنی PC باز ها نمیتونستن فیفا بازی کنن؟ یا توی نسل 7 فیفا بازیه بدی بود که از 2016 ملت فیفا باز بشن؟ فیفا 11 و 12 که خیلی ها میگن از بهترین فیفا ها هستن وجود نداشتن؟ الن چرا باید فکر کنی تا قبل 2016 کنسول باز ها فیفا نمیزدن؟ همین سایت توی 2012 کلی تورنومنت فیفای ایکس باکس توش برگزار میکردن
اتفاقا نسل 7 بهترین نسل واسه فیفا بود بعد فیفا 16 که شروع به این روز افتادن فیفا بوده را میگید از اون همه اومدن سمتش؟
در ضمن اگه منظورت منه که من خاستم بگم با این که طرفدار PES نیستم ناراحت شدم اون چیزی که قرار بود بشه نشد

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
اینایی هم ک میان میگن من از سال ۲۰۰۰ فیفا باز شدم داداش دیگه کنتور‌که نداره فیفا از ۲۰۱۶ بین کنسول بازها باب شد و بخاطر التیمیت و لیگ جزیره به محبوبیت رسید یجوری میگن فیفا بازیم انگار شاخ غول شکوندن
دوست عزیز من از 08 روی pc فیفا میزدم در کنار pes از فیفا 10 جام جهانی هم دیگه تقریبا pes رو گذاشتم کنار، بیاییم خودمون رو با بقیه اینقدر مقایسه نکنیم،

درضمن منی که از 08 فیفا میزدم فهمیدم که این صنعت نیاز به رقیب داره فیفا نیاز به pes و بالعکس داره تا پیشرفت کنه

• Like
Reactions: u.s.a and Hodor

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
درود به دوستان بازیسنتری.

گزارش تصویری در رابطه با پروسه تولید و حواشی پیرامون توسعه نسل نهمی سری eFootball PES توسط بازیسنتر آماده شده و اطلاع دارم که پرسش های بسیاری در ذهنتون هست و همگی هم مجهول و بی پاسخ.

میتونید گزارش تصویری رو مشاهده کنید و اتفافاتی که در روند ساخت این سری یعنی بازی با نام جدید eFootbal رخ داده رو متوجه بشید و صحبت بیشتری نمی کنم ویدئوی مربوطه میتونه پاسخ گوی بسیاری از پرسش های شما باشه.

:Arrowd:

مرگ سری PES

آخرین ویرایش:

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
بعضیا خودشون رو به خواب زدن معراج.
PES مرد، حلواشم خوردن.
هیچ وقت یه بازی فوتبال جدی نبود ... من البته به طرفدارهاش احترام میزارم ولی هیچ وقت جدی نبود و قافیه رو هم به فیفا باخته چندین ساله. این اواخرم شده بود سوهان روح و روان و اعصاب فیفا بازها با قراردادهای اسپانسری با بعضی تیمهای سری آ و نیوکمپ و ... هیچکدوم از ما بخاطر این مسائل پرو باز نشدیم و همون فیفارو خریدیم. وقتی یه شرکت مثل کونامی دیدگاهش آزاردادن رقیب و هوادارهاش هست نهایتا باید کرکره رو بکشه پایین چون هیچ وقت توان رقابت با EA رو نداره.

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
هیچ وقت یه بازی فوتبال جدی نبود ... من البته به طرفدارهاش احترام میزارم ولی هیچ وقت جدی نبود و قافیه رو هم به فیفا باخته چندین ساله. این اواخرم شده بود سوهان روح و روان و اعصاب فیفا بازها با قراردادهای اسپانسری با بعضی تیمهای سری آ و نیوکمپ و ... هیچکدوم از ما بخاطر این مسائل پرو باز نشدیم و همون فیفارو خریدیم. وقتی یه شرکت مثل کونامی دیدگاهش آزاردادن رقیب و هوادارهاش هست نهایتا باید کرکره رو بکشه پایین چون هیچ وقت توان رقابت با EA رو نداره.
همین مونده بود قشر 4% ی بیان برای ما اظهار نظر کنن ....

اونایی که روی گندی که کونامی به بار آورده موج سواری میکنن در حالی که گندهایی که EA به بار آورده و زده رو مثل موارد دیگه در کشور چشم ندارن ببینن... متعصبانی که از اون فیفای آشغال که هر چقدرم بیاد لایسنس کنه و جو لیگها و استادیوم ها رو شبیه سازی کنه و به مودهاش رسیدگی کنه ولی بخش فنی گیم پلی یه زباله غیر قابل بازیافت هست مذهب میسازن و کورکورانه تقدس و ستایشش میکنن

بازی PES توی هر چیزی جدی نبود دست کم توی این نسلی که گذشت از اون EA شارلاتان گیم پلی به شدت جدی تری خلق کرد هر چقدرم گیم پلی بازی کم محتوا بود بازم ارزشش اونقدری بود که یه گیم پلی خشک و خالی به سر تا پای اون لجن که عملا شده یه بازی پینگ پنگی آرکید و اسکیل موو محور با انیمیشنهای میگ میگی و یک بازی که هر نوبی رو جذب میکنه می ارزید

شما با یه یوونتوس که فقط دو سال انحصاری کونامی شده و هنوز وارد سال سوم نشدیم اشکتون دم مشکتون هست... مایی که یک عمره داریم کثافت بازیهای EA رو سر لایسنس میبینیم باید به شما چی بگیم؟؟ لابد عمه بنده بوده که وقتی کونامی داشت بدون حاشیه لیگها و تیمها رو لایسنس میکرد EA اومد بوندسلیگا و لیگ جزیره رو انحصاری بست تا کسی جز خود افعیش در اختیار نداشته باششون؟؟؟ عمه بنده بود که سال 2016 با یک قرارداد انحصاری اومد لالیگا رو هم انحصاری کرد و بعد اومد اتلتیکو و رئال رو هم پارتنر انحصاری کرد تا کونامی به جز بارسلونا هیچ تیمی از این لیگ رو لایسنس نداشته باشه؟؟؟ یا همون سال عمه من بود اومد یووه و بایرن رو پارتنرشیپ انحصاری کرد و این باعث شد طرفدارهای PES یکی پس از دیگری کفری بشن و عذاب بکشن به خاطر از دست رفتن این لایسنس ها.... این ها کافی نبود درست در سالی که UCL رو تونستن لایسنس کنن یعنی سال 2018 که EA آوردش به فیفا 19 یه نقشه هم برای فسخ قرارداد دورتموند با کونامی کشید....

اگر شما با اعلام خبر یوونتوس آزار دیدین و اوف شدین ما که با از دست دادن لایسنس های دیگه که باعثشونم انحصار طلبی های EA بوده و تعدادشون خیلی هم بوده خون گریه کردیم... اون روزهایی که طرفداران PES ناراحت بودن و شما فرقه فیفا بازان خوشحالو خندون و حتی میومدین مسخره میکردین PES فن ها رو بابت اسمهای فیک تیمها باید میدونستید روزی شتری که خود EA باعث تولدش شده در خونه شما هم میشینه... من اهل دروغ نیستم الان هر خبری در خصوص انحصاری شدن تیمهای سری آ توسط کونامی منتشر میشه لذت میبرم... وقتی افرادی از یک جامعه (در فضای گیمینگ ، جامعه گیمینگ) که درد بقیه رو درد خودشون نمیدونن و تا وقتی که منافع شخصیشون به خطر نمیوفته لب باز نمیکنن با اون اتفاق مخالفت کنن ...روزی همون اتفاق برای خودشون رخ میده و اون روز افرادی که زودتر اون درد رو تجربه کردن ولی ندای همصدایی نشنیدن از دیدن حال افراد بی تفاوت گروه اولی لذت میبرن....دقیقن داستان ما چنین است...حالا شما یا امثال شما ممکنه تظاهر کنید لایسنس براتون مهم نیست یا طرفدار اون تیمهایی که از دست رفتن نیستید ولی هم رکابان شما که اتفاقن توی طیف خارجی فیفا فن ها هم زیادن خیلی براشون اهمیت داشته و با هر خبر زمینو زمانو در توییتر و اینستاگرام پیوند زدن....

من الان از کاری که کونامی کرده با معرفی eFootball به شدت ناامیدم و دلیلی برای طرفداری ازش نمیبینم ولی جایی که حد اقل به بخشهایی از انتظاراتمون پاسخ میداد و برام قابل احترام بود رو ازش میتونم دفاع کنم... این چاهیه که فیفا جونتون کند و حالا هم خودتون به دردش گرفتار شدید ولی خب زیاد نگران نباشید چون اون EA لجنی که من میشناسم یه باجی به این سازمانهای لیگ و تیمها میده و قراردادهای کونامی رو خراب میکنه فقط برای اینکه اون سه میلیونو نیم باقی مونده طرفداران این بازی هم بکشونه سمت کازینوی خودش

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,108
نام
حسین
دقیقا زدی وسط خال.
کونامی اگه واقعا جدی بود و به دنبال رضایت پلیرها، باید بخش ادیت بازی رو حسابی گسترده می کرد. قابلیت ایمپورت فیس رو اضافه می کرد تا بوندسلیگا قابل بازی بشه. باید استادیوم کریتور رو اضافه می کرد. باید استادیوم تیم های درجه دو مثل پورتو، مارسی و اینجور تیم ها رو اضافه می کرد. بارها و بارها بچه های فعال این تاپیک به کونامی پیام دادن و ازشون خواستن این موارد رو اضافه کنه. ولی کونامی به چپش هم نبود.
بوندسلیگا که تو بازی نبود و با پچ اضافه میشد و فیسها همه فیک. فکر کن تو دوست داری دورتموند بشی، ولی مارکو رویس یا هوملز اصلا وجود ندارن و فیکن. بازیکنای معروفی مثل اوپامکانو، کوناته، دنی اولمو، مارکوس تورام و تمامی بازیکنان بوندسلیگا عملا تو بازی نبودن. چرا قابلیت ایمپورت فیس رو اضافه نمی کرد؟ بعد میدونی مسخره تر چیه؟ در همچین وضعیتی، کونامی میره میلیون ها دلار میده تا با بایرن مونیخ همکاری کنه. خب اخه بیشعورها، وقتی بوندسلیگا تو بازی نیست، اون بایرن فن چرا باید PES رو بخره؟؟؟ اصلا فاجعست مدیریت کونامی. بعد خنده دارتر معراج. فیفا مجموعا ۱۰۰ استادیوم لایسنس شده و فیک داره. ولی کونامی چی؟ چند انگشت شمار لایسنس شده و ۱۵.۲۰ تا فیک. نتیجه این شده که در مسترلیگ یا همون کریر، شما دائما باید تو استادیوم های تکراری بازی کنی که نهایتا بهت حالت استفراغ دست میده. تمام این عوامل باعث شد این سری بمیره. به همین سادگی. با مدیریت تخماتیک.

buggetz

کاربر سایت
May 25, 2021
368
اتفاقا تاریخ رو مرور کنید اون ea هست که گند زده به محتوای فوتبالی .

نتیجه ش شده این که . یکی لایسنس داره ولی تو مسائل فنی چیزی براش اهمیت نداره اللخصوص فیزیک

یکی هم لایسنس نداره ولی واقع گرایانه تره حداقل در قیاس با اون یکی

پرفروش ترین هم همونی شده که با همون مشکلات فنی ش هر ساله میاد رکورد funny moments یوتیوب رو میزنه . دلیلی هم برای رفع مسائل همیشگی ش نداره. خوده فن ش هم بره فروم ش بگه فلان بهمان بن ش میکنن

این وسط ولی با این سیاست ها یه چیزی به عنوان فوتبال میره تو پاچه هر دو طرف 8-> سی هلو تو گمبلینگ

آخرین ویرایش:

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
اتفاقا این آزار دادن رقیب و هواداراش دقیقا کار فیفا و EA هست !
کاری که پِس با یه دونه یوونتوس کرده فیفا 20 سال با کل لیگ انگلیس و آلمان (و در چند سال اخیر لالیگا) کرده !!
اتفاقا EA دلیل این هست که الان ما یه بازی فوتبال به درد بخور نداریم ! وگرنه اگه لایسنس نحصاری نبود شاید 2K وارد رقابت میشد و باکیفیتی که ارائه میداد، نه با لایسنس انحصاری!) مثل بسکتبال کرکرۀ فوتبال EA رو هم میکشید پایین !
در پایان اینکه از اینکه پِس دیگه واسه کنسول ها تولید نمیشه خیلیم خوشحال نباشید ! چون اتفاقا کونامی داره راه EA رو میره و با تمرکز بر موبایل و مای کلاب ممکنه حتی درآمدش بیش از قبل بشه و باز لایسنس های انحصاری بیشتر بگیره و فیفا رو ناقص تر کنه !!
از طرفی خود فیفا هم که سالهاس فقط آپدیت میده ! و ما ناراحتیم که چرا پِس داره مثل فیفا میشه ! (باز حداقل اینا قراره آپدیت رو مثل فیفا سالی 60-70 دلار نفروشن!)
البته که من امیدوارم کونامی با مخ بخوره زمین که حداقل بازیای دیگه طمع نکنن همین راه رو برن !
ولی احتمالا برخلاف اونچه که من ترجیح میدم درآمدشون بیشتر هم میشه ... اصلا همین لایسنس انحصاری یوونتوس و اینا که باعث آزار شما شده پولش از همون نسخه موبایل دراومده ! حالا در کنارش وقتی لایسنس رو داشتن رو کنسول هم طبیعتا استفاده کردن ...
ولی دیگه کونامی هم تصمیم قاطع شو گرفته که مثل فیفا بیخیال کیفیت بشه و بره سمت پرداخت های درون برنامه ای آنلاین و احتمالا جنگ لایسنس های بیشتر و ... ضرر برای هر دو قشر گیمرها ...

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
اتفاقا این آزار دادن رقیب و هواداراش دقیقا کار فیفا و EA هست !
کاری که پِس با یه دونه یوونتوس کرده فیفا 20 سال با کل لیگ انگلیس و آلمان (و در چند سال اخیر لالیگا) کرده !!
اتفاقا EA دلیل این هست که الان ما یه بازی فوتبال به درد بخور نداریم ! وگرنه اگه لایسنس نحصاری نبود شاید 2K وارد رقابت میشد و باکیفیتی که ارائه میداد، نه با لایسنس انحصاری!) مثل بسکتبال کرکرۀ فوتبال EA رو هم میکشید پایین !
در پایان اینکه از اینکه پِس دیگه واسه کنسول ها تولید نمیشه خیلیم خوشحال نباشید ! چون اتفاقا کونامی داره راه EA رو میره و با تمرکز بر موبایل و مای کلاب ممکنه حتی درآمدش بیش از قبل بشه و باز لایسنس های انحصاری بیشتر بگیره و فیفا رو ناقص تر کنه !!
از طرفی خود فیفا هم که سالهاس فقط آپدیت میده ! و ما ناراحتیم که چرا پِس داره مثل فیفا میشه ! (باز حداقل اینا قراره آپدیت رو مثل فیفا سالی 60-70 دلار نفروشن!)
البته که من امیدوارم کونامی با مخ بخوره زمین که حداقل بازیای دیگه طمع نکنن همین راه رو برن !
ولی احتمالا برخلاف اونچه که من ترجیح میدم درآمدشون بیشتر هم میشه ... اصلا همین لایسنس انحصاری یوونتوس و اینا که باعث آزار شما شده پولش از همون نسخه موبایل دراومده ! حالا در کنارش وقتی لایسنس رو داشتن رو کنسول هم طبیعتا استفاده کردن ...
ولی دیگه کونامی هم تصمیم قاطع شو گرفته که مثل فیفا بیخیال کیفیت بشه و بره سمت پرداخت های درون برنامه ای آنلاین و احتمالا جنگ لایسنس های بیشتر و ... ضرر برای هر دو قشر گیمرها ...
بحث لایسنس و اینا نیست،انیمیشن های پس از زمان ps2 تا الان یه درصد پیشرفت نکرده،ولی فیفا گیم پلی ،انیمیشن ، بخش آنلاین و... صدبرابر از پس بهتر بوده و هست،همون التیمیت تیم فیفا تنهایی میارزه کل پس،شدیدا سرگرم کننده و کلی محتوای درجه یک که این محتوا با اتفاقای روز فونبال دنیا همسو و آپدیته،خیلی چیزای دیگه که حوصله گفتنش نیس

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,108
نام
حسین
این دوستانی که دارن میگن EA جهانخواره و فلان و ... لطفا این دو سوال منو پاسخ بدن.
۱.کونامی از لایسنس چمپیونز لیگ که سالها در انحصار داشت چه استفاده ایی کرد؟
۲.چرا لایسنس چمپیونزلیگ رو مجانی تقدیم EA کرد؟
دوست دارم یه با انصاف اینجا باشه و این دو سوال رو پاسخ بده.

buggetz

کاربر سایت
May 25, 2021
368
ucl خودش 20سال پیش یک محتوا جدا بوده توسط سیلیکون دریمز . استفاده از این لایسنس منوط به شروطه که خوده cl میذاره [-( 2003تا 2006 هم دست ea و آخرین نسخه ش هم که فصل2006 بوده خوده ea پابلیشر بوده :)

این چیزی که الان به اسم لایسنس cl میبینی 1992 اسم ش European Club Soccer ـه Krisalis بود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dargon9090

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
بحث لایسنس و اینا نیست،انیمیشن های پس از زمان ps2 تا الان یه درصد پیشرفت نکرده،ولی فیفا گیم پلی ،انیمیشن ، بخش آنلاین و... صدبرابر از پس بهتر بوده و هست،همون التیمیت تیم فیفا تنهایی میارزه کل پس،شدیدا سرگرم کننده و کلی محتوای درجه یک که این محتوا با اتفاقای روز فونبال دنیا همسو و آپدیته،خیلی چیزای دیگه که حوصله گفتنش نیس
انیمیشن رو گویا اصلا نمیدونی چی هست ! احتمالا با کات سین اشتباه گرفتی ... بله کات سین ها و حواشی همیشه در فیفا بهتر بوده ولی انیمیشن (یعنی نحوه حرکت بدون بازیکنا از جمله دویدن چرخیدن پاس دادن) در فیفا فاجعه س !!! حالا تو مرحوم پِس هم خیلی عالی نبود ... ولی فیفا دیگه فاجعه بود !!
گیم پلی هم خب این سلیقه شماس که آرکید دوست داری ... همیشه یه اقلیتی هم هستن که گیمپلی رو بصورت شبیه ساز دوست دارن و به نظر ما هم گیم پلی مرحوم پِس بهتر بود.

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
این دوستانی که دارن میگن EA جهانخواره و فلان و ... لطفا این دو سوال منو پاسخ بدن.
۱.کونامی از لایسنس چمپیونز لیگ که سالها در انحصار داشت چه استفاده ایی کرد؟
۲.چرا لایسنس چمپیونزلیگ رو مجانی تقدیم EA کرد؟
دوست دارم یه با انصاف اینجا باشه و این دو سوال رو پاسخ بده.
والا این دو سوال شما هیچ ربطی به جهانخوار بودن EA نداره !
اینکه کونامی مثلا در ساختن جو چمپیونزلیگ ضعیف بوده، دلیل میشه که لایسنس انحصاری که EA از 20 سال پیش شروع کرده توجیه بشه؟!!
اگه لایسنس ها انحصاری نبود شاید اصلا شرکت سوم و چهارمی وارد ساخت فوتبال میشد و شاید ما حداقل یه بازی خوب داشتیم !
همونطور که برای NBA لایسنس انحصاری نیست و 2K زد EA رو نابود کرد اصلا اونقدر کیفیت بازی 2K بالا بود ...
کلا انحصاری کردن لایسنس پیامش واضحه ! (البته برای کسی که خودش بخواد ببینه!)
پیامش اینه که من میخوام جلوی خوب بودن بقیه رو بگیرم !
وگرنه اگه برای کیفیت بازی خودش بود همون لایسنس غیرانحصاری کافی بود دیگه !
چیز خیلی واضحیه ! نمیدونم چرا درکش اینقدر مساله شده !!
کونامی هم یه 10 سالی هست همینه ها ! ولی اینچیزی از تقصیر EA کم نمیکنه !
EA شروع کرد کونامی هم بعدها ازش یاد گرفت این گند کاری رو ...
وگرنه کونامی به فرض مثلا 100 میلیون یورو به یووه داده باشه ... اون 100 میلیون اگه خرج کیفیت بازی میشد اونقدر تفاوت فنی ایجاد میکرد که تاثیرش از لایسنس یووه خیلی بیشتر میشد !
اصلا با یه میلیونش میشد بخش ادیت رو اینقدر پیشرفته کرد که اصلا نیازی به لایسنس نباشه !
البته مساله اینه که این لایسنس ها رو واسه نسخه موبایلش میگیره اصلا ... نسخه کنسولی یه چیز فرعی بود واسه کونامی
رو موبایل چون آپشن فایل و اینا فکر نکنم به این راحتی بشه ریخت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر