PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
808
نام
رضا
خوب منم بالاخره بازی رو تموم کردم . با این که همون جمعه ای که ریلیز شد بازی کردم ولی کم کم بازی میکردم که زود تموم نشه قشنگ جاها رو میگشتم کلا 35 ساعت طول کشید تموم شه . نظرم راجب داستان بازی تو اسپویلر میزارم

کلا وقتی بازی رو تموم کردم هیچ حسی نداشتم به داستان بازی. چرا اینجور شد !!!!.مثل یخ شدم اگه ابی جول رو با نامردی نمیکشت یا وحشیانه به اون شیوه نمیکشت اگه با یک تیر راحت خلاصش میکرد بدون اینکه درد بکشه میتونست اخرش برام قابل قبول باش. ولی الان واقعا هیچ حسی ندارم. اینکه 3 تا چپتر هم با ابی بازی کردم نظر من رو در موردش عوض نکرد. امیدوار بودم داستان یک جور دیگه تموم بشه یا اصلا این داستان بازی نبود. این همه سال منتظر قسمت دو بودم ولی اخرش هیچ حسی پیدا نکردم نه بدم اومد نه خوشم . ای کاش اینجور نبود چون بلاتکلیف نمیموندم . نیل دراکمن گفته احتمالا قسمت 3 رو هم میسازه. ولی سوالی که پیش میاد این داستان با این قسمت کلا تموم شده . چی رو میخواد ادامه بده.....

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
خوب منم بالاخره بازی رو تموم کردم . با این که همون جمعه ای که ریلیز شد بازی کردم ولی کم کم بازی میکردم که زود تموم نشه قشنگ جاها رو میگشتم کلا 35 ساعت طول کشید تموم شه . نظرم راجب داستان بازی تو اسپویلر میزارم

کلا وقتی بازی رو تموم کردم هیچ حسی نداشتم به داستان بازی. چرا اینجور شد !!!!.مثل یخ شدم اگه ابی جول رو با نامردی نمیکشت یا وحشیانه به اون شیوه نمیکشت اگه با یک تیر راحت خلاصش میکرد بدون اینکه درد بکشه میتونست اخرش برام قابل قبول باش. ولی الان واقعا هیچ حسی ندارم. اینکه 3 تا چپتر هم با ابی بازی کردم نظر من رو در موردش عوض نکرد. امیدوار بودم داستان یک جور دیگه تموم بشه یا اصلا این داستان بازی نبود. این همه سال منتظر قسمت دو بودم ولی اخرش هیچ حسی پیدا نکردم نه بدم اومد نه خوشم . ای کاش اینجور نبود چون بلاتکلیف نمیموندم . نیل دراکمن گفته احتمالا قسمت 3 رو هم میسازه. ولی سوالی که پیش میاد این داستان با این قسمت کلا تموم شده . چی رو میخواد ادامه بده.....
هرکاری میخواد بکنه فقط امیدوارم تو نسخه سوم الی نکشه کنترل رو بده دست دینا و Lev که قاتله الی ـه :|:D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار

اگه ابی رو می‌کشت به نظرت احساس بهتری پیدا میکردی ؟؟؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
هرکاری میخواد بکنه فقط امیدوارم تو نسخه سوم الی نکشه کنترل رو بده دست دینا و Lev که قاتله الی ـه :|:D
عمرا با همچین فرمول تکراری پیش برن ، دراکمن از تکرار و داستان قابل انتظار بدش میاد ، عمرا حوادث و شیوه روایت نسخه دوم تکرار بشه ... احتمالش خیلی بیشتره که الی اصلا تو بازی نباشه یا نقش خیلی کمی داشته باشه ، تا اینکه همون سناریو رو تکرار کنه

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
808
نام
رضا
اگه ابی رو می‌کشت به نظرت احساس بهتری پیدا میکردی ؟؟؟
هر چی به غیر این بود برام باورپذیرتر بود چون هر جور فکر میکنم نمیشه ابی رو بخشید چون جول رو با نامردی و وحشی بازی کشت. اگه ابی جول رو راحت خلاص میکرد اخرش برام میتونست قابل قبول تر باش . کلا من این بازی رو فوق العاده دوست دارم نسخه یکش رو بالا 7 بار بازی کردم . این همه سال انتظار شماره دو رو کشیدم. از نظر همه چیز تک بود ولی از نظر داستان شخصا به اون چیزی که میخواستم نرسیدم. این که واقعا هیچ حسی بعد اخر بازی نداشته باشی. پوچ باشی . بدنت یخ بزنه و چند دقیقه به منو جدید بازی فقط میخ کنی و اخرش با خودت بگی الان چی شد . واقعا واقع نه حس بدی به اخرش داشتم نه حس خوبی

• Like
Reactions: vaan 2

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
هر چی به غیر این بود برام باورپذیرتر بود چون هر جور فکر میکنم نمیشه ابی رو بخشید چون جول رو با نامردی و وحشی بازی کشت. اگه ابی جول رو راحت خلاص میکرد اخرش برام میتونست قابل قبول تر باش . کلا من این بازی رو فوق العاده دوست دارم نسخه یکش رو بالا 7 بار بازی کردم . این همه سال انتظار شماره دو رو کشیدم. از نظر همه چیز تک بود ولی از نظر داستان شخصا به اون چیزی که میخواستم نرسیدم. این که واقعا هیچ حسی بعد اخر بازی نداشته باشی. پوچ باشی . بدنت یخ بزنه و چند دقیقه به منو جدید بازی فقط میخ کنی و اخرش با خودت بگی الان چی شد حس خوبی نیست. واقعا واقع نه حس بدی به اخرش داشتم نه حس خوبی
کاملا درک میکنم چی میگی ، منم اگه اسپویل نشده بودم شاید حس الان خودت رو داشتم ...

برای من اندینگ با اون فلش بک معنی و مفهوم پیدا کرد ... و شدیدا غمگین و دلشکسته و دلتنگ و پر از حسرت شدم ...
به نظرم یه بار دیگه برو و این دفعه به جای تمرکز روی ابی، روی الی تمرکز کن و به کارها و تصمیماتش فکر کن ...

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
چند روزه بازی رو تموم کردم ، ولی هنوز شبا دارم خواب تلو میبینم .... درسته مثل اون دو شب کابوس نیست ، اون دو شب هم دلیل داشت ... یه جمله ناقصی رو خوندم ...

با یکی از بچه ها راجع به داستان حرف میزدم ، یه جمله رو نصفه و نیمه خوندم که الی، ابی رو نمیکشه ... تا ابی بره دنبالش و الی رو بکشه

آقا من اینو خوندم سه روز تمام به شدت استرس داشتم و آشفته بودم ... و به انواع و اقسام و اشکال مختلف داشتم خودم رو قانع میکردم که همچین چیزی ممکن نیست ... بعد باقی کارکتر ها هم قاطی این توهم شدن ... آنقدر بهم فشار اومده بود که بار ها وسوسه میشدم برم بخونم چی میشه .... بدبختی کار و خستگی هم اجازه نداد سه چهار روز بازی کنم و این افکار باهام بود ....

حساب کنید با همچین طرز فکری نسبت به اینکه چه اتفاقی میخواد بیفته، چقدر بیشتر از بقیه بازی کردن با ابی برام سخت تر و زجر آور تر شده بود ... و در آخر بازم از ابی خوشم اومد
نه این امکان نداره . الی می دونست که اگه ابی می خواست بمیره همون جا بهترین فرصت بود . یعنی اگه با این فرض که حالا ابی رو نکشه تا ابی اون رو بکشه وقتی دید که ابی راه افتاد بره ولش نمی کرد . چون مشخص بود ابی دیگه دنبال جنگ نیست و فقط میخواد بره دنبال سرنوشت اش و دیگه معلوم نیست بار دیگه کجا این ها به پست هم بخورن فقط ولش کرد چون خسته بود هر کس انتظارش اینه انتقام اش از دشمنش در شرایطی باشه که حس ارضای روحی بهش دست بده که بلاخره این هیولای بی شاخ و دم رو زدم زمین ولی هرکس باشه اون وضعیت ابی رو می دید به پوچی انتقام می رسید چون دیگه چیزی از ابی نمونده بود که بخواد ازش بگیره . زیاد سر این تئوری های مسخره اعصابت رو خورد نکن .

من فکر می کنم فرمولی که دراکمن برای این بازی رفت به سمتی خواهد رفت که ابی و الی شاید در آینده باهم تیم بشن درست کاری که قبلا تو آنچارتد انجام شد . حالا خود دراکمن پشت لاست لگسی نبود ولی احتمالا ناتی داگ باهاش هماهنگ کرده بود که بازی رو طوری بساز که بعدا این کاراکتر ها رو باهم همراه کنیم .چون دقیقا همین کارو با نادین هم کردن . شاید با این کار می خواستن یکم دست اشون باز بشه برای روایت های فرعی از این دنیا که امیدوارم این طوری باشه .
امیدوارم الی رو از داستان خارج نکنن . لست آو آس رو بدون جوئل کردن ولی بدون الی دیگه عملا لست نیست . مخصوصا الان
امیدوارم عمرمون و جیبمون قد بده به قسمت 3

• Like

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
به نظرم یه تاپیک هم بزنیم به عنوان "درمان افسردگی پس از تموم کردن TLOU2" :D به خدا نیازه، من خودم رفتم Ratchet & Clank خریدم یکم بشوره ببره :D
واقعا همینه . من حالا کرم پلاتش رو دارم و دوست دارم بار دوم رو برم ولی لعنتی یک جاهای نه چندان پر از حادثه اش تو پلی ترو دوم رو آدم می بینه و ادامه اش تو ذهنش تداعی میشه داغان میشه . هی یکم میرم بعد ول می کنم . بعد میام . اصلا یک وضعیه . بعد دراکمن میگه این داستان تخیلیه و مردم حساس نشن . خب لامصب این طوری عمیق نساز که یک عده مثل ماها این طوری داغون نشیم یک سری هم مثل اون هایی که تهدید کردن نشن . از یک طرف دوم رو شروع کردم گفتم آخیش یکم از اون اتمسفر خفقان آور لست دور شم ولی باز کرمه میگیره بیام سراغش

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
نه این امکان نداره . الی می دونست که اگه ابی می خواست بمیره همون جا بهترین فرصت بود . یعنی اگه با این فرض که حالا ابی رو نکشه تا ابی اون رو بکشه وقتی دید که ابی راه افتاد بره ولش نمی کرد . چون مشخص بود ابی دیگه دنبال جنگ نیست و فقط میخواد بره دنبال سرنوشت اش و دیگه معلوم نیست بار دیگه کجا این ها به پست هم بخورن فقط ولش کرد چون خسته بود هر کس انتظارش اینه انتقام اش از دشمنش در شرایطی باشه که حس ارضای روحی بهش دست بده که بلاخره این هیولای بی شاخ و دم رو زدم زمین ولی هرکس باشه اون وضعیت ابی رو می دید به پوچی انتقام می رسید چون دیگه چیزی از ابی نمونده بود که بخواد ازش بگیره . زیاد سر این تئوری های مسخره اعصابت رو خورد نکن .

من فکر می کنم فرمولی که دراکمن برای این بازی رفت به سمتی خواهد رفت که ابی و الی شاید در آینده باهم تیم بشن درست کاری که قبلا تو آنچارتد انجام شد . حالا خود دراکمن پشت لاست لگسی نبود ولی احتمالا ناتی داگ باهاش هماهنگ کرده بود که بازی رو طوری بساز که بعدا این کاراکتر ها رو باهم همراه کنیم .چون دقیقا همین کارو با نادین هم کردن . شاید با این کار می خواستن یکم دست اشون باز بشه برای روایت های فرعی از این دنیا که امیدوارم این طوری باشه .
امیدوارم الی رو از داستان خارج نکنن . لست آو آس رو بدون جوئل کردن ولی بدون الی دیگه عملا لست نیست . مخصوصا الان
امیدوارم عمرمون و جیبمون قد بده به قسمت 3

چیزی که نوشتم مربوط به نسخه سوم نمیشه ،، من تصور کردم چیزی که خوندم تو همین نسخه اتفاق میفته که اینطور نبود

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
عمرا با همچین فرمول تکراری پیش برن ، دراکمن از تکرار و داستان قابل انتظار بدش میاد ، عمرا حوادث و شیوه روایت نسخه دوم تکرار بشه ... احتمالش خیلی بیشتره که الی اصلا تو بازی نباشه یا نقش خیلی کمی داشته باشه ، تا اینکه همون سناریو رو تکرار کنه
می دونم برادر شوخی کردم :D ولی جداً سناریو پارت 2 رو باید میذاشت برای آخرین قسمت فرنچایز، فکر اینکه آخریش چقدر میخواد دارک باشه دلهره آوره :D
واقعا همینه . من حالا کرم پلاتش رو دارم و دوست دارم بار دوم رو برم ولی لعنتی یک جاهای نه چندان پر از حادثه اش تو پلی ترو دوم رو آدم می بینه و ادامه اش تو ذهنش تداعی میشه داغان میشه . هی یکم میرم بعد ول می کنم . بعد میام . اصلا یک وضعیه . بعد دراکمن میگه این داستان تخیلیه و مردم حساس نشن . خب لامصب این طوری عمیق نساز که یک عده مثل ماها این طوری داغون نشیم یک سری هم مثل اون هایی که تهدید کردن نشن . از یک طرف دوم رو شروع کردم گفتم آخیش یکم از اون اتمسفر خفقان آور لست دور شم ولی باز کرمه میگیره بیام سراغش
آره منم احتمالاً قبل سایبر یه دور دیگه 1 و 2 رو میرم پشت سر هم ولی از همین الان استرس دارم :D

• Like

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
خوب من فک کنم یه دو سالی بود سر نزده بودم به اینجا که دیگه توفیق اجباری شد و حیفم اومد واقعا بین این همه حواشی موجود منم یکم از تجربه و نظره خودمو نگم!!!!

بریم سره اصل مطلب
اول کار یه چیزیو بگم اینکه چیزایی که میگم فقط نظره خودمو لطفا اگه مخالف هستید به بنده حمله ور نشید مرسی
به نظرم هر چی میگم یه جور اسپویله برا همین همه میره اون تو !!!
در رابطه با گرافیک واقعا حرفی نمیشه زد یه چیزی درست کردن که ارزش غرق شدن توش رو داره ، تو خیلی جاهای بازی هیچ کاری نمی کردم فقط خیره اون محیط دیوونه وار میشدم. به نظرم همچین حجم از کیفیت رو آخر نسل بتونی از کنسولی با تکنولوژی و سخت افزار 7 8 سال پیش بیرون بکشی و، نباید بهش گفت شاهکار یه چیزی اونور تر ترههه امااااااا به نظره من بهترین گرافیک نسل نبود ولی جزوه 3تای اوله بی شک (تاکید میکنم در آوردن همچین جزئیاتی تو یه بازی نسبتا خطی واقعا بی نظیره)
گیم پلی بازی کلا همیشه تک و خاص بوده هست و مثلش هیچ جا گیره آدم نمیاد ، قشنگ ترکیب چندتا سبک مختلف رو تحویل ما دادن حرف نداره . فقط یه ایرادی که نمی دونم شاید فقط من اینجور فکر میکنم ، ولی تکیه بیش از اندازه بازی به بخش داستانیش به نظرم یه کوچولو تو گیم پلی بازی به خصوص با اون مدت زمان طولانیش خدشه وارد کرده حالا چرااااا؟؟ چون که مثلا یه سری از قسمتای بازی فقط دوست داشتم اون تیکه رو رد کنم ببینم چی میشه بی اینکه متوجه شم دارم چیو از دست میدم نمی گم گیم پلی بازی بده یا چیزی، میگم وابستگی خیلی شدیدی که نسبت به داستان در پلیر به وجود میاره حداقل واسه من باعث میشد اونجور که باید نتونم از گیم پلی دیوانه کنندش لذت ببرم و صرفا بخوام بازی در جهت ( سریع این قسمت و برم ببینم چی میشه ) طی کنم (گرچه من تو بازی گشت و گذارم زیاد بود کل بازی هم رو درجه نرمال 25 ساعته رفتم ) و شایدم بخوایید بگید خوب بازی رو از اول برو بله حق دارید اما خدا وکیلی حسی که اون اولین بار به ادم دست میده و اون تجربه ها با دفعات بعدی کلا قابل قیاس نیست حداقل برا من .
طراحی مراحل به نظرم چه از لحاظ داستانی چه گیم پلی بخش ابی بهتر طراحی شده بود و تنوع بیشتری داشت چرااا نمیدونم ؟؟؟ مثلا بخش های گیم پلی الی و سکانس ها پلان ها به خصوص انگار کپی شده تلو 1 با کمی تغییر تو جزئیات بودن یعنی غیر از محیط هاش واقعا برام آشنا بود !!!! در هر صورت این ایراد نیست نظره من است پس لطفا آرامش خود را حفظ کنید!!!
داستان و بخوام بگم نمیدونم از کجا بگم و زیادم سعی میکنم واد این بخش نشم چون کلا خیلی ریسکیه و یه چیزه سلیقه ای ، به نظرم روایت 2 از 1 بهتر بود ولی داستان خیر!!! یعنی پتانسیل خیلی بالاتری در بازی وجود داشت که از همش استفاده نکرد ، یعنی من حداقل به شخصه کل بازی دوست داشتم یه چیزایی مثل ( اینکه آیا قراره وضع تا آخر اینجوری بمونه ؟؟ هیچ دانشمندی نیست واقعاااا که به داد بشر برسه !!!؟؟ فقط همون پدر بخت برگشته بود ؟؟؟ویرووس چی میشه یا جزئیات دقیق پخشش تو جهان نمی دونم ، خانواده واقعی الییییی !!!! چرا الی انگل و تو مغزش داره از کجا اومده اصلا این انگل چه طور رفت تو بدن الی ؟؟ آیا کسای دیگم هستن ؟؟ آیا الی ویژگی خاصی داره به عنوان میزبان بودن یا هرکس به جاش بود میتونست زنده بمونه با این انگل ؟؟ این انگل عوارضی دردی چیزی نداره ؟؟؟ کلا احساس کردم اینکه کل بازی بخواد فقط راجب انتقام گیری باشه یکم درست نبوده شاید چون واقعا تو همچین دنیایی که درست کردن واقعا پتانسیل های بیشتری وجود داشته ( بر اساس داستان شماره 1) )
آخرشم من دوست داشتم پایان قابل قبولی بود پایان اشک ها و اشک هااااا بود ( لبخندی نیست و نخواهد بود ) و چیزی که منو واقغا اذیت میکنه از ایراداتی که به داستان میگیرن ،خوب همونجوری که خودم گفتم ایراد داره ولی مثلا آخه یعنی چی که بازی فقط داره ل*ز مسائل جن*سی اشاره میکنه ؟؟ یا نمیدونم حامی زنان است فلان و فلان ، به نظرم اینکه انکار کنیم امروزه کلا همه چی داره رنگو بوی نمی دونم
فمینیسم ،حمایت از سیاه پوستان و اینجور چیزا میگیره و حتی توی فلیم های هالیوودی مستقیم هم میاد کارگردان بهش اشاره میکنه و نباید انکار کرد واقعا !!! و بلهه البته خیلی وقته وارد صنعت گیم هم شده ، ولی دیگه اونوره قضیه نگاه می کنیم اینورم ببینیم که دیگه جو جوری شده ، تا یکی راجب این مسائل حرکتی میزنه مثلا (بازو های ابی چرا اینقدر کلفت بود !!!! این حرف یعنی چی واقعا ؟؟) همه می کوبنش به صورت خیلی بد و افراطی .....!!! مثلا من ندیدم ولی یکی ازدوستانم گفت تو یه بخش از بازی اشاراتی به رنگین کمون اینا بود ، ولی خوب درست !!! کلی جا هم در بارش حرف زدن که این بازی فلان است بیسال است !!! ولی مثلا تو چند جا اومدن گقتم تابلوی شاهنمامه تو بازی هست اصلا جایی ذکر کردن جز چند مورد جزئی ؟؟ یا نمی دونم اشارات به فرقه گرایی و اینجور چیزا !!!؟ بازی یه بازی کاملا مریض در درنیایی کاملا مریض با کارگردانی مریض هست. به قول معروف: Take it easy dude
از انظره من اینقدر بازی خوبه که یه وار دیگه همین داستان و بدن به من بگن همه شخصیت ها زن میکنیم !!! همه هم سیاه پوست !!! همشونم مسلمااا ل@ز ونمی دونم همه چی هم آزاده همه چی رو نشون میدیم ، من با کله قبول میکنم!!!
یه ایرادی که فکر میکنم که همه آدما دارن اینکه همش دنبال واقعیت در غیر واقعیت هستن ، واقعا مهم نیست این چیزا !!؟هست ؟ شما لذت بردی از بازی ؟؟ یا جوابش آرست یا نه دیگه به خدا اون که لذت نبرده الان جوئل زنده میبود همه چی هم گل و بلبل میبود ، نمیدونم الی ل@ز نبود و تاکید مثلا رو زن هم حالا اینجور که اینا میگن نمی بود ، باز لذت نمی برد ......
بگذریم .
و نکته آخر راجع به شخصیت ابی ، من وقتی با ابی بودم و با الی درگیر شدم واقعا احساس خاصی مثلا اینکه (واییی به الی آسیب نزن اینا رو نداشتم!!! والا واسه خودمم جای تعجب بود) ولی ازون ور تیکه آخرش وقتی با چاقو به بدن ابی آسیب میزدیم واقعا رو اعصابم میرفت ، نه اینکه من از الی بدم بیاد یا غیر منطقی هستم یا چم دونم هرچی دیگه ،، نهههه این نیست... این یعنی توانایی وحشینانه یک استدیو و کارگردانش در ایجاد چنین حسی در پلیر ، جوری واقعا انگار مغز و احساسات تو این بازی هم دیگرو کاملا نغض می کنن!! نمی دونم چه جوری احساسات خودمو بگم فقط اینکه یک نکته خیلی مهم
تو یک خط داستان بازی رو بخوام بگم این میشه: هر عملی حتی خیلی کوچیک می تونه پیامدای بسیار جبران ناپذیری داشته باشه و، هرچیزی یا هر کسی برا همه خوب نیست ، خوب مطلق یا بد مطلق نداریم !! بدترین چیز یا بد ترین نفر برای شما میتونه، واسه نفر دیگه بهترین باشه....!

صدا گذاری و تعامل بازی و کارکترا با محیط و حالات چهره هاشون تو موقعیت های مختلف فوقو العادست مثلا ( نمی دونم دقت کردید یا نه ولی چهره ابی موقع فرار از دست رانر ا یا حرف زدن با دوست خوبمون لیلی!! فرق داره )
موسیقی بازی شاهکار ولی من با نسخه اولش ارتباط بیشتری برقرار کردم.
یه چیز دیگم بگم تموم کنم
خیلی ها از هوش مصنوعی بازی تعریف میکنن که خوب واقعا از نسخه اول خیلی خییییییلی بهتر بود !!! ولی عالی نبود دیگه خدایی!! هنوزم خیلی جاها مثلا ولف ها یا چم دونم حتی استاکرا، یارت و میدیدن واکنش نشون نمیدادن .....!!ولی تو رو میدیدن چرا !! این منو واقعا اذیت میکرد به نظرم چنین بازی بزرگی با این همه ریزه کاری و جزئیات خیلی بهتر میتونست تو این زمینه عمل کنه .به قول بزرگی، ما برا دشمنا تو بازی پیتزا بودیم ولی یارمون پنیر گندیده !!!!
آقاااا حالا این حرف رو ولش چون حرف زیاده ولی در مجموع نمره بخوام بدم ، اینجوریه
لست 1 : 10 به بالا
لست 2 :بین 9 تا 10 شایدم کمتر مثلا 8 نمیدونم نیاز به زمان داره تا هضم کنمش یهو دیدی 10 شد!!!
تمام و خسته نباشید

پ.ن: دوتا چیزم اضافه کنم به قول یکی از یوتیوبرای که خیلی با فیلماش سره لست 2 حال کردم TmarTn2 (پیشنهاد میکنم وقت داشتید حتما سر بزنید فیلماشو ببینید به خصوص سره قسمت آخره بازی و نظراتش)
حرفه قشنگی زد ، این حرفو خطاب به کسایی که به خاطر داستان بازی کلا هیئت بازی و سازندگان رو مورد عنایت قرار میدند نقل قول میکنم: ( Its not a bad game,its just a game we didnt like it )

و در آخر..........!!!!
? Sam:what are u afraid of
Ellie:Um...being by myself.Im scared of ending up alone

:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر