رسمی: ماکروسافت تمام دارایی ها شرکت Zenimax/Bethesda را خریداری کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,156
نام
∂αнмα
167676

طبق توافقی که ماکروسافت با شرکت زنیمکس کمپانی مادر بتزدا انجام داده شرکت بتزدا و تمام حقوق و دارایی ها این شرکت که شامل استدیو Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, Roundhouse Studios و IP هایی مثل The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield میشود را خریداری کرده است
رسمی :

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox - Xbox Wire

=========

اطلاعات تکمیلی :

- MS is paying $7.5 billion in cash for ZeniMax Media
- Game Pass has reached 15m subscribers and is growing
- Microsoft has now 23 studios
- Bethesda's future games will be on GP on launch day

=========================

انحصاری شدن بازی های بتزدا شامل قرار داد های قبلی این شرکت نمیشه یعنی عناوینی مثل Deathloop و GhostWire: Tokyo همچنان به صورت انحصار زمانی برا PS5 منتشر خواهند شد .

در مورد انحصاری شدن یا نشدن عناوین آینده بتزدا به صورت جداگونه برای هر IP تصمیم گیری خواهد شد .

تایید شده TESO همچنان مالتی پلتفرم خواهد ماند

بازی های بتزدا مثل سابق تحت برند خودش منتشر خواهد شد

آخرین ویرایش:

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
منم دارم میگم ما به اندازه کافی داریم با خریدمون و پولی که میدیم احترام میزاریم ، فرقی نمیکنه platform-holders باشن یا هر گل سر سبد دیگه تهش همون billion-dollar corporations هستن. البته من نمیگم تعریف نکنید فقط میگم به اندازه تعریف کنید اسطوره سازی نکنید

و همیشه جای نقد را بزارین ، مایکروسافت هم تا وقتی که بازار را نباخت به خودش نیومد الان همین وضعیت به صورت کم رنگ‌تر در Sony و Nintendo که مدل‌های تجارتی شون بیشتر به نفع خودشون هست تا مشتری دیده میشه. این حس نوستالژی هم مثل یه تیغ دو لبه است

و خیلی از این شرکت ها دارن ازش به عنوان یه برگ برنده استفاده می‌کنن ولی اجاز ندین این حس باعث بشه نواقص یا نقاط قوت را نبینید.
نه خواهش میکنم والا من اسطوره سازی نکردم شما گفتید این اقایان اسطوره هستند و .. من گفتم با این پلتفرم ها خاطره دارم و این موضوع هم غیر قابل انکار است من همیشه جای نقد گذاشته ام در صحبت هام. اینکه بگیم یک شرکتی چون باخت حرکتی زد که برداشت صحیحی نیست اقتصاد همینه سیاست بازار همینه همین الان سونی تا مایکرو گیم پس رو داد سونی هم بازی های نسل کنونی رو در سرویس جدید نسل بعدش کرایه ای ارائه میده در حالی که قبل از آن من دو نسخه از بازی last of us رو داشتم باز برای نسخه ریمستر مجبور شدم خرید کنم و هیچ چیز رایگان نبود. مایکرو از زمان مدیریت عالی فیل اسپنسر که درک درستی از بازار و مخاطب و سیاست هاش داره تصمیم به تغییرات اساسی در ساختار xbox گرفت . اصلا بازی و کنسول یعنی نوستالژی همینه که داریم سگا کلاسیک و پلی استیشن کلاسیک ارائه شده و ...

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
اها تو مصاحبه میجر نلسون سوال اصلی رو هم ازش درباره استارفیلد میپرسه :D
هاوارد جواب میده که بازی رو به این اکس باکس نشون دادن
درباره نمایش و رونمایی‌ش هم گفت که تقریبا نزدیکیم بهش و تو یه موقعیت "ویژه" نمایش میدیم :D

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,263
فک کنم تاد بیشتر نگران اینکه چون الان بالاسری زیاد داره، دروغ زیاد بگه براش شاید دردسر بشه:D
نگران نباش نقش فیل اسپنسر الان مثل گاردای سمجه ابلیویونه :D
168673

اگه تاد دروغ بگه :
THEN PAY WITH YOUR BLOOD....AARRGH OOUUMPH
:D

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
فقط ای کاش فیل زودتر اقدام میکرد من تمام بازی های این نسل بتسزدا و کلا زینه مکس مدیا رو چه فیزیکی و یا چه در اکانتم خریداری کردم ??? اشکال نداره بقیه دوستان بازی کنن لذت ببرن . ای کاش همیشه شادی بود و لذت و سرگرمی بازیهای رایانه ای واقعا بهترین سرگرمی دنیا همین بازی هاهستند چون شما رو میبرن به دنیا های دیگر پاداش هایی بهتون میدن که غیر قابل وصفه لذتشون و...

Bizhanl

کاربر سایت
Aug 7, 2020
250
نام
حاجی بیژن
پشمام، دیگه گیم پس میترکونه، این همه بازی انحصاری جدید برای مایکرو، خوبه استقبال میشه امیدوارم سونی هم حرکت متقابل رو انجام بده ps now رو مثل گیم پس کنه
تو ببین بیشتر عناوین خوب psnow دارن میرن مث واچ داگز و جاست کاز بعد چی میموند ازش همین بازیای این شرکت
Dishonored و wolfenstein و Fallout و چند تای دیگه از همین شرکت توی now بودن الان اونا رفتن دیگه چیزی از now نمیمونه پلاس الان از now بیشتر محبوبیت داره این ماه 18 بازی براش رایگان میشه?

• Smile
Reactions: S0lid Snake

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983
تو ببین بیشتر عناوین خوب psnow دارن میرن مث واچ داگز و جاست کاز بعد چی میموند ازش همین بازیای این شرکت
Dishonored و wolfenstein و Fallout و چند تای دیگه از همین شرکت توی now بودن الان اونا رفتن دیگه چیزی از now نمیمونه پلاس الان از now بیشتر محبوبیت داره این ماه 18 بازی براش رایگان میشه?
:Wallbash::Wallbash:

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,172
خدایی تحلیلهات ادمو میپوکونه حاجی
از زانتیایی جنس میگیری شیطون :))

Bizhanl

کاربر سایت
Aug 7, 2020
250
نام
حاجی بیژن
خدایی تحلیلهات ادمو میپوکونه حاجی
از زانتیایی جنس میگیری شیطون :))
نه از وانت :))
خب آخه خودم تجربه استفاده و فروش psnow رو داشتم خدایی همون بازیا نگهش داشته بود
مایکرو هدفش از این خرید فقط آوردن انحصاری نبود خب میتونست یه شرکت دیگه بخره
همیشه گیم پس از now بهتر بوده ولی به نظر میومد که داره اوج میگیره بالاخره ی بازیایی مثل پابجی و هیتمن که براش مونده بودن و البته عناوین این شرکت
ممکن بود بخواد پیشرفت کنه ولی مایکرو با خرید این استودیو دیگه psnow رو انداخت داخل چاه:D
میتونست ی شرکت دیگه بخره که انحصاری بیاره ولی انجوری با ی تیر دو نشون زد

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
حالا هرچه قدر تاد هاوارد گند زده باشه این چند وقت، ولی خدایی وزنه خیلی بزرگیه :D
مصاحبه رو ببینید، فیل چه احترامی براش قائله
طرف جایزه و افتخاری نبوده که نبرده باشه دیگه تو این صنعت، و خب یکی از سهام دارای بتزدا هم هست درهرصورت :D
تاد به خاطر سهامی که تو بتسدا و زنیمکس داشت الان فکر کنم مولتی میلیونر شده دیگه:D حالا اگه تا عرضه TES6 هم بمونه و موفقیت های اسکایریم رو تکرار کنن حسابی بهش حال میده نادلا:D

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
معلوم نیست کیه
ولی یه ماه پیش اینو گفته بوده

View attachment 168738

امروز اینارو

View attachment 168739

View attachment 168740

یه اینسایدر xbox هم چند روز پیش گفته مایکروسافت ۲ تا استودیو دیگه هم خریده.
منطقیه که الان رو نکنه
هنوز موج و شوک انفجار بتسدا با قدرت ادامه داره و اعلام هرچیزی فقط باعث سوخت شدن هایپ و موج جدید میشه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر