Amin Real

کاربر سایت
Feb 4, 2020
937
سلام،

یه سوال از کسایی دارم که سریال Dark رو دیدن؛

اول سریال مایکل خودش رو حلق آویز کرد ما همزمان تو سال 2019، بچه ی اولریخ بود. مگه میشه یه نفر خودشو حلق آویز کنه و بمیره اما همزمان توی کودکیش زنده باشه؟! و اصلا مگه میشه یه نفر همزمان دو نفر باشه؟! چون مایکل قبل از حلق آویز کردن خودش هم شوهر هانا بوده و هم توی کودکیش بچه ی اولریخ بوده. یعنی از یه نفر دوتا وجود داشته در یه زمان. چطور چنین چیزی ممکنه؟ و اینکه متوجه نشدم مایکل قبل از اینکه خودشو حلق آویز کنه توی نامه ش چی نوشته بود و چرا اصرار داشت که نامه ش راس ساعت و تاریخ خاصی باز بشه؟!

Last edited by a moderator:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
برای مایی که توی سالای شمسی زندگی می‌کنیم ۲۰۲۰ سوسول‌بازیه.:D

کست عجیبی نیست. بت‌وومن شخصیتیه که کلاً به خاطر diversity و تنوع نژادی/عقیدتی ساخته شد اول. فکر کنم از اولین قهرمان‌های LGBT بود توی DC. خلاصه به نظرم رنگ پوستش هیچ تأثیری توی داستانش نداره به خصوص این که بت‌ومن قبلی هم سفیدپوست بود و این رسماً بت‌ومن جدید قراره بشه اگر اشتباه نکنم.
درسته . همچنان به نظرم بهترین حضور این کاراکتر مربوط به انیمیشن سینمایی راز بتوومن بود . که اون جا سه کاراکتر با سه نژاد مختلف لباس اش رو می پوشیدن .

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,329
نام
امیر
قرار نیست نقش کیت کین رو بازی کنه ، کلا قرار هست یه کاراکتر جدید بت وومن بشه تو فصل دوم .
تهیه کننده سریال گفته بود که گم شدن کیت کین یکی از موارد مرموز و مهم و تاثیر گذار تو فصل دوم سریال هست .

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,329
نام
امیر
درسته . همچنان به نظرم بهترین حضور این کاراکتر مربوط به انیمیشن سینمایی راز بتوومن بود . که اون جا سه کاراکتر با سه نژاد مختلف لباس اش رو می پوشیدن .
اون انیمیشن سه سال قبل از خلق کاراکتر کیت کین/بت وومن پخش شده بود و کلا ربطی به این بت وومن نداره.
اولین حضور کاراکتر کیت کین تو کمیک ها مربوط به آگوست 2006 و اولین حضورش به عنوان بت وومن مربوط به سپتامبر 2006 هست.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
در مورد پیش‌زمینه‌ی این کاراکتر جدید بت‌ومن:

As Deadline previously reported, Leslie will play a new character in the title role who will succeed Rose’s Kate Kane. Leslie will portray Ryan Wilder who is about to become Batwoman. She’s likable, messy, a little goofy and untamed. She’s also nothing like Kate Kane, the woman who wore the Batsuit before her. With no one in her life to keep her on track, Ryan spent years as a drug-runner, dodging the GCPD and masking her pain with bad habits. Today Ryan lives in her van with her plant. A girl who would steal milk for an alley cat and also could kill you with her bare hands, Ryan is the most dangerous type of fighter: highly skilled and wildly undisciplined. An out lesbian. Athletic. Raw. Passionate. Fallible. And very much not your stereotypical All-American hero.

از نظر استریوتایپ نژادی هم رعایت کردن شخصیت رو.:D بکگراندش موادفروشیه.:)) یعنی قشنگ برای تبلیغات بازیگر سیاه‌پوست آوردن ولی باطن قضیه کلاً همونه هنوز.:D ۰ درصد اعتقاد به رد کردن استریوتایپ‌های نژادی.:D

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,624
نام
iMAN
سلام،

اول سریال مایکل خودش رو حلق آویز کرد ما همزمان تو سال 2019، بچه ی اولریخ بود. مگه میشه یه نفر خودشو حلق آویز کنه و بمیره اما همزمان توی کودکیش زنده باشه؟! و اصلا مگه میشه یه نفر همزمان دو نفر باشه؟! چون مایکل قبل از حلق آویز کردن خودش هم شوهر هانا بوده و هم توی کودکیش بچه ی اولریخ بوده. یعنی از یه نفر دوتا وجود داشته در یه زمان. چطور چنین چیزی ممکنه؟ و اینکه متوجه نشدم مایکل قبل از اینکه خودشو حلق آویز کنه توی نامه ش چی نوشته بود و چرا اصرار داشت که نامه ش راس ساعت و تاریخ خاصی باز بشه؟!
نوع نگاه به سفر در زمان تو سینما متفاوته و اکثرا تئوری هست... از سری فیلم بازگشت به آینده بگیر تا موارد دیگه. کلا اگه دیدی هضم نمیکنی بیخیال شو... تا اخرش ببینی مغزت دود میشه.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
@Jill_Valentine
پست ایشون اشتباه ویرایش شده، فقط اسپویل قسمت یک نیست، اسپویل تا قسمت 5 فصل یکه.

سلام،
یه سوال از کسایی دارم که سریال Dark رو دیدن...
سلام
اینکه میگی یه نفر همزمان دو نفر باشه از موارد خاص فیلم و سریال های با موضوع سفر در زمانه.(تخیلیه دیگه :|)
من در زمان سفر میکنم میرم با خوده بچگیم روبرو میشم، اون جا دونفر میشیم، یکی نسخه کودکی ـم یکی نسخه جوونی ـم.و اینی که میگی طرف خودش رو حلق آویز کرد چرا بچگیش هنوز زنده بود...
خب میکل میانسال بعد میکل نوجوون هست،یعنی اون زمان بعد زمان بچگیش هست و ربطی پیدا نمیکنه.اگه میکل نوجوون کشته بشه آره! اونجوری دیگه میکل میانسالی وجود نداره چون تو نوجوونی کشته شده.
درمورد اینکه میکل هم شوهر هانا بوده و هم توی کودکیش بچه ی اولریخ بوده و چرا اصرار داشته راس یه تاریخ معینی نامه باز بشه، توضیحش ممکنه فصل های بعدی رو لو بده

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
سلام،

حاجی خیییلی زوده الان به سؤالاتت پاسخ داده بشه :D به نظرم تا آخرین اپیزود فصل 3 هیچ سؤالی نپرس و فقط ببین و سعی کن تیکه های پازل تو ذهنت سازماندهی و دسته بندی کنی چون اگر سعی کنی بهم بچسبونیشون مغزت می ترکه پس بذار سریال برات اینکارو بکنه :D من بعد از پایان سریال سؤالاتم به جز یه دونه (اونایی که دیدن می دونن :D) پاسخ داده شد. یه نکته هم اضافه کنم که به نظرم تو آثاری که محور موضوع شون زمانه، خودتون بیش از حد درگیر جزئیات نکنید چون به تجربه خودتون لطمه می خوره چرا که قطعاً چند تا چیز پیدا میشه که به قول معروف Make sense نکنه :D ولی با همه این اوصاف دارک شاهکار بود!

آخرین ویرایش:

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
حاجی خیییلی زوده الان به سؤالاتت پاسخ داده بشه :D به نظرم تا آخرین اپیزود فصل 3 هیچ سؤالی نپرس و فقط ببین و سعی کن تیکه های پازل تو ذهنت سازماندهی و دسته بندی کنی چون اگر سعی کنی بهم بچسبونیشون مغزت می ترکه پس بذار سریال برات اینکارو بکنه :D من بعد از پایان سریال سؤالاتم به جز یه دونه (اونایی که دیدن می دونن :D) پاسخ داده شد. یه نکته هم اضافه کنم که به نظرم تو آثاری که محور موضوع شون زمان خودتون بیش از حد درگیر جزئیات نکنید چون به تجربه خودتون لطمه می خوره چرا که قطعاً چند تا چیز پیدا میشه که به قول معروف Make sense نکنه :D ولی با همه این اوصاف دارک شاهکار بود!
"جز یه دونه" کدومو میگی؟:D
آخرش که جوناس و مارتا موفق شدن خودشون رو از صحنه روزگار محو کنن ولی آخرش هانا اسم بچش رو قراره بزاره جوناس...خب این یعنی جوناس و مارتا موفق نشدن و دوباره یه چرخه دیگه بوجود میاد؟
یا اینکه هانا صرفا اسم جوناس رو انتخاب میکنه و بعدش اتفاقی نمیفته؟

این بنده خدا که یه چشمش مصدوم بود، دوبار خواست دلیل مصدومیت چشمش رو بگه ولی نتونست!
تا اونجایی که یادم میاد هیچ گذشته یا آینده ای نداشت، همین یدونه منظورته؟

اون آخرین جوناس پیر کدوم جوناس تو فصل یک بود؟ اینقدر قرقاطی شد از دستم در رفت که کدوم بود! :| جوناس نوجوون بود یا جوناس میانسال؟

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
"جز یه دونه" کدومو میگی؟:D
آخرش که جوناس و مارتا موفق شدن خودشون رو از صحنه روزگار محو کنن ولی آخرش هانا اسم بچش رو قراره بزاره جوناس...خب این یعنی جوناس و مارتا موفق نشدن و دوباره یه چرخه دیگه بوجود میاد؟
یا اینکه هانا صرفا اسم جوناس رو انتخاب میکنه و بعدش اتفاقی نمیفته؟

این بنده خدا که یه چشمش مصدوم بود، دوبار خواست دلیل مصدومیت چشمش رو بگه ولی نتونست!
تا اونجایی که یادم میاد هیچ گذشته یا آینده ای نداشت، همین یدونه منظورته؟

اون آخرین جوناس پیر کدوم جوناس تو فصل یک بود؟ اینقدر قرقاطی شد از دستم در رفت که کدوم بود! :| جوناس نوجوون بود یا جوناس میانسال؟
آره دقیقاً منظورم چشم اون پلیس است که اومد بگه چه بلای سرش اومده بالأخره ولی باز نگفت :D
اینکه هانا اسم بچه اش میخواست بذاره یوناس می تونه 2 تا دلیل باشه: یا اینکه از آثار اتفاقات کل سریال و چرخه است که دنیا اصلی هم بی نصیب نمونده یا نتیجه این جمله است که یوناس و مارتا دائماً به هم می گفتن ما واسه هم ساخته شدیم و شاید تو دنیای اصلی این 2 تا بهم برسن بالأخره!
اون نسخه از یوناس پیر هم که ایوا رو نکشت همون یوناس دنیای اوله که بوجود آمده از یه به اصطلاح روزنه زمان یا Reality دیگه ست که توش کلادیا زنده موند و اومد به ادم گفت سرآغاز این چرخه چیه و باید چیکار کنه که تموم شه

• Like
Reactions: mahdi-xbox

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
آره دقیقاً منظورم چشم اون پلیس است که اومد بگه چه بلای سرش اومده بالأخره ولی باز نگفت :D
اینکه هانا اسم بچه اش میخواست بذاره یوناس می تونه 2 تا دلیل باشه: یا اینکه از آثار اتفاقات کل سریال و چرخه است که دنیا اصلی هم بی نصیب نمونده یا نتیجه این جمله است که یوناس و مارتا دائماً به هم می گفتن ما واسه هم ساخته شدیم و شاید تو دنیای اصلی این 2 تا بهم برسن بالأخره!
اون نسخه از یوناس پیر هم که ایوا رو نکشت همون یوناس دنیای اوله که بوجود آمده از یه به اصطلاح روزنه زمان یا Reality دیگه ست که توش کلادیا زنده موند و اومد به ادم گفت سرآغاز این چرخه چیه و باید چیکار کنه که تموم شه
یمقدار گیج شدم :D
منظورم اینه که آدامی که حوا رو نکشت همون جوناس نوجوونی بود که تو قسمت اول فصل یک ما باهاش همراه شدیم؟ یا اون جوناس میانسال که تو فصل یک به جوناس نوجوون تو پناهگاه گفتش "من خود توعم" یا غیر اینا؟
تا قبل اینکه آدام مارتای دنیای دیگه رو ببنده و بزارتش تو اون دستگاه تا خودش و بچش نابود بشه، حواسم بود که اون آدام کدوم جوناس بوده(یعنی کدوم ورژنی که سریال از اول همراه شد باهاش)
یعنی میدونستم اون آدامی که بالشت رو گذاشت رو سر هانا و کشتش همون جوناس نوجوون فصل یک بود. ولی بعد اینکه سریال اتفاقات یه چرخه رو نشون داد دیگه رد اون آدام رو گم کردم!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر