Gabe Newell معتقد است Xbox Series X از PS5 بهتر است

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
موسس و سهامدار اصلی والو آقای گیب نیول که برای تشکر از مهمان نوازی نیوزلندی ها به هنگام قرنطینه در آنجا بسر می برد، در برنامه ‌تلویزیونی این کشور با سوال مجری برنامه در مورد مقایسه کنسول های جدید مایکروسافت و سونی مواجه شد بدون مکث به Xbox اشاره کرد .
در ادامه که مجری دلیل انتخابش را پرسید او گفت به این خاطر که بهتر است و او و شرکتش بر روی PC کار کرده و نفعی در بازار کنسولی ندارند ولی بدون شک انتخابش از میان ۲ کنسول Xbox می باشد.

منبع

View attachment s891YYWgH_7AoDeo.mp4

آخرین ویرایش:

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
اصل سوال بی ربط هست. یعنی چی بهتره. قراره روش بازی کنیم و تجربه بازی کردن باهاش قراره بهتر یا بدتر باشه و نه اینکه قبل از عرضه کنسول و بدون هیچ تجربه ای صرفا بیای چیزی رو انتخاب کنی که خود اون چیز به تنهایی اهمیت نداره. بازی مهمه. تا اینجای کار هم که سونی بهتر کار کرده به لحاظ بازی های معرفی شده.
خلاصه که خودش هم نفهمیده علت انتخابش رو و دلیلش رو گفته "چون بهتره!"
قطعا بهتر بودنش برای گیمر نیست، شاید قدرت خامش برای دولوپر بهتر باشه
خدا لعنتش کنه کافر ملعون رو با این گزافه گویی هایی که کرده :-"

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
دمیج کنترل نزدن دوستان یا زدن‌ و من ندیدم؟!:D
این توضیحات بسیار دقیقی که ایشون در خصوص برتری داده، بیشتر شبیه دمیج کنترل زدن برای مایکروسافته بعد از نمایش نسل بعدی :D

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
خب گیب از نظر یک سازنده گفته و بنظرم درست گفته.
شما بعنوان یک سازنده دنبال دستگاهی میری که قدرت بیشتری داشته باشه، مگه غیر اینه؟

اما از طرف دیگه ، از نظر گیمر ( حداقل خودم)، بازیهای انحصاری یک کنسول تعیین میکنه که کدوم کنسول بهتری هست، که این زمان مشخص میکنه.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
شما بعنوان یک سازنده دنبال دستگاهی میری که قدرت بیشتری داشته باشه، مگه غیر اینه؟

اما از طرف دیگه ، از نظر گیمر ( حداقل خودم)، بازیهای انحصاری یک کنسول تعیین میکنه که کدوم کنسول بهتری هست، که این زمان مشخص میکنه.
بخش اول حرفت کاملا اشتباهه :D سازنده اگه بخواد دنبال قدرت بره انتخاب اولو آخرش PCه، اشتباه بعدیت اینجاست که فکر می کنی قدرت سازنده رو یکی دو ترافلاپس بالا پایین تعیین می کنه، همین الان عنوان های بنچمارک داریم که روی 1.8TF داره ران می شه، بازی نسل نهمی هم دیدی! بحث توان حداکثری از منابع ، به علم خود سازنده بر می گرده، قدرت کنسول باعث نمی شه سازنده از تمام توان حداکثری منابعی که در اختیار داره بهره لازم رو ببره، یک مثال برات میارم، سازنده ای که نتونسته بود روی کنسول ایکس باکس فت روی همون 900P خروجی کاملی بده، موقع معرفی XONEX روی تصویر میارنشو می گه الان دیگه محدودیت وجود نداره، این سازنده اثبات کرده که اگه کنسول 100 ترافلاپسی هم بهش بدی، توانش در حد همون 1 ترافلاپسه.
توسعه دهنده ای که دنبال موفقیت باشه و علمشو داشته باشه، با نینتندو سوییچ با پردازنده تگرا 1 ترافلاپسی هم موفق می شه و فروش کنسول سوییچ نسبت به کنسول 6 ترافلاپسی اینو اثبات می کنه.

از نظر گیمر، از نظر کیفیت بازی ها و تعداد عناوین بیشمار موفق، استودیو، فروش، توسعه دهنده ها، سایتها و مجلات، آمارها، سونی برتری مطلق رو داره. وقتی گیب صرفا میگه ایکس باکس، و ازش پرسیده می شه چرا ایکس باکس بهتره؟ میگه چون بهتره!! به همون قضیه ای که گفتم بر می گرده :D

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342

نه سازنده به دنبال کنسولی می ره که بیشتر فروخته باشه و مخاطب بیشتری داشته باشه / ساخت و توسعه بازی روی اون دستگاه ساده تر باشه
قدرت ؟
دو ماه دیگه انویدیا 3070 معرفی میکنه که احتمالا 20تا 30 درصد قوی تر از سری x
3080ti و پرچمدار rdna2 احتمال زیاد حدود 20 ترافلاپس توان پردازشی دارن
zen3 هم چند ماه دیگه عرضه می شه

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,876
نام
حسين
باور بفرمایید این که بگی فلان کنسول از لحاظ سخت افزاری قوی تره اصلا ربطی به تعداد گیمر و بازی انحصاری و از این دست توجیه هایی که ریشه در "اسباب بازی من قشنگ تره" نداره. شماها که انقدر خفن هستید سعی کنید انقدر زود و راحت تریگر نشید با همچین صحبتی :))

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
بخش اول حرفت کاملا اشتباهه :D سازنده اگه بخواد دنبال قدرت بره انتخاب اولو آخرش PCه، اشتباه بعدیت اینجاست که فکر می کنی قدرت سازنده رو یکی دو ترافلاپس بالا پایین تعیین می کنه، همین الان عنوان های بنچمارک داریم که روی 1.8TF داره ران می شه، بازی نسل نهمی هم دیدی! بحث توان حداکثری از منابع ، به علم خود سازنده بر می گرده، قدرت کنسول باعث نمی شه سازنده از تمام توان حداکثری منابعی که در اختیار داره بهره لازم رو ببره، یک مثال برات میارم، سازنده ای که نتونسته بود روی کنسول ایکس باکس فت روی همون 900P خروجی کاملی بده، موقع معرفی XONEX روی تصویر میارنشو می گه الان دیگه محدودیت وجود نداره، این سازنده اثبات کرده که اگه کنسول 100 ترافلاپسی هم بهش بدی، توانش در حد همون 1 ترافلاپسه.
توسعه دهنده ای که دنبال موفقیت باشه و علمشو داشته باشه، با نینتندو سوییچ با پردازنده تگرا 1 ترافلاپسی هم موفق می شه و فروش کنسول سوییچ نسبت به کنسول 6 ترافلاپسی اینو اثبات می کنه.

از نظر گیمر، از نظر کیفیت بازی ها و تعداد عناوین بیشمار موفق، استودیو، فروش، توسعه دهنده ها، سایتها و مجلات، آمارها، سونی برتری مطلق رو داره. وقتی گیب صرفا میگه ایکس باکس، و ازش پرسیده می شه چرا ایکس باکس بهتره؟ میگه چون بهتره!! به همون قضیه ای که گفتم بر می گرده :D
بهتره بحث نپیچونی، از بنده خدا سوال شد کدوم کنسول (بین PS5/XSX) ترجیح میدی یا کدوم بهتره؟
که گفت Xbox.
نپرسید بین PC و کنسولها یکی انتخاب کن.
خب معلوم PC انتخاب میکنه.
خودش داره میگه ما تمام بازیهامون روی PC توسعه میدیم، اما اگه بین این دو بخوام انتخاب کنم اون Xbox هست.

این نظر شما در مورد آمارو... سایتها و مجلات خیلی بی معنیه، حالا تا فردا صبح عدد و ... ردیف کنی هم فرقی نمیکنه، چون شما از دیدگاه خودت که طرفدار فلان کنسولی نگاه میکنی، یگی دیگه هم که من نیستم و طرفدار Xbox هست نظرش مخالف شماست.

من نظرم مشخصه، اینقدر هم پیچش و ... نداره، کنسول Xbox قویتر هست و همه میدونن ، از نظر گیب هم که سازندست Xbox بهتره.
حالا چه 0.2 ترافلاپس یا 20 ترافلاپس، خب قویتر هست چیکارش کنیم؟

منظور این نیست که اگه بخواد بازی بسازه برای PS5 منتشر نمیکنه ، چون ضعیف تر هست ویا دوست نداره!
این چه حرفیه؟

اما از نظر گیمر خب مشخصه که بازیهای اختصاصی تعیین کنندست که کدوم کنسول بهتره، نه من میتونم نظر قطعی بدم و تعیین کنم و نه شما.
یکی عاشق Xbox هست معنیش این نیست که عاشق چشم و ابروی اون جعبست، همینطور PS، جز اینکه طرف بیمار باشه.
بازیها تعیین میکنن که شما طرفدار کدوم یک از اینها میشین.

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
بهتره بحث نپیچونی، از بنده خدا سوال شد کدوم کنسول (بین PS5/XSX) ترجیح میدی یا کدوم بهتره؟
که گفت Xbox.
نپرسید بین PC و کنسولها یکی انتخاب کن.
خب معلوم PC انتخاب میکنه.
خودش داره میگه ما تمام بازیهامون روی PC توسعه میدیم، اما اگه بین این دو بخوام انتخاب کنم اون Xbox هست.

این نظر شما در مورد آمارو... سایتها و مجلات خیلی بی معنیه، حالا تا فردا صبح عدد و ... ردیف کنی هم فرقی نمیکنه، چون شما از دیدگاه خودت که طرفدار فلان کنسولی نگاه میکنی، یگی دیگه هم که من نیستم و طرفدار Xbox هست نظرش مخالف شماست.

من نظرم مشخصه، اینقدر هم پیچش و ... نداره، کنسول Xbox قویتر هست و همه میدونن ، از نظر گیب هم که سازندست Xbox بهتره.
حالا چه 0.2 ترافلاپ یا 20 ترافلاپ، خب قویتر هست چیکارش کنیم؟

منظور این نیست که اگه بخواد بازی بسازه برای PS5 منتشر نمیکنه ، چون ضعیف تر هست ویا دوست نداره!
این چه حرفیه؟

اما از نظر گیمر خب مشخصه که بازیهای اختصاصی تعیین کنندست که کدوم کنسول بهتره، نه من میتونم نظر قطعی بدم و تعیین کنم و نه شما.
یکی عاشق Xbox هست معنیش این نیست که عاشق چشم و ابروی اون جعبست، همینطور PS، جز اینکه طرف بیمار باشه.
بازیها تعیین میکنن که شما طرفدار کدوم یک از اینها میشین.
خیلی منطقی پاسختو دادم، اگه تریگر نشی :Dمیبینی تمام چیزی که ازش صحبت می کنیو جواب براش آوردم، شخص شما فرمودی که توسعه دهنده سراغ پلتفرم برتر میره، منم پاسخ دادم اگه بحث برتری باشه PC برتره، بعد هم دلیلو مثال آوردم، شما نمی تونی منظور ایشونو معنی کنی و بگی صرفا منظورش سخت افزار بوده، چون فقط گفت ایکس باکس، ایکس باکس و PS دو محصول دربسته نیستن که وقتی مقایسه برتریشون به میون میاد، فقط به نام محصول و عشقی انتخاب کردنشون اشاره کنی، تجزیه و تحلیل یک برند در تمام دنیا، به مجموع مواردیه که اشاره کردم، با لجبازی کردن این موارد بی معنی نمیشه.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
خیلی منطقی پاسختو دادم، اگه تریگر نشی :Dمیبینی تمام چیزی که ازش صحبت می کنیو جواب براش آوردم، شخص شما فرمودی که توسعه دهنده سراغ پلتفرم برتر میره، منم پاسخ دادم اگه بحث برتری باشه PC برتره، بعد هم دلیلو مثال آوردم، شما نمی تونی منظور ایشونو معنی کنی و بگی صرفا منظورش سخت افزار بوده، چون فقط گفت ایکس باکس، ایکس باکس و PS4 دو محصول دربسته نیستن که وقتی مقایسه برتریشون به میون میاد، فقط به نام محصول و عشقی انتخاب کردنشون اشاره کنی، تجزیه و تحلیل یک برند در تمام دنیا، به مجموع مواردیه که اشاره کردم، با لجبازی کردن این موارد بی معنی نمیشه.
همه میدونیم که این نسل PS4 با اختلاف برنده بوده، چه در قدرت و چه در فروش و بازیهای انحصاری، بحثی درش نیست.
تاپیک در مورد PS5 و XSX هست، PS4 از کجا پیداش شد؟

مطمئن باش من یکی تریگر نمیشم، اصولا فن جماعت تریگر میشه که خداروشکر من به این بیماری دچار نیستم.
فکر کنم شما فقط جمله اول پستم خوندی، تریگر شدی رفتی یک متن آمار و ... نوشتی.
اگه کامل میخوندی فکر کنم خیلی ساده توضیح دادم، منظورم این نبود که همه سازنده ها باید برن سمت Xbox، چون قویتره.
داریم در مورد گیب صحبت میکنیم، فردا یه سازنده دیگه میتونه بیاد بگه من از PS5 خوشم میاد.

اما از نظر من دلیل گیب برای این صحبتی که کرده این هست که Xbox قویتر هست یا طرز کار باهاش راحت تره.
جز این 2مورد چه دلیل دیگه ای میتونه وجود داشته باشه وقتی هنوز هیچ کنسولی منتشر نشده و نه هیچ بازی برای اونها اومده؟
راحتتر بودن طرز کار با اون کنسول که نه من میدونم و نه شما، اما اینو میدونم که XSX قویتر هست و اثبات شده.
پس دلیل من برای حرف گیب که کدوم کنسول بهتریه میشه قدرت کنسول.

بحث پول و... لطفا نیار وسط که به همون اندازه که یکی بگه تیم سوئینی بخاطر پول و 2زار سرمایه گذاری سونی تو اپیک اومده از PS5 تعریف کرده غیر منطقیه.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
بنظرم هر گیمر با توجه به شرایط خودش و توقعات از کنسول و ویژگی‌های اون کنسول، باید کنسول شو خودش انتخاب کنه، حالا فلان شخص گفته فلان کنسول بهتره بنظرم مهم نیست، حالا میخواد گیب باشه یا جف یا تیم سوئینی

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
شما نمی تونی منظور ایشونو معنی کنی و بگی صرفا منظورش سخت افزار بوده.
مگه غیر سخت افزار ما اطلاعات بیشتری هم داریم؟ :D سونی و مایکرو جفتشون بازیاشونو معرفی کردن که هیچ کدومم نیومده که بگی کدوم انحصاریای شاخ تری داره صرف از روی چهارتا تریلر CG نمیشه فهمید آینده انحصاریای کدوم کنسول بهتره یا اینکه بازار دست کی میوفته چون هنوز مونده تا کنسولا عرضه بشه.
این وسط چی میمونه؟ سخت افزار که اونم هرجور بخوای حساب کنی گزینه جذاب تری واسه دولوپر هست بعد از PC.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر