اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,526
نام
محمد
این بنظر برمیگرده به همون جمله اسپنسر که گفت تصمیم در مورد بازی ها مورد به مورد هست!
بنظرم زنیمکس آنلاین پرقدرت به سبک موجانگ به روند تولید محتوای مولتی پلتفرم ادامه میده و درآمد زایی میکنه سیستم کاریش هم بسبکی نیست که سیستم سلر باش و اولویت یوزر بیشتر و درامد بیشتر هست اما در مورد بتسدا تا حدود زیادی قضیه فرق میکنه و بغیر یکی دو مورد اشتثناعا بعیده بازیه دیگه ای مولتی پلتفرم رلیز بشه
فقط TES رو انحصاری کنه.چه جنگی بشه.چه بخندیم ما :D

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
دوستان ببخشید نمیدونم سوالمو کجا بپرسم

یه Xbox Series X Controller برای PC خودم خریدم

سوالم اینه اگه باتری قابل شارژ برای دسته بخرم . برای شارژ کردن کابل usb type c وصل کنم باتریها شارژ میشن ؟؟
یا باید باتریها با دستگاه شارژ کنم؟؟

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
دوستان ببخشید نمیدونم سوالمو کجا بپرسم

یه Xbox Series X Controller برای PC خودم خریدم

سوالم اینه اگه باتری قابل شارژ برای دسته بخرم . برای شارژ کردن کابل usb type c وصل کنم باتریها شارژ میشن ؟؟
یا باید باتریها با دستگاه شارژ کنم؟؟
اگه باتری قلمی شارژی خریدی باید براش شارژ جدا بخری
اگه از 216341.jpg اینا خریدی خودش پورت داره
اگه از 173066.jpg اینا خریدی میشه با کابل وصلش کرد

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
https://uupload.ir/files/jsqn_ererer.jpg

من تجربه خودمو از Xbox Series X Controller برای استفاده PC WINDOWS 10 خدمت دوستان عرض میکنم.
قبلا دسته ایکس باکس وان داشتم فروختم اینو خریدم . بشدت کیفیت ساخت عملکرد دسته جدید بالاس

با استفاده از کابل usb type c کاملا با 100% بازیها ویندوز هماهنگه (بدون هیچ تنظیمی) دقیقا همون حس کنسول مایکروسافت میده

اما دسته برای ارتباط بیسیم بلوتوث با PC

حتما از بلوتوث نسخه 5.0 به بالا استفاده کنید . من از مدل bluetooth 5.1 dongle DATALIFE DA-B510 استفاده کردم . عین هلو دسته شناسایی میکنه

https://uupload.ir/files/nuu_photo_2021-02-14_12-13-43.jpg

حتما باید بیلد ویندوز 19042.784 به بالا باشه (طبیعی هم هست وقتی با جدید ترین محصول مایکروسافت طرف هستیم باید همه چی مون اپدیت باشه )
حتما باید دسته رو با اپلیکشن Xbox Accessories که در استور مایکروسافت قابل دانلوده براحتی رو ویندوز 10 نصب میشه به اخرین نسخه اپگرید کنیم

https://uupload.ir/files/481v_11.jpg

بدون شک بهترین دسته برای PC
جذذذذذذاب لنتی :xB-)

آخرین ویرایش:

ho3ein70

کاربر سایت
Dec 5, 2013
102
نام
ho3einsa
درسته بعیده ولی خیلی حال میده اگه سریس اس رو 1440 پی هم 120 فریم بده. من مانیتورم 2کی 144 هرتز هست دلم نمیخاد بفروشم 1080 بگیرم. سریس اکس هم گرونه فعلا با همین سریس اس سر میکنم ببینم چی بشه. اقا وارزون هنوز برا سری اکس و اس بهینه نشده؟ همون 60 فریمه که. رو رینبو وی سینک رو برداشتم تا 180-90 فریم میداد یعنی پشم نموند برام (رو پرفورمنس مد)

• Like
  • Smile
Reactions: IMANOKA and rosgod

ho3ein70

کاربر سایت
Dec 5, 2013
102
نام
ho3einsa
چرا یه پچ 120 فریم دادن.
Series X رزولوشن داینامیک 4k و 120 فریم، Series S هم داینامیک 1080p و 120 فریم.
از کجا مطمعن شم فعاله 120 برام؟ فریم ریت نشون نمیده. رینبو و اپکس خوب هعین پی سی همه چیو نشون میده ولی رو این لعنتی هنوز اوکی نکردن این قضیه رو

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
امسال مایکروسافت یه یک برنامه بروزرسانی بزرگ برای Xbox Series X/S خواهد داشت که بعضی هاش رو بزودی خواهیم دید.
جیسون رونالد میگه فعلا دارن روی آپدیت کوئیک رزیوم و کپچرینگ نسل 9 کار میکنن ...
ولی درکنارش هم این ماه به احتمال زیاد آپدیت جدید بکوارد میاد که شامل دو برابر شدن فریم ریت بازی های بکوارد یا حتی Direct ML Upscale هم میشه ....

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,080
از کجا مطمعن شم فعاله 120 برام؟ فریم ریت نشون نمیده. رینبو و اپکس خوب هعین پی سی همه چیو نشون میده ولی رو این لعنتی هنوز اوکی نکردن این قضیه رو
والا نمیدونم :D چون خودم وارزون بازی نمیکنم. ولی تو یوتیوب میشه پیدا کرد چطوریه. مثلا این ویدیو. از تو تنظیمات خود کنسول باید درست کنی اول.

ho3ein70

کاربر سایت
Dec 5, 2013
102
نام
ho3einsa
والا نمیدونم :D چون خودم وارزون بازی نمیکنم. ولی تو یوتیوب میشه پیدا کرد چطوریه. مثلا این ویدیو. از تو تنظیمات خود کنسول باید درست کنی اول.
رو تنظیمات گذاشتم رو 1440پی 120 فریم
اوکی ممنون.
دوستان بنظرتون این سریس اس تا کی دووم میاره. برخلاف قیمتش کنسول قدرتمندی نشون داده خداییش

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
542
نام
Ahmadreza
رو تنظیمات گذاشتم رو 1440پی 120 فریم
اوکی ممنون.
دوستان بنظرتون این سریس اس تا کی دووم میاره. برخلاف قیمتش کنسول قدرتمندی نشون داده خداییش
پشتیبانی که قطعا تا آخر نسل ۹ ادامه داره. اتفاقا پتانسیل خیلی خوبی داره واسه یه کنسول کژوال و استفاده به عنوان یه وسیله سرگرمی واسه کسایی که اهمیتی به رزولوشن و اجرای بازی ها با تنظیمات گرافیکی نمیدن.
متاسفانه دیدگاه مردم یکم عجیبه. طرف اومده بود 13.5 پول PS4 Pro داشت میداد بهش گفتم چرا سری اس نمیگیری این گیم پس داره و کلی بازی، نسل جدیده و هارد SSD میگفت نهههه ایکس باکس نه ?

آخرین ویرایش:

Xboxg4m3r

کاربر سایت
Feb 4, 2021
115
امسال مایکروسافت یه یک برنامه بروزرسانی بزرگ برای Xbox Series X/S خواهد داشت که بعضی هاش رو بزودی خواهیم دید.
جیسون رونالد میگه فعلا دارن روی آپدیت کوئیک رزیوم و کپچرینگ نسل 9 کار میکنن ...
ولی درکنارش هم این ماه به احتمال زیاد آپدیت جدید بکوارد میاد که شامل دو برابر شدن فریم ریت بازی های بکوارد یا حتی Direct ML Upscale هم میشه ....
متوجه نمیشم اگه واقعا بتونن با upscale تحت ml رو انجام بدن چرا نباید تو ایونت به عنوان برگ برنده رو نکنن!!:-w
یه برگ برنده واقعیه در مقابل رقیب اگه عملکرد قابل قبولی داشته باشای کاش ماکرو فقط ۵۰٪ توان برند سازی و ارایه و تبلیغات سونی رو داشت

• Like
Reactions: VahiD VFSDF

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,022
نام
مصطفی
مایکرو واقعا نیاز داره برا 2021 یکی دوتا بازی انحصاری بزرگ غیر هیلو معرفی کنه کفه ترازو سمت سونی به شدت بالاست الان.
رچت،گرن توریسمو،گاد،دثلوپ،هورایزن،رتورنال،کنا،فاینال فانتزی و ...
هرچند خودشون گفتن کار ما بعد 2022 شروع میشه ولی دیگه امسال خیلی برهوته.

riotan1234

کاربر سایت
Sep 9, 2013
298
نام
اشکان
مایکرو واقعا نیاز داره برا 2021 یکی دوتا بازی انحصاری بزرگ غیر هیلو معرفی کنه کفه ترازو سمت سونی به شدت بالاست الان.
رچت،گرن توریسمو،گاد،دثلوپ،هورایزن،رتورنال،کنا،فاینال فانتزی و ...
هرچند خودشون گفتن کار ما بعد 2022 شروع میشه ولی دیگه امسال خیلی برهوته.
واقعیتش من فکر نمیکنم ماکرو تو این نسل هم انحصاریاش به پای سونی برسه ...

من به تازگی گیرز ۵ رو تموم کردم ... به عنوان یه بی طرف گیرز ۵ کیلومتر ها از بازی مثل لست آو آس عقبه ... نمیدونم این بازی ها رو بازی کردین یا نه ولی واقعا مشخصه که فریم به فریمشون رو به بهترین شکل ممکن ساختن ...

نظر من اینه ... ایکس باکس بهترین پلتفرم برای بازی کردنه ولی از لحاظ خلق یه اثر هنری مث لست ۲ و سوشیما حالا حالا ها باید بدوعه (که البته فک نمیکنم استراتژی ماکرو اصن این چیزا باشه) پس یه پلی ۵ دیجیتال کارکرده دو سه سال دیگه قطعا کنار سریز اکس نیازه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر