بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
خب همانطور که گفتم مخابرات میگه سیم کشی داخل خونه ایران داره و باید درست بشه که پیشنهاد دادن مستقیم کابل بکشیم از دم در تا واحد
حالا میخوام ببینم کسی همچین تجربه ای داشته ؟این کار راحت انجام میشه و کیفیت خط درست میشه ؟
مخابرات کلا کمیت ـه دنبال کیفیت نباشید

نوع سیم کشی تاثیر داره ولی مخابرات دیگه این حرفا رو نداره:D

مخابرات هم مثل خیلی از isp ها داره نت 8مگ میفروشه ولی زیرساخت بسیاری از مناطق بیشتر از 2مگ کشش نداره

محض رضای خدا که زنگ نمیزنن بیایم براتون مفتی نت وصل کنیم:D

اسفناک اینجاست که بسیاری از مردم بدون شناخت نوع زیر ساخت منطقه جذب اعداد 8مگ و 16مگ و امثال اعهم isp ها میشن

نهایتا دیگه خیلی پیگیر باشید و خیلی طرف سر در بیاره تو مخابرات میاد میگه خط منطقه تون بیشتر از 2مگ کشش نداره ولی خودشونم میدونن نداره و میفروشن !

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
مخابرات کلا کمیت ـه دنبال کیفیت نباشید

نوع سیم کشی تاثیر داره ولی مخابرات دیگه این حرفا رو نداره:D

مخابرات هم مثل خیلی از isp ها داره نت 8مگ میفروشه ولی زیرساخت بسیاری از مناطق بیشتر از 2مگ کشش نداره

محض رضای خدا که زنگ نمیزنن بیایم براتون مفتی نت وصل کنیم:D

اسفناک اینجاست که بسیاری از مردم بدون شناخت نوع زیر ساخت منطقه جذب اعداد 8مگ و 16مگ و امثال اعهم isp ها میشن

نهایتا دیگه خیلی پیگیر باشید و خیلی طرف سر در بیاره تو مخابرات میاد میگه خط منطقه تون بیشتر از 2مگ کشش نداره ولی خودشونم میدونن نداره و میفروشن !
خب چیکار کنیم چاره ای نیست الان نیاز داریم همه به اینترنت دیگه
والا برا مارو ک زنگ نزدن خودمون رفتیم درخواست دادیم چند وقت بعدش اومدن وصل کردن !
اره من الان 8 مگ گرفتم ولی میگه بیشتر از 3 مگ جواب نمیگیری
خب الان داستان اینه من پیگیری کردم کارشناس اومده میگه سیم کشی داخل ایراد داره نویز داره و فلان گفتم خب چیکار کنیم میگه سیم مستقیم بکشیم از جعبه تقسیم مخابرات جلو در تا داخل واحد بصورت رو کار
حالا سوال من اینه جواب میده اینکار ؟نویز برطرف میشه ؟کیفیت بالا میره ؟؟
میخواستم td-lte بگیرم ولی اونم مودماش خیلی گرون شده با اینترنتش بگیری 3 تومن میشه !دیگه گفتم ببنیم میشه این adsl رو درست بکنیم

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
615
خب چیکار کنیم چاره ای نیست الان نیاز داریم همه به اینترنت دیگه
والا برا مارو ک زنگ نزدن خودمون رفتیم درخواست دادیم چند وقت بعدش اومدن وصل کردن !
اره من الان 8 مگ گرفتم ولی میگه بیشتر از 3 مگ جواب نمیگیری
خب الان داستان اینه من پیگیری کردم کارشناس اومده میگه سیم کشی داخل ایراد داره نویز داره و فلان گفتم خب چیکار کنیم میگه سیم مستقیم بکشیم از جعبه تقسیم مخابرات جلو در تا داخل واحد بصورت رو کار
حالا سوال من اینه جواب میده اینکار ؟نویز برطرف میشه ؟کیفیت بالا میره ؟؟
میخواستم td-lte بگیرم ولی اونم مودماش خیلی گرون شده با اینترنتش بگیری 3 تومن میشه !دیگه گفتم ببنیم میشه این adsl رو درست بکنیم
معمولا سیم کشی مستقیم و روکار خیلی روی از بین رفتن نویز سیم کشی داخلی تاثیر داره. به نظرم اگ امکانش رو داریم انجام بدین. چون معمولا تو ساخت ساختمون سیم برق و از بغل سیم تلفن رد میکنن و اینکار باعث ایجاد نویز روی خط تلفن میشه

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
سلام دوستان، این مخابرات واقعا خنده داره:| نت تانوما میخوام درخواست بدم تو سایتشون هرچی رو ثبت میزنم نمیره صفحه بعدی:|
https://tci.ir/header/ftth-reg
چرت و پرته کلا، من 4 ماه پیش درخواست دادم هنوز رسیدگی نکردند، تازه من خطم فیبر هست که در انحصار مخابراته و مثلا در اولویت FTTH قرار دارم!

در حالی که یکی رو میشناسم خطش فیبر نبود و با پارتی کلفتی که تو مخابرات داشت 2-3 روزه اینترنتش رو درست کردند با مودم و کابل کشی رایگان!!!

شما هم اگر آشنایی در مخابرات دارید باید از طریق ایشون اقدام کنید چون به این درخواست های سایتشون گویا اصلا اهمیتی نمیدن!

• Like
Reactions: z2s sas

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,466
نام
نیما
چرت و پرته کلا، من 4 ماه پیش درخواست دادم هنوز رسیدگی نکردند، تازه من خطم فیبر هست که در انحصار مخابراته و مثلا در اولویت FTTH قرار دارم!

در حالی که یکی رو میشناسم خطش فیبر نبود و با پارتی کلفتی که تو مخابرات داشت 2-3 روزه اینترنتش رو درست کردند با مودم و کابل کشی رایگان!!!

شما هم اگر آشنایی در مخابرات دارید باید از طریق ایشون اقدام کنید چون به این درخواست های سایتشون گویا اصلا اهمیتی نمیدن!
عه مرسی که اطلاع دادین :D پارتی کلفت والا از کجا گیر بیارم چه گناهی کردم تو این مملکت به دنیا اومدم؟:D

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
منم پارس آنلاین داشتم گفتم جمع آوری کنن..دوزار نمیرزه..یه مودم 4 جی گرفتم همراه اول انداختم..الان خداروشکر راحتم پینگش خوبه برا بازی 80 تا 100 هست.. رایگان شبانه هم که داره بازی اگر بخوایم دان میکنیم... کلا خدارو شکر کنید فعلا همین هست..اگه بدتر نشه .. :Neutral:

• Like
Reactions: dargon9090

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,548
مخابرات شما (تهران) هم هر روز روزی 3-4 بار برای 1 دقیقه قطع میشه؟
یهو ماله من قطع میشه تا 1 دقیقه از 4 چراغ 2 تاش خاموش میشه بعد میاد (از 5-6 ماه پیش اینطوری شده)

• Like
Reactions: artour-2198

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
مخابرات شما (تهران) هم هر روز روزی 3-4 بار برای 1 دقیقه قطع میشه؟
یهو ماله من قطع میشه تا 1 دقیقه از 4 چراغ 2 تاش خاموش میشه بعد میاد (از 5-6 ماه پیش اینطوری شده)
احتمالن سادن نویز داری.
پریزت رو چک کن. کلن اتصالاتت رو چک. به احتمال 90% مشکل از اونجاهاست.

• Like
Reactions: .::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,548
احتمالن سادن نویز داری.
پریزت رو چک کن. کلن اتصالاتت رو چک. به احتمال 90% مشکل از اونجاهاست.
ها ای که الان گفتی یعنی چه :D
ببین اصلا سازوکار مشخصی نداره
مثلا همین پستو دادم تا الان 2 بار این اتفاق افتاد ولی از از صبح تا عصر 1 بار شد
image_2021-05-08_230026.png

sinart7

کاربر سایت
May 25, 2008
598
نام
بابک
ها ای که الان گفتی یعنی چه :D
ببین اصلا سازوکار مشخصی نداره
مثلا همین پستو دادم تا الان 2 بار این اتفاق افتاد ولی از از صبح تا عصر 1 بار شد
View attachment 205577
قبلا هم سرعت شما 12 مگ بود؟ شاید سرعت رو بردن بالا و از همون موقع سیگنال خط شما لب مرزی شده و باعث این اتفاق میشه
چون برای منم همین اتفاق افتاد سرعتم همیشه 8 مگ بود ولی سرویس 16 مگ داشتم تا اینکه سرعتم رو برابر 16 کردن و چون خط نمی کشید قطعی داشتم

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,548
قبلا هم سرعت شما 12 مگ بود؟ شاید سرعت رو بردن بالا و از همون موقع سیگنال خط شما لب مرزی شده و باعث این اتفاق میشه
چون برای منم همین اتفاق افتاد سرعتم همیشه 8 مگ بود ولی سرویس 16 مگ داشتم تا اینکه سرعتم رو برابر 16 کردن و چون خط نمی کشید قطعی داشتم
من اول سرویسم 8 بود یه بار 2 سال پیش کردم 16 دیدم همون سرعت 8 مگ و دانلود 500 کیلوبایت میده (زنگ زدم گفتن خطتتون مشکل داره بیشتر سرعت نمیده)
بعد یه بار شانسی زدم 16 دیدم سرعت شده 1.5 مگ ولی خوب مشکلی تو قطع وصل شدن نبود تا این که از 6-7 ماه پیش شروع شد این مسخره بازی

sinart7

کاربر سایت
May 25, 2008
598
نام
بابک
من اول سرویسم 8 بود یه بار 2 سال پیش کردم 16 دیدم همون سرعت 8 مگ و دانلود 500 کیلوبایت میده (زنگ زدم گفتن خطتتون مشکل داره بیشتر سرعت نمیده)
بعد یه بار شانسی زدم 16 دیدم سرعت شده 1.5 مگ ولی خوب مشکلی تو قطع وصل شدن نبود تا این که از 6-7 ماه پیش شروع شد این مسخره بازی
پس دقیقا مثل من هستید
منم از اول 16 داشتم ولی سرعت 8 بهم میدادن ولی راضی بودم تا اینکه یکروز دیدم 16 شده و قطعی داشتم دیگه خودم سرعت رو آوردم پایین تا SNR بالاتری داشته باشم
snr اگر زیر 6 بیاد اینترنت قطع میشه مال شما هم 6.4 که قطعا تو ساعات پیک میاد زیر این مقدار

• Like
Reactions: .::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,548
پس دقیقا مثل من هستید
منم از اول 16 داشتم ولی سرعت 8 بهم میدادن ولی راضی بودم تا اینکه یکروز دیدم 16 شده و قطعی داشتم دیگه خودم سرعت رو آوردم پایین تا SNR بالاتری داشته باشم
snr اگر زیر 6 بیاد اینترنت قطع میشه مال شما هم 6.4 که قطعا تو ساعات پیک میاد زیر این مقدار
البته من اول قطعی نداشتم 1 ساله بیشتر 16 هستم ولی این 6-7 ماه اینطوری شده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر