Multi Platform FINAL FANTASY XIV Online

FFXIVCE.jpg

خب همونطور که میدونید این بازی که شماره چهارم سری محبوب و مشهور Final Fantasy محسوب میشه قراره 30 سپتامبر برای PC عرضه بشه ، سبک بازی MMO RPG هست و همانند FFIX که چند سال پیش بصورت آنلاین عرضه شد این بازی هم فقط دارای بخش آنلاین هست.
با توجه به تصاویر منتشر شده از بازی باید انتظار یک بازی خوب و قوی توی این سبک رو داشته باشید البته ممکنه این بازی هم مثل بقیه MMO RPG ها زیر سایه WOW نتونه موفقیت خیلی بزرگی رو کسب بکنه اما پتانسیل بالایی برای این کار داره ، ناشر بازی هم طبق معمول Square Enix هست.
بتای بازی بصورت محدود و بوسیله ثبت نام در نظر سنجی مربوطه از فردا کار خودش رو شروع میکنه شما از همین الان میتونید از طریق این لینک ثبت نام کنید و منتظر دریافت ایمیل تایید و شروع نسخه بتا باشید.

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
234
ی سوال دیگه بخوام اسکیپ بخرم هم میشه از همین استیم خرید؟
به هیچ وجه این کار رو نکن. یکی از استریمر ها معروف WoW به اسم Bellular داره جدیدا 14 رو بازی میکنه و خیلی هم از تجربه اش راضی هست. برخلاف این موضوع که واقعا داستان بازی اون اوایل ضعیفه.
ایشون داشت میگفت که باید 14 رو به چشم یک بازی واقعی ببینید نه به چشم یک ورژن و یا کلون از WoW.
شما هم به این فکر کن که داری یک بازی جدید انجام میدی.

به مناسبت بازگشت سوکن و ادای احترام به او، چهل تا موزیسین دور هم جمع شدن تا میکسی از آهنگای فاینال 14 رو با هم بنوازن.

این هم عالی بود من همیشه کارهای Alex و Husky رو دنبال میکنم.

یک سوال داشتم، گزینه ی recruit a friend برای ما شدنی نیست ؟ من هر کاری میکنم ایمیل رو باز نمیکنه که بتونه دوستم رو دعوت کنم.

• Like
Reactions: Kaiki and m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان
Bellular که ترکونده، خیلی حال کرده.
این Asmongold بازی نکرده میگه چون تو بازی Cat Girl هست من بدم میاد!
بعد میاد در مورد بازیهای این سبک نظریه پردازی هم میکنه.
اما Bellular خیلی منطقی داره در مورد ارتباطش با بازی صحبت میکنه.

این صحبتها در آخر هم به سازنده های WOW کمک میکنه و هم XIV.
یک سوال داشتم، گزینه ی recruit a friend برای ما شدنی نیست ؟ من هر کاری میکنم ایمیل رو باز نمیکنه که بتونه دوستم رو دعوت کنم.
اگه رو ویندوز داری انجام میدی برنامه میل بزار دیفالت میل ویندوز.
اگه نمیاره با مرورگر دیگه امتحان کن، من همین الان امتحان کردم مشکلی نداشت.

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
234
Bellular که ترکونده، خیلی حال کرده.
توی ویدیوی آخرش بهش گفتن که وقتی 14 رو بازی میکنی، استریم کن. گفت باعث میشه توجه ام از روی بازی کم بشه، من دوست دارم کامل خودم رو توی این دنیا غرق کنم >:D<
این Asmongold بازی نکرده میگه چون تو بازی Cat Girl هست من بدم میاد!
اون اصلا مهم نیست، آدم مشکل دار و هوموفوبی به نظر میاد. جالبه که به ظاهر male vierra و exarch ( توی سینماتیک ) گیر میداد که این ها خیلی لوس هستند در حالیکه واقعا چشم و دماغ خودش دقیقا مثل exarch توی endwalker هست.
من هم شخصا از ظاهر exarch توی اون سینماتیک خوشم نمیاد ولی میدونم که این ها نمیان برای هر کاراکتر یک مدل 3 بعدی جدید بسازن و از دیتاهای قبل استفاده میکنن.
متاسفانه male vierra رو هم با اینکه خیلی منتظر بودم اصلا خوشم نیومد. دوست داشتم روحیه و ظاهر خشن تری داشته باشن. روحیه ای کمی نزدیک به ترول توی WoW.
از 4 گزینه ی face توی تریلر 3 تا رو دیدیم ولی یکی مونده، امیدوارم مثل میکوته یک face بزرگسال و به نسبت خشن بینشون باشه.
اگه رو ویندوز داری انجام میدی برنامه میل بزار دیفالت میل ویندوز.
اگه نمیاره با مرورگر دیگه امتحان کن، من همین الان امتحان کردم مشکلی نداشت.

امتحان کردم، متوجه شدم که مشکلم اصلا میل ویندوز هست، اون کار نمیکنه. شما ایده ای داری در این مورد ؟

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان
امتحان کردم، متوجه شدم که مشکلم اصلا میل ویندوز هست، اون کار نمیکنه. شما ایده ای داری در این مورد ؟
روی استارت راست کلیک کن و بعد Settings > Apps > Default Apps
اونجا همون اول نوشته email ، ببین روی چیه عوض کن.
اگر باز هم نشد با گوشی برو، اونجا حتما کار میکنه.
الان رو لپ تاپ بودم دیدم روی خود کروم هست و باز نمیکنه ، عوض کردم گذاشتم روی میل خود ویندوز درست شد.

• Like
Reactions: Inoeex

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان
خب بالاخره بعد از 120 ساعت RR تموم کردم، باید بگم با اینکه سطح انتظارم پایین نگه داشته بودم ولی واقعا لذت بردم.
برای من کلا حکم آشنایی با سبک MMO داشت و چقدر هم خوب ذره ذره مکانیکهای بازی یاد گرفتم، البته کلی مورد دیگه مونده که تازه از این به بعد برام باز میشه.
گرچه که از یک دید مثل یک بازی RPG معمولی بود و یکی از عناوین خوب سری بود.
دیگه زیادگویی نمیکنم، تو پستهای قبلی به اندازه کافی گفتم، خب بریم برای HeavensWard.

تازه با Cocobo پرواز کردم ، یجوری نیشم باز شد انگاری دست بچه PS5 داده باشن. :))

وقتشه یک زنگ تفریحی به خودم بدم، چند روزی میرم کمی PSO2 تست کنم و ببینم اون چطوره.
بعدش برمیگردم و آماده میشم برای اکسپنش بعدی.

===============
چه خبر شده؟
یوتوب پر شده از پلیرهای WOW که دارن XIV پلی میدن یا کلا کوچ کردن با این عناوین I Quit wow for xiv and why
جدی میگم من تو این یکسال ندیده بودم این حجم از پلیر جدید جذب بازی بشن.
بعد از ویدئوهای Bellular و بقیه خیلیها شروع به تست کردن، نکته مثبتش هم اینه که Free Trial خیلی پرپیمونی داره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Houosen

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
234
خب بالاخره بعد از 120 ساعت RR تموم کردم، باید بگم با اینکه سطح انتظارم پایین نگه داشته بودم ولی واقعا لذت بردم.

تازه با Cocobo پرواز کردم ، یجوری نیشم باز شد انگاری دست بچه PS5 داده باشن. :))

===============
چه خبر شده؟
یوتوب پر شده از پلیرهای WOW که دارن XIV پلی میدن یا کلا کوچ کردن با این عناوین I Quit wow for xiv and why
جدی میگم من تو این یکسال ندیده بودم این حجم از پلیر جدید جذب بازی بشن.
بعد از ویدئوهای Bellular و بقیه خیلیها شروع به تست کردن، نکته مثبتش هم اینه که Free Trial خیلی پرپیمونی داره.
اولا ممنون بابت راهنمایی البته هنوز امتحان نکردم، چون دوستانم پشیمون شدند.
دوما تبریک میگم ? ولی چرا انقدر طولانی ؟ شنیده بودم 40-50 ساعت بیشتر نیست.

من بعد از Bellular ندیدم که کسی بیاد، تمام ویدیوهایی که میبینم مال قبلش هست.
هم خوبه و هم بد، چون واقعا community که توی wow بود بعد از MoP جالب نبود و من دوست ندارم این طرف هم پلیرهایی باشند که بد برخورد میکنند با بقیه.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان
اولا ممنون بابت راهنمایی البته هنوز امتحان نکردم، چون دوستانم پشیمون شدند.
دوما تبریک میگم ? ولی چرا انقدر طولانی ؟ شنیده بودم 40-50 ساعت بیشتر نیست.
مخلصیم، آره یک ضرب بخوای فقط سناریوی اصلی بری، همون حدودها کمی بیشتر باید تموم بشه.
ولی من خب 40-30 ساعت اول نمیدونستم فقط باید اونهارو برم + ماموریتهای فرعی، هرجا آیکون میدیدم بالا سر طرف میرفتم خفتش میکردم داداش کاروبار چی هست انجام بدم، حمال نمیخوای؟ :D
برای همین کمی طول کشید، احتمالا یک 15-10 ساعتی هم لانچر باز بوده برای دانلود، تقریبا همونی که گفتی میشه.

من بعد از Bellular ندیدم که کسی بیاد، تمام ویدیوهایی که میبینم مال قبلش هست.
هم خوبه و هم بد، چون واقعا community که توی wow بود بعد از MoP جالب نبود و من دوست ندارم این طرف هم پلیرهایی باشند که بد برخورد میکنند با بقیه.
نه بابا همین الان یک سرچ معمولی بزنم 6-5تا نسبتا معروف پیدا میکنم، حتی Asmongold هم گفته که میخواد بازی کنه و هم استریم کنه، خدا به خیر کنه!
اینها همش مال همین چند ساعت پیش تا نهایتا یکماه پیش هست:
حالا بماند تو یکسال اخیر من خیلی ویدئو اینطوری دیدم.
حالا اینهایی بودن که فقط سوییچ کردن به XIV.

پلیرهای WOW که اومدن XIV رو تست کنن که خیلی بیشتر هم ویدئو هست تو یوتوب.
مثل این

در مورد رفتار پلیرها تجربه من تا حالا خیلی خوب بوده، باید بگم واقعا کمیونیتی خیلی خوبی داره، شاید بخاطر فشار خیلی کمتری هست که بازی روشون میزاره، ملت خیلی چیل هستن و واقعا رفتار خیلی خوبی دارن، مخصوصا اگه بدونن پلیر جدید هستی.
البته خب پلیر نادون همه جا پیدا میشه ولی من فکر میکنم بخاطر نوع گیم پلی که ملت تحت فشار نیستن، کلا اعصاب آرومتری دارن و اکثرا رفتارشون خوبه.

@Inoeex
الان خودت رو کنسول بازی میکنی؟

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان
این ویدئو خیلی نکات جالبی برای یکی پلیر جدید هست که چرا الان بهترین موقع برای شروع بازی هست و نزاره با اکسپنشن جدید (EndWalker) که میاد بخواد شروع کنه:

اگه کسی میخواد شروع کنه و دودل هست این ویدئو خیلی بهش کمک میکنه.

• Like

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
234
الان خودت رو کنسول بازی میکنی؟
نه من روی پی سی هستم.

اون ویدیو ها رو دیده بودم اما به تاریخشون دقت نکرده بودم، اونی که لوگوی ببر داره رو زیاد میدیدم و فکر میکنم برای قبل از Bellular باشه اون یه دونه حداقل.

بله کلا جو دوستانه تری داره نسبت به تمام بازی های آنلاینی که من بازی کردم.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان
اگه اینجا کسی ویدئوهای Work2Game میبینه، این ویدئو هم ببینه، ری اکشن برایان از Work2Game گذاشتم که داره جر میخوره از خنده.
اگه دنبال کرده باشین برایان یک فن 2آتیشه و درعین حال منطقی XIV ، این یارو هم مثل برایان کلاه سرش گذاشته و داره Work2Game دست میندازه.
در ادامه هم بقیه کانالها رو مسخره میکنه.

:)) :))

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
اگه اینجا کسی ویدئوهای Work2Game میبینه، این ویدئو هم ببینه، ری اکشن برایان از Work2Game گذاشتم که داره جر میخوره از خنده.
اگه دنبال کرده باشین برایان یک فن 2آتیشه و درعین حال منطقی XIV ، این یارو هم مثل برایان کلاه سرش گذاشته و داره Work2Game دست میندازه.
در ادامه هم بقیه کانالها رو مسخره میکنه.

:)) :))

عالی بود :)) دقیقا همینه :)) اونجاش که ادای zepla رو درآورد من جر خردم :))

• Smile
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان

FFXIV ARR Reminds WoW Veteran What MMORPGs Should Be About​

خب ایشون هم تقریبا همزمان با من ARR تموم کرد، نظراتش خیلی جالبه.
چون خودش 10 ساله که WOW باز هست یک مقایسه هایی هم با اون میکنه و در مورد فرسایشی بودن بخشهایی از اون صحبت میکنه، بازی نکردم قضاوتش با پلیرهای WOW.
خلاصه اینکه بنظرش ARR فوق العاده بود (ایشون که گفت Masterpeace) ، منم واقعا انتظار این حجم از خوب بودن نداشتم.

شب جمعست امشب و من میخوام HeavensWard استارت بزنم :))

آخرین ویرایش:
  • Like

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
ARR آخه هیچی نداره

نه داستان درست درمونی داره و خیلی جنریکه داستانش نه گیم پلی خیلی جذابه توش چون هنوز اسکیلای خفن زیادی نداری

روایت و پیسینگ بازی هم که افتضاحه

وقتی HW رو میری میبینی پیسینگ یعنی چی, تو کل بازی داستان داره سرگرمت میکنه و هیچوقت خسته نمیشی

بعد میری شدوبرینگرز دیگه هیچی اونجاست که ملت باید کف و خون قاطی بکنن :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان
ARR آخه هیچی نداره

نه داستان درست درمونی داره و خیلی جنریکه داستانش نه گیم پلی خیلی جذابه توش چون هنوز اسکیلای خفن زیادی نداری

روایت و پیسینگ بازی هم که افتضاحه

وقتی HW رو میری میبینی پیسینگ یعنی چی, تو کل بازی داستان داره سرگرمت میکنه و هیچوقت خسته نمیشی

بعد میری شدوبرینگرز دیگه هیچی اونجاست که ملت باید کف و خون قاطی بکنن :D
خب تو بعدیهارو بازی کردی و روزهای بهتری هم دیدی.
من و این داداشمون تازه بازی کردیم و از دید یک پلیر جدید داریم نگاه میکنیم، واقعا اونقدرها که پلیرهای قدیمی تر مثل خودت میگین بدم نیست.
من خودم واقعا لذت بردم، نمیگم فوق العاده بوده.
ولی نظر این یوتوبر از لحاظ کلی و عناصر MMO در مقایسه با WOW و کلا جایگاهش در این سبک هم بوده و فقط صرفا داستان و روایت و عناصر سینگل پلیر مورد نظرش نبوده.
البته احتمالا یکی 2تا DLC بعدی به شما میپیوندیم :D

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر