بازی The Last Of Us Part 2 در خاورمیانه ممنوع شد

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
بنابر گزارشی از سوی طرفداران بازی The Last Of Us Part 2 گویا امکان دسترسی به این بازی به دلایل خشونت زیاد و محتوای مناسب برای بزرگسالان در خاورمیانه وجود نخواهد داشت.
از آنجایی که بیشتر از چند روز تا انتشار بازی The Last Of Us Part 2 فاصله داریم خبر انتشار نشدن این عنوان در بعضی مناطق باعث نارضایتی و نگرانی گیمر ها شده‌ است. طبق تاییدیه منتشر شده توسط سازمان ESRB بازی The Last Of Us Part 2 همانند نسخه قبلی دارای محتویات مناسب برای بزرگسالان خواهد بود به عنوان مثال می‌توان به رابطه الی با رایلی در DLC Left Behind اشاره کرد که شاهد وجود دوباره محتوای این‌ چنینی در تریلر های نسخه جدید بودیم و به احتمال زیاد در سری دوم این قضیه بیشتر خواهد شد چرا که احتمال می‌رود این عملکرد ها ریشه در داستان بازی دارند.

به گفته نویسنده سریال The Last Of Us در شبکه...

Continue reading...

Last edited by a moderator:

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
متاسفانه بعضی از دوستان اشتباهی این کلمه رو برای خودشون ترجمه میکنند.
طبق ESRB بازی دارای المان های یک عنوان غیر اخلاقیه که شامل:
nudity, sexual content, strong language [and] use of drugs
هست نه صرفا اینکه الی به قول شما straight نیست.!

شما کلمه غیراخلاقی رو از کجا ترجمه کردی؟
چیزی که شما میفرمایید یک برداشت شخصی فرهنگی هست نه ترجمه

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
شما کلمه غیراخلاقی رو از کجا ترجمه کردی؟
چیزی که شما میفرمایید یک برداشت شخصی فرهنگی هست نه ترجمه

فکر نمیکنم ژانر Nudity اخلاقی محسوب بشه حالا شما میخوای اینو بزاری بر حسب برداشت شخصی بزار اما شما میگفتی چون الی straight نیست میشه غیر اخلاقی؟
منم گفتم خیر طبق دلایلی که گفتم این بازی از نظر رده بده سنی غیر اخلاقی محسوب میشه.

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
فکر نمیکنم ژانر Nudity اخلاقی محسوب بشه حالا شما میخوای اینو بزاری بر حسب برداشت شخصی بزار اما شما میگفتی چون الی straight نیست میشه غیر اخلاقی؟
منم گفتم خیر طبق دلایلی که گفتم این بازی از نظر رده بده سنی غیر اخلاقی محسوب میشه.

بله برداشت شخصی فرهنگی شماست
?
میشه از کلمات دیگه ای استفاده کرد و لزومن دنباله روی فرهنگی منحط که حتی کلام رو مسموم کرده نبود.

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
بله برداشت شخصی فرهنگی شماست
?

The Last of Us Part 2 has been given its official age rating by the ESRB board, and you won't be surprised to learn that Naughty Dog's upcoming PS4 game has been given a hard "M" for "Mature".

امیدوارم حداقل بعضی از نکات بازی رو نذارید بر حسب روشن فکری خود...من اوکیم که میگی الی straight نیست نباید بهش گفت غیر اخلاقی منم میگم باشه اوکیه خیلی هم عالی اما اینکه چیز به این واضحی رو قبول ندارید واسم تعجبه الانم با متنی که واستون ارسال کردم امیدوارم بهتر متوجه بشید چون دیگه حرف من نیست که بگید نویسنده خواسته برداشت شخصی شو منتقل کنه.!
و کاملا از ی خبر موثق واستون نقل شده.

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
میخای قبول کنیم؟ یجایی از متنایی که کپی میکنی بزار توش گفته باشه غیراخلاقی مام میگیم باشه این کلمه از خودت نیست
من از پست اولم روی کلمه ی غیر اخلاقی که نوشتی نقل قول زدم حالا بازم بیا نقل قول کن توضیح بده
مشکل جوامع خاورمیانه همین تفکرات عقب مونده دیکته شدس حالا باز بیا بگو غیراخلاقی و شما روشن فکر
The Last of Us Part 2 has been rated, and it sounds as graphic as you'd expect

اگه اینجا موثق نیست که دیگه حق با شما من حرفی ندارم.
اینی هم که میگی کلمه غیر اخلاقی رو نشونم بده باید بگم که اگه قرار بود از اول ترجمه کلمه به کلمه ای که شما دنبالشی وجود داشته باشه هممون از Google Translate استفاده میکردیم.
و به قلم من تکامل نکاتی که گفتم یعنی غیر اخلاقی حالا نمیدونم واسه امثال شما کاملا عادی به نظر بیاد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Arima Kishou

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
به نظرم یکم این کلمه "غیراخلاقی" تفسیر زیاد داره. مسائل "غیراخلاقی" به خودی خود نشون دهنده بد بودن اون مسئله نیست چه بسا که برای داستان‌سرایی غیرشعاری نیازه. شما نمیتونی یه فیلم گنگستری بسازی ولی توش مواد مخدر و فحش نباشه ولی همه قبول داریم که مواد مخدر و فحش چیز خوبی نیستن با اینکه تو زندگی روزمره مثلا زیاد فحش میدیم و نمیشه توی هنر ازش استفاده نکرد چون هنر بازتابی از زندگی واقعی انسانه. البته بحث برهنگی و مسائل جنسی از فحش و مواد مخدر جداست و دو مورد اول به خودی خود بد نیستن ولی نمیشه اون‌ها رو برای هر سنی به نمایش گذاشت چون باعث تغییر خلق و خو و چه بسا بلوغ زودرس اون‌ها میشه؛ ازین‌رو به این قضایا به طور عامیانه میگیم مسائل غیراخلاقی. همه جای دنیا هم برای سن زیر ۱۸ سال نمیان برهنگی نشون بدن چون هنوز زوده دیدن این مسائل واسشون. حالا چه الی استریت بود چه الان که نیست زیاد تفاوتی اصلا توی مسئله بوجود نمیاره.
در کل تیتر "محتوای بزرگسالانه" بهتر بود.

آخرین ویرایش:

saeed hs

کاربر سایت
May 21, 2015
539
نام
سید سعید
من نمی فهمم ما که کلا زیاد در ایران ریجن اکانت ها خاوری نیست چرا پس اینقدر جوش می زنیم :D
دلشون برای محتوی غیراخلاقی که برای عرب ها پخش میشه سوخته و گفته شده پخش نمیشه چون عرب ها و خاوری ها دل های سبکی دارن ؟؟؟ این هم جک قرن بود خدایی
ما هرروز با بدتر از اینا مواجه هستیم :D

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
متاسفانه بعضی از دوستان اشتباهی این کلمه رو برای خودشون ترجمه میکنند.
طبق ESRB بازی دارای المان های یک عنوان غیر اخلاقیه که شامل:
nudity, sexual content, strong language [and] use of drugs
هست نه صرفا اینکه الی به قول شما straight نیست.!
خب ترجمه این میشه برهنگی، محتوای جنسی، فحاشی و استفاده از مواد مخدر.

این غیر اخلاقی رو شما از کجا آوردی؟ من می‌دونم شما تا تو دارک وب هم بری اینجا لینک بذاری هیچکدومش رو نمی‌تونی پیدا کنی که یه کلمه به معنای غیر اخلاقی توش پیدا بشه یا نوشته شده باشه.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
بازی صد در صد به خاطر داستان بازی و گرایش الی ممنوع شده نودیتی و خشونت رو میشه سانسور کرد ولی داستان رو نمیشه کامل سانسور کردش این قضیه هم چیز جدیدی نیست و بعضی فیلم ها به خاطر همین مسائل تو کشورا عربی مجوز اکران نمیگیرن و حتی تو کشوری مثل روسیه کامل سانسور میشن ....

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
بازی کامل تبلیغ lgbt هست،اونوقت یه عده میگن بخاطر یه بوس بوده :))
اتفاقا بهتر که بن شد یه عده هنوز توی زمان کحف سیر میکنن برن دنبال فیزیکی با قیمت 3m و الله پرو رو خریدم 1750، پارسال هم هدستمو 1750 گرفتم الان 3m باید برای یه بازی هزینه کنم مگه مجبورم 45 روز قبل ریلیز ظ2ش رو گرفتم 400

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
از کی تا حالا خاورمیانه اینقدر پاستوریزه بوده؟!
تا جایی که یادمه مورتال کومبات فینیشرهاشو از خاورمیانه الگو میگیره :)
خشونت مهم نیست چون تو اسلام بوده همیشه،تو کتابای تاریخ مدرسه ای خودمون بخونی،توی زمان اسلام پر از این خشونتا بوده،الانم که توی ملا عام اعدام داریم و پیر و جوون میتونن ببینن
چیزی که مهمه همجنس گرایی هست که چون تو کشورای مسلمون حرامه،طبیعتا توی بازی هم نباید براش تبلیغ بشه...

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
بازی کامل تبلیغ lgbt هست،اونوقت یه عده میگن بخاطر یه بوس بوده :))
اتفاقا بهتر که بن شد یه عده هنوز توی زمان کحف سیر میکنن برن دنبال فیزیکی با قیمت 3m و الله پرو رو خریدم 1750، پارسال هم هدستمو 1750 گرفتم الان 3m باید برای یه بازی هزینه کنم مگه مجبورم 45 روز قبل ریلیز ظ2ش رو گرفتم 400

همچنان نسخه فیزیکی به راحتی در دسترس خواهد بود ، چیزی که بن شده انتشار رسمی و قانونی در خاورمیانه ست . شما این همه دیسک ریجن آل و ریجن 2 اروپا در بازار ایران میبینی از کجا میاد ؟
3 میلیون تومن ؟!! قیمت بازی 60 دلار هست ، معادل ریالی ش میشه حدود 1100 ، حالا ما بدترین شرایط رو هم در نظر بگیریم 1500 - 1600 ، اونم اولش .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر