اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
View attachment 188251
? ۱۰ شایعه حوالی ایکس‌باکس ??

1️⃣ استدیو Inxile Entertainment هم اکنون در حال کار بر روی Steampunk AAA RPG است. گویا این بازی از لحاظ بودجه اختصاص داده شده در رده دوم بازی های ایکس باکس قرار دارد (به غیر از بتسدا و هیلو) ?

2️⃣ استدیو Obsidian بر روی ۶ پروژه معرفی نشده کار میکند ، از جمله سه RPG AAA ?

3️⃣ اکس‌باکس سورپرایز بزرگ اما اعلام نشده AAA برای آغاز سال ۲۰۲۱ دارد

4️⃣ سرویس xCloud سال آینده به تلویزیون های سامسونگ و سیستم عامل Ios می‌آید

5️⃣ چندین عنوان سال آینده Forza Horizon 5 ، Starfield و Wolfenstein 3 به طور انحصاری به اکوسیستم Xbox عرضه می شود.

6️⃣ سرویس UPlay قرار است درست مانند EA Play برای تعطیلات 2021 به اشتراک Xbox Gamepass بیاید.

7️⃣ اکس‌باکس در حال حذف Xbox Live Gold یا قرار دادن آن در سرویس Gamepass است.

8️⃣ اکس‌باکس سگا را در سال 2021 خریداری خواهد کرد.

9️⃣ همه عناوین بتسدا / زنیمکس از سال 2021 انحصاری خواهند بود.

? ایکس باکس قبلا دو استودیوی اضافی به غیر از Bethesda / Zenimax به دست آورده است که یکی بزرگ و دیگری کوچک است ?
@XboxGamer
در مورد گزینه یک که داره به سبک شایعات حول فیبل پیش میره!
ینی هم شرایط بشکلی پیش میره که این شایعه متحمله(دیگه بزرگتر از برایان فارگو که نداریم تو این سبک! :D
وقتی تو مصاحبه خریده شدن استدیو توسط ماکرو سافت میگه قصد بازنشستگی و استراحت داشتم که با شرایط فعلی میخام بالاسر استدیو باشم اخرین خاستم رو انجام بدم:D@-)
که تو ترلیر تبلیغاتی یک دقیقه ای یه نشونه هایی هم دیدیم و حدس و گمان در مورد پروژه بزرگ و هیجان انگیز برایان فارگو گفته میشه که حتی طبق شایعات برنامه دارن 2024 بازی رلیز بشه!!!:D:D
که امیدوارم این یکی واقعی نباش!
2 در مورد آبسیدین که اگه بگن هشتا پروژه رو همزمان هندل میکنن هم باور میکنم!:D:))
انقدر بهینه و قوی پروژه هاشونو پیش میبرن !
با مبین و دوستان چند وقت پیش صحبتش بود وقتی متوجه شدم استدیو ۱۸۰ تا ۲۰۰ نفر عضو داره و کلا حوالی ۸۰ نفر رو بازی کار کردن و تیم ۱۵ نفری!!!! رو dlc بازی کار میکنن جدا پشمام ریخت:D
آبزیدین هم مثل platinum خیلی عالی بصورت جدا و موازی و همزمان چند پروژه با کیفیت عالی رو هندل میکنهو جلو میبره!
همین الانش پروژه های معرفی شدش4 تیم مجزا که سه تاش بزرگ هست رو تشکیل میده!!
فک کنم آبدارچی که تو ایناستدیو هست توان کارمند ارشد شدن تو یوبی و EA رو داره :))
3 بنظرم همون STARFEILD میتون باش که اگه انحصاری باش خشتک ها دریده خواهد شد:)) البته شایعاتی هم هست که گراب میگفت هورایزن 5 رو داریمکه اگه باش باید گفت یا ابالفصل!!
4 رو که تایید شدس فقط تایم دقیقش باید مشخص بشه
5 اگه بشه اونم با W3 مادر بگرید ک بنظرم با شرایطیکه کرونا بوجود آورده طبقمعمول همه بازیها یکسال تاخییر رو دارن مگه استارفیلد که خیلی وقت داره فاز تولید رو پیش میبره
6 احتمالش هست که اگه بشه سونی هم بلاجبار باید راه بندازه بالاخره از خر شیطون بیاد پایینو یکم کمتر خودشو بچسبونه به پول و جیب فناشو کمتر خالی کنه!!!سخته براش ولی مجبوره برای رقابت:D
7 بنظرم سال اول لانچ هزینه مالیبخش اکس باکس شدیدا بابت مارکتینگ بالابوده بعیده تا تعطیلات21 همچین بخشدرآمد زایی که کلی جبران خسارت قیمت کنسول رو میکنه رو بیخیال شن! حدالقل تا تعطیلات پایان سال!
8 اتفاقیه که از روز اول پیش بینی میکردم و حیف که زمانلانچ کنسول تو ژاپن انجام نشد اما شتریه که در هر کمپانی میخابه پس پیش بسوی خرید بعدی ها:D
9 اگه بشه که چه تغییر رنگ ها دیلت کامنت ها و توبه نامه ها و چه سنگ پاهایی رو ببینه بخش اکس باکس سونی سنتر:)):)):D
10 ASOBO هست و همون استدیو لهستانیه که با فاصله کم خبر خرید استدیو اسیایی هم اگه منظور همون سگا نباش تو راهه:D
کلاسال 21 سال خرید های عجیبو غریب ماکرو و اکس باکس بنظرم که هر استدیو سکند پارتی دوست یا رقیب و کمپانی ژاپنیو غیر ژاپنی مثل square یا capcom رو میتونیم داشته باشیم:D
میتونید بوکمارک کنید دوستان!

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
829
نام
Arya Faraji
دوستان برای دانلود این روزا از چه isp و dns استفاده میکنید؟
من از شبانه ایرانسل استفاده کردم سرعت به 5 mb هم نمیرسید که اینجوری هر گیمی یه هفته میشه دانلودش.
دیشب با TD-LTE ایرانسل دانلود کردم سرعتش رو 50-100 mb بود ولی خیلی نوسان داشت یهو برمیگشت همون 5 mb صبح دیدم اینم کلا 30-40 گیگ گرفته. وقتی با TD-LTE اینه بعید میدونم ADSL هم به جایی برسه.
اینجایی که من هستم سرعت اینترنت واقعا خوبه رو استیم من شبانه حداقل 100 گیگ میتونم دانلود کنم با همون سیم کارت ایرانسل عادی.
همراه اول رو تست نکردم اون وضعیتش بهتره یا اونم همین آشو همین کاسه؟

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,832
نام
علی متالیکا
دوستان برای دانلود این روزا از چه isp و dns استفاده میکنید؟
من از شبانه ایرانسل استفاده کردم سرعت به 5 mb هم نمیرسید که اینجوری هر گیمی یه هفته میشه دانلودش.
دیشب با TD-LTE ایرانسل دانلود کردم سرعتش رو 50-100 mb بود ولی خیلی نوسان داشت یهو برمیگشت همون 5 mb صبح دیدم اینم کلا 30-40 گیگ گرفته. وقتی با TD-LTE اینه بعید میدونم ADSL هم به جایی برسه.
اینجایی که من هستم سرعت اینترنت واقعا خوبه رو استیم من شبانه حداقل 100 گیگ میتونم دانلود کنم با همون سیم کارت ایرانسل عادی.
همراه اول رو تست نکردم اون وضعیتش بهتره یا اونم همین آشو همین کاسه؟
ببین من خونه ام جایی که دقیقا کنار دکل آنتن ایرانسل هستم. تو شبایی که ترافیک شبکه خلوت تره با هات اسپات گوشی و IDM سرعت دانلود تا 30MB/s (یعنی 240 مگابیت) میرسه ولی عموما دوروبره 120-160 مگابیته

اما اکس باکس من به مودمی وصله که محدودیت سرعت داره و با سرعت 100 مگابیت بیشتر نمیتونه دانلود کنه.
این DNS هارو میزنم

185.51.200.2
178.22.122.100

با همین DNS ها رو پارس آنلاین هم با حداکثر سرعت یعنی 16 مگابیت دانلود میکنه.

اگه بازم سرعت درست نشد. چند مگ با دی ان اس دانلود کن بعدش DNS رو بذار رو حالت اتو و بدون DNS دانلود کن. طول میکشه تا شروع به دانلود کردن کنه چند دقیقه صبر کن ببین سرعت چطوریه.

mehrdad122

کاربر سایت
Sep 8, 2012
194
سلام دوستان
مولتی gears5 با دی ان اس ها اوکی هست؟ چون میخواستم الان مولتی gears of war ultimate edition بازی کنم با دی ان اس شکن به سرور وصل نمی شم. مشکل داره این نسخه؟
پ.ن: اینجا میپرسم چون محوریت سوالم در مورد دی ان اسه

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
829
نام
Arya Faraji
سلام دوستان
مولتی gears5 با دی ان اس ها اوکی هست؟ چون میخواستم الان مولتی gears of war ultimate edition بازی کنم با دی ان اس شکن به سرور وصل نمی شم. مشکل داره این نسخه؟
پ.ن: اینجا میپرسم چون محوریت سوالم در مورد دی ان اسه
آره گیرز 5 با شکن میشه مشکل نداره، یه عده با شاتل بدون دی ان اس هم بازی میکنن

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983
Xbox Series X VRS Can Boost Performance Up To 30% - Lords of Gaming
Gears Tactics developers were able to improve performance by up to 30% as per below:

“With our dynamic techniques in place on the set of rendering passes that cleanly supported VRS, we then looked at tuning the dynamic ranges and the shading rates that would be used. We found that we could get upwards of 30% performance gains by aggressively lowering the shading rate, but the quality loss was more noticeable than we wanted.”

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
502
دوستان قضیه این سایت هایی که ۲۰۰، ۳۰۰ تومن به ازای هر بازی میگیرن و هارد سریز اکس رو پر میکنن چیه؟ کنسول هک شده که با این روش میشه بازی ریخت روش؟ مشکلی برای کنسول پیش نمیاد؟
احتمالا مشابه روشی باشه رو وان اجرا میکردن اونجام با 100 تومن همه بازیهای روز رو نصب میکردن ،آخرم ما نفهمیدیم دقیقا از چه روشی استفاده میکنن:D(هکه یا روش قانونی مثل گیم شیرینک ps 4 که دارن به صورت غیر قانونی ازش استفاده میکنن؟ )

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان قضیه این سایت هایی که ۲۰۰، ۳۰۰ تومن به ازای هر بازی میگیرن و هارد سریز اکس رو پر میکنن چیه؟ کنسول هک شده که با این روش میشه بازی ریخت روش؟ مشکلی برای کنسول پیش نمیاد؟

ببین کلا 2 مدل بازی میریزن بیرون روی xbox حالا فرقی نمیکنه کنسول چه مدلی باشه

1.بازی های گیم پس نصب میکنن که هر چی توی سرویس گیم پس باشه قابل نصب هستن

2.بازی هایی که داخل این سرویس نیستن

حالت اول که نیازی به توضیح نداره و معمولا حدود 200 تومن میگیرن هارد فول بازی میریزن و فقط یه اکانت گیم پس روی کنسول میزنن و دیتا هم از روی هارد اکسترنال کپی میکنن

میمونه حالت دوم که به این شکل هست که بازی های جدید به صورت مجزا روی یه سری اکانت میخرن و روی کنسول شما نصب میکنن(اکانت هوم میکنن )
بعد از نصب هم از روی کنسول شما معمولا غیر فعال میکنن و به محض آنلاین شدن بازی غیر فعال میشه

حالا چه جوری بازی 60 دلاری میریزن مثلا 300 تومن؟
معمولا بازی هارو توی تخفیف و از استور های کشورهایی که قیمت مناسب تری دارن مثل ترکیه میخرن
حالا هر اکانت قابلیت هوم شدن سالی 5 بار داره یعنی میتونن از 5 نفر مثلا 300 تومن بگیرن و این کار انجام بدن

این اطلاعات من تو این زمینه بود و حالا اگه با روش های دیگه هم اکانت ارزون بخرن من دقیق نمیدونم( مثلا شاید با کردیت کارت هک شده بخرن که من اطلاع ندارم )

کنسول هک نشده و این راه های قانونی مایکروسافت هست که توی ایران ازش سواستفاده میشه به نوعی:D

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
چه عجب یه فوتبالیست بلاخره با Xbox عکس گرفت! مایکروسافت کمی تو اروپا و فوتبال تبلیغ و هزینه کنه بد نیست! همه لیگ قهرمانان اینا پلی استیشن شده!
البته چند هفته قبل ریلیز بهش داده بودند

Attachments

• IMG-20201109-WA0011.jpg
    IMG-20201109-WA0011.jpg
    65.5 KB · مشاهده: 95

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
سلام
بچه ها من تلویزیونم HDMI 2.1 نداره و فقط میتونه روی ۱۰۸۰ فریم ۱۲۰ بده
حالا برای انجام این باید از ستینگ کنسول رزولوشن دستگاه رو بزارم ۱۰۸۰
حالا سوالم اینه،بازی هایی که روی 4K و ۶۰ فریم اجرا میشن چی؟
آیا برای هر بار بازی کردن اونا باید از تنظیمات کنسول رزولوشن بیارم رو 4K؟

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر