قیمت و تاریخ انتشار کنسول‌های Xbox Series X و Xbox Series S مشخص شد

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
دقایقی قبل سایت ویندوز سنترال گزارشی را منتشر کرد که در آن تاریخ عرضه و قیمت دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس را مشخص می‌کند. با جدیدترین اخبار بازی‌‌ها از سایت بازی‌سنتر همراه باشید.
بر اساس گزارش تایید شده توسط ویندوز سنترال، کنسول ضعیف‌تر با نام ایکس باکس سری اس با قیمت ۲۹۹ دلار و کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس با قیمت ۴۹۹ دلار در تاریخ ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۰، مصادف با ۲۰ آبان سال ۱۳۹۹ منتشر خواهند شد. همچنین مایکروسافت در قالب برنامه Xbox All Access به علاقمندان این اجازه را خواهد داد تا به صورت ماهیانه هزینه خرید کنسول را پرداخت کنند. در این صورت برای خرید کنسول ایکس باکس سری اس مبلغ ۲۵ دلار در ماه و برای کنسول ایکس باکس سری ایکس مبلغ ۳۵ دلار در ماه در نظر گرفته شده‌است.
همچنین ویدیویی منتشر شده که به صورت کامل طراحی کنسول ایکس باکس سری اس را نشان می‌دهد...

Continue reading...

Attachments

• Xbox ses.mp4
    343.6 KB · مشاهده: 44
Last edited by a moderator:

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
Tech-Specs-1.jpg

مشخصات رسمی Series S و مقایسش با Series X

اگه بخواهیم مقایسه کنیم:
تو CPU که تقریبا مشابه همند. همونطور که می دونیم فید کردن یه GPU قدرتمند تر احتیاج به CPU با کلاک بالاتری داره ولی خب مایکروسافت واس اینکه کمترین مشکل واس لاجیک بازی ها و scalability پیش نیاد از کلاک نبستا مشابه استفاده کرده که حرکت خوبیه.
Gpu هم همونطور که شایعش بود ۴ ترافلاپس. درسته کنسول به عنوان 1440p تبلیغ می شه ولی این رزلوشن احتمالا تو بازی های کراس جن ببینیم. در ادامه نسل رزلوشن بیشتر 1080p خواهد بود. البته چون یه overhead مناسب داره، اگه رزلوشن بازی رو XSX کمتر از 4k هم بشه، واس ران کردن ۱۰۸۰ مشکلی نخواهد بود‌.
سرعت SSD هم که باز پیشبینی می شد یکی باشه، و خب باعث می شه عملکردش بین دو دستگاه یکی باشه و کار سازنده ها راحت.
مموری 10GB که تو ۲ بخش بررسیش می کنیم.
حجمش و سرعتش
حجم: مموری SS و SX همونطور که مشخصه ۶ گیگ اختلاف دارن.
ببینیم این اختلاف از چیه. از مموری SX که ۱۶ گیگابایته ۱۰ گیگ مشخصا برای GPU بهینه سازی شده و سرعت بیشتری داره. می دونیم و دولوپر ها قبلا گزارش دادن که به طور متوسط ۸۰ درصد حجم مموری گرافیکی رو تکسچر تشکیل می ده. این یعنی در هر زمان از ۱۰ گیگ مموری، ۸ گیگ تکسچره. با توحه به اینکه تکسچر های 4k حجمی ۴ برابری نسبت به 1080p دارن، پس این ۸ گیگ واس رزلوشن 4k می شه ۲ گیگ. این ۲ گیگ تکسچر+۲ گیگ که بقیه مموری گرافیکی+۶ گیگ مموری غیر گرافیکی= 10GB
البته سازنده آزاده هر جوری خواست از مموری استفاده کنه ولی به طور متوسط این اعداد صدق می کنه. استفاده از SSD پر سرعت تو کنسول های نسل جدید باعث می شه احتیاج به standby memory کاهش پیدا کنه. به همین دلیل حجم مموری بهتر استفاده می شه.

سرعت: آرایش چیپ SX رو که می دونیم، تو SS از ۳ چیپ 2GB@14gbps استفاده شده و ۱ چیپ 4GB@14gbps. با توجه به باس هر چیپ که 32bit باس کلی مموری می شه 128bit. ادرس هایی که داخل ۳ چیپ 2GB هستند و 2GB از ادرس هایی که داخل چیپ 4GB با باس کامل 128bit کار می کنن که باعث می شه این 8Gb آدرس با سرعت 224gbps کار کنن. 2GB ادرس باقی مانده تو چیپ 4GB فقط با باس ۳۲بیت تونه دسترسی پیدا کنه که می شه 56gbps.
اون 2GB ادرس با سرعت دسترسی پایین که مشخصا برای سیستم و os رزرو می شن. 8GB ادرس که با سرعت 224gbps قابل دسترسی هستند برای رزلوشن های 1080 و 1440p مناسب به نظر می رسه. PS5 برای مقایسه با قدرت GPU که تقریبا 2.5 برابر، پهنای باند ۲ برابری داره. ولی خب تو سری افکت ها و پردازش ها که bandwidth hungry هستند مثل ری تریسینگ ممکنه باعث شه برای حفظ پرفورمنس رزلوشن افت کنه.
با توجه به کار گیری Velocity architecture که می تونه پهنای باند رو تا ۲‌.۵ برابر بهتر استفاده کنه، مقایسه پهنای باند با نسل قبل معنای چندانی نداره چه تو SX و چه SS. (به احتمال زیاد PS5 هم از تکنیک های مشابه برای بهینه سازی bandwidth استفاده می کنه)

آخرین ویرایش:

MehdiAhmadi

کاربر سایت
Jul 26, 2020
176
این مدلی که رفیقمون توضیح داد من فکر کنم Xbox SS از Xbox SX قوی تره کلا ما اشتباه گرفتیم !! همه اش نوشته فرقی نمیکنه اینجور که ما نتیجه گرفتیم پس همه اون قدرت اضافی SX فقط برای 4k هست و کارایی دیگه ای نداره!!

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
View attachment 164553

مشخصات رسمی Series S و مقایسش با Series X

اگه بخواهیم مقایسه کنیم:
تو CPU که تقریبا مشابه همند. همونطور که می دونیم فید کردن یه GPU قدرتمند تر احتیاج به CPU با کلاک بالاتری داره ولی خب مایکروسافت واس اینکه کمترین مشکل واس لاجیک بازی ها و scalability پیش نیاد از کلاک نبستا مشابه استفاده کرده که حرکت خوبیه.
Gpu هم همونطور که شایعش بود ۴ ترافلاپس. درسته کنسول به عنوان 1440p تبلیغ می شه ولی این رزلوشن احتمالا تو بازی های کراس جن ببینیم. در ادامه نسل رزلوشن بیشتر 1080p خواهد بود. البته چون یه overhead مناسب داره، اگه رزلوشن بازی رو XSX کمتر از 4k هم بشه، واس ران کردن ۱۰۸۰ مشکلی نخواهد بود‌.
سرعت SSD هم که باز پیشبینی می شد یکی باشه، و خب باعث می شه عملکردش بین دو دستگاه یکی باشه و کار سازنده ها راحت.
مموری 10GB که تو ۲ بخش بررسیش می کنیم.
حجمش و سرعتش
حجم: مموری SS و SX همونطور که مشخصه ۶ گیگ اختلاف دارن.
ببینیم این اختلاف از چیه. از مموری SX که ۱۶ گیگابایته ۱۰ گیگ مشخصا برای GPU بهینه سازی شده و سرعت بیشتری داره. می دونیم و دولوپر ها قبلا گزارش دادن که به طور متوسط ۸۰ درصد حجم مموری گرافیکی رو تکسچر تشکیل می ده. این یعنی در هر زمان از ۱۰ گیگ مموری، ۸ گیگ تکسچره. با توحه به اینکه تکسچر های 4k حجمی ۴ برابری نسبت به 1080p دارن، پس این ۸ گیگ واس رزلوشن 4k می شه ۲ گیگ. این ۲ گیگ تکسچر+۲ گیگ که بقیه مموری گرافیکی+۶ گیگ مموری غیر گرافیکی= 10GB
البته سازنده آزاده هر جوری خواست از مموری استفاده کنه ولی به طور متوسط این اعداد صدق می کنه. استفاده از SSD پر سرعت تو کنسول های نسل جدید باعث می شه احتیاج به standby memory کاهش پیدا کنه. به همین دلیل حجم مموری بهتر استفاده می شه.

سرعت: آرایش چیپ SX رو که می دونیم، تو SS از ۳ چیپ 2GB@14gbps استفاده شده و ۱ چیپ 4GB@14gbps. با توجه به سرعت باس هر چیپ که 32bit باس کلی مموری می شه 128bit. ادرس هایی که داخل ۳ چیپ 2GB هستند و 2GB از ادرس هایی که داخل چیپ 4GB با باس کامل 128bit کار می کنن که باعث می شه این 8Gb آدرس با سرعت 224gbps کار کنن. 2GB ادرس باقی مانده تو چیپ 4GB فقط با باس ۳۲بیت تونه دسترسی پیدا کنه که می شه 56gbps.
اون 2GB ادرس با سرعت دسترسی پایین که مشخصا برای سیستم و os رزرو می شن. 8GB ادرس که با سرعت 224gbps قابل دسترسی هستند برای رزلوشن های 1080 و 1440p مناسب به نظر می رسه. PS5 برای مقایسه با قدرت GPU که تقریبا 2.5 برابر، پهنای باند ۲ برابری داره. ولی خب تو سری افکت ها و پردازش ها که bandwidth hungry هستند مثل ری تریسینگ ممکنه باعث شه برای حفظ پرفورمنس رزلوشن افت کنه.
با توجه به کار گیری Velocity architecture که می تونه پهنای باند رو تا ۲‌.۵ برابر بهتر استفاده کنه، مقایسه پهنای باند با نسل قبل معنای چندانی نداره چه تو SX و چه SS. (به احتمال زیاد PS5 هم از تکنیک های مشابه برای بهینه سازی bandwidth استفاده می کنه)
مرسی احسان جان‌
مثل همیشه کامل.

بالاخره قیمت رو همیشه باید در نظر گرفت دیگه.
مهم اینه قرار نیست این کنسول جلوی قدرت باقی کنسول های نسل رو بگیره.
و هرکی تمایل داشت میتونه اینو انتخاب کنه. صرفا یه اپشن اضافیه.

همونطور که با خرید PS5 نمیتونی خروجی در حد سری اکس بگیری،
با خرید سری اس هم نمیتونی.

ولی شاید کسی رزولوشن براش مهم نیست و همین کنسول رو انتخاب میکنه.
دست مایکرو درد نکنه که برا سلایق مختلف اپشن گزاشته.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
این مدلی که رفیقمون توضیح داد من فکر کنم Xbox SS از Xbox SX قوی تره کلا ما اشتباه گرفتیم !! همه اش نوشته فرقی نمیکنه اینجور که ما نتیجه گرفتیم پس همه اون قدرت اضافی SX فقط برای 4k هست و کارایی دیگه ای نداره!!
تعداد پیکسل های سه رزولوشن:

1080p (full hd): 2,073,600
1440p (quad hd): 3,686,400
4K (ultra hd): 8,294,400

خودتون پیدا کنید پرتقال فروش رو...

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,516
نام
میلاد
دوستان باید کمی باز فکر کنن ، تنها را کسب درآمد برای مایکروسافت تنها از طریق فروش کنسول نیست ، کارت برنده‌ی مایکروسافت عرضه سرویس ارزان قیمت به صورت دیجیتال هست حتی اگر به فرض محال هم فروش ایکس‌باکس سری ایکس کمتر از پلی استیشن 5 باشه ، سودی که

که ایکس‌باکس از طریق گیم‌پس در سالی مالی بهش دست پیدا می‌کنه کمتر از سونی نخواهد بود
وات د فاک!؟ :D
اینجا کجاست دیگه ...
بعد سودی که از گیم پس در میاره کمتر از سونی نخواهد بود!؟
فکر کنم اطلاعاتی نداری از فاصله سودی که دو کمپانی از بخش گیمینگشون دارن

آخرین ویرایش:

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
حتی اگر به فرض محال هم فروش ایکس‌باکس سری ایکس کمتر از پلی استیشن 5 باشه
یا 18 معصوم من الان اینو دیدم WTF به فرض محال
انصافا اینا تو کدوم سیاره زندگی میکنن؟
تو سیاره اینا فکر کنم این نسل PS بوده که 30 تا 40 میلیون فروخته و XBOX بوده که 115 میل فروخته :o

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
MS چه فکری کرده کارت حافظه ۱ ترا رو می‌خواد ۲۲۰ دلار بفروشه؟ دیگه کدوم عاقلی میره سمت series s؟‌
خودش رو بذاره تو تنگنا برای ۲۰۰ دلار کمتر؟

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
MS چه فکری کرده کارت حافظه ۱ ترا رو می‌خواد ۲۲۰ دلار بفروشه؟ دیگه کدوم عاقلی میره سمت series s؟‌
فکر کنم شما زیاد در جریان قیمت ssd نیستی!
حالا غصه MS رو نخور احتمالا مدل ۵۰۰گیگی هم داشته باشه

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
فکر کنم شما زیاد در جریان قیمت ssd نیستی!
حالا غصه MS رو نخور احتمالا مدل ۵۰۰گیگی هم داشته باشه
Sabrent 1TB Rocket سرعت ۲ برابر این ۱۹۹ دلار هست. شما خبری از قیمت ها و نسل ۴ nvme داری؟

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
400 و 500 یه شروع فوق رویایی رو برای سونی رغم می‌زنه ولی 500 و 600 صرفا یه شروع خیلی نزدیک به لبه‌ی فوق رویایی خواهد بود. به نظرم تفاوتشون در این حد کمرشکن‌ه:D

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
این ssd داخلیه!
اینم یه قاب دورش بزنی میشه عین همون?‍♂️
دقیقا فکر می‌کنی اون شاخ و دم داره این نداره؟

اینتر فیس ها متفاوته. اینم می‌تونست اینترفیسش رو بذاره. بحث قیمت فضایی هست که گذاشتن.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
کلا وقتی خبر اومد که ssd هاشون درگاه مخصوص دارن (و پخش کنندش هم فعلا فقط خود مایکروسافت هست و تولید کننده هم فقط seagate) معلوم بود قیمتشون خیلی بالا میره :-"
من انتظار 250 دلار به بالا داشتم برای 1 ترا :-":-":-"

• Like
Reactions: Give me a hug

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
اینم یه قاب دورش بزنی میشه عین همون?‍♂️
دقیقا فکر می‌کنی اون شاخ و دم داره این نداره؟

اینتر فیس ها متفاوته. اینم می‌تونست اینترفیسش رو بذاره. بحث قیمت فضایی هست که گذاشتن.
شما یه قاب دورش زده شده بیار خوب! بعد در مورد قیمتش حرف می زنیم!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر