سه عنوان کلاسیک از بازی‌های Metal Gear برای رایانه‌‌های شخصی منتشر شدند

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
شرکت کونامی سه عنوان کلاسیک سری بازی Metal Gear Solid را دوباره بعد از 20 سال دوباره برای رایانه‌های شخصی منتشر کرد. این سه عنوان درخشان از سری پرطرفدار هیدئو کوجیما هم اکنون بر روی  پلتفرم گاگ قابل دسترس هستند.
البته این اولین بار نیست که هر کدام از این بازی‌ها بر روی ویندوز و رایانه‌های شخصی منتشر شده‌اند اما هیچ‌کدام از آنها برای سال‌ها است که بر روی پلتفرم‌های دیجیتال مانند استیم دوباره عرضه نشده‌اند.
علاوه بر Metal Gear Solid و Metal Gear Solid 2: Substance بازی اصلی Metal Gear به همراه مجموعه‌ی کونامی شامل بازی‌های Castlevania, Castlevania II: Simon’s Quest, Castlevania III: Dracula’s Curse, Contra و Super C هم اکنون از طریق پلتفرم گاگ قابل دسترس هستند.

Konami-GOG_09-25-20-1024x576.jpg

Continue reading...

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,302
نام
مــاکــان
اصلا ارزش ندارن اون نسخه های قدیمی الان اصلا قابل بازی کردن نیست مخصوصا ۱-۲ الان نیاز به ریمیک دارن کامل
برای پلیرهای جدید که فقط گرافیک براشون مهمه شاید اون جذابیت لازم نداشته باشه و نتونن ارتباط بگیرن، که خب نمیدونن چیو از دست دادن.
شماره اول خیلی هم راحت میشه بازی کرد.
من اون موقع که بازی منتشر شده بود که چون هیچ چی از بازی نمیدونستم کاملا نادیده گرفتم، 2003 یا 2004 بود که فهمیدم چیو از دست دادم و رفتم تجربش کردم.
بعدها هم چندین بار رو شبیه ساز بازی کردم با گرافیک و رزولوشن خیلی بهتر.
علاقم برای نسخه اول بیشتر جنبه خاطره بازی/سازی داره.
ولی نسخه دوم برای من هنوز هم یک بازی با گیم پلی و گرافیک قابل قبول هست.
اصلا اینطوری نیست که وقتی دارم بازی میکنم بگم این مال 20 سال پیشه و قابل بازی نیست.

روی استیم این بازیهای قدیمی خیلی خوب فروش میکنه، مثل نسخه های قدیمی استاروارز، شوترهای قدیمی و کلاسیک و... کلا بازارخیلی خوبی مهیاست.
اگه مشکل لایسنس و ... نداشته باشن و بتونن روی استیم هم بیارن خیلی بیشتر به نفع خود کونامی هست تا پلیرها.

toomaj

کاربر سایت
May 20, 2006
163
نام
توماج
دم GOG گرم که پیگیر این بازی های قدیمی هست.

اصلا ارزش ندارن اون نسخه های قدیمی الان اصلا قابل بازی کردن نیست مخصوصا ۱-۲ الان نیاز به ریمیک دارن کامل
به عنوان کسی که آخرین بار این بازی ها رو 10 سال پیش بازی کردم، هنوز هم جذاب بودن با وجود اینکه حدود 10 سال هم از عرضشون گذشته بود. حالا از این ها هم بگذریم همین که میشه این بازی ها رو به صورت رسمی تهیه کرد و با سیستم های جدید هم سازگار هستن، خودش به نظرم خیلیه.
همونطور که در مورد مافیا هم گفته بودم، برای من نسخه ریمیک هر بازی حسابش جدا از نسخه اولیه اون هست و اینکه بشه هر دو نسخه بازی رو داشت برای من مهم هست.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
نه اصلا اینطور نیست.
به نظرم اینجور بازی ها شدیدا وابسته به نوستالژی هستن:-"
یعنی اگر نوستالژی داشاه باشی راحت میتونی هزار بار دیگه هم بازی کنی
نداشته باشی... خدایی سخته! اون MGS2 رو که من واقعا نتونستم با کنترلش کنار بیام! شدیدااااا ناجور و بد دسته برا این دور و زمونه:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
نداشته باشی... خدایی سخته! اون MGS2 رو که من واقعا نتونستم با کنترلش کنار بیام! شدیدااااا ناجور و بد دسته برا این دور و زمونه:D

منم با امیر موافقم
از این حیث MGS 3 اونم نسخه Subsistence اش واقعا بهتر از همه عمر کرده که متاسفانه اون رو پورت نکردن
راستی این بازی ها همه پورته. حداقل کاش نسخه دو رو از کالکشن ریمستر برمیداشتن...

• Like
Reactions: Arima Kishou

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
منظورت رو میگیرم اره واقعا نوستالژی خیلی تاثیر داره ولی بازی های غیرقابل بازی اونموقع رو بیاد بیار.
واقعا غیر قابل بازی بودن شدید اغراقه:D
سید درست میگه، برای این دوره همون 3 خیلی خوب مونده. حیف کونامی همونم پورت نمیکنه:|

• Like
Reactions: m.a.t and Z-fan

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
بفرما mgs1 و 2 با اون نقد ها و داستان و... رو اگه قبلا بازی نکرده باشی نمیشه رفت. چرا؟ چون امیر آکیبا با کنترلشون مشکل داره :D
یه ذره برای شروع سخت کامندها قبول دارم ولی اگه بعد از تنکر mgs2 عادت نکردی به کنترل مشکل از خودت واقعا :D

نکته بعد این که من mg msx و mg2 solid snake رو از رو کالکشن برای اولین بار بازی کردم. بازی 30 و خورده ای سال پیش من نمیتونستم دسته رو زمین بذارم انقدر نوآورانه و شاهکار بود لابد بخاطر نوستالژی بوده :-":D

Arashmalkian

کاربر سایت
Sep 23, 2020
221
منظورت رو میگیرم اره واقعا نوستالژی خیلی تاثیر داره ولی بازی های غیرقابل بازی اونموقع رو بیاد بیار.
واقعا غیر قابل بازی بودن شدید اغراقه:D
سید درست میگه، برای این دوره همون 3 خیلی خوب مونده. حیف کونامی همونم پورت نمیکنه:|
بزار بیاد ببین میتونی MGS 1 بازی کنی یا نه کنترلش واقعا زمخته

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
بفرما mgs1 و 2 با اون نقد ها و داستان و... رو اگه قبلا بازی نکرده باشی نمیشه رفت. چرا؟ چون امیر آکیبا با کنترلشون مشکل داره :D
یه ذره برای شروع سخت کامندها قبول دارم ولی اگه بعد از تنکر mgs2 عادت نکردی به کنترل مشکل از خودت واقعا :D

نکته بعد این که من mg msx و mg2 solid snake رو از رو کالکشن برای اولین بار بازی کردم. بازی 30 و خورده ای سال پیش من نمیتونستم دسته رو زمین بذارم انقدر نوآورانه و شاهکار بود لابد بخاطر نوستالژی بوده :-":D
نه که اصلا نمیشه! ولی واقعا سخته!
و شک نکن اون لذتی که کسی میبره که قبلا بازی کرده، اون چیزی نیست که یک فرد جدید الان بخواد بره سراغش ببره!
خودتم مطمئنم بهت یه بازی بگن که مورد علاقه ت نیست و مال عهد دقیانوسه(و خیلی بازی خوبی هم باشه)، با اکراه میری سراغش! شاید کنار بیای ولی نه اونجوری که راحت باشی:D

MGS2 هم اون بخش رو تموم کردم، و کلا به عشق رایدن میخواستم بازی کنم... ولی کلا بخش رایدن رو شروع هم نکردم:|
MGS3 باز بهتر بود، و از اونطرف به خاطر MGS V خودم رو مجبور کردم و بازی کردم:D

کلا هیچ بازیی غیر قابل بازی نیست هیچوقت، ولی سخت کنار اومدن و تاریخ گذشته میشن یک سری المان ها! حالا اگر فن هستید و قبول ندارید بحث دیگریست:-" انشاالله شایعات درست باشن و اصلا خود کوجیما بازسازیش کنه، اون موقع پی میبرید بقیه چی میگن:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر