کوجیما: بازی دث استرندینگ سودآور بوده است

ARTHUR WESKER

“We can’t change what’s done, we can only move on.
کاربر فعال
Jan 25, 2018
6,600
نام
Albiceleste
144253

هیدئو کوجیما خالق سری متال گیر و عنوان دث استرندینگ اعلام کردند که عنوان دث استرندینگ سودآور بوده است و هزینه های ساخت پروژه ی بعدی را برای استدیو فراهم کرده است.اقای کوجیما ضمن ابراز ناراحتی از کنسل شدن پروژه ی اخیرش گفتند:

ما در مراحل اولیه پروژه ی بعدی خود هستیم و فعلا نمیتوانم چیزی در رابطه با ان بگویم ، اما به شدت مشغول کار بر روی ان هستیم.

سپس در رابطه با پروژه ی کنسل شده صحبت کردند و اشاره کردند که از این اتفاق بسیار دلگیر شده اند!

عنوان دث استرندینگ در نوامبر 2019 برای کنسول محبوب و پرفروش ps4 منتشر شد و قرار است در تاریخ 14 جولای برای پلتفرم pc منتشر شود.

آخرین ویرایش:

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
529
نام
Mehrdad
ولی هیچ وقت نفهمیدم چرا کوجیما اصرار داشت پلیر ها بازی رو انلاین تجربه کنن نه افلاین، من خودم تا به الان بازی رو تجربه نکردم ولی اگر هم بخوام بازی کنم قطعا افلاین بازی میکنم چون اینجور که شنیدم اگر انلاین بشم تا الان دیگه کل بازی رو اسفالت کردن با موتور میتونی تا اونور امریکا به یک ساعت بری
شایدم من شکل انلاین بازی رو درست متوجه نشدم :-??

• Like
Reactions: Akiba

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
ولی هیچ وقت نفهمیدم چرا کوجیما اصرار داشت پلیر ها بازی رو انلاین تجربه کنن نه افلاین، من خودم تا به الان بازی رو تجربه نکردم ولی اگر هم بخوام بازی کنم قطعا افلاین بازی میکنم چون اینجور که شنیدم اگر انلاین بشم تا الان دیگه کل بازی رو اسفالت کردن با موتور میتونی تا اونور امریکا به یک ساعت بری
نه اصلا اینحوری نیست :D اینطور نیست که همون اول بازی انلاین باشی همه چی ساخته شده. همین جوری که داستان رو میری جلو و رنک اپ میکنی کم کم ارتباط به پلیر های دیگه بیشتر میشه
و تاثیری که تو محیط همدیگه میزارین هم بیشتر میشه. اتفاقا به نظرم به هیج عنوان نباید این بازی رو افلاین تجربه کرد

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
این بازی با همین محتوا اگر یک فرد گمنام به غیر از کوجیما می ساخت و انحصاری سونی هم نبود عمرا کسی طرفش میرفت

اسم بازی که باید می شد the coolbaring

من عاشق تابو شکنی و خلاقیتم اما در جهت مثبت نه منفی و گرنه که just follow me

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
این بازی با همین محتوا اگر یک فرد گمنام به غیر از کوجیما می ساخت و انحصاری سونی هم نبود عمرا کسی طرفش میرفت
1. بازی انحصاری "سونی" نیست
2. کسی غیر از کوجیما نمیتونست این شخصیتها رو دربیاره. بشخصه از شخصیت هارتمن خیلی خوشم اومد که امضای کوجیما هم در خلقش دیده میشد. موارد دیگه داستان شامل توئیستها و روایت هم تمام سبک کاری کوجیما توش دیده میشد
اسم بازی که باید می شد the coolbaring

من عاشق تابو شکنی و خلاقیتم اما در جهت مثبت نه منفی و گرنه که just follow me
اتفاقا درمورد سبک گرافیک ادونچر، اینتراکتیو دراما یا هرچی، همین داستان بود.
بازیای کیج فیلم درجه سه و شبیه ساز راه رفتن (مثل کولبری درمورد دث استرندینگ) بودن بعد یه استدیو مولتی ساز شبیه همون بازی رو میزد میساخت همه تعریف میکردن.
شماها فقط مشکلتون با همون اینه که اسم سونی تو بازی دیده میشه.
وگرنه خیلی واضحه اثر تابوشکن قرار نیست چیز بلاک باستری از آب دربیاد.
نه شکل آنلاینش اینطور نیست قبلا همه جا رو برای شما ساخته باشن
و خیلیم لذت بخشه سیستم کمک دادن کمک گرفتن.

آخرین ویرایش:

Legioner 2

کاربر سایت
May 20, 2020
255
نام
حسام
با اینکه بازی رو دوست نداشتم و مشکل هم زیاد دارم باهاش ولی اتفاقا چیزایی که می‌خواست بگه توی مدیوم گیم می‌گنجید. هدف اصلی داستانی بازی توی گیم‌پلیش روایت میشد.
گیم پلی ؟؟
بازیی که 95 درصدش فقط یه انگشت شصدت باید کار کنه که جهت رفتن کرکترو تایین کنه نمیگن گیم پلی
واقعا یکم منصفانه نگاه کنید

یه سری هم سریع میان جوایز بازی رو پیرهن عثمان میکنن که پشتش قایم شن و این همه مشکلات بازی بپوشونن
جالبه سر متا هم میگن متای خوبی گرفته
همینا که به متا 82 DS می گن خوب اونایی هستن که فلان بازی انحصاری مایکرو متاش شد 84 ازش به عنوان شکستو فاجعه یاد میکردن

آخرین ویرایش:

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
انلاین DS اگر بگم بازی دیگه ای بود ، دروغ نگفتم .

گیم پلی ؟؟
بازیی که 95 درصدش فقط یه انگشت شصدت باید کار کنه که جهت رفتن کرکترو تایین کنه نمیگن گیم پلی

یه سری هم سریع میان جوایز بازی رو پیرهن عثمان میکنن که پشتش قایم شن و این همه مشکلات بازی بپوشونن
همینا که به متا 82 DS می گن خوب اونایی هستن که فلان بازی انحصاری مایکرو متاش شد 84 ازش به عنوان شکستو فاجعه یاد میکردن
نمیدونم DS رو اصلا بازی کردید یا نه ولی اگر بازی میکردید از episode 3 بیشتر جلو میرفتید قطعا نظرتون چیز دیگه ای بود !
این متا واسه گیمی که مثلش وجود نداره عالیه ، کوجیما و سونی ریسک زیادی کردن.
یکم اف تاپیکه، فلان بازی ای که شما ازش اسم میبری بهتره نسخه های قبلیش که چی بوده و چی شده رو نگاه کنی !

آخرین ویرایش:

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين

شما بازی رو انجام بدی متوجه میشی فرق انلاین بودن و افلاین بودنش رو. اصن فلسفه بازی یجورایی لازم داره که پلیر حتما انلاین باشه حالا نمیدونم چرا بخش افلاین رو هم در اختیار گیمر قرار دادن ولی خب تجربه انلاین واقعا یه چیز دیگه است. چراش رو هم فقط وقتی بازی کنی متوجه میشی :D

• Like
Reactions: m1647

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
گیم پلی ؟؟

عزیز شما بازی رو بازی کردی؟ به قول دیوید کیج نمیشه بازی‌هارو محدود کرد تو چیزایی که الان زیاد میبینیم. بازی باید از نظر گیم‌پلی و داستان برای شما چالش بوجود بیاره(هیچ اجباری نیست که بکش برو جلو باشه یا راه بری توی بازی) توی دث حتی راه رفتن هم کلی برای شما چالش بوجود میاره مثلا اگه از جاهای صخره‌ای حرکت کنید کفشتون خراب میشه و حتی آب‌ و هوا هم شمارو به چالش میکشه و باید یک چشمتون به آسمون باشه که کارگوهاتون خراب نشن. چالش‌های دیگه‌ای هم مثل صخره و رودخونه و ... وجود داره که باید با حساب‌کتاب عمل کنین و قبلا یه سری متریال بردارین که بتونین پلی چیزی بسازین. وسایلتون هم ممکنه توی بازی خراب بشن یا زنگ بزنن که برای اونم باید یه فکری کنین. حتی کنترل کردن تعادل هم نقش اساسی ایفا میکنه توی بازی؛ مثلا برای وسایل با وزن زیاد باید از وسایل نقلیه استفاده کنین تا به مشکل برنخورین. DS خیلی وقتا باعث میشه که شما بخواین دسته رو بکوبید به دیوار ولی وقتی که کارگوها رو به مقصد می‌رسونید حس خیلی مثبتی بهتون میده. درست نیست بحثش اینجا پیش بیاد ولی بازی‌هایی از مایکرو ۸۴ میگیرن که قبلا بالای ۹۳ بودن ولی این یک بازی جدیده و متفاوتم هست. طبیعتا بحثش جداست. درکل گیم‌پلی باید مخاطب رو به چالش بکشه که DS خوب اینکارو انجام میده. مشکل من با بازی اصلا گیم‌پلی نبود، من با روایت داستان مشکل داشتم. با این استدلال شما میشه بازی‌های شاهکاری مثل جورنی رو هم کوبید حتی.

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,234
حالا باز ما چیزی بگیم به دلایل شخمی میان پست رو پاک میکنن ولی خب ظاهرا بقیه هر حرف رو هوایی که بخوان میتونن بزنن :D شایدم برا ما خار داره...
همونطور که گفتم به همه چیز بازی گیر داده شد بخصوص در زمان لانچ ولی یکم زمان گذشت و ملت به دور از اون جیغ و داد اولیه رفتن سراغ بازی دیدن که با چه چیز خوبی طرفن:D فروشش هم مسخره میشد که خدا رو شکر اونم خوب شده و خوشحالم برا کوجیما که شرایط براش اوکی شده که پروژه جدیدی شروع کنه. ولی حرفاش یطوریه که بنظر میاد قرار نیست با سونی همکاری کنه و انگار مستقل تر قرار هست بازی بعدیش رو بسازه.
حالا باز اینجا یه سری که دست به بازی نزدن بیان نمک بریزن از تجربه های نداشتشون تهش هم انگ ترولش به ما بچسبه.
یه بازی سوپر نیچ که اینترنت رو از وسط به دو قسم درآورده هم در فصل جوایز بهترین عملکرد رو داشته، هم بهترین دستاورد تکنیکی سال رو داشته، هم فروشش خوب بوده، متاش هم اوکی بوده و بیشترین امتیازهای کامل هم داشته، عموم کسایی هم که با حوصله رفتن سراغش براشون تجربه خاص و خوبی شده. دیگه این بازی باید چیکار می‌کرده که ثابت کنه موفق بوده؟:D

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
انلاین DS اگر بگم بازی دیگه ای بود ، دروغ نگفتم .

نمیدونم DS رو اصلا بازی کردید یا نه ولی اگر بازی میکردید از episode 3 بیشتر جلو میرفتید قطعا نظرتون چیز دیگه ای بود !
این متا واسه گیمی که مثلش وجود نداره عالیه ، کوجیما و سونی ریسک زیادی کردن.
یکم اف تاپیکه، فلان بازی ای که شما ازش اسم میبری بهتره نسخه های قبلیش که چی بوده و چی شده رو نگاه کنی !
بیخیال بحث فایده نداره
HR اومد متای خوبی هم گرفت نزدیک ۹۰، ولی گفتن شبیه ساز پیاده روی و دکمه زنیه. جوری جدی جدی میگفتن منم باورم شد که عقیده شون راسخه در اینمورد. دو روز بعد TWD و بازیهای TT اومدن همه به به و چه چه میکردن. خب مگه اونام شبیه ساز پیاده روی نبود؟؟؟
از گیم پلی DS بیخود ایراد میگیرن. اگه بده کلا هیچ بازی دیگه ای که به قول خودتون گیم پلی نداره هم نباید بازی کنید!!

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
گیم پلی ؟؟

اصلا دست به بازی زدی؟
از نظر شخص شما، بازی دقیقا چه مشکلی داره؟ خوشحال میشم دقیق بیاید بگید.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,737
نام
شیخ صدرا
من هنوز وقت نکردم بازیو تجربه کنم ولی نظرات تاپیک اگه از سر فن بازی نباشه به نظرم کوجیما به هدفش رسیده که انقد با هم در تناقضه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر