PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

jarrodrandich

کاربر سایت
Oct 5, 2019
86
یقین دارم این جماعت بازیم تموم کنن یا میان هی شاهکار شاهکار میکنن یا حتی اگه از داستان خوششون نیاد میان میگن فهم ماها به شاهکاری که دراکمن ساخته نمیرسه :|
اینا مشخصه خودشونو گول زدن.
هر کی لست 1 رو بازی کرده باشه با اون داستان شاهکار و رابطه پدر دختری عالی بازی,اصولا نباید اسم لست 2 رو کنار اون شاهکار بیاره ولی متاسفانه تعصب رو کاریش نمیشه کرد
بازی از لحاظ گرافیک،فیزیک و انیمشین جز بهترین های این نسله ولی داستان شخصیت پردازی،کلا تو دیواره،نویسنده بازینامه رو بر خلاف قسمت اول نوشته.
یه مورد دیگه که یادم افتاد الی تو قسمت اول گفته بود نمیخواد از جول جدا بشه و با تامی بره پیش فایرفلای و گفته بود هرکی که دوسش داشتم یا تنهام گذاشت یا مرد
آخر قسمت دوم هم تامی و دینا که زنده موندن الی رو تنها میذارن،درکل منظورم اینه الی گفته بود ترسم اینه یه روز تنها بمونم که آخرش تنها شد و حتی انتقام جول رو هم نگرفت، هرکی داستان بازی رو نوشته معلومه از قسمت اول متنفر بوده، نباید ادامه لست رو میساختن به نظرم اون خاص بود خودش رو از دست داد.

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983
بازی از لحاظ گرافیک،فیزیک و انیمشین جز بهترین های این نسله ولی داستان شخصیت پردازی،کلا تو دیواره،نویسنده بازینامه رو بر خلاف قسمت اول نوشته.
یه مورد دیگه که یادم افتاد الی تو قسمت اول گفته بود نمیخواد از جول جدا بشه و با تامی بره پیش فایرفلای و گفته بود هرکی که دوسش داشتم یا تنهاش گذاشته یا مرده
آخر قسمت دوم هم تامی و دینا که زنده موندن الی رو تنها میذارن،درکل منظورم اینه الی گفته بود ترسم اینه یه روز تنها بمونم که آخرش تنها شد و حتی انتقام جول رو هم نگرفت،نباید ادامه لست رو میساختن به نظرم اون خاص بود خودش رو از دست داد.
شکی در عالی بودن اون فاکتور هایی که گفتی نیست ولی چیزی که لست 1رو از بقیه بازیا متمایز میکرد داستان سراییش بود نه اون فاکتورا
خودمم قبول دارم نمره 0-1-2 دادن به لست 2 ناحقیه محضه ولی خب خیلی از طرفدارای لست 1 بعد تموم کردن لست 2 به این احساس میرسن که دراکمن با احساساتشون بازی کرده و میان از روی احساس 0 میدن.بنظرم این 0 ها نتیجه تصمیمات اشتباه خود دراکمنه.

• Like
Reactions: jarrodrandich

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
درود بر همگی دوستان

من هنوز فرصت نکردم بازی را تجربه کنم ولی به لطف stream هایی که دیدم نکات مبهم داستان برام بیشتر روشن شد ، پس در این پست رای صادر نمی کنم ولی چند نکته مهم هست که لازم دونستم با شما دوستان در میان بزارم :

1- طرح کلی داستان یعنی "انتقام" را با هدف داستان (plot goal) که در کل فلسفه ی "Find Redemption Not Revenge" هست قاطی نکنید

2- قسمت دوم بازی TLOU در قالب یک داستان انتقام جویانه معمولی قرار نمی گیره ، چون کارگردان/نویسنده برای شما perspective را در طول داستان تغییر میده و شما در این داستان قهرمانی ندارید ، پس اجرای قانون حمورابی بی فایده است

3- تغییر شخصیت Ellie در پایان بازی را ما اصطلاحاً بهش میگیم epiphany ولی این اتفاق تنها برای Ellie رخ نمیده ، و ما شاهد تغییر شخصیت یکی دیگه از character داستان یعنی Abby هم هستیم ، شخصیتی که موفق میشه انتقام پدرش را بگیره ولی

این انتقام براش آرامش و رستگاری که به دنبالش بود را به ارمغان نمیاره.

با این حال یک چالش اصلی در داستان باقی می مونه که character development و عواملی هست که شخصیت Abby و Ellie را در پایان بازی دگرگون میکنه ، تا جایی که من نگاه کردم تعداد این factor ها کافی نیست و داستان دوباره محکم میخوره به

دیوار Deus ex machina که روند داستان را قابل پیش بینی و کلیشه ای میکنه

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,588
نام
mohammad
یعنی وقتی می بینم که اونور فکر میکنند مخالفای بازی به خاطر خشن بودن بازی یا مرگ جوئل ایراد میگیرند...دیگه نمیتونم خندمو کنترل کنم:D
عبارت های تکراری می بینم که آره... این سطح خشونت رو درک نمی کنید شما...حقم دارید هیتر باشید...
مرگ جوئل سنگین بود بهتون حق میدیم هیتر باشید...
بازی هنجارشکنه بایدم هیتر باشید...
و هزاران دلیل مضخرف که بایدم هیتر باشید:D(بماند اون پیام اخلاقی برنامه کودکی خودش هنجارشکنانه بودن بازی رو نابود میکنه:D)
من فکر میکردم دراکمن هرچقدرم لوزر باشه اما نویسنده خوبیه... اینجا نشون داد واقعا توانایی هاش تو زمینه داستان چقدره...
بعد جالبه شایعه درست میکنن بروس همیشه مخالف داستان های دارک بوده...داداش داستان دارک با عنوانی که صحنه های خشن توش داره متفاوته... این داستان الان دارکه؟این هدف چیزی بود که انقدر تبلیغات روش باشه که ویدیوگیم به خودش ندیده؟نسل هشت چیه... توی نسل پنج و شش داستان های بهتری رو ما دیدیم...
___
جا داره یادی کنیم از این متن...
بروس برگرد به تیمت...نیل ری*ده به تیمت:D

Intense___

کاربر سایت
Nov 7, 2019
40
واقعیت غیر قابل فرار و انکار برای همه ی ما این هست که از این بعد تمامی بازی ها همانند فیلم ها از فیلتر sjw و feminist رد میشن و شاهد قربانی و بوچر شدن بازی ها برای اهداف این گروه ها خواهیم بود، داستان last of us 2 قشنگ معلومه بر پایه این اهداف تغییر پیدا کرده، شما فقط کافیه مقایسه کنید تریلر اول و بازی نهایی،بعضی از کات سینهای کلیدی اصلا هم خوانی ندارند، یعنی دقیقا تمام تغییرات زمانی انجام شده که بروس ناتی داگ ترک کرده. تمام این گفته ها رو گفتم که فکر نکنید داستان انتقام باید به نتیجه برسه یا کسی داخلش رستگار بشه این بازی با داستان و محوریت داستانی کاراکتر و ارزشهای فردی و جنسیتی که طول بازی برای بازی کننده مشخص میشه بیشتر به سمت به خدمت در اومدن به ارزش های SJW و فمنیستی هست نه برای ارضای بازی کننده ولی در عین حال سعی شده با اضافه کردن لر داستانی پیرامون این کارکترها ارتباط بین کاراکترها و پلیر بالانس بشه تا در آخر نسبت به تصمیم های ایجاد شده توسط این کاراکترها به صورت ارگانیک قابل قبول به نظر برسه ولی به شدت ضعیف و غیر منطقی عمل کرده.
تنها ضعف این بازی هم داستانش هست.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,362
نام
محمد
انصافا داستان بازی بیشتر از اینکه بد باشه، خنده داره :-j
دقیقا، نیل با خیال خودش داستانی که نوشته باعث نفرت ملت به بازی میشه، الان تنها حسی که دارم، عجب کمدی دیدم!:))=))=))=))=))=))=))=))

اصلا با عقل سلیم این داستان جور در نمیاد.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,362
نام
محمد
استاد اون جمله را با من بودن:))
البته یکی دیگه هم فرمودن آدمای خاص از این داستان لذت میبرن، و امثال ما چیزی حالیمون نمیشه:D

خدا رو شکر، که فهمیدیم درک همچین داستان غیرمنطقی، فقط مناسب آدم های خاصه!:D

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
عاقا بچه سال، تینیجر و ... که خوبه، من این پست رو دیدم درجا گفتم مارو بخیر و شمارو به سلامت :
149170

متاسفم برای کسایی که ویدیوگیم براشون به یه سرگرمیه سطحی و بچه گانه خلاصه میشه
:-j:-j:-j
متاسفانه یا خوشبختانه این بازی فراتر از سطح درک خیلیاست و من بسیار احساس خوبی دارم که جزء این دسته از افراد سطحی نگر نیستم و میتونم از این داستان خاص و منحصربفرد لذت ببرم.
:-j:-j

+
اتفاقا جالبه معمولا افراد کم سن و سال تر با محتوای edgy و در ظاهر خفن حال میکنن :-"

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
عاقا بچه سال، تینیجر و ... که خوبه، من این پست رو دیدم درجا گفتم مارو بخیر و شمارو به سلامت :
View attachment 149170

:-j:-j:-j

:-j:-j

+
اتفاقا جالبه معمولا افراد کم سن و سال تر با محتوای edgy و در ظاهر خفن حال میکنن :-"
میشه اسم اون کاربر رو برام خصوصی کنی :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر