برترین فرانچایز صنعت بازی های ویدیویی از نگاه کاربران بازی سنتر (فینال)

فینال

• مجموع رای دهنده‌ها
    195
  • نظرسنجی بسته شده است .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
در میان انبوه فوق العاده و غیرقابل باور از محتوا که در طول سال های اخیر تولید شده، تعداد انگشت شماری از عناوین و بازی ها به موفقیت و شهرتی دست یافتند و در صد بالایی از بازی ها تنها می توانند رویای دست یافتن به آن را در سر بپرورانند.
رسیدن به این سطح از موفقیت به ترکیبی از لایه ها نه تنها برای ساخت بلکه برای بازیابی و فروش مجموعه نیاز دارد.
اگر همه چیز خوب پیش برود می تواند سرآغاز یک فرانچایز در دنیای بازی ها باشد!!
در واقع این شکل گیری یک فرانچایز است که از همان ابتدا در ذهن سازندگان بوده و با این وجود یافتن موفقیت در مقام یک عنوانِ تنها، در بازاری که از قبل اشباع شده و هر روز با عناوین زیادی تقویت می شود به یک معجزه شبیه است.
اتفاقی که معدود شماری از بازی ها در طول تاریخ این صنعت موفق به انجام آن شده اند

photo_2021-04-16_00-22-28.jpg photo_2021-04-16_00-22-48.jpg

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این تاپیک برویم :D
تک‌تک ما با ده‌ها فرانچایز مختلف از بازی‌های ویدیویی خاطره داریم که هریک به‌گونه‌ای سهمی در زندگی ما داشته‌اند و دارند!
در این تاپیک قصد داریم که به فرانچایزهای برتر و تحصین شده ی تاریخ که به نوعی سنگ بنا و پایه ای برای ساخت عناوین بزرگ امروزی هستند بپردازیم!
هریک از این عناوین دنباله ها و نسخه های مختلفی در طول سال های مختلف بر روی پلتفرم ها و سیستم عامل های مختلفی داشته اند بسیاری از این بازی ها زمینه ساز خلاقیت ها و نواوری های مختلف در صنعت بازیسازی امروزی هستند

به هر حال از ان جایی که بحث «ترین‌ها» همیشه در هر عرصه‌ای بین طرفداران داغ بوده است و بازی‌های ویدئویی نیز از این قضیه مستثنی نیستند، قراره در این تاپیک در موردش به بحث و گفتگو بپردازیم
پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرمایید

توجه:
در صورت ایجاد شدن نظر سنجی فقط 3 فرانچایز اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در آرای نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
پس لطفا بعد از معرفی n فرانچایزِ محبوب (یا منتخب تون) و توضیحاتتون راجب این انتخاب ها ، حتما 3 تای برتر رو با عدد مشخص کنید
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

گاد بلس آس [-o<:D

THE END

111111 (1).png

آخرین ویرایش:

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,074
با این که سری gta رو زیاد بعد san andreas دوست نداشتم و مطمئنا گاد جدید رو بیشتر از gta v دوست داشتم ولی بنظرم تاثیری که رو دنیای گیم به عنوان یه فرنچایز گذاشتن خیلی بیشتر از god of war بوده.

• Like
Reactions: CriRo7

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,541
نام
Mehrdad
GTA-Trilogie-GTA-3-San-Andreas-Vice-City.jpg

بدون تردید Grand Theft Auto رو انتخاب میکنم. بیشترین تایم پلی زندگیم (+احتمالا بیشترین لذت) رو از این سری بردم. چه نسل های قدیم چه 2 نسل قبلی (هفت در واقع) که شاهکار کردند.. سری بازی که به معنای واقعی کلمه همیشه قدرت سرگرم کردنم رو داره و هیچ وقت بهم نه نمیگه. همین الانم تو برناممه Vice و III رو روی PS4 کامپلیت کنم (تابستون گذشته برای بار انم این دفعه رو PS4، سن اندریاس رو 100% کردم) به طور میانگین فکر کنم از همون 3 و وایس سیتی به این ور، سالی حداقل 100-200-300 ساعت پای این سری نشستم. شکوه، هیبت و عظمت هم که دیگه گفتن نداره.
---
گاو هم جایگاه ویژه خودش رو پیش من داره و کنسولی نیست که گاو هارو روش شخم نزده باشم. اما واقعا نمیتونم در برابر Grand Theft Auto چیز دیگه ای انتخاب کنم. به نظرم تا حد زیادی ویدئو گیم = Grand Theft Auto

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,263
وقتی اسمی از GTA میاد وسط من نمیدونم از کجا شروع کنم که چقدر خاطره خوش و تاثیر گذاری مثبتی برای من این سری بازی داشت که اولینش با GTA VICE CITY , GTA III شروع شد و چه زمانهایی تو GTAFORUMS نمیگذروندیم تا یک خبری از نسخه بعد بشه و حتی قبل از اومدن GTA IV همین بازیسنتر به شدت شلوغ بود و هایپ از درو دیوار میریخت و اتمسفر خیلی خوبی بود.

اگه بخوام یکی از بهترین و آندرریتد ترین لحظه های فوق العاده تو کل سری GTA بگم حضور Phil collins تو vice city stories بود. چه کوکتل مولوتف هایی که زیر پاش وسط کنسرت ننداختم یادمه وقتی هم میمرد آهنگ ادامه داشت.
maxresdefault.jpg

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
اگه تو نظر سنجی انتخاب بین GTA V و GOW 2018 بود من به احتمال خیلی زیاد به GOW رای میدادم
چون GTA V هم از بعضی لحاظ نسبت به نسخه های قبلی یکم برام ناامید کننده بود

اما وقتی بحث فرانچایز باشه موضوع خیلی فرق میکنه و قطعا تاثیری که سری GTA تو صنعت گیم گذاشته هیچ بازیه دیگه ای نذاشته.
تو مبحث فرانچایز فقط کیفیت بازی ملاک نیست و فروش بالای بازی ها، محبوبیت و شهرت اون سری هم خیلی مهمه و همین سری GTA بین بچه ۵ ساله تا یه ادم مسن ۷۰ ساله هم طرفدار داره

از نظر تاثیر گذاری فرانچایز GTA، کافیه فقط نسخه ششم بازی معرفی بشه و تصور کنید چه غوغایی تو کل دنیا به پا میکنه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
اگه تو نظر سنجی انتخاب بین GTA V و GOW 2018 بود من به احتمال خیلی زیاد به GOW رای میدادم
چون GTA V هم از بعضی لحاظ نسبت به نسخه های قبلی یکم برام ناامید کننده بود

اما وقتی بحث فرانچایز باشه موضوع خیلی فرق میکنه و قطعا تاثیری که سری GTA تو صنعت گیم گذاشته هیچ بازیه دیگه ای نذاشته.
تو مبحث فرانچایز فقط کیفیت بازی ملاک نیست و فروش بالای بازی ها، محبوبیت و شهرت اون سری هم خیلی مهمه و همین سری GTA بین بچه ۵ ساله تا یه ادم مسن ۷۰ ساله هم طرفدار داره

از نظر تاثیر گذاری فرانچایز GTA، کافیه فقط نسخه ششم بازی معرفی بشه و تصور کنید چه غوغایی تو کل دنیا به پا میکنه

من و تو خیلی هم نظریم، خیلی ترسناکه :D

منم دقیقا اگه بین GTA V و GOW 2018 بود به GOW رای می دادم
اما خب شرایط بین دو تا فرنچایز و خاطراتم باهاشون یه عالم فرق می کنه

• Like
Reactions: voldmort

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر