جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
اگر درست فهمیده باشم دلیل سوختگی مربوط به اتصال سیم ها داخلی کانکتور با قسمتی از هیتسینک (قسمتی که از بیرون میشه مشاهده کرد) هستش توی بعضی از کارت ها . که چند نفر پیشنهاد داده بودند
با یک جسم باریک ولی نرم سیم ها را از روی هیتسینک به عقب هول بدن
البته من مطمین نیستم باید بیشتر مطالعه و تحقیق کرد .

در هر صورت موارد مشابه یا متفاوت از این ممکنه که توی برند ها دیگه هم وجود داشته باشه کم و بیش ... اما مثل مسئله خازن ها یک چیز همه گیر نیست و شانسی هستش .
شاید گرونی برند ایسوز راگ بی دلیل نباشه .
ببین کلا اینا پینی که باید به برد لحیم بشه رو برداشتن به پلاستیک زدن پشتشم که هیچی نیست یعنی یکم بهش فشاری بیاد که سوراخ پین بر فرض تنگ باشه چیزی که در پاورهای غیر استاندارد گرین خیلی زیاده باید فشار بهش بیارید پینه می ره داخل حالا اون می تونه خیلی مشکل ساز بشه می تونه فقط باعث کرش کردن بشه فقطم گیگا همچین شاهکاری زده بقیه شون شاهکارهای دیگه زدن مشابه zotac trinity
کلا بدبختی اینجاست الان گارانتی هیچ کجای دنیا به درد نمی خوره نهایت وجه نقد بهتون می دن که با پول 3080 می تونید xbox seris s بخرید :D

یک سوال
اگر الان هم کارت بخرم باز احتمال خراب بودن کانکتورها هست ؟

بعد اگر توجه کنم و با دقت جا بزنم و ببینم پین سر جاشه حله دیگه ؟

بالا گفتم داستان چیه اما بعد از جا زدن راهی برای فهمیدنش نیست جز اینکه تا 1 ماه کارت زیر نظر داشته باشید که داخل بازی ها کرش یا صفحه رنگی اینا نگیرید
اون سیم سوختگیه که حل شده فکر کنید اینقدر بی شعور بودن که حتی سیمی که چسبیده بوده به هیت سینک لاستیک نسوز بهش نزده بوده که از هفته ی چهارم تولید بعد از شکایت های بسیار بهش اضافه شده اما مشکل پین ها تا سری های جدید که کلا طراحیش عوض بشه پا برجاست سری 3060ti عکس نسخه ی اصلاح شدش منتشر شده

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
کارتی که موجود نیست
مخصوصا 3060 که برای ماین عالی هست.
329 دلار که هیچ 829 دلار هم گیر نمیاد
الان 3060ti قیمتش حدود 950 دلار هست.
این 3060 قدرتش برا بازی تو دیواره. و به زور به 2070 میرسه. بعیده قیمت نجومی پیدا کنه تو ینچمارکای خود انویدیا کاملا تعطیله و حتی از مدل لپ تاپیش ضعیفتره.
این با اون mesh shader که تو Xbox هست فرق داره یا همونه؟ 1500 درصد افزایش پرفورمنس! یعنی چی؟!:D
اگه منظورت اینه ،این همون تکنیکه آره. که رو دایرکت 12 التیمیت اجرا میشه.ولی این به معنای این نیست که قرار بازی فریمش اینقدر رشد پیدا کنه.انتظار چیز عجیب غریبی نداشته باشه.
ولی کیفیت بصری بیشتر میشه، دست سازنده ها رو بیشتر باز میزاره و چون از قبل تمام داده ها پردازش نمیشن،باعث میشه گلوگاه نشه.
ساده تر میشه اگه ازش درست استفاده بشه تو هیلو ،اون صخره های بی کیفیت رو نمیبینی اگه اجازه بده پرفورمنس.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
GeForce RTX 3060 Ti | The Ultimate Play | PCDIGA

عزیزان از دوبل قیمت msrp هم رد کردن

2021-02-14_19-48-50.jpg

https://www.proshop.de/?s=3060

تو اینجا تو آلمان زیر 500 نیست

2021-02-14_19-55-33.jpg

تفاوت اون دوفن و سه فنت مگه چیه که 150 یورو فاصلشه. یه همچین چیزایی ما نسلای قبل نداشتیم . یکسری مدل محدود با طراحیای خاص میزدن ،یه همچین اختلافی پیش میومد.

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
GeForce RTX 3060 Ti | The Ultimate Play | PCDIGA

عزیزان از دوبل قیمت msrp هم رد کردن

View attachment 195113

https://www.proshop.de/?s=3060

تو اینجا تو آلمان زیر 500 نیست

View attachment 195114

تفاوت اون دوفن و سه فنت مگه چیه که 150 یورو فاصلشه. یه همچین چیزایی ما نسلای قبل نداشتیم . یکسری مدل محدود با طراحیای خاص میزدن ،یه همچین اختلافی پیش میومد.
قبل از اینکه 8 گیگ از 12 گیگ رم این کارت پر بشه قدرت پردازشی هسته ی کارت و پهنای باند رم گلوگاه میشه . (البته توی بازی ها )

یاد زمانی افتام که کارت گرافیک 6200 با نیم گیگ رم اومده بود ... در صورتی که 6800 فقط 256 گیگ رم داشت !
وقتی فروشنده میپرسید کارت گرافیکتون چی هست با افتخار میگفت 512 مگه ! :D

195141

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دقیقا احسان جان منم داشتم به همین فکر می کردم که 3060 قطعا با این بهینه سازی های افتضاح برای 1080p ساخته شده(که تازه توی اونم کم میاره) که 8 گیگ رم براش کافیه بالاترم برید به دلیل پهنای باند کمش افت فریم خیلی بیشتر می شه

خیلی بهتر بود 8 گیگ می کردش قیمتشم می شد 300 دلار هر چند به تازگی یکی دیگه از فروشگاه ها فروخته به قیمت 850 دلار ناقابل

• Like
Reactions: {ehsan}

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
دقیقا احسان جان منم داشتم به همین فکر می کردم که 3060 قطعا با این بهینه سازی های افتضاح برای 1080p ساخته شده(که تازه توی اونم کم میاره) که 8 گیگ رم براش کافیه بالاترم برید به دلیل پهنای باند کمش افت فریم خیلی بیشتر می شه

خیلی بهتر بود 8 گیگ می کردش قیمتشم می شد 300 دلار هر چند به تازگی یکی دیگه از فروشگاه ها فروخته به قیمت 850 دلار ناقابل
به نظر من خود این دو شرکت اگر مستقیما دخیل نبودن در این آشفته بازار ولی سعی در تداوم این وضعیت دارند.

حداقل منفعتی که براشون داره بالا بردن نرم و سقف قیمت های محصولاتی بعدی هستش.

در صورتی که مصرف کننده برای مدتی شرایط گرونی فعلی را تجربه و تحمل میکنه دست این دو شرکت را باز میگذاره برای قیمت گذاری کارت های نسل بعدی
به فرض اگر 4080 و 7800XT در کار باشه ... بعد از پذیریش بازار برای پرداخت 900 دلار برای 3060 .. قیمت 999 دلار برای پرچمداران نسله بعدی خیلی مورد اعتراض قرار نمیگیره !

راهکاری که برای جلوگیری از این مساله میشه انجام داد رسانه ها هستند . که به صورت مداوم و البته مستند قبل از هر بررسی اشاره کنند و این روند را یاداوری کنند به طنز یا به صورتی ضمنی. در غیر این صورت در آینده نزدیک مشتری و مصرف کننده بیشتر از قبل باید تلاش کنه تا بتونه یک کارت گرافیک خریداری کنه .

جدا از این مساله یکی از دلایلی که برد گیگا را دوست دارم ونت پشت کارت هستش . به من این امکان را میده که بتونم با یک فن و یک صفحه ی آلومینیوم یا مشابهش یک کانال مکش هوا درست کنم (چون سالهاست که برای تمام قطعاتم با انواع فن ها و ابزار ها ...خنک کننده کاستوم درست میکنم)
و البته نتیجه هم گرفتم ! . همین میتونه باعث کاهش حرارات در قسمت کابلهای داخلی انتهای کارت بشه.
حتی سری جدید گیمینگش این دریچه ها بزرگتر کرده

GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G.png
GIGA 3060 Ti Gaming.jpg

Attachments

• GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G.png
    GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G.png
    384.2 KB · مشاهده: 16

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
به نظر من خود این دو شرکت اگر مستقیما دخیل نبودن در این آشفته بازار ولی سعی در تداوم این وضعیت دارند.

حداقل منفعتی که براشون داره بالا بردن نرم و سقف قیمت های محصولاتی بعدی هستش.

در صورتی که مصرف کننده برای مدتی شرایط گرونی فعلی را تجربه و تحمل میکنه دست این دو شرکت را باز میگذاره برای قیمت گذاری کارت های نسل بعدی
به فرض اگر 4080 و 7800XT در کار باشه ... بعد از پذیریش بازار برای پرداخت 900 دلار برای 3060 .. قیمت 999 دلار برای پرچمداران نسله بعدی خیلی مورد اعتراض قرار نمیگیره !

راهکاری که برای جلوگیری از این مساله میشه انجام داد رسانه ها هستند . که به صورت مداوم و البته مستند قبل از هر بررسی اشاره کنند و این روند را یاداوری کنند به طنز یا به صورتی ضمنی. در غیر این صورت در آینده نزدیک مشتری و مصرف کننده بیشتر از قبل باید تلاش کنه تا بتونه یک کارت گرافیک خریداری کنه .

جدا از این مساله یکی از دلایلی که برد گیگا را دوست دارم ونت پشت کارت هستش . به من این امکان را میده که بتونم با یک فن و یک صفحه ی آلومینیوم یا مشابهش یک کانال مکش هوا درست کنم (چون سالهاست که برای تمام قطعاتم با انواع فن ها و ابزار ها ...خنک کننده کاستوم درست میکنم)
و البته نتیجه هم گرفتم ! . همین میتونه باعث کاهش حرارات در قسمت کابلهای داخلی انتهای کارت بشه.
حتی سری جدید گیمینگش این دریچه ها بزرگتر کرده

View attachment 195257
View attachment 195259
یه همچین چیزی نمیشه.چون الان سود داره براشون که با این قیمت بخرن و تعداد موجودی هم پایینه و باعث این اتفاق میشه. این رشد قیمت یه موضوع زودگذره و دولتها هم ورورد دارن میکنن. اینکه یه همچین اتفاقی بیوفته، محاله.
چه اروپا و چه آمریکا رو تعیین قیمت شرکتها رسیدگی میکنن و الانم انویدیا و amd مستقیم باعث نشدن و فروشگاههای خرد و تک فروشها عاملش هستند
فروش انویدیا و amd ه چند ده هزار کارت با قیمت دوبل خلاصه نمیشه . این دو شرکت سالیانه چندین میلیون کارت میفروشن و فروش کلی رو فدای سود چند ده هزار کارت نمیکنن
کارتای های اند کارتای گیمینگه و اگه قیمت فضایی بشه. pc گیمر میشه کنسول گیمر. و این دو شرکت به فلاکت میوفتن.
دلایل دیگه ای هم هست ولی همین 3 تا کفایت میکنه. عمده pc گیمرها میرن و کارتای تو رنج 300-400 دلاری میگیرن. اگه میخواستن 600-700 دلار بدن میرفتن و در جا کارت های اند میگرفتن. افزایش قیمت به این شکل رو بازار گیمینگ قبول نمیکنه و این دو شرکت هیچ موقع اینکار رو نمیکنن چون مساویست با ورشکستگی خودشون
و همینکه بهشون اجازه نمیده اروپا اینکار رو کنه. اینا نیاز به تاییدیه اونا دارن یه بتسدا ماکرو میخواد بخره الان داره تو کمیسیون انحصار طلبی جواب میده.
تو یه برهه بخاطر چیزی که همین کمیسیون استنباط کرده بودن ماکروسافت باعث انحصارگرایی شده حدود 700 میلیون دلار جریمه کردنش.
افزایش قیمت کارتا تو آمریکا هم بخاطر افزایش مالیات به 25 درصد توسط ترامپ بود.بازوی بازدارنده تو این مسیر بسیار زیاده و اگه انویدیا اینکار رو کنه و پیه تمام این جریمه ها رو به خودش بماله که نمیکنه، amd نمیکنه.
چون بازار cpu اون در گرو فروش گرافیکه و اونموقع از فرصت استفاده میکنه و انویدیا رو له میکنه. چون اگه اینکار رو نکنه اینتل میاد و اونا رو له میکنه .
اگه که هر سه هم احمق بشن، pc گیمر میشه کنسول گیمر. و این سه تا هم میرن سماق میمکن.

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
یه همچین چیزی نمیشه.چون الان سود داره براشون که با این قیمت بخرن و تعداد موجودی هم پایینه و باعث این اتفاق میشه. این رشد قیمت یه موضوع زودگذره و دولتها هم ورورد دارن میکنن. اینکه یه همچین اتفاقی بیوفته، محاله.
چه اروپا و چه آمریکا رو تعیین قیمت شرکتها رسیدگی میکنن و الانم انویدیا و amd مستقیم باعث نشدن و فروشگاههای خرد و تک فروشها عاملش هستند
فروش انویدیا و amd ه چند ده هزار کارت با قیمت دوبل خلاصه نمیشه . این دو شرکت سالیانه چندین میلیون کارت میفروشن و فروش کلی رو فدای سود چند ده هزار کارت نمیکنن
کارتای های اند کارتای گیمینگه و اگه قیمت فضایی بشه. pc گیمر میشه کنسول گیمر. و این دو شرکت به فلاکت میوفتن.
دلایل دیگه ای هم هست ولی همین 3 تا کفایت میکنه. عمده pc گیمرها میرن و کارتای تو رنج 300-400 دلاری میگیرن. اگه میخواستن 600-700 دلار بدن میرفتن و در جا کارت های اند میگرفتن. افزایش قیمت به این شکل رو بازار گیمینگ قبول نمیکنه و این دو شرکت هیچ موقع اینکار رو نمیکنن چون مساویست با ورشکستگی خودشون
و همینکه بهشون اجازه نمیده اروپا اینکار رو کنه. اینا نیاز به تاییدیه اونا دارن یه بتسدا ماکرو میخواد بخره الان داره تو کمیسیون انحصار طلبی جواب میده.
تو یه برهه بخاطر چیزی که همین کمیسیون استنباط کرده بودن ماکروسافت باعث انحصارگرایی شده حدود 700 میلیون دلار جریمه کردنش.
افزایش قیمت کارتا تو آمریکا هم بخاطر افزایش مالیات به 25 درصد توسط ترامپ بود.بازوی بازدارنده تو این مسیر بسیار زیاده و اگه انویدیا اینکار رو کنه و پیه تمام این جریمه ها رو به خودش بماله که نمیکنه، amd نمیکنه.
چون بازار cpu اون در گرو فروش گرافیکه و اونموقع از فرصت استفاده میکنه و انویدیا رو له میکنه. چون اگه اینکار رو نکنه اینتل میاد و اونا رو له میکنه .
اگه که هر سه هم احمق بشن، pc گیمر میشه کنسول گیمر. و این سه تا هم میرن سماق میمکن.
این که فقط یک نظریه شخصی هستش و پیام نوشته ی من محدود به الان یا این مساله نمیشه
از طرفی هم هر نسل که گذشته افزایش قیمت داشتیم حتی توی بازار کنسول های سونی و مایکروسافت و همین مسیر ادامه هم خواهد داشت مساله شدت این افزایش هستش ...( بسته به شرایط و امکانات )
در کل مصرف کننده میتونه دو تا رفتار را در پیش بگیره یا منتظر شرایط بمونه یا اینکه تا حدودی بر شرایط تاثیر بگداره
که نتیجه ی هر دو اینها خیلی متفاوت از همدیگه میتونه باشه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
این که فقط یک نظریه شخصی هستش و پیام نوشته ی من محدود به الان یا این مساله نمیشه
از طرفی هم هر نسل که گذشته افزایش قیمت داشتیم حتی توی بازار کنسول های سونی و مایکروسافت و همین مسیر ادامه هم خواهد داشت مساله شدت این افزایش هستش ...( بسته به شرایط و امکانات )
در کل مصرف کننده میتونه دو تا رفتار را در پیش بگیره یا منتظر شرایط بمونه یا اینکه تا حدودی بر شرایط تاثیر بگداره
که نتیجه ی هر دو اینها خیلی متفاوت از همدیگه میتونه باشه
نظریه من شخصیه،نظریه خودت چیه. :D
بازاری که تو استیم میشه دید که عمدتا کارت میان رده دارن،نظر شخصی نیست فکت بازاره. نه مسئولین بازار،اجازه اینکارو میدن چون صنعت pc گیمینگ تاثیر وحشتناکی روش میزاره.چون با کاهش pc گیمر تمام فروشگاههای گیم و سازنده قطعات دیگه آسیب جدی میبینن
و نه pc گیمر ساکت میمونهکه چیپ گرافیک برا کنسول 150-200 قیمت بخوره بعد بصورت کارت بشه 700-800 دلار.
تو همین ایرانم، دو دره بازی میکنن و گر نه یبه سازمان قیمت گزاری هست که اونجا قیمت مصوب میکنن و شرکتا مستقیم نمیتونن از اون عدول کنن و زیر آبی میرن
ولی اتحادیه اروپا به ماکروسافتشم اجازه دو دره بازی نمیده. انویدیا به یه ناقد یه چیز گفت صد بار عذرخواهی کرد.
اینقدر بی در وپیکر pc گیسمینگ نیست که بتونه یه دفعه قیمتها رو نجومی کنه. برا افزایش 50 دلاری دو نسل قبل کلی لیچار شنید
مصرف کننده تا زمانی که محصولی بهش سود برسونه میخره. سودی که در زمان حال،این کارت میرسونه برا ماینرها زیاده پس طبیعیه ماینر با هر قیمتی حاضر به خرید بشه و این وضعیت تا وقتی که بازار و قطعات کافی باشه ادامه داره.
نسل قبل گرافیک با 350 دلار 2060 عرضه شد این نسل 3060 با 329 دلار عرضه شد
2070 founder نسل قبل 600 دلار بود این نسل 500 تا.
3080 هم 700 اومد مثل نسل قبل.
افزایش قیمت یک بعدا بخاطر ترامپ و عوارض آمریکا بود و دو هم ریختن ماینرها تو بازار.
با افزایش موجودی بازار خودبخود با افزایش موجودی،بازار هدف میشه گیمینگ و قرار نیست یه کمپانی به بازار چند ده هزار کارت به بازار تزریق کنه و اون موقع میشه که باید گیمرا بخرن و گیمرم همونایی هستن که تو استیم عمدشون میان رده 300-400 تایی دارن
و خود بخود وقتی دیگه ماینرا نخرن،بازار به قیمت گیمرا،برمیگرده.

آخرین ویرایش:

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,628
ببخشید اینجا میپرسم ولی من تازگی سیستم بستم بعد میخواستم گرافیک 2060 بخرم که یک شبه از حدود 14 تومن رفت رو حدود 23 تومن اینا.تازه همین هم اکثر سایتها موجود ندارن.گفتم برم 1650 super بخرم فعلا که اونم دیدم از 7 تومن اینا رسیده به 10 خورده.الان به نظرتون چی کار کنم؟سیستم خریدم که بشه رندر با gpu بگیرم هر چند همون 2060 هم خیلی قوی نبود ولی باز برای من کافی بود ولی الان سیستمم شده جز دکور اتاق :Dگرافیک 1030 سیستم قبلیم روش هست الان :))

• Sad
Reactions: HIGH VOLTAGE

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
ببخشید اینجا میپرسم ولی من تازگی سیستم بستم بعد میخواستم گرافیک 2060 بخرم که یک شبه از حدود 14 تومن رفت رو حدود 23 تومن اینا.تازه همین هم اکثر سایتها موجود ندارن.گفتم برم 1650 super بخرم فعلا که اونم دیدم از 7 تومن اینا رسیده به 10 خورده.الان به نظرتون چی کار کنم؟سیستم خریدم که بشه رندر با gpu بگیرم هر چند همون 2060 هم خیلی قوی نبود ولی باز برای من کافی بود ولی الان سیستمم شده جز دکور اتاق :Dگرافیک 1030 سیستم قبلیم روش هست الان :))
اگه موقتی میخوای میتونی یه rx 570 تهیه کنی قیمتشم نرفته بالا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر