اپل بازی Fortnite را از استور خود حذف کرد

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام.
اپل به دلیل این که اپیک پرداخت های مستقیم را وارد فورتنایت کرده بود، بازی را از اپ استور حذف کرد.
همچنین اپیک علیه اپل شکایتی تنظیم کرده و قوانین اپل را غیر رقابتی دانسته است.
شکایت نامه 65 صفحه ای اپیک
البته کسانی که بازی را از قبل داشته اند همچنان می توانند وارد آن شوند.

بیانیه اپل در این مورد:
Epic با شرایط و دستورالعمل های App Store موافقت کرده و ما خوشحالیم که آنها چنین تجارت موفقی را در فروشگاه ما ایجاد کرده اند.
این واقعیت که اکنون منافع تجاری آنها باعث شده است که آنها برای دستیابی به یک آرایش خاص تلاش کنند ، این واقعیت را تغییر نمی دهد که این قوانین برای همه یکسان بوده و فروشگاه را برای همه به مکانی امن تبدیل می کند.
ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با Epic برای رفع این مشکلات همکاری کنیم تا آنها بتوانند Fortnite را به فروشگاه اپل استور بازگردانند.

منبع

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
همون لحظه ای که خبر اضافه شدن گزینه پرداخت مستقیم به اپیک تو بازی اضافه شده بود معلوم بود همه چی به هم میریزه
فقط سریعتر و خفن تر از چیزی که فکر می کردم کل این پروسه داره میره جلو :D

160365

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
همون لحظه ای که خبر اضافه شدن گزینه پرداخت مستقیم به اپیک تو بازی اضافه شده بود معلوم بود همه چی به هم میریزه
فقط سریعتر و خفن تر از چیزی که فکر می کردم کل این پروسه داره میره جلو :D

View attachment 160365

تیم سوئینی اماده بود و میدونسته چه اتفاقی قراره رخ بده و درجا 64 صفحه شکایت نامه تنظیم کردند!

این ویدیویی هم که منتشر کردند خیلی خفن بود! مثل تو دهنی بود به اپل

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
از یه طرف حق میدم، اپل از اپ هایی مثل Spotify, Netflix, Amazon پورسانت 30 درصدی رو نمیگیره ولی از Epic چرا. روش خرید مستقیم فوق العاده عالی بود و میتونست از خیلی های کارت های مختلف اقدام به خرید کنید، حتی مثلا با وبمانی. ولی خب 30 درصد هم به سود Epic میشد. یه برد برد برای اپیک و پلیر و یه ضرر هم برای Apple

• Like
Reactions: MO021 and Ali Venom

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
پس یه شکایت علیه سونی و مایکروسافت و نینتندو هم تنظیم کنه چون اونام سهم خودشونو از خریدای درون برنامه ای میگیرن

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

• Like
Reactions: omid0

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,835
نام
نریمان
susx_untitled.png

s9pn_efu3gbavoaezitz.jpeg

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
از یه طرف حق میدم، اپل از اپ هایی مثل Spotify, Netflix, Amazon پورسانت 30 درصدی رو نمیگیره ولی از Epic چرا. روش خرید مستقیم فوق العاده عالی بود و میتونست از خیلی های کارت های مختلف اقدام به خرید کنید، حتی مثلا با وبمانی. ولی خب 30 درصد هم به سود Epic میشد. یه برد برد برای اپیک و پلیر و یه ضرر هم برای Apple
البته v bucks بیست درصد ارزون تر کرد. ولی باز به سودش چون تعداد بیشتری میخرن و خوب هنوز 10 درصد بیشتر سود میکنه ولی خوب قانون اپل فقط برای این یه برنامه اینجوری نیست.
اپل و گوگل برای هر محصول دیجیتالی چه وی باکس چه هر in app purchaseیی 30 درصد فی میگیره ازون ور برای سابسکریپشن ها سال اول 30 درصد و سال های بعد 15 درصد میگیره. بنابر این اینجوری نیست که فقط برای این دو سه تا کمپانی کم کنه قانونش این.
و این که پای پلیر ها رو کشیدن وسط به خاطر دعوای مالی خودشون خیلی کار غیر حرفه ای بود. چون عملا برای من مهم نیست دو تا شرکت میلیارد دلاری برای سودشون چیکار میکنن که بخوام بخاطرش کاری کنم.

• Like
Reactions: HIGH DEVS

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
داداش فکر کنم اشتباه متوجه شدی
دلیل حذف فورتنایت از اپ استور اضافه شدن قابلیت پرداخت مستقیم از طریق درگاه پرداخت به خود اپیک بوده برای همین اپل و گوگل زدن بازی رو حذف کردن
اینا دارن میگن نه اقا شما باید حتما از طریق درگاه ما پرداخت کنی و نمیتونی روش دیگه ای استفاده کنی٬ بحث اصلا سر اون ۳۰ درصد نیست
چرا دیگه بحث 30 درصد اپیک خیلی وقته سر این قضیه با گوگل داره جنگ میکنه الانم میگه باید قانون استور ها عوض بشه ملت بتونن بدون رد شدن از استور موبایلی بیزینسشون رو بگردونن دیگه نخوان اون 30 درصد رو پرداخت کنن یـ جورایی میخواد قانون Monopoly که اپل و گوگل رو پلتفورم هاشون دارن رو عوض کنه چند وقت پیش اتحادیه اروپا به گوگل گیر داد گفت داری با استورت رو پلتفرم باز مونولی ایجاد میکنی احتمالا از همین راه اپیک زورش به گوگل برسه ولی اپل رو نمیدونم
البته v bucks بیست درصد ارزون تر کرد. ولی باز به سودش چون تعداد بیشتری میخرن و خوب هنوز 10 درصد بیشتر سود میکنه ولی خوب قانون اپل فقط برای این یه برنامه اینجوری نیست.
اپل و گوگل برای هر محصول دیجیتالی چه وی باکس چه هر in app purchaseیی 30 درصد فی میگیره ازون ور برای سابسکریپشن ها سال اول 30 درصد و سال های بعد 15 درصد میگیره. بنابر این اینجوری نیست که فقط برای این دو سه تا کمپانی کم کنه قانونش این.
و این که پای پلیر ها رو کشیدن وسط به خاطر دعوای مالی خودشون خیلی کار غیر حرفه ای بود. چون عملا برای من مهم نیست دو تا شرکت میلیارد دلاری برای سودشون چیکار میکنن که بخوام بخاطرش کاری کنم.
اپیک میخواد با استفاده از Anti Trust به اپل ضربه بزنه واسه همین نیاز داشت به اینکار تهش هم فک میکنم خیلی بتونه زور بزنه یـ درصدی از سهم اپل توی استور رو کم کنه وگرنه بعید بدونم کار به جایی ببره

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
فن به چه درد میخوره وقتی نتونی ازشون استفاده کنی؟ :p
انفاقا خوب مهره ای برای جنگشون دارن استفاده میکنند:D ولی باید دید فن هاشون چقدر اهمیت میدن به این موضوع:-"

اما اپیک رسما جنگ جهانی راه انداخته، اما از فن ها مهم تر باید ببینه بقیه دولوپرها هم میان سمتش یا نه:-" یک تنه باید بجنگه:D(البته گویا برای جنگ یک تنه آماده ست:)) )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر