Xbox Game Studios

https___forum.bazicenter.com_attachments_gs1-jpg.169166_.jpg

سلام به همه و خوشامد میگم ورودتون به تاپیک رسمی استودیوهای ایکس باکس، بزرگترین و متنوع ترین کالکشن استودیو های فرست پارتی صنعت گیم. اینجا قرار هست یه تاپیک مرجع و جذاب برای تمام طرفدارای ایکس باکس و بازی‌هاش باشه. روی هر پلتفرمی که هستید و از هر سرویسی که استفاده می‌کنید مهم نیست، مهم اینه که همه ما ایکس باکسی هستیم.
اینجا در مورد تمام اخبار و شایعات و ... جذاب در مورد استودیوهای اختصاصی ایکس باکس و پروژه‌هایی که با همکاری دیگر شرکای مایکروسافت در خارج از تیم ایکس باکس در حال ساخت هستن صحبت می‌کنیم و اوقات خوشی رو پیش رو داریم.

برای اطلاعات تکمیلی راجب هر یک از 23 استودیوی فرست پارتی فعلی مایکروسافت به پست های دوم و سوم تاپیک در صفحه اول رجوع کنید. لینک این 2 پست در ادامه آورده شده است:

استودیوهای داخلی (Xbox Game Studios)
استودیو های داخلی (Bethesda)

https___forum.bazicenter.com_attachments_gs2-jpg.169168_.jpg

آخرین ویرایش:

GGK

کاربر سایت
Sep 21, 2020
467
نام
وحید
با سیاست های گیم پس مایکروسافت باید شاهد RPG و JRPGهای زیادی روی گیم پس باشیم! همین که چند وقته مایکروسافت با سگا و اسکوئر جدیدا خیلی پسرخاله شده! و بتسدا کلا خرید مشخصه قراره به سبک RPG بیشتر بپردازه که معمولا تایم گیم پلی بالایی دارن و فید گیم پسن!
سگا رو آره ولی اسکوئر انیکس که ول کرده کلا ایکس باکس رو نمیدونم چرا ???

• Like
Reactions: BARDI YA

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
سگا رو آره ولی اسکوئر انیکس که ول کرده کلا ایکس باکس رو نمیدونم چرا ???
چرا ول کرده؟ دو بازی دی وان Octapath Traveler و Outriders که واسه اسکوئر انیکسه. شایعه شده ۶ بازی دیگه قراره روی گیم پس بده.

GGK

کاربر سایت
Sep 21, 2020
467
نام
وحید
چرا ول کرده؟ دو بازی دی وان Octapath Traveler و Outriders که واسه اسکوئر انیکسه. شایعه شده ۶ بازی دیگه قراره روی گیم پس بده.
ریمیک فاینال فانتزی ۷ رو هنوز نداده یه بازی دیگم رونمایی کرده بود برای پلی استیشن ۵ اونم نمیاد برا xbox

• Like
Reactions: BARDI YA

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,721
r/GamingLeaksAndRumours - Klobrille: Expects Forza Horizon 5 this year, doesn’t think its set in Japan

Also thinks Microsoft’s quadruple punch at E3 will be Halo Infinite, Starfield, Forza Horizon 5, and Age of Empires IV. Whether they all make it out this year is a different question.

Klobrille: Halo Infinite, Starfield, Forza Horizon 5, and Age of Empires IV در e3 حظور دارند.

Forza Horizon 5 در ژاپن نیست.

r/GamingLeaksAndRumours - Take with a grain of salt but here's some rumored info about Starfield from 4chan

شایعه جدید در مورد starfiled

1-معرفی کامل در تابستان امسال
2- مارس 2022 منتشر میشه
3- زمان بازاریابی بیشتری نیاز داره به علت اینکه عنوان جدید هست.
4-بلند پروازانه ترین پروژه بتسدا هست ، مثل morrowind به oblivion در نظر بگیرید.
5- دو نژاد فضایی در بازی حضور دارند که غیر قابل بازی هستند.
6-پرتوگانیست بازی حرف میزند
7-بازی بیشتر بر اساس واقعیت بنا شده تا چیزی شبیه مس افکت
8- مکانیکهای بقا نقش مهمی در بازی دارند
9- احتمالا آخرین مولتی پلتفرم بتسدا هست
10- سه درخت مهارت داره
11- سیستم لولینگ مثل اسکایریم هست.
12- از نظر تعامل هم سطح فال اوت 4 هست.
romanceable companions are back and more fleshed out

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,712
و یا من حتی انتظار دارم مثل دوران X360 بازی هایی مثل Lost Odyssey و یا Blue Dragon بسازه ایکس باکس انحصاری ژاپنی قوی و یا حتی ویژوال ناول...
من اصلن موافق نیستم که حتی یک سنت هم خرج بازی ای بشه که تارگتش بازار ژاپنه.
همین دوتا بازی که شما مثال زدید از هر نظر کیفیت بالایی داشتند و هدف اصلیشون هم بازار ژاپن بود. ولی نتیجش چی شد؟ هیچی! به معنای واقعی کلمه!
ژاپنیها ثابت کردن در بعضی موارد شدت ناسیونالیست بودنشون به حدی زیاده که هر تلاشی هم برای به دست آوردن قسمتی از بازارشون بکنی، هیچ فایده ای نداره.
من توقعم از اسپنسر اینه که استودیوهای خوب ژاپنی رو تحت نظر داشته باشه و باهاشون برای ساخت یک بازی خوب در اسکیل جهانی وارد مذاکره بشه.
واضح تر بگم منظورم اینه که ما استودیو با استعداد ژاپنی کم نداریم که بازیهاشون خارج از سبکش، در جاهای دیگه دنیا هم طرفدار داره. اگر هدفشون این باشه که همچین بازیهایی بسازن، خیلی هم عالیه. در غیر اینصورت به جز اتلاف منابع هیچ نتیجه ی دیگه ای نخاهد داشت.

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,822
نام
بردیا دلوشی
همین دوتا بازی که شما مثال زدید از هر نظر کیفیت بالایی داشتند و هدف اصلیشون هم بازار ژاپن بود. ولی نتیجش چی شد؟ هیچی! به معنای واقعی کلمه!
ژاپنیها ثابت کردن در بعضی موارد شدت ناسیونالیست بودنشون به حدی زیاده که هر تلاشی هم برای به دست آوردن قسمتی از بازارشون بکنی، هیچ فایده ای نداره.
من توقعم از اسپنسر اینه که استودیوهای خوب ژاپنی رو تحت نظر داشته باشه و باهاشون برای ساخت یک بازی خوب در اسکیل جهانی وارد مذاکره بشه.
واضح تر بگم منظورم اینه که ما استودیو با استعداد ژاپنی کم نداریم که بازیهاشون خارج از سبکش، در جاهای دیگه دنیا هم طرفدار داره. اگر هدفشون این باشه که همچین بازیهایی بسازن، خیلی هم عالیه. در غیر اینصورت به جز اتلاف منابع هیچ نتیجه ی دیگه ای نخاهد داشت.

آخه مثلا ببین من بخاطر همین دوتا بازی و به امید حرکت مشابه مایکروسافت اومدم هم X1 و هم XSS رو گرفتم...

این دو بازی فن بیس بسیار نیچ و خاصی برای کنسول های مایکروسافت جمع کردن و در کنار کنسول سونی به امید حرکت مشابه مایکروسافت کنسول مایکروسافت رو خریدن...

آخه الان JRPG دیگه ژانر پر طرفداری شده و دیگ‌ اونقدر نیچ نیست، البته از حق نگذریم BD و LO خیلی نیچ و JRPG کلاسیک تمیزی بودن...
من‌ هنوز نسخه های اوریجشون رو دارم...

مایکروسافت آخه کلا انگار با ژاپنیا بعد از نسل ۷ نفرین شد و مثلا سر Scalebound بود فک‌ کنم‌ اسم بازی نتونست حرکتی بزنه- الان ب لطف گیم پس میتونه چندتا JRPG نیچ فاند کنه...
من حداقل این خواسته و انتظار‌ رو دارم...

LO 2 از بمبی میشه از خرید بتسدا بزرگتر...

من شخصا میرم میدون آزادی تو خیابون ماهی وار شنا میکنم... :D

GGK

کاربر سایت
Sep 21, 2020
467
نام
وحید
کلا در بازار ژاپن رو بستن ژاپنی ها و کسی رو راه نمیدن به بازار محصولاتشون

GGK

کاربر سایت
Sep 21, 2020
467
نام
وحید
آخه مثلا ببین من بخاطر همین دوتا بازی و به امید حرکت مشابه مایکروسافت اومدم هم X1 و هم XSS رو گرفتم...

این دو بازی فن بیس بسیار نیچ و خاصی برای کنسول های مایکروسافت جمع کردن و در کنار کنسول سونی به امید حرکت مشابه مایکروسافت کنسول مایکروسافت رو خریدن...

آخه الان JRPG دیگه ژانر پر طرفداری شده و دیگ‌ اونقدر نیچ نیست، البته از حق نگذریم BD و LO خیلی نیچ و JRPG کلاسیک تمیزی بودن...
من‌ هنوز نسخه های اوریجشون رو دارم...

مایکروسافت آخه کلا انگار با ژاپنیا بعد از نسل ۷ نفرین شد و مثلا سر Scalebound بود فک‌ کنم‌ اسم بازی نتونست حرکتی بزنه- الان ب لطف گیم پس میتونه چندتا JRPG نیچ فاند کنه...
من حداقل این خواسته و انتظار‌ رو دارم...

LO 2 از بمبی میشه از خرید بتسدا بزرگتر...

من شخصا میرم میدون آزادی تو خیابون ماهی وار شنا میکنم... :D
دو سه سال پیش نام تجاری lost odyssey رو تمدید کرده بود مایکروسافت حالا معلوم نیس برا چی بوده و به چه منظوری بوده این تمدید

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
خوب مثل این می مونه که سونی بازی غربی نداشت بعد می اومد می گفت بخرید چه قدر تو غرب می فروخت 13853 (1).jpeg 56162.png
اینم بازار ژاپن
اگر مایکروسافت بخواد این کارو کنه باید هم ضرر بده

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,712
خوب مثل این می مونه که سونی بازی غربی نداشت بعد می اومد می گفت بخرید چه قدر تو غرب می فروختView attachment 203032View attachment 203033
اینم بازار ژاپن
اگر مایکروسافت بخواد این کارو کنه باید هم ضرر بده
بله. من میدونستم دیر یا زود یک نفر آمار اپل رو میزاره. همیشه وقتی بحث مارکت بسته ژاپن میشه این اتفاق میوفته :D
من نمیخام در این مورد توضیحات اضافی بدم چون بارها تو همین فروم بحث فروش خوب اپل در ژاپن وسط کشیده شده و همین یک مثال نقض تصورات رو میبره به این سمت که اگر اپل تونسته پس بقیه هم میتونن!
واقعیت اینه که خیر اینگونه نیست. ناسیونالیست بودن ژاپنی ها یه عقبه تاریخی داره که برمیگرده به فرهنگ و اتفاقاتی که برای این مردم در طول تاریخ افتاده و رسوندتشون به اینجایی که الان هستند.
در دهها کتگوری، صدها کمپانی و هزاران محصول وجود داره که به خاطر وجود رقیب ژاپنی، هیچ جایگاه خاصی در این کشور نداشتند و ندارند. با یک اپل چیزی از این واقعیت عوض نمیشه هرچند من با علم به این موضوع توی متن کامنتم نوشتم "در بعضی موارد" . در اصل اینم درست نیست چون باید از "اکثر موارد" استفاده میکردم.
به هر روی، نمیخام این بحث فرسایشی و بی دلیل رو ادامه بدم چون همونطور که اشاره کردم بارها تو بازیسنتر در تاپیک های مختلف این بحث شده. ولی در مورد اپل یک توضیح وجود داره که میتونه بزرگترین دلیل موفقیت این کمپانی در ژاپن باشه.

iOS هیچ رقیب ژاپنی نداره! رقیب iOS که android هست هم متعلق به یک کمپانی آمریکاییه.
ژاپنی هایی که بخان از ios استفاده کنن مجبورن گوشی های اپل رو خریداری کنن و ادامه ماجرا....

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
بله. من میدونستم دیر یا زود یک نفر آمار اپل رو میزاره. همیشه وقتی بحث مارکت بسته ژاپن میشه این اتفاق میوفته :D
من نمیخام در این مورد توضیحات اضافی بدم چون بارها تو همین فروم بحث فروش خوب اپل در ژاپن وسط کشیده شده و همین یک مثال نقض تصورات رو میبره به این سمت که اگر اپل تونسته پس بقیه هم میتونن!
واقعیت اینه که خیر اینگونه نیست. ناسیونالیست بودن ژاپنی ها یه عقبه تاریخی داره که برمیگرده به فرهنگ و اتفاقاتی که برای این مردم در طول تاریخ افتاده و رسوندتشون به اینجایی که الان هستند.
در دهها کتگوری، صدها کمپانی و هزاران محصول وجود داره که به خاطر وجود رقیب ژاپنی، هیچ جایگاه خاصی در این کشور نداشتند و ندارند. با یک اپل چیزی از این واقعیت عوض نمیشه هرچند من با علم به این موضوع توی متن کامنتم نوشتم "در بعضی موارد" . در اصل اینم درست نیست چون باید از "اکثر موارد" استفاده میکردم.
به هر روی، نمیخام این بحث فرسایشی و بی دلیل رو ادامه بدم چون همونطور که اشاره کردم بارها تو بازیسنتر در تاپیک های مختلف این بحث شده. ولی در مورد اپل یک توضیح وجود داره که میتونه بزرگترین دلیل موفقیت این کمپانی در ژاپن باشه.

iOS هیچ رقیب ژاپنی نداره! رقیب iOS که android هست هم متعلق به یک کمپانی آمریکاییه.
ژاپنی هایی که بخان از ios استفاده کنن مجبورن گوشی های اپل رو خریداری کنن و ادامه ماجرا....
در کل هر وقت مایکروسافت در هر سال و به طور مداوم دو تا انحصاری ژاپنی خوب تولید کرد و ژاپنی ها نخریدن اون موقع من قبول می کنم !وقتی چیزی نیست خریداری هم نیست :D
از اینم بگذریم موقع شایعه کوجیما من که هر جا بودم و ژاپنی پسند می دیدم می گفتن برای ما مهم نیست بازی بعدی کوجیما کجا منتشر می شه فقط مهمه منتشر شه Xbox می خرم بازی کوجیما رو بازی میکنم

GGK

کاربر سایت
Sep 21, 2020
467
نام
وحید
در کل هر وقت مایکروسافت در هر سال و به طور مداوم دو تا انحصاری ژاپنی خوب تولید کرد و ژاپنی ها نخریدن اون موقع من قبول می کنم !وقتی چیزی نیست خریداری هم نیست :D
از اینم بگذریم موقع شایعه کوجیما من که هر جا بودم و ژاپنی پسند می دیدم می گفتن برای ما مهم نیست بازی بعدی کوجیما کجا منتشر می شه فقط مهمه منتشر شه Xbox می خرم بازی کوجیما رو بازی میکنم
بازیهای کوجیما هم غربی هس و مورد پسند ژاپنی ها هم زیاد نیس همون death تو ژاپن فکر کنم ۱۸۵ هزار نسخه فروخت کلا بعدشم پرونده ی فروشش بسته شد و خارج شد کلا از بازیهای پرفروش هفتگی ژاپن که مقایسه کنی با انیمال کراسینگ که تو چن روز ۵ میلیون فروش داشت خیلیه تفاوت یا فاینال فنتزی ۷ ریمیک که ۱ میلیون فروخته بود خب lost odyssey و blue dragon هم قطعا قد death فروش داشتن تو ژاپن پس فایده ای نداره که بگیم که مایکروسافت کوجیما رو فقط برا این باهاش قرارداد ببنده که سهمی از بازار ژاپن ببره چون بی فایدس اگه ماینکرفت رو انحصاری میکرد خیلی وضع مایکروسافت تو ژاپن متفاوت میشد چون این بازی رتبه ۴ ،۵ فروش رو داره تو ژاپن هر هفته و بالای یک میلیون نسخه میفروشه و تازه محصول یه شرکت ژاپنی هم نیس و داره میترکونه اینطوری ولی چون رو اکثر پلتفرما اومده دیگه تاثیری نداره تو فروش کنسول مایکروسافت تو ژاپن اگه دنبال یه فروش خیلی فوق العاده است مایکروسافت همکاری با نینتندو گزینه خیلی خوبیه که احتمالش کمه یا اسکوئر انیکس سر فاینال فنتزی چون بقیه بازیاش رو بعید میدونم لگدم بهش بندازن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: omid0

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر