امتیازات The Last of Us Part II

پیش بینی دقیق شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    369
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
146004

The Last of Us Part II

Release Date: 19 June 2020
Developer: Naughty Dog
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platforms: PS4, PS4 Pro

SmartSelect_20240127_112654_Samsung Internet.jpg
KeenGamer-----------------100
The Digital Fix-------------100
BaziCenter-----------------100
Gaming Age----------------100
The Sydney-----------------100
Digital Chumps------------100
Games.cz-------------------100
Screen Rant----------------100
GameOver.gr--------------100
Washington Post---------100
GRYOnline.pl---------------100
Digital Trends--------------100
Gamer.nl--------------------100
Comicbook.com----------100
Vgames---------------------100
Gamersky-------------------100
Power Unlimited----------100
Everyeye.it-----------------100
SpazioGames-------------100
Malditos Nerds------------100
Game Rant------------------100
Impulsegamer--------------100
Telegraph-------------------100
Guardian---------------------100
DarkStation-----------------100
Shacknews------------------100
Gameblog.fr-----------------100
VG247------------------------100
IGN-----------------------------100
Game Informer--------------100
Trusted Reviews------------100
VGC-----------------------------100
We Got This Covered------100
JeuxActu----------------------100
M3-------------------------------100
PlayStation LifeStyle-------100
PlayStation Universe-------100
Post Arcade------------------100
Push Square------------------100
TheSixthAxis-----------------100
GameSpew--------------------100
GamesRadar+----------------100
GamingTrend-----------------100
God is a Geek----------------100
Hardcore Gamer------------100
Attack of the Fanboy-------100
Carole Quintaine-------------100
COGconnected--------------100
Critical Hit--------------------100
Daily Star----------------------100
Digitally Downloaded------100
EGM----------------------------100
Eurogamer Italy-------------100
Areajugones-----------------100

Hobby Consolas-------------99
Game Over Online-----------98
XGN------------------------------98
Atomix--------------------------98
GamePro Germany----------97
Vandal---------------------------97
Multiplayer.it------------------97
Cheat Code Central----------96
Forbes--------------------------95
LevelUp-------------------------95
Worth Playing-----------------95
Gaming Nexus----------------95
3DJuegos----------------------95
Merlin'in Kazan---------------95
The Games Machine--------95
Jeuxvideo.com---------------95
Millenium-----------------------95
Easy Allies----------------------95
Wccftech------------------------95
Press Start Australia--------95
PSX-Sense.nl------------------95
GamesBeat---------------------95
IGN Italia------------------------95
4Players.de--------------------94
Meristation---------------------93
AusGamers--------------------92
Player 2--------------------------91
DualShockers-----------------90
Noisy Pixel---------------------90

Edge Magazine---------------90
USgamer------------------------90
VideoGamer--------------------90
Video Chums-------------------90
Metro GameCentral----------90
CGMagazine--------------------90
Gamer.no------------------------90

Destructoid----------------------85
Gamers Heroes----------------80
New York Daily News---------80
Digital Spy-----------------------80
New Game Network-----------80
Stevivor---------------------------80
GameSpot------------------------80

ZTGD------------------------------75
Riot Pixels------------------------72
TheGamer------------------------70
Game Revolution---------------70
GAMINGbible--------------------70
IGN Japan------------------------70
Cultured Vultures---------------65

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
قطعا کلمه «شاهکار» تنها چیزیه که میشه به بازی اختصاص داد.
کلا رو هر موردی دست بذاری، شماره دوم پیشرو صنعت محسوب میشه در اون مورد.
از صدا گرفته تا بخش بصری، داستان و گیم پلی.
به نظرم نوشتن نقد این بازی در کنار نقد gow یکی از چالش های هر منتقدی محسوب میشه که بخواد اونو نقد کنه، چون به جز تعریف و تمجید چیز دیگه ای باقی نمی مونه که آدم بخواد راجع به اون صحبت کنه.
فکر کنم الان وقتشه بگی منتقد بازی کیه :D به هر حال حق کاربران فرومه بدونن بازی به این مهمی رو چه کسی داره نقد می کنه.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,755
نام
Bahram
فکر کنم الان وقتشه بگی منتقد بازی کیه :D به هر حال حق کاربران فرومه بدونن بازی به این مهمی رو چه کسی داره نقد می کنه.
ویرایش: الان اطلاع دادن منتقد بازی یکی دیگست :D
پس بهتره صبر کنید تا نقد بازی منتشر بشه و خودتون ببینید کیه!
@.Amirone

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
اختلاف نمرات متا و یوزر اسکور یه بار دیگه حقانیت نقد و منتقد و متا رو ثابت کرد و اعتبار بیشتری از قبل بهش داد . حالا میشه فرق یه منتقد و گیمر ۴۰ ساله رو با یه سری تینیجر رو به راحتی تشخیص داد . حالا میشه فهمید چرا ما میگیم در صنعت گیم برای اثبات خوب و بد بودن حرف اول و اخر رو متا میزنه ! فکر میکنم نزدیک به یک سوم بازی رو تا الان انجام دادم . در رابطه با بخش های مختلف بازی مثل گرافیک و گیم‌پلی و... که نیاز به توضیح نیست ، چند تا تریلرم ببینید خودتون متوجه میشید راحت از نسل بعدم‌جلوتره !
ولی در مورد داستان و روایتش الان میشه فهمید چرا ۹۰ درصد منتقد های کارکشته ازش تعریف کردن و اونو ساختار شکن توصیف کردن ! و یه سری یوزر تینیج بهش ایراد میگیرن ! از نظر شخصی من کسی که به داستان و روایت این بازی خورده بگیره هیچی از صنعت گیم نمیفهمه ! نه اینکه با سلیقش جور نباشه.این ایرادی نداره . ولی این که از لحاظ فنی ایرادی به داستان یا روایت دیوانه کنندش بخواد وارد کنه دقیقا هیچی نمیدونه از این صنعت! و چه خوب که این نظر شخصیم با نظر ۹۰ درصد press های معتبر یکی ‌هست !

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
اختلاف نمرات متا و یوزر اسکور یه بار دیگه حقانیت نقد و منتقد و متا رو ثابت کرد و اعتبار بیشتری از قبل بهش داد . حالا میشه فرق یه منتقد و گیمر ۴۰ ساله رو با یه سری تینیجر رو به راحتی تشخیص داد . حالا میشه فهمید چرا ما میگیم در صنعت گیم برای اثبات خوب و بد بودن حرف اول و اخر رو متا میزنه ! فکر میکنم نزدیک به یک سوم بازی رو تا الان انجام دادم . در رابطه با بخش های مختلف بازی مثل گرافیک و گیم‌پلی و... که نیاز به توضیح نیست ، چند تا تریلرم ببینید خودتون متوجه میشید راحت از نسل بعدم‌جلوتره !
ولی در مورد داستان و روایتش الان میشه فهمید چرا ۹۰ درصد منتقد های کارکشته ازش تعریف کردن و اونو ساختار شکن توصیف کردن ! و یه سری یوزر تینیج بهش ایراد میگیرن ! از نظر شخصی من کسی که به داستان و روایت این بازی خورده بگیره هیچی از صنعت گیم نمیفهمه ! نه اینکه با سلیقش جور نباشه.این ایرادی نداره . ولی این که از لحاظ فنی ایرادی به داستان یا روایت دیوانه کنندش بخواد وارد کنه دقیقا هیچی نمیدونه از این صنعت! و چه خوب که این نظر شخصیم با نظر ۹۰ درصد press های معتبر یکی ‌هست !
به صورت کلی خیلی از حرفات اشتباه بود و یه ویدیو گذاشتم داخل همین تاپیک درباره نقد و متا حرف های خیلی قشنگی هست حتما ببین نقد بدون context واقعا معنی نداره که یکی از مشکلات نقد تو صنعت گیم هست این که یوزر اسکور پایین اومده چون همه افتادن صفر و یک دادن مثلا 2 هم ندادن :D اونم سر این که المان های sjw ایی تو بازی زیاد شده و یه جاهای زننده میشه ملتم ریختن صفر و یک ردیف کردن چنین واکنشهایی زیاد عجیب نیست شما در متا نقد برابر نداری و سایت ها ضریب دارن که به نظر من یکی از احمقانه ترین چیز هایی هست که در متا میشه دید هر وقت متاکریتیک هر نقد رو به عنوان یک نقد حساب کرد میشه میشه رو حقانیتش وارد بشیم

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
روی حرفم با تحریریه و منتقدین بازیسنتر هم هست.
منتقدین دیدشون با افراد عادی خیلی فرق می کنه، ممکنه بعضیاشون دیدگاه شخصی و احساسی خارج از چارچوب نقد رو مثل منتقد گیم اسپات وارد کنن به عنوان مورد منفی، که شاید بخاطر ناپختگی و انتخاب نادرست منتقد توسط سردبیر باشه، ولی هیچ منتقد باسوادی حتی اگه از بازی خوشش نیاد نمیاد شاخص هاشو موارد دلخواه خارج از چارچوب، به عنوان نقد حرفه ای به خورد عموم افراد بده، مخاطبای الان مثل قدیم نیستن، هر گیمری که بصورت حرفه ای گیم رو دنبال می کنه کاملا با فرمول نقد آشناست و مو رو از ماست می کشه بیرون، منتقد بودن الان کار آسونی نیست که هر کس وارد این حوزه شد فکر کنه توانایی نقد حرفه ای رو داره، چنین تفکری کاملا اشتباهه، منتقد در وصف بازی باید سواد نقد، توانایی و استعداد زیادی در خلق جملات معنادار داشته باشه، یعنی ادبیات و زبان نقد خیلی کمک می کنه تا مخاطب جذب قلمش بشه. همینطور اگه با پیشینه بازی آشنا باشه نقدش ملموس تر جلوه می کنه. حرف از منتقد شد یادی کنیم از مرحوم شروین استادزاده منتقد مجله دنیای بازی.

آخرین ویرایش:

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,780
نام
نریمان
Druckmann you sneaky bas***d :))

t1lx_img_20200620_103009.jpg

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
به صورت کلی خیلی از حرفات اشتباه بود و یه ویدیو گذاشتم داخل همین تاپیک درباره نقد و متا حرف های خیلی قشنگی هست حتما ببین نقد بدون context واقعا معنی نداره که یکی از مشکلات نقد تو صنعت گیم هست این که یوزر اسکور پایین اومده چون همه افتادن صفر و یک دادن مثلا 2 هم ندادن :D اونم سر این که المان های sjw ایی تو بازی زیاد شده و یه جاهای زننده میشه ملتم ریختن صفر و یک ردیف کردن چنین واکنشهایی زیاد عجیب نیست شما در متا نقد برابر نداری و سایت ها ضریب دارن که به نظر من یکی از احمقانه ترین چیز هایی هست که در متا میشه دید هر وقت متاکریتیک هر نقد رو به عنوان یک نقد حساب کرد میشه میشه رو حقانیتش وارد بشیم
طبیعتا نظری که دادم به مذاق خیلی ها خوش نمیاد . ولی دقیقا عین واقعیته ، منتقدی که سواد و توان کافی نداشته باشه برای وارد کردن یک ایراد فنی و به خاطر سلیقه شخصی خودش ، یه اثر فنی رو بکوبونه و ازش ۳ نمره یا بیشتر کم‌بکنه . هیچی از این صنعت نفهمیده . حالا میخواد منتقد شخصی باشه و بره تو یوزر اسکور ۲ بده یا میخواد منتقد تینیج گیم اسپات باشه ۸ بده !فرقی نمیکنه ، جمیع نقد ها و متا ۹۵ بازی تایید کننده حرفی هست که میزنم دقیقا . منتقدی که قدرت تفکیک پذیری سلیقه و نقد تکنیکال رو نداره !
دقیقا نقطه مهم و متفاوت دید یه گیمر و منتقد ۳۵ یا ۴۰ ساله با یه مشت تینیجر که قدرت تفکر پیچیده ندارن ! و هنوز تو سن و سال و دوران تک بعدی قهرمان پرورانه و هیرو و ... دوران نوجوونی موندن !

• Like
Reactions: rezvideo

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
اینایی که دارن از مال user scores بالا میرن ، دقیقا همونایی هستند که آمار Dislike بازی رو قرار میدادن و واسه خودشون تحلیل های خوشگل می‌کردند .
دلم به حالشون میسوزه:D کاش بتونن بازی رو تجربه کنن و خودشون نظر بدن

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
طبیعتا نظری که دادم به مذاق خیلی ها خوش نمیاد . ولی دقیقا عین واقعیته ، منتقدی که سواد و توان کافی نداشته باشه برای وارد کردن یک ایراد فنی و به خاطر سلیقه شخصی خودش ، یه اثر فنی رو بکوبونه و ازش ۳ نمره یا بیشتر کم‌بکنه . هیچی از این صنعت نفهمیده . حالا میخواد منتقد شخصی باشه و بره تو یوزر اسکور ۲ بده یا میخواد منتقد تینیج گیم اسپات باشه ۸ بده !فرقی نمیکنه ، جمیع نقد ها و متا ۹۵ بازی تایید کننده حرفی هست که میزنم دقیقا . منتقدی که قدرت تفکیک پذیری سلیقه و نقد تکنیکال رو نداره !
دقیقا نقطه مهم و متفاوت دید یه گیمر و منتقد ۳۵ یا ۴۰ ساله با یه مشت تینیجر که قدرت تفکر پیچیده ندارن ! و هنوز تو سن و سال و دوران تک بعدی قهرمان پرورانه و هیرو و ... دوران نوجوونی موندن !
این که عین واقعیت هست خوب نیست و نمیخوای وقت هم بزاری براش. اصلا مهم نیست که متا بازی 95 شده چون اصلا مشکل زمینه نقد به این بازی برنمیگرده مشکل نقد در صنعت گیم در last of us نهفته نیست الان وقتی context در یک نقد وجود نداره برای مثال ما باید هر بازی رو از 1 شروع کنیم بریم برسیم به 10 یا هر بازی رو از 10 شروع کنیم بیایم پایین نمره کم کنیم ؟ برای مثال خیلی وقت هست تو خیلی نقد ها صدا و موسیقی بهش پرداخته نمیشه خوب برای اینجا ایا باید نمره در نظر بگیریم ؟ اصلا ما یه مشکلی در بازی دیدیم یا یه چیزی جذبمون کرد چقدر کم یا زیاد کنیم ؟ مثلا بازی باگی دیدیم که مشکل شدیدی ایجاد میکرد ایا میتونیم 5 نمره کم کنیم ؟ اینجا هست که context تو نقد مهم میشه که برای بازی های امروز که خیلی پیچیده هستن تو نقد لازم هست برای همین سایتی مثل eurogamer بیخیال نمره دهی شد چون در نهایت میدیدن باید یه بازی رو نقد کنن بعد هم یه نمره کاملا شخصی بدن یعنی نقد کردن بازی یک طرف بود نمره دهی هم یک طرف دقیقا بخاطر همین سلیقه شخصی هست که این 2 تا از هم جدا میشن اونی که میاد 3 میده با اونی که 10 میده فرقی ندارن چون اخر نقدشون صرفا یک عدد خارج از هرگونه context انداختن وقتی context نباشه میشه همون که دیگه نقد کاملا شخصی و تکنیکال معنایی ندارن و این که بگی یک نفر 35 یا 40 ساله بهتر از یک نفر جون تر درک و شعور بهتری داره که کاملا اشتباه هست تا بخواد مثال نقض تو این دنیا براش وجود داره شاید دید ادم ها با بالا رفتن سن تغییر کنه اما عقل و شعورشون الزاما نه. بجای این که تو یک بازی متا رو ببینی وقتی به صورت کلی نگاهش کنی متوجه سیستمی میشی که الزاما تایین کننده هیچی نیست میگم چی احمقانه تر که در متا چیزی به اسم ضریب داریم بدون این که چیزی پشتش باشه اون سایت ضریب بالا ممکنه همونی باشه که احمقانه ترین نقد ها رو میده من خودم رو متا حساس بودم ولی در اخرش دیدم که هیچ بازی رو اساس نمرات متا نمیخرم بازی کنم به یک سری منتقد ها و سایت هایی که برای شخص خودم اعتبار دارن بسنده میکنم برای همینم اشتیاق قدیم رو برای متا ندارم و بازم میگم این ماجرا فقط به last of us برنمیگرده فقط این بازیم درگیرش شده مثل بقیه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Justiciar

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
این که عین واقعیت هست خوب نیست و نمیخوای وقت هم بزاری براش اصلا مهم نیست نیست که متا بازی 95 شده چون اصلا مشکل زمینه نقد به این بازی برنمیگرده مشکل نقد در صنعت گیم در last of us نهفته نیست الان وقتی context در یک نقد وجود نداره برای مثال ما باید هر بازی رو از 1 شروع کنیم بریم برسیم به 10 یا هر بازی رو از 10 شروع کنیم بیایم پایین نمره کم کنیم ؟ برای مثال خیلی وقت هست تو خیلی نقد ها صدا و موسیقی بهش پرداخته نمیشه خوب برای اینجا ایا باید نمره در نظر بگیریم ؟ اصلا ما یه مشکلی در بازی دیدیم یا یه چیزی جذبمون کرد چقدر کم یا زیاد کنیم ؟ مثلا بازی باگی دیدیم که مشکل شدیدی ایجاد میکرد ایا میتونیم 5 نمره کم کنیم ؟ اینجا هست که context تو نقد مهم میشه که برای بازی های امروز که خیلی پیچیده هستن تو نقد لازم هست برای همین سایتی مثل eurogamer بیخیال نمره دهی شد چون در نهایت میدیدن باید یه بازی رو نقد کنن بعد هم یه نمره کاملا شخصی بدن یعنی نقد کردن بازی یک طرف بود نمره دهی هم یک طرف دقیقا بخاطر همین سلیقه شخصی هست که این 2 تا از هم جدا میشن اونی که میاد 3 میده با اونی که 10 میده فرقی ندارن چون اخر نقدشون صرفا یک عدد خارج از هرگونه context انداختن وقتی context نباشه میشه همون که دیگه نقد کاملا شخصی و تکنیکال معنایی ندارن و این که بگی یک نفر 35 یا 40 ساله بهتر از یک نفر جون تر درک و شعور بهتری داره که کاملا اشتباه هست تا بخواد مثال نقض تو این دنیا براش وجود داره شاید دید ادم ها با بالا رفتن سن تغییر کنه اما عقل و شعورشون الزاما نه. بجای این که تو یک بازی متا رو ببینی وقتی به صورت کلی نگاهش کنی متوجه سیستمی میشی که الزاما تایین کننده هیچی نیست میگم چی احمقانه تر که در متا چیزی به اسم ضریب داریم بدون این که چیزی پشتش باشه اون سایت ضریب بالا ممکنه همونی باشه که احمقانه ترین نقد ها رو میده من خودم رو متا حساس بودم ولی در اخرش دیدم که هیچ بازی رو اساس نمرات متا نمیخرم بازی کنم به یک سری منتقد ها و سایت هایی که برای شخص خودم اعتبار دارن بسنده میکنم برای همینم اشتیاق قدیم رو برای متا ندارم و بازم میگم این ماجرا فقط به last of us برنمیگرده فقط این بازیم درگیرش شده مثل بقیه.
ببین بحثی که واردش شدی یه بحث قدیمی و نخ نما هست با این حال به عنوان کامنت اخر و احترام متقابلی که برات دارم پاسخ میدم .

با دیدگاهی که شما داری کل سیستم اموزش و دانشگاه دنیا و خیلی چیزای دیگرو رو هم از بین میبری ! استادی که میخواد پای تخته به دانشجوش نمره بده میتونه یه بخشی رو برای فن و قدرت بیان دانشجو در نظر بگیره ! ولی نمیتونه یه پروژه فنی پر محتوا رو به خاطر قدرت بیان ضعیف دانشجوش بکوبونه و ازش ۶ نمره کم کنه ! یا به خاطر دست خط بد شاگردش از جواب های درستش بگذره ۶ نمره کم کنه !

هر مدیوم ، صنعت و سیستمی در طی سالها و زمان ها در دنیا به چارچوب مشخصی رسیدن که همگی مردم دنیا هم پذیرفتن ! مثل اکثریت دنیا که روز رو برای کار و شب رو برای خوابیدن انتخاب میکنن ! کشوری هم دلش بخواد میتونه عکسش رو انجام بده و کسی نمیتونه حرفی بزنه ! خودش ضرر میکنه .

منتقد صنعت گیم باید بر اساس نقد تکنیکال نقد کنه ، اولین فاکتورش باید تکنیکال باشه . وضعیت فریم ، گان پلی ، انیمیشن ، گرافیک ، شخصیت پردازی و نوع روایت و ... اینا نظر و سلیقه شخصی نداره ! کسی بخواد ازش تخطی کنه حکم‌کشوری رو پیدا میکنه که روز رو برای خواب و شب رو برای کار انتخاب میکنه ! یا استادی که به فلان کشف فرمول شیمی توسط شاگردش نمره ای نده چون دست خطش رو دوست نداشته مثلا! نهایت میتونه ۱ نمره برای نظر شخصیش در یک اثر کاملا فنی در نظر بگیره .

منتقد های تینیج و بچه ای که میبینی میرن به یوزر اسکور بازی اینطوری حمله میکنن مصداق بارز این تفاوت دیدگاه هست . بحث من فقط سن و سال نیست ، تجربه و دید یه منتقد حرفه ای با عوام و منتقد هایی امثال دخترک گیم اسپات هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر