مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
من قبل از عید مدل 3600x رو خریدم 3450
خدایی گل بگیرن الان شده 7400 :|
همون موقع هم خریدم گفتم بیشتر از 2500 نمیارزه
خدایی این چه قیمت هایی هستش این ملت دلال دلار بر ما وارد کردند
یک سیستم معمولی گیم بخوای بخری برو بالای 25 تومن
بازار گرافیک هم همینطوره تا حدودی. من کلا دارم سیستممو از اون ور سفارش میدم بجز کیس که متاسفانه هزینه ارسالش زیاد میشه. همه قیمتا داغونه. مانیتور بدتر همه چی.

• Like
Reactions: saeed_sg

wazza

کاربر سایت
Mar 31, 2020
9
سلام به همگی.
دوستان من تصمیم به ارتقا رم گرفتم و خوب از اونجایی که فرکانس رم ام که رو سیستم هست 2400 هست و دیگه سخت میشه پیداش کرد تصمیم گرفتم کلا 2 تا 16 بگیرم
سوال اولم اینه که فرقی هست بین 2تا رم سینگل از یه مارک و برند و با یه مشخصات برابر با یه پک رم دوال؟؟ از نظر کارایی؟؟
رم سینگلی که مدنظرم هست:
تک کاناله 3200 مگاهرتز CL16 گیل مدل Potenza ظرفیت 16 گیگابایت هست که 2 تا ازش میخوام بگیرم و با هم استفاده کنم
و رم دوال ای که مدنظرم هست این رم هست:
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3000 مگاهرتز CL16 تیم گروپ مدل T-Force Night Hawk RGB ظرفیت 32 گیگابایت
که تقریبا 300 هزارتومن اختلاف قیمت دارن ولی اون رم گیل با فرکانس بالاتر ارزون تر درمیاد میخواستم یه راهنمایی بگیرم که کدوم رم میتونه انتخاب بهتری باشه؟
ممنون...

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام به همگی.
دوستان من تصمیم به ارتقا رم گرفتم و خوب از اونجایی که فرکانس رم ام که رو سیستم هست 2400 هست و دیگه سخت میشه پیداش کرد تصمیم گرفتم کلا 2 تا 16 بگیرم
سوال اولم اینه که فرقی هست بین 2تا رم سینگل از یه مارک و برند و با یه مشخصات برابر با یه پک رم دوال؟؟ از نظر کارایی؟؟
رم سینگلی که مدنظرم هست:
تک کاناله 3200 مگاهرتز CL16 گیل مدل Potenza ظرفیت 16 گیگابایت هست که 2 تا ازش میخوام بگیرم و با هم استفاده کنم
و رم دوال ای که مدنظرم هست این رم هست:
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3000 مگاهرتز CL16 تیم گروپ مدل T-Force Night Hawk RGB ظرفیت 32 گیگابایت
که تقریبا 300 هزارتومن اختلاف قیمت دارن ولی اون رم گیل با فرکانس بالاتر ارزون تر درمیاد میخواستم یه راهنمایی بگیرم که کدوم رم میتونه انتخاب بهتری باشه؟
ممنون...
سیستمتون چیه ؟!
ارتقای رم خیلی خوبه ولی خب باید ببینی ارزش داره یا نه !
شما چه پک دوآل بگیری چه دو تا رم تکی با یه مشخصات و برند تفاوتی نداره . بعضی وقت ها پک دوتایی موجوده بعضی وقتا نیست .

• Like
Reactions: pes1374

wazza

کاربر سایت
Mar 31, 2020
9
سیستمتون چیه ؟!
ارتقای رم خیلی خوبه ولی خب باید ببینی ارزش داره یا نه !
شما چه پک دوآل بگیری چه دو تا رم تکی با یه مشخصات و برند تفاوتی نداره . بعضی وقت ها پک دوتایی موجوده بعضی وقتا نیست .
این مشخصات سیستم هست:
asus z170 gaming pro
cpu i5 skylake 6400
ram super luce 2400 8gb
gpu asus gtx1050 2g
الان تنها نقطه ضعف سیستم ام همین رم اش هست بقیه اش برای کارم مناسبه فقط بین همین 2 برند و 2 مدل رم نمی تونم تصمیم بگیرم و خوب ارتقا رم ام از 8گیگ 2400 به 32 گیگ 3200 یا حتی 3000 فک میکنم ارزش داشته باشه...

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
این مشخصات سیستم هست:
asus z170 gaming pro
cpu i5 skylake 6400
ram super luce 2400 8gb
gpu asus gtx1050 2g
الان تنها نقطه ضعف سیستم ام همین رم اش هست بقیه اش برای کارم مناسبه فقط بین همین 2 برند و 2 مدل رم نمی تونم تصمیم بگیرم و خوب ارتقا رم ام از 8گیگ 2400 به 32 گیگ 3200 یا حتی 3000 فک میکنم ارزش داشته باشه...
کلا الان 8 گیگ رم کمه ! این 8 گیگی که الان داری دو تا 4گیگ هست یا یک 8 گیگ ؟
بنظرم رو سیستمت خیلی تاثیر بسزایی نداره فرکانس بالاتر ، ولی حجم بیشتر چرا . دیگه 8 گیگ الان برا کارای حسابداری و وبگردی معمول فقط خوبه .
اما بیشتر از 16گیگ هم باز فکر نکنم به دردت بخوره (حالا من نمیدونم چه استفاده ای ازش داری ) چون سیستمت الان یک سیستم پایین به حساب میاد .

بنظر من بهترین حالت اضافه کردن 8 گیگ رم دیگست با همون فرکانس 2400 و از همون برند اگر موجوده یا ترجیحا با یه پک 2*8 تعویض کنید رم ها رو ولی روی فرکانس حساس نشو ، ارزونترم پات میفته .

hosseincode

کاربر سایت
Dec 15, 2007
832
سلام. من سیستمم این بود یه مدت پیش کارت گرافیکم سوخت الان می‌خوام یکی بخرم. به نظرتون با بودجه نزدیک ۳ تومن چی بگیرم به سیستمم‌ می‌خوره؟ زیاد بازی سنگین نمی‌کنم و رزولیشین هم ۷۲۰ کافیه.

Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz, 3201 Mhz, 4 Cores
RAM 8.00 GB
Power Green EU Series 530 Watt

کارت گرافیک قبلیم R9 270 بود و توی کیس به زور جا می‌شد. از نظر ابعاد هم در نظر بگیرید که بزرگ‌تر از اون نباشه. پیشاپیش ممنون.

wazza

کاربر سایت
Mar 31, 2020
9
کلا الان 8 گیگ رم کمه ! این 8 گیگی که الان داری دو تا 4گیگ هست یا یک 8 گیگ ؟
بنظرم رو سیستمت خیلی تاثیر بسزایی نداره فرکانس بالاتر ، ولی حجم بیشتر چرا . دیگه 8 گیگ الان برا کارای حسابداری و وبگردی معمول فقط خوبه .
اما بیشتر از 16گیگ هم باز فکر نکنم به دردت بخوره (حالا من نمیدونم چه استفاده ای ازش داری ) چون سیستمت الان یک سیستم پایین به حساب میاد .

بنظر من بهترین حالت اضافه کردن 8 گیگ رم دیگست با همون فرکانس 2400 و از همون برند اگر موجوده یا ترجیحا با یه پک 2*8 تعویض کنید رم ها رو ولی روی فرکانس حساس نشو ، ارزونترم پات میفته .
چون کمه میخوام یا 16 اش کنم یا 32:D
اینی که الان روش هست یه 8 گیگ با فرکانس 2400 و تایمینگ 15 هست...geil سری superluce هستش...
والا من که از فرکانس رم چیزی نمیدونستم اینطوری شنیده بودم..
شما چیز خاصی میتونید پیشنهاد بدین؟؟؟؟
(تقریبا تا یک ماه دیگه قصد دارم کارت گرافیک رو هم عوض کنم و خوب اگه اپشنی باشه که بتونم توی ram صرفه جویی کنم مسلما روی گرافیک بیشتر هزینه میکنم...[-o<)

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
چون کمه میخوام یا 16 اش کنم یا 32:D
اینی که الان روش هست یه 8 گیگ با فرکانس 2400 و تایمینگ 15 هست...geil سری superluce هستش...
والا من که از فرکانس رم چیزی نمیدونستم اینطوری شنیده بودم..
شما چیز خاصی میتونید پیشنهاد بدین؟؟؟؟
(تقریبا تا یک ماه دیگه قصد دارم کارت گرافیک رو هم عوض کنم و خوب اگه اپشنی باشه که بتونم توی ram صرفه جویی کنم مسلما روی گرافیک بیشتر هزینه میکنم...[-o<)
یک 8گیگ عین همین پیدا کن بزار کنارش کافیه .
فکر ارتقای کارت گرافیکم نکن . چون همین کارت برا فول اچ دی و بازی های این نسل و کنونی کافیه . برای نسل بعد باید سیستم رو کامل عوض کنی که هزینه بالایی میطلبه .

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام. من سیستمم این بود یه مدت پیش کارت گرافیکم سوخت الان می‌خوام یکی بخرم. به نظرتون با بودجه نزدیک ۳ تومن چی بگیرم به سیستمم‌ می‌خوره؟ زیاد بازی سنگین نمی‌کنم و رزولیشین هم ۷۲۰ کافیه.

Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz, 3201 Mhz, 4 Cores
RAM 8.00 GB
Power Green EU Series 530 Watt

کارت گرافیک قبلیم R9 270 بود و توی کیس به زور جا می‌شد. از نظر ابعاد هم در نظر بگیرید که بزرگ‌تر از اون نباشه. پیشاپیش ممنون.

بهتره یه GTX 1060 دست دوم بخرید یا برای کارت نو فقط میشه GTX 1050Ti یا RX 570 خرید.

xxxmah

کاربر سایت
Feb 18, 2013
604
نام
احمد رضا
سلام. به نظرتون خرید گرافیک الان جنبه اقتصادی داره؟ برای نسل بعد بخوام حداقل حالت مدیوم 1080 البته 30 تا 40 فریم پلی بدم چه گرافیکی خوبه؟الان هم rx 570 دارم که واقعا عالیه برای من. ولی همش تو این فکرم که اگه الان نگیرم فردا 3 برابر شن همینا

یه مشکل هم داشتم گفتم مطرح کنم:

گرافیک رو اگه از تبدیل مولکس به 8 پین برق بگیریم ممکنه روی دمای کارت گرافیک تاثیر بگذاره؟ گرافیکمم هم adm هست و برق خور

چون چند بار خمیر تعویض کردم تاثیری نداشت تقریبا ، گفتم شاید واسه این باشه. یه مواقعی هم داخل گیم صفحه سیاه میشه دور فن گراف و پاور میره بالا که مجبورم مموری کلاک رو کم کنم تا درست شه

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
سلام آقا فرشید اس اس دی biostar m500 series m2 به مادربرد GIGABYTE Z97X-Gaming 5 می خوره ؟
در ضمن اس اس دی m2 توی همین رنج قیمت 1100-1200 چی پیشنهاد می دین ؟
ممنون

آخرین ویرایش:

FPS Douug

کاربر سایت
May 9, 2015
118
نام
محمد
سلام. به نظرتون خرید گرافیک الان جنبه اقتصادی داره؟ برای نسل بعد بخوام حداقل حالت مدیوم 1080 البته 30 تا 40 فریم پلی بدم چه گرافیکی خوبه؟الان هم rx 570 دارم که واقعا عالیه برای من. ولی همش تو این فکرم که اگه الان نگیرم فردا 3 برابر شن همینا

یه مشکل هم داشتم گفتم مطرح کنم:

گرافیک رو اگه از تبدیل مولکس به 8 پین برق بگیریم ممکنه روی دمای کارت گرافیک تاثیر بگذاره؟ گرافیکمم هم adm هست و برق خور

چون چند بار خمیر تعویض کردم تاثیری نداشت تقریبا ، گفتم شاید واسه این باشه. یه مواقعی هم داخل گیم صفحه سیاه میشه دور فن گراف و پاور میره بالا که مجبورم مموری کلاک رو کم کنم تا درست شه
استفاده از تبدیل برای گرافیک اشتباه ترین کار هست، اصلا اینکارو نکنین
چیه پاورتون؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر