استودیوی The Coalition پروژه‌های آینده خود را با آنریل انجین 5 توسعه می‌دهند.

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
خالقان بازی Gears 5 یعنی کوالیشن به‌تازگی اعلام کرده‌اند که جهت خلق عناوین نسل بعدی، منابع خود را به موتور گرافیکی آنریل انجین 5 انتقال می‌دهند. با بازی سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

استودیوی The Coalition

در چند هفته اخیر شایعات مختلفی پیرامون استودیوی The Coalition منتشر شده؛ از کمک کردن این استودیو به توسعه Halo Infinite گرفته تا ساخت Gears 6 و یک بازی جدید دیگر. حال این استودیو در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرده که "چندین پروژه جدید در سال‌های آینده" را با موتور گرافیکی Unreal Engine 5 توسعه می‌دهد.

هر چند این بدین معنا نیست که پروژه‌های ذکر شده به‌زودی معرفی خواهند شد. کوالیشن در بخشی از پستی که منتشر کرده می‌نویسد: " انتقال یافتن به انجین جدید تعهد بزرگی را می‌طلبد، بنابراین ما می‌خواهیم به‌طور شفاف بگوییم که ما برای مدتی پروژه یا عنوان جدیدی را معرفی نخواهیم کرد."

پیش‌تر از میان استودیوهای داخلی شرکت مایکروسافت، Ninja Theory و InXile Entertainment اعلام کرده بودند که از موتور گرافیکی آنریل انجین 5 استفاده می‌کنند و حال کوالیشن نیز به این لیست اضافه می‌شود. کوالیشن همچنین عنوان کرده هنگامی که زمان درست فرا برسد، آنچه که بر روی آن کار می‌کرده را به طرفداران نشان می‌دهد.

در خصوص آینده Gears 5، سازندگان تأیید کردند که پشتیبانی از این عنوان را ادامه می‌دهند. گرز 5 آپریشن‌های 7 و 8 را دریافت خواهد کرد که شخصیت‌ها، مپ‌ها و رویدادهای ویژه جدیدی را در بر خواهند داشت.

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
من فقط این نکته رو اضافه کنم که اینطور که جف گراب میگه، یکی از این پروژه هایی که کوالیشن داره روش کار میکنه (بغیر از خود گرز بعدی و کمک دادن به 343) بازی کوچیکتریه و در حقیقت برای آزمایش کردن و شناخت بهتر آنریل انجین 5 هست. در نتیجه گرز بعدی همونطور که همه اشاره کردن خروجی وحشتاکی خواهد داشت با UE 5. :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,078
نام
مــاکــان
البته خدایی UE خیلی پیچیدگی نداره که بخوان برای یادگیریش وقت اونچنانی بزارن روش، اونهم برای کوالیشن.

کاش کوالیشن اونقدری نیرو داشت که میتونستن یک گیرزکالکشن برای XSX/استیم بسازن.
همرو هم پورت میکردن به UE5 و بمرور یکی یکی که توسعه میدادن منتشر میکردن، دقیقا مثل کالکشن Halo که فوق العاده بود.
اینطوری کار کردن با UE5 هم کاملا دستشون میومد.

فکر میکنم جدای از اینکه با UE5 بسازن یا فقط یک پورت ساده ، ولی دیگه وقتشه که همچین کالکشنی حداقل روی استیم ببینیم.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,939
نام
احمد
البته خدایی UE خیلی پیچیدگی نداره که بخوان برای یادگیریش وقت اونچنانی بزارن روش، اونهم برای کوالیشن.

کاش کوالیشن اونقدری نیرو داشت که میتونستن یک گیرزکالکشن برای XSX/استیم بسازن.
همرو هم پورت میکردن به UE5 و بمرور یکی یکی که توسعه میدادن منتشر میکردن، دقیقا مثل کالکشن Halo که فوق العاده بود.
اینطوری کار کردن با UE5 هم کاملا دستشون میومد.

فکر میکنم جدای از اینکه با UE5 بسازن یا فقط یک پورت ساده ، ولی دیگه وقتشه که همچین کالکشنی حداقل روی استیم ببینیم.
ماکان جان کالکش گرز الان رو همه کنسول های مایکرو هست غیر از ویندوز

خدایی همون گرز 1 ریمیک انچنان گرافیک قوی و تکسچر هایی در حد خدا داره که کم کم حدقل 85 درصد بازی ها زیرش هستن.

گرز 4 و 5 و 1 رو کامپیوتر هستن و رو بقیه کنسول ها هستن، نیازی نیست اینا رو دوباره بیان یک کالکشن مثل هیلو مستر چیف بدن!!

اون چیزی که نیازه واقعا یک پورت از نسخه دوم و سوم رو ویندوز 10 هست

همین الان گرز 4 انچنان گرافیک خارق العاده و نور پردازی و انیمیشن های داره که حتی رو وان معمولی هم هیچ بازی شوتری پیدا نمیکنی که از ده هزار کیلومتریش رد بشه!

اما در مورد بقیه دوستان این طوری میگن فاتحه گرز تموم شده، گرز خراب شده، به پایان دورانش رسیده همش حرف دل خودتون هست.

اگه این طوری بود که کلاف دیوتی با اون گیم پلی فسیلش تا الان 20 نسخه داده هر کدوم از هر کدوم بیشتر میفروشند و سود اور بودن، یا سری فیفا، یا سری پس، یا سری اساسین کرید ، یا سری هر چی که بگید...

شما ها هم انتظار بیجایی از گیم پلی گرز دارید وقتی که 99 درصد بازی ها هنوز همون سیستم کاور گیری وتیر اندازی گرز رو درست میکنند

ضمن این که هم بگم این گیم پلی فوق العاده گرز که وقتی تو بالا ترین حد و کیفیت خودش هست چرا بیان تغییر بدن و ریسک کنن و بیس بازی رو به کل نابود کنن؟!
بعضی ها هستن که همش از تکرار خسته شدن، اقا از تکرار خسته شدین بازی نکنید مگه مجبورتون کردن، الان اگر بیان گرز رو تغییر بدن میدونید چه بلای سر فروش و کامیونتی و.. بازی میاد؟
مشکل گرز نه گیم پلی هست، نه طراحی مراحل، نه گرافیک

مشکل گرز اینه هر کسی الان یک دقیقه مولتی گرز رو بازی کنه میفهمه اینا 85 درصد انرژیشون رو گذاشتن رو مولتی بازی و 15 درصدش رو بخش داستانی بازی، بخش مولتی بازی انقدر عظیم و بزرگ و با مد های گوناگون هست، انقدر سرور های مایکرو قوی هست، انقدر سیستم رنک و گیم پلی هیجانی داره، هزاران ایتم برای شخصی سازی ، نزدیک بیش از 30 مپ با چندین قسمت گوناگون که هر کدوم به چندین قسمت دیگه زیر مجموعه میشن اینا مد متنوع برای بازی درست کردن

مسئله اینه الویت اول مایکرو برای سری گرز الان شده مولتی این سری، در صورتی که بخشی داستانی بازی یکم خلاقیت و اتمسفر و شخصیت پردازی در حد نسخه اول میخواد
تمام

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,078
نام
مــاکــان
ماکان جان کالکش گرز الان رو همه کنسول های مایکرو هست غیر از ویندوز

خدایی همون گرز 1 ریمیک انچنان گرافیک قوی و تکسچر هایی در حد خدا داره که کم کم حدقل 85 درصد بازی ها زیرش هستن.

گرز 4 و 5 و 1 رو کامپیوتر هستن و رو بقیه کنسول ها هستن، نیازی نیست اینا رو دوباره بیان یک کالکشن مثل هیلو مستر چیف بدن!!

اون چیزی که نیازه واقعا یک پورت از نسخه دوم و سوم رو ویندوز 10 هست

همین الان گرز 4 انچنان گرافیک خارق العاده و نور پردازی و انیمیشن های داره که حتی رو وان معمولی هم هیچ بازی شوتری پیدا نمیکنی که از ده هزار کیلومتریش رد بشه!
آره واقعا به لطف بکواردِ خوب کنسولهای مایکروسافت همه نسخه ها قابل بازی هست، منظور من از کالکشن پورت همه نسخه ها روی UE5 بود (آرزوی محال).
و بیشتر کمی غر زدن در مورد اینکه چرا در حال حاضر فقط نسخه 5 روی استیم موجوده.

نسخه اول که با اون GFWL افتضاح عملا انگار منتشر نشده و فقط کرکی میشه بازی کرد.
ریمیک 1 و نسخه 4 هم که فقط روی استور افتضاح ویندوز 10 هست (وای که چقدر مزخرفه این استور).
اگه یکروزی مایکرو اراده کنه ، کالکشن 1تا4 GOW روی استیم مثل بمب میترکونه.

مهمتر از اون مولتی پلیر نسخه های مختلف هست که اینطوری در دسترس قرار میگیره.
امکان اینکه مثل MCC بشه مولتی پلیر نسخه های مختلف بازی کرد خیلی جذابه.
امیدوارم یکروزی روی استیم ببینمش.
=========================

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,939
نام
احمد
آره واقعا به لطف بکواردِ خوب کنسولهای مایکروسافت همه نسخه ها قابل بازی هست، منظور من از کالکشن پورت همه نسخه ها روی UE5 بود (آرزوی محال).
و بیشتر کمی غر زدن در مورد اینکه چرا در حال حاضر فقط نسخه 5 روی استیم موجوده.

ریمیک 1 و نسخه 4 هم که فقط روی استور افتضاح ویندوز 10 هست (وای که چقدر مزخرفه این استور).

مهمتر از اون مولتی پلیر نسخه های مختلف هست که اینطوری در دسترس قرار میگیره.
امکان اینکه مثل MCC بشه مولتی پلیر نسخه های مختلف بازی کرد خیلی جذابه.
امیدوارم یکروزی روی استیم ببینمش.
گذشت اون دورانی که با اینترنت یک مگ بزرو میشد یک بازی رو تو استور ویندوز 10 دانلود کرد، نمیدونم کی و اخرین بار کی به استور ویندوز 10 سر زدی، ولی همین الان که من دارم این رو مینویسم، اپ لایو مایکروسافت بشدت پیشرفت کرده به نسبت اخرین باری که کوانتوم بریک رو توش بازی کردم!! همین الان اپ لایو هیچ مشکلی از نظر چت، گروه، سیستم بخش بندی بازی ها، پروفایل ، واقعا میگم بشدت پیشرفت کرده تو این مدت کم...
ویندوز استور هم اره بخدا اون زمانی که سرعت ما لاکپشتی بود نمیشد هیچی توش دانلود کرد ولی همین الان من 550 گیگ بازی نصب شده ویندوز استور دارم و همشون رو هم با سرعت 20 مگ در ثانیه تو 2/3 روز دانلود کردم.
واقعا اگر اسیر کلاینت بازی و پلتفرم بازی نیستی ، منتظر بقیه بازی های مایکرو نباش، یا مایکرور میده، یا اگر نمیده خیلی دیر شاید پورت کنه که بعید به نظر میرسه.
همین الان کلی بازی های دیگه ای هستش که شخصا رو استیم ندارمشون با گیم پس با همه سیزن پس هاشون و نسخه های التیمیت برای دانلود هست ( نزدیک 100 تا بازی ) واقعا وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم، اینقدر بازی اروجینال نصب شده هستش که ادم سرش گیج میره یک 5 مین نگاهشون میکنم بعدش سیستم رو خاموش میکنم تا یکم ارامش بگیرم. اگه بازی های انحصاری مایکروسافت ( اونایی که رو استیم نیومدن) در نظر نگیری واقعا از گیم پس نمیشه گذشت، N تا بازی با 600 تومن خرید گیم پس یک ساله بصورت اشتراکی میشه هم زمان 2 تا اکانت بازی کرد.

_______
در مورد مولتی پلیر نسخه های مختلف گرز هم یک مشکلی هستش،
یعنی همشون شبیه به هم هستن، یعنی از گرز 1 تا گرز 5 همون مولتی پلیر هستش
میری تو گرز 5 همون مپ های رو میبینی که تو گرز 4 هستش، میری گرز 4 همون مپ های هستش که تو گرز 3 هستش و الی اخر، سیستم رنک، کژوال، مد ها هم تو همشون یکی هست، تنها فرق اینه هر نسخه چند مپ مخصوص به خودش رو داره، یکی نیست به اینا بگه این همه مولتی برای نسخه ها پیچیدید چند سال بعد باید همون رو بازی کرد و لول اپ کرد خوب یک بازی به اسم GEARS OF WAR ONLINE بسازید کمتر هی تو نسخه های جدید بخش انلاین شبیه به هم بسازید.:D

• Like
Reactions: z2s sas

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,712
استور مایکروسافت واقعن جای دفاع نداره ولی فکر کنم اکثر منتقدینش به خاطر اینکه با استیم مقایسش میکنن خیلی بیشتر نواقصش به چشمشون میاد.
من به شخصه مشکل خاصی باهاش نداشتم.بازیها رو با idm دانلود میکنم و با پاورشل نصب میکنم و پلی میدم.
به نظر من اگر مایکروسافت استور با اپیک و اورجین و امثالهم مقایسه بشه، اونقدر هم بد به نظر نمیاد. :D
اگر با ea desktop کار کنی، متوجه میشی افتضاح به معنای واقعی کلمه چیه. واقعن خیلی سخته یه استور طراحی کرد که از مایکروسافت هم بدتر باشه. ولی ea با موفقیت این چالش روهم پشت سر گذاشت.:D

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,078
در ضمن اون به به چه چهای گرافیکی هم یک چیزه رلونت عادی شده تو آنریل بخاطر منبع و سورسهای بیشماری که در دسترس همه هست ، اینم نتیجه حاصل کار یک تیم کم تعداد.
الان با این قسمت خواستی توان فنی کوالیشن رو ببری زیر سوال؟:D این ویدیو آنریل انجین که "حاصل کار یک تیم کم تعداد" هستش رو چه سخت افزاری داره اجرا میشه؟ Xbox One S رو شما بهشون بده ببین اونوقت چی روش درمیارن.

اینکه کوالیشن از نظر فنی یکی از بهترین استودیوهای حال حاضر صنعت بازی هست فکر نکنم نیازی به بحث داشته باشه اصلا.

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,263
الان با این قسمت خواستی توان فنی کوالیشن رو ببری زیر سوال؟:D این ویدیو آنریل انجین که "حاصل کار یک تیم کم تعداد" هستش رو چه سخت افزاری داره اجرا میشه؟ Xbox One S رو شما بهشون بده ببین اونوقت چی روش درمیارن.

اینکه کوالیشن از نظر فنی یکی از بهترین استودیوهای حال حاضر صنعت بازی هست فکر نکنم نیازی به بحث داشته باشه اصلا.
بابک جان تو توان فنی کوآلیشن شکی نیست اتفاقا اگه یادت باشه یک سیستم شبیه سازی باد از پایه فقط برای windflare ساختن که اگه اشتباه نکنم وقت کافی برای شبیه سازی سیالات نداشتن و بیخیالش شدن و جز اولین استدیو بودن که شبیه سازی vortex و vellum به معنای واقعی تو آنریل پیاده سازی کردن، بحث گرافیکی هم با gears of war 4 ثابت شد رفت پی کارش، آنریل انجین هم به دلیل اینکه تو این 5 6 سال اخیر روز به روز پیشرفت های عجیب غریب کرد خروجی گرفتن ازش به شدت ساده تر شده به طوری که گرافیک عالی دیدن به یک امر طبیعی شده مثالشم از hellblade seuna تا plague innocence و پروژه شخصی یک نفره مثل این :

2 ماه پیش هم که houdini engine به صورت رسمی به آنریل اومد و بازی هایی که تو آینده قراره با آنریل 5 ساخته بشه واقعا غیر قابل تصوره.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,078
نام
مــاکــان
نمیخوام سر این بحث بشه چون بیربط به موضوع تاپیک هست، این بحث فنی که در مورد GOW شکل گرفته برای خودم جذاب تر هست.
ولی 2خط مینویسم
@Paradise Lost
@z2s sas
من اولین و آخرین بازی که روی استور ویندور10 خریدم FH3 بود، به مشکل دانلود بر نخوردم چون از اول با IDM دانلود میکردم.
شما در مورد راحتی کار با استور ویندوز10 گفتین، یک راه حل بهتر هم بنظر من میرسه اینه که راحت تر از اون میشه از سایتهای داخلی بازیهارو دانلود کرد و کرکی اجراشون کرد :D
من دارم میگم ای کاش این بازیها بیان روی استیم، شما میگی از استور اپیک و اوریجین بهتره؟ :Wallbash: :))
در ادامه بحثی که هست 3-2 خطی هم من اضافه کنم.
وقتی میرم میبینم Gears5 روی استیم حدود 500 نفر پلیر داره خب مشخصه که نتونسته پلیر جذب کنه.
نگین پلتفرم اصلی نیست و... چون همین الان MCC در استیم حدود 8-7 هزار پلیر داره که گاها میره بالای 10,000 .
همینو اگه تعمیم بدیم به پلتفرم اصلی با اینکه آمار Gears اعلام نمیشه و اینکه قطعاپلیرهای اونجا نسبت به استیم بیشترن ولی مثل اینکه اونجا هم ملت رفتن سمت COD و بازیهای دیگه.
نسخه 4ام بازی نکردم ولی شنیدم میگن Gears5 از نسخه 4 عنوان بهتریه!
خب کوالیشن 2نسخه از این سری ساخته و پلیرهارو فراری داده، کجای این حرکت جای توجیح داره؟

• Smile
Reactions: Paradise Lost

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,939
نام
احمد
نمیخوام سر این بحث بشه چون بیربط به موضوع تاپیک هست، این بحث فنی که در مورد GOW شکل گرفته برای خودم جذاب تر هست.
ولی 2خط مینویسم
@Paradise Lost
@z2s sas
من اولین و آخرین بازی که روی استور ویندور10 خریدم FH3 بود، به مشکل دانلود بر نخوردم چون از اول با IDM دانلود میکردم.
شما در مورد راحتی کار با استور ویندوز10 گفتین، یک راه حل بهتر هم بنظر من میرسه اینه که راحت تر از اون میشه از سایتهای داخلی بازیهارو دانلود کرد و کرکی اجراشون کرد :D
من دارم میگم ای کاش این بازیها بیان روی استیم، شما میگی از استور اپیک و اوریجین بهتره؟ :Wallbash: :))
در ادامه بحثی که هست 3-2 خطی هم من اضافه کنم.
وقتی میرم میبینم Gears5 روی استیم حدود 500 نفر پلیر داره خب مشخصه که نتونسته پلیر جذب کنه.
نگین پلتفرم اصلی نیست و... چون همین الان MCC در استیم حدود 8-7 هزار پلیر داره که گاها میره بالای 10,000 .
همینو اگه تعمیم بدیم به پلتفرم اصلی با اینکه آمار Gears اعلام نمیشه و اینکه قطعاپلیرهای اونجا نسبت به استیم بیشترن ولی مثل اینکه اونجا هم ملت رفتن سمت COD و بازیهای دیگه.
نسخه 4ام بازی نکردم ولی شنیدم میگن Gears5 از نسخه 4 عنوان بهتریه!
خب کوالیشن 2نسخه از این سری ساخته و پلیرهارو فراری داده، کجای این حرکت جای توجیح داره؟
منم دوست ندارم بحث تایپک عوض بشه، ولی خودت شروع کردی بعدش جوابش رو میگیری میگی تو همین وضع فنی بمونه؟ خوب داری نقل قول میکنی صبر کن و جوابش رو هم بگیر اگر نه چه دلیلی داره نقل قول میکنی؟ میخوای حرف خودت رو به کرسی بنشونی و بعدش فرار کنی|؟میگی استور مایکرو بدرد نمیخوره و مزخرفه و اینا میگم وضع این نیست به پیر و پیغمبر میگی کرکی بازی میکنم وضع راحت تریه؟ خوب همین منطق درخشانت رو اول کار میگفتی تا ما هم نقل قولت نمیکردیم :/

در ضمن این که بازی تو استیم کم فروخته یا کم پلیر داره معنی این نیست بازی هیچ فروشی نداشته یا پلیر زیادی نداره، همین الان تو نسخه 4 که 5 سال از از 5 قدیمی تره تو چند ثانیه بعد از این همه سال پلیر پیدا میکنه، تازه بازی کراس پلتفرم رو ان تعداد پلتفرم مایکرو هستش که این موضوع وضع پلیر های بازی رو بعد از این همه سال حدقل از 80 درصد بازی های که بخش مولتی دارن چه از 2015 تا الان بهتره.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,078
نام
مــاکــان
منم دوست ندارم بحث تایپک عوض بشه، ولی خودت شروع کردی بعدش جوابش رو میگیری میگی تو همین وضع فنی بمونه؟ خوب داری نقل قول میکنی صبر کن و جوابش رو هم بگیر اگر نه چه دلیلی داره نقل قول میکنی؟ میخوای حرف خودت رو به کرسی بنشونی و بعدش فرار کنی|؟میگی استور مایکرو بدرد نمیخوره و مزخرفه و اینا میگم وضع این نیست به پیر و پیغمبر میگی کرکی بازی میکنم وضع راحت تریه؟ خوب همین منطق درخشانت رو اول کار میگفتی تا ما هم نقل قولت نمیکردیم :/
خب شما داری میگی از استور ویندوز 10 راضی هستی و برات خوب بوده، من چرا باید بحث کنم، شما نظرت اینه که خوبه و مشکلی نداره.
من از روز اول که برای PC منتشر شده ازش استفاده کردم و هنوز ادامه داره ولی نظرم اینه که برام فرقی با نسخه کرکی نداره.
دیگه نیایم تو این تاپیک هم بخوایم از مقایسه امکانات و ویژگیها حرف بزنیم، جلوی استیم که شوخیه، ویژگیها و امکاناتی که استور وین10 در اختیارت میزاره وبسایت GOG بارها از اون بهتر و سرراست تر پیاده سازی کرده :-" :D
البته این AP Xbox بنظرم میتونه آینده خیلی خوبی داشته باشه ولی مطمئنا چندسالی طول بکشه.

من از 2004-2003 با استیم آشنام، از زمان CS و بعدش HL2 که سعی میکردیم کرکش کنیم و بازیهاش بازی کنیم باهاش سروکله میزنم.
از 2007 هم که اولین بازی درش خریدم تا حالا دهها لانچر و استور دیدم که اومدن و برن، خود استیم چندسال طول کشید تا جا بیفته و اصلا بشه اینی که الان میبینی، اوایل کلا یک عبای سبزرنگ بود که چندتا دکمه روش پیدا میکردی:))
بعد این همه سال الان به من میای میگی یک استور دیگه هست که بد نیست، یک فایل exe در اختیارت میزاره (که در واقع اونهم نمیزاره :)) ) و میتونی بازیهارو اجرا کنی و... ؟
چرا باید چندسال صبر کنم تا اون استورها هم پیشرفت کنن، وقتی همین الان بهترین وجود داره.

این خیلی خوبه که به لطف Valve,Micro و... شرایطی مهیا شده که لانچرهای دیگه هم امکان استیم شدن پیدا میکنن ولی تا اون موقع از حوصله من یکی دیگه خارجه.
فکر نکنم این عجیب باشه که دوست داشته باشم روی پلتفرمی که سالهاست فعالیت داشتم و از امکانات بی رقیبش استفاده کردم همچنان به بازی کردن ادامه بدم.

=================
الان پستم دوباره خوندم ، من حرفی از کم فروختن بازی نزدم، میگم مقدار پلیرهای بخش آنلاین بازی همه چی مشخص میکنه که این استودیو با این سری که افتاده دستش چیکار کرده.
شما میگی از 80 درصد بازیهایی که مولتی پلیر دارن وضعش بهتره، با کدوم بازیها مقایسه میکنی؟
اصلا میگیم 1000 نفر دیگه روی گیم پس به آمار PC اضافه بشه، ولی همین الان آمارِ فقط استیمِ Master Chief جلو روته که پلیرهای بعضا بالای 10.000 نفری داره، دیگه بماند روی گیم پس چقدر بهش اضافه میشه و حتی ایکس باکس چقدر پلیر داره.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,939
نام
احمد
خب شما داری میگی از استور ویندوز 10 راضی هستی و برات خوب بوده، من چرا باید بحث کنم، شما نظرت اینه که خوبه و مشکلی نداره.
من از روز اول که برای PC منتشر شده ازش استفاده کردم و هنوز ادامه داره ولی نظرم اینه که برام فرقی با نسخه کرکی نداره.
دیگه نیایم تو این تاپیک هم بخوایم از مقایسه امکانات و ویژگیها حرف بزنیم، جلوی استیم که شوخیه، ویژگیها و امکاناتی که استور وین10 در اختیارت میزاره وبسایت GOG بارها از اون بهتر و سرراست تر پیاده سازی کرده :-" :D
البته این AP Xbox بنظرم میتونه آینده خیلی خوبی داشته باشه ولی مطمئنا چندسالی طول بکشه.

من از 2004-2003 با استیم آشنام، از زمان CS و بعدش HL2 که سعی میکردیم کرکش کنیم و بازیهاش بازی کنیم باهاش سروکله میزنم.
از 2007 هم که اولین بازی درش خریدم تا حالا دهها لانچر و استور دیدم که اومدن و برن، خود استیم چندسال طول کشید تا جا بیفته و اصلا بشه اینی که الان میبینی، اوایل کلا یک عبای سبزرنگ بود که چندتا دکمه روش پیدا میکردی:))
بعد این همه سال الان به من میای میگی یک استور دیگه هست که بد نیست، یک فایل exe در اختیارت میزاره (که در واقع اونهم نمیزاره :)) ) و میتونی بازیهارو اجرا کنی و... ؟
چرا باید چندسال صبر کنم تا اون استورها هم پیشرفت کنن، وقتی همین الان بهترین وجود داره.

این خیلی خوبه که به لطف Valve,Micro و... شرایطی مهیا شده که لانچرهای دیگه هم امکان استیم شدن پیدا میکنن ولی تا اون موقع از حوصله من یکی دیگه خارجه.
فکر نکنم این عجیب باشه که دوست داشته باشم روی پلتفرمی که سالهاست فعالیت داشتم و از امکانات بی رقیبش استفاده کردم همچنان به بازی کردن ادامه بدم.

=================
الان پستم دوباره خوندم ، من حرفی از کم فروختن بازی نزدم، میگم مقدار پلیرهای بخش آنلاین بازی همه چی مشخص میکنه که این استودیو با این سری که افتاده دستش چیکار کرده.
شما میگی از 80 درصد بازیهایی که مولتی پلیر دارن وضعش بهتره، با کدوم بازیها مقایسه میکنی؟
اصلا میگیم 1000 نفر دیگه روی گیم پس به آمار PC اضافه بشه، ولی همین الان آمارِ فقط استیمِ Master Chief جلو روته که پلیرهای بعضا بالای 10.000 نفری داره، دیگه بماند روی گیم پس چقدر بهش اضافه میشه و حتی ایکس باکس چقدر پلیر داره.
بردار من که خودم نزدیک 1400 تا گیم رو استیم دارم ( شیر )
من که نگفتم از استیم بهتره، من خودم هم مکان اولمم هم برای گیم همین استیم هست، با وجود این که تو هر سه جبهه کنسول دارم و بازی میکنم منظورم من این بود الان دیگه واقعا اگر قصد " بازی" داشته باشی با وجود گیم پس الان اپ ویندوز استور خوبه و بدون مشکلی هست.
شما هم هر جا دوست داری بازی کن داداش من فقط یک پیشنهاد بهت دادم.

پ.ن چه خوبه ادم برده این کمپانی ها و شرکت ها و سازمان ها نباشه، یاد یکی از رفیق هام افتادم تو اپیک نزدیک 100 تا بازی اد کرده بود ، ولی میگفت چون از ریخت و قواره اپیک خوشم نمیاد حتی رایگان هم بازیشون نمیکنم، ولی همون بازی ها رو تو استیم با قیمت کامل خریده بود :/ خلاصه هر کسی انتخاب و رفتار و سلیقه خودشه.

• Like
Reactions: z2s sas

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
بابک جان تو توان فنی کوآلیشن شکی نیست اتفاقا اگه یادت باشه یک سیستم شبیه سازی باد از پایه فقط برای windflare ساختن که اگه اشتباه نکنم وقت کافی برای شبیه سازی سیالات نداشتن و بیخیالش شدن و جز اولین استدیو بودن که شبیه سازی vortex و vellum به معنای واقعی تو آنریل پیاده سازی کردن، بحث گرافیکی هم با gears of war 4 ثابت شد رفت پی کارش، آنریل انجین هم به دلیل اینکه تو این 5 6 سال اخیر روز به روز پیشرفت های عجیب غریب کرد خروجی گرفتن ازش به شدت ساده تر شده به طوری که گرافیک عالی دیدن به یک امر طبیعی شده مثالشم از hellblade seuna تا plague innocence و پروژه شخصی یک نفره مثل این :

2 ماه پیش هم که houdini engine به صورت رسمی به آنریل اومد و بازی هایی که تو آینده قراره با آنریل 5 ساخته بشه واقعا غیر قابل تصوره.

بازی a plague tale از انجین خود asobo استفاده میکنه unreal نیست!

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,078
نام
مــاکــان
پ.ن چه خوبه ادم برده این کمپانی ها و شرکت ها و سازمان ها نباشه، یاد یکی از رفیق هام افتادم تو اپیک نزدیک 100 تا بازی اد کرده بود ، ولی میگفت چون از ریخت و قواره اپیک خوشم نمیاد حتی رایگان هم بازیشون نمیکنم، ولی همون بازی ها رو تو استیم با قیمت کامل خریده بود :/ خلاصه هر کسی انتخاب و رفتار و سلیقه خودشه.
شما اول باید بدونی بر اساس طرز فکر اشتباه خودت نمیتونی به کسی انگ برده فلان و بهمان بودن بزنی.
وقتی به کسی میگن برده فلان چیز که پلتفرم رقیب هم همون امکانات و سرویسهایی که بهش میده رو در اختیارش میزاره ولی ایشون باز هم طرفداری کورکورانه میکنه.
شما نمیتونی به کسی که بدلیل بهترین بودن و بی رقیب بودن استیم رو انتخاب کرده بهش انگ فن بودن بزنی، که من از فن جماعت کاملا بیزارم.
مشالله کم هم نداریم.
من خودم جزو همونهایی هستم که بازیهای رایگان اپیک فعال میکنم ولی یکبار هم درش بازی نکردم، چون تمام دوستهام تو استیمن، اچیومنت ها، پلی تایم بازیها، فروم های استیم، گایدها، نقد بازیها، استریم ها و حراجهای خوب همش در استیم اتفاق میفته.
شما بگو چرا باید برم رو استور دیگه ای و بازی اونجا بخرم؟
لطفا از دید کسی که بازی اورجینال میخره نگاه کن، وگرنه از نظر کسی که کرکی بازی میکنه که نوش جونش، براش فرقی نداره که کجا باشه.
کافیه که رو یک فایل کلیک کن و بازی بیاد بالا.

خداروشکر الان اینقدر تعداد زیاد شده که هرکسی بخواد لانچر و استور خودش انتخاب کنه، لطفا در کمال ادب بزارید ما با درد خودمون زندگی کنیم بابا :D

• Like
Reactions: miladdej

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر