سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
دوستان درود و روز به خیر. راه حلی برای این مشکل دارین؟ پس از آپدیت کردن این پیغام میاد. چندتا کارت بازی دیگه هم گذاشتم روی همشون این پیغام رو می‌ده. 150186

• Like
Reactions: che-jaleb

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
دوستان درود و روز به خیر. راه حلی برای این مشکل دارین؟ پس از آپدیت کردن این پیغام میاد. چندتا کارت بازی دیگه هم گذاشتم روی همشون این پیغام رو می‌ده.View attachment 150186
علی آقای بزرگوار، راه حلی برای مشکل بالا ندارین؟
سلام داداش
والا منم راه حل درستی ندیدم و اگه دستگات هکی هست که خوب برگرد فریمور قبلی که بودی ببین درست میشه یا نه و تو نت دیدم میگن سیو بازی رو باید حذف کنی و اینکه اگه مشکل سخت افزاری باشه و پین های کارتخوان مشکلی داشته باشه دیگه تو این موارد منم وارد نیستم.

بعد تو دستگاه هکی بهتره کارتریج نزاری اگه به نت وصل بشی ممکنه کارتریج بن بشه

یه چندتا کار هم میگم انجام بده دستگاه رو خاموش و روشن کن یا حتی 12 ثانیه دکمه پاور رو بگیر و کارتریج ها هم با گوش پاک کن و کمی الکل تمیز کن دوباره تست کن

• Like

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
کسی تو تهران گیم نت که سوییچ داشته باشه میشناسه؟ ? یا کلا نیست؟
میخوام یکی رو ببرم تست کنه شاید به راه راست هدایت شد خرید
خودمم فعلا ندارم بهش بدم
مغازه هم باشه کافیه (مثل خارج که هست و تست میکنن مثل گوشی)

• Like
Reactions: che-jaleb and Z-fan

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
کسی تو تهران گیم نت که سوییچ داشته باشه میشناسه؟ ? یا کلا نیست؟
میخوام یکی رو ببرم تست کنه شاید به راه راست هدایت شد خرید
خودمم فعلا ندارم بهش بدم
مغازه هم باشه کافیه (مثل خارج که هست و تست میکنن مثل گوشی)
برو چهارسو اسم مغازش ps pro من رفتم بخرم بازم اونجا بود برای تست

• Like

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
420
دوستان من رو فریمور ۱۰.۰.۴ هستم و کنسولم با کاستوم فریمور اتمسفر کپیخور شده
من اخرین ورژن مورتال کامبت ۱۱ به همراه اپدیت aftermaths رو گرفتم(Update v1.0.17)
ظاهرا برای اجرای این اپدیت بایستی حتما با برنامه ی kefir updater یدونه اکانت متصل به نینتندو ساخت که من اینکارم انجام دادم و الان nintendo linked account هم دارم ولی بازم موقع اجرا بازی روی updating game data میمونه،نمیدونم مشکل چیه
جالبه اگر نتم روشن باشه(تنظیمات 90dns رو برای بلاک کردن سرور های نینتندو رو انجام دادم)بازی راحت بالا میاد و روی updating game data نمیمونه ولی بدون اینترنت بازی بالا نمیاد!!!
اگر کسی اطلاعاتی داره که منم راهنمایی کنه چجور بازی رو بالا بیارم بدون نت ممنون میشم راهنمایی کنه

• Like

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
دوستان من رو فریمور ۱۰.۰.۴ هستم و کنسولم با کاستوم فریمور اتمسفر کپیخور شده
من اخرین ورژن مورتال کامبت ۱۱ به همراه اپدیت aftermaths رو گرفتم(Update v1.0.17)
ظاهرا برای اجرای این اپدیت بایستی حتما با برنامه ی kefir updater یدونه اکانت متصل به نینتندو ساخت که من اینکارم انجام دادم و الان nintendo linked account هم دارم ولی بازم موقع اجرا بازی روی updating game data میمونه،نمیدونم مشکل چیه
جالبه اگر نتم روشن باشه(تنظیمات 90dns رو برای بلاک کردن سرور های نینتندو رو انجام دادم)بازی راحت بالا میاد و روی updating game data نمیمونه ولی بدون اینترنت بازی بالا نمیاد!!!
اگر کسی اطلاعاتی داره که منم راهنمایی کنه چجور بازی رو بالا بیارم بدون نت ممنون میشم راهنمایی کنه
سلام
این بازی همینجوریه من راه حل دیگه ای ندیدم و باید به یه نت کاذب وصل بشه دستگاه تا این مرحله اخر که گفتی با دادن ارور رد بشه و هر نتی وصل شدی 90 dns ست کن یا مثلا با گوشی هات اسپات خالی روشن کن بدون data و راه حل کاملا افلاین هم اینه برگردی به اپدیتهای قدیمی 1.3 یا پایینتر که این مرحله بدون مشکل رد میکرد که دیگه از امکانات اپدیت های جدید نمیتونی استفاده کنی
این بازی کلا خیلی از قابلیتهاش انلاینه و یه جورایی روی سوییچ بصورت افلاین ناامید کننده هست و خیلی از چیزها هم نمیتونی باز کنی توی بازی مثل اسکینها تا انلاین نشی مگر مثلا از سیو مد شده مثل سیو زیر استفاده کنی

mk11 save
skins unlocked
27 shao kahn
35 frost
34 jonny cage
29 sonya
24 cassie
29 jax
28 scorpion
27 noob
29 baraka
24 raiden
27 jacquin
20 sub zero
28 kano
27 kabal
22 lui kang
29 kitana
31 kung lao
29 jade
27 skarlet
26 erron black
30 d`vorah
25 kotal kahn
30 geras
33 kollector
32 cetrion

• Like
Reactions: .SoRoUsH.

s3000

کاربر سایت
Jul 3, 2015
311
سلام
این بازی همینجوریه من راه حل دیگه ای ندیدم و باید به یه نت کاذب وصل بشه دستگاه تا این مرحله اخر که گفتی با دادن ارور رد بشه و هر نتی وصل شدی 90 dns ست کن یا مثلا با گوشی هات اسپات خالی روشن کن بدون data و راه حل کاملا افلاین هم اینه برگردی به اپدیتهای قدیمی 1.3 یا پایینتر که این مرحله بدون مشکل رد میکرد که دیگه از امکانات اپدیت های جدید نمیتونی استفاده کنی
این بازی کلا خیلی از قابلیتهاش انلاینه و یه جورایی روی سوییچ بصورت افلاین ناامید کننده هست و خیلی از چیزها هم نمیتونی باز کنی توی بازی مثل اسکینها تا انلاین نشی مگر مثلا از سیو مد شده مثل سیو زیر استفاده کنی

mk11 save
skins unlocked
27 shao kahn
35 frost
34 jonny cage
29 sonya
24 cassie
29 jax
28 scorpion
27 noob
29 baraka
24 raiden
27 jacquin
20 sub zero
28 kano
27 kabal
22 lui kang
29 kitana
31 kung lao
29 jade
27 skarlet
26 erron black
30 d`vorah
25 kotal kahn
30 geras
33 kollector
32 cetrion
این سیوها رو چجوری به سیستم منتقل کنم تو کدوم پوشه بزارم واسه کدوم آپدیته چیا آزاد میکنه ؟

• Like

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
این سیوها رو چجوری به سیستم منتقل کنم تو کدوم پوشه بزارم واسه کدوم آپدیته چیا آزاد میکنه ؟
باید با یه برنامه مثل Checkpoint بریزی و ابتدا برنامه رو اگه نداری دان کن بریز داخل پوشه سوییچ تو مموریت و با پوشه هم برنامه رو بریز مثلا Switch\Checkpoint و بعد برنامه رو باز کن برای مثال همین ایکون مورتال کمبت پیدا کن و از سیو خودت بکاب بگیر از طریق گزینه backup و بعد برو تو مموری مسیر Switch\Checkpoint\saves و یه پوشه میبینی با ایدی بازی مورتال کمبت و حالا اینجا اگه سیو خودت برات مهمه یه کپی از همین پوشه کلا بگیر بریز یه جایی و بعد سیوی که میخوای منتقل کنی محتویاتش بریز داخل فولدر ایدی مورتال کمبت تو همون مسیر جایگزین فایلهای سیو خودت و حالا برگرد و برنامه Checkpoint دوباره اجرا کن و برو روی ایکون سیو مورتال و ریستور کن

برنامه های دیگه ای هم برای بکاب گرفتن از سیو هست ولی مهترینش همون بالایی و بعد Jksv هست

• Like
Reactions: .SoRoUsH.

a.motlagh

کاربر سایت
Aug 15, 2018
20
نام
آریا
کمپانی های کنسول ساز
پلی استیشن و ایکس باکس و نینتندو

نمیدونم چه جوری نینتندو پرفروشه
پول کنسول روز و سخت افزار قوی رو میگیره
کنسولی با سخت‌افزار نسل قبل تحویل میده
( مثلا سوییچ نسل ۸ قدرت xbox 360 نسل ۷ داره
یا wii نسل ۷ هم قدرت کنسول ها نسل ۶ ه )

یک نسل از ۱۰۰ درصد بازی ها ، ۹۰ درصد مولتی هستن
که رو نینتندو کلا ۴ تا دونه مولتی میاد
همونم کلی ذوق میکنن

پس چجوری انقدر فروش داره
هم دنیا هم ایران

آخه بیشتر شبیه تو پاچه کردنه

1) اول اینکه قیمت دیوایس‌ها در بازار تکنولوژی برمبنای رده‌ای تعیین می‌شه که اون دیوایس توش قرار می‌گیره. این مهم نیست که چه استفاده‌ای از دستگاه می‌شه (یعنی باهاش بازی می‌کنن یا تلفن حرف می‌زنن) ساختار فنی دستگاه «رده»ی اون رو تعیین می‌کنه. سوییچ از لحاظ فنی یه دستگاه هوشمند قابل حمله. دقیقا ساختار یک گوشیه موبایل رو داره در نتیجه هم در سطح تامین قطعات و هم در سطح تولید، منطق قیمت گزاری اون بازار روش حاکمه نه بازار pc. در مقایسه با دستگاه‌های مشابه (یعنی موبایل‌ها) سویچ قیمت یه میان‌ردۀ کاملا معمولی رو داره.
اینجوری نیست که فکر کنیم چون مثلا قدرت سخت‌افزاری سوییچ نصف قدرت ایکس‌باکس وانه، پس هزینه تولیدش هم نصفه در نتیجه قیمتش هم باید نصف باشه. البته این درسته که نینتندو نسبت به‌ سونی یا ماکروسافت کمی از فروش کنسلوش بیشتر سود می‌بره ولی این تفاوت هم خیلی زیاد نیست.

2) ارزش خرید یک کنسول (و اصلا دلیل اینکه کنسول‌ها وجود دارن) ابدا ربطی به «قدرت» سخت افزارشون نداشته و نخواهد داشت. معیار اصلی خوب یا بد بودن کنسول «تناسب» سخت‌افزار با بازی‌هایی که قراره روی اون کنسول عرضه بشن. دلیل موفقیت نینتندو همینه که اینو خوب می‌فهمه. وقتی انحصاریات به لحاظ بصری نیازی به پردازنده قوی و این داستانا ندارن دلیلی نداره بری به سمت تولید یه همچین دستگاهی. الان انحصاری‌های نینتندو به بهترین شکل با سوییچ هماهنگ شدن از طرف دیگه هم نینتندو خیلی عالی داره با ایندی‌ها کار می‌کنه. تعداد خیلی خیلی زیادی بازی ایندی هست که بازی کردنشون روی سوییچ با اختلاف لذت‌بخش‌تر از ps4 ره. من خودم دو تا از بازی‌هایی رو که قانون خریده بودم رو پلی‌استیشنم حذف کردم رو سوییچ هکی نصب کردم. خلاصه اگه با این نگاه به کنسول‌ها نگاه کنی کاملا برات روشن می‌شه قضیه توی تاریخ کنسول‌ها هم چی به چیه.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر