انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

hoseinlu

کاربر سایت
Jan 28, 2008
478
نام
زهير
بابام کلوپ داشت. یادمه یروز که 14 سالم بود وارد مغازه شدم یه نفر داشت fifa 98 رو ps1 بازی میکرد. تازه فهمیدم که بابام ps1 گرفته. اینقد ذوق زده شدم که هنوز فریم به فریمش یادمه. بغیر از fifa یه nightmare creatures و یه fighting force هم گرفته بود. بازیاش ارزون بود برعکس سگا. فردا rage racer گرفت. پس فرداش resident evil 2 که اولش گفتم این چه بازی بدیه. بعد یکی دو روز یه گیمر حرفه ای نشست بازی کرد تازه فهمیدم قضیه از چه قراره و دهها بار تمومش کردم.
حالا 36 سالمه و هر وقت به اون روزا فکر میکنم فقط دوست دارم دوباره برگردم به اون دوران و احساس میکنم بشدت دارم بسمت کهنسالی پیش میرم.
حقیقتا که هیچ دورانی مثل دوران کودکی و نوجوونی آدم نمیشه.

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
502
kensei sacred fist
آقا ایول دقیقا خودش بود :o ، اینو ما خیلی بازی میکردیم اون زمان در حد تیکن 3 دوستش داشتم ولی الان نمراتشو نگاه کردم چقدر داغون بوده :D ، چه قدر اون زمان راحت بازی میکردیم بدون توجه به نقدها و متا و...

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
@rezvideo
برادر با تصویر پروفایلت کلی حال کردم ، مربوط به سری بازیهای The Last Ninja که من روی کمودور64 دیدم میشه :) شما خودتم کمودور داشتی؟؟؟
بله کمودور 64 داشتم.
یادش بخیر چه دورانی بود چه پلتفرمی بود چه بازی هائی8->
اگر به لست نینجا علاقه مند هستین پیشنهاد می کنم حتما این مقاله رو بخونید:

مروری بر بازی های عصر کلاسیک:آخرین قهرمان اساطیری ژاپن (The Last Ninja) قسمت اول
قسمت دوم
قسمت سوم
قسمت چهارم

آخرین ویرایش:

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
قدیما تلفظ اسم بازیها هم داستان داشت . موارد زیرو خودم شنیدم و از جالبترینهاش هستند. نیم ساعت طول کشید بفهمم آخری کدوم بازیه.
سیلنت هال
هازی
اسپلیت سنتر
دیوید مک لارن
silent hill , haze , splinter cell , devil may cry
دیشنورد (Dishonored) :D
چند سال پیش یکی اینو جلوم گفت هنوز بعد این همه سال یادش می افتم خندم میگیره

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
دیشنورد خوبه یکی خیلی با اعتماد به نفس میگفت داشنورد
لغت آسونیه نمیدونم چرا انقد غلط میگن

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
@rezvideo
مرسی بابت لینک مقاله ها ، اطالاعات جالبی بود
حالا که صحبت از Commodore 64 پیش اومده ، یه یادی هم از موزیک و تم بازیهای اون زمان بکنیم که حس نوستالژی بیشتر غلیان کنه :D دو موردش که همچنان تو ذهنم هست یکی همین Last Ninjaست (همچنین Last Ninja 2) و یکی هم International Karate (البته بیشتر 2-3 دقیقه نخستش مد نظر هست). بطور کلی این سایت khinsider که آرشیو موسیقی بازیها هست خیلی جالبه که پیشنهاد میکنم دوستان یه چرخی درش بزنن

آخرین ویرایش:

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام به وترن های گیم ایران!
من چون زیاد اخبار گیم رو دنبال نمیکنم، تازه پریروز بود که فهمیدم تیکن 7 برای PC هم اوومده بوده و من بی خبرم! حالا اینکه کلا نخوابیدم و دارم تا همین الان بازی میکنم که هیچ؛ یه قسمت گالری داره، که سینماتیک های تیکن قبلیا هم هست، رفتم واسه تیکن سه رو دیدم و ناخداگاه یاد این قسمت از خاطره م افتادم

ای آقا! بازم مچمون رو میگیرن بازم همون داستانه اعلامیه کردنمون به دیوار (اونم تو چه وضعیتی؟! تازه تیکن 3 یاد گرفتم با پائول قدرتی بزنم و تونستم تا آخرش برم، میخواد دمو رو نشون بده، منم فکم چسبیده به زمین که غول آخرش میاد تو اتاق)
یه لبخند پلیدی رو لبم نشست و به خودم گفتم دمت گرم، تو دیگه چی بودی اون موقع! بعد هم یه نگاه به روند پیشرفتم کردم، دیدم که اون موقع چه له له میزدم تا یه ساعت بتونم بازی کنم (اونم نصف شب)، ولی الان (البته به لطف قرنطینه) از ظهر تا صبح بازی میکنم، صبح تا ظهر میخوابم و دوباره! نمیدونم چرا ولی یه حسی شبیه اچیومنت گرفتن دارم :D
عجب حسی، عجب دورانی بود!

پ.ن: ناگفته نمونه که من چون بعد از PS1 دیگه کلا با PC بازی میکردم و اهل سر و کله زدن با شبیه ساز نبودم، دیگه بعد از تیکن 3 نتونستم تیکن بازی کنم تاااااا Tekken X SF که اونم گیم پلیش بیشتر SF طوری بود. واسه همینه که تا فهمیدم Tekken 7 واسه PC اوومده یجوری هایپ شدم که World of Warcraft هم گذاشتم کنار!

=============================================================

2 تا چیز این وسط خیلی برام جالبه! یکی اینکه خوده بازی سازها هم گویا هنوز به بازی های (شاهکار) قدیمیشون وابسته ن (دارم روزی رو میبینم که بچم داره تیکن 15 میزنه با دوستش و من دارم واسه جفتشون کری میخونم :D ) و زیاد به فکر ساختن یه شاهکار دیگه نیستن بازی سازها! و دوم (به لطف بازی کردن آنلاین) اینکه برخورد خودمون با گیمرهای نسل جدید تو همین بازی های قدیمی و استایل کلی بازی کردنشون!
مورد اول برای ما قدیمی ها شاید خوب باشه ولی برای صنعت گیم، اینطور فکر نمی کنم؛ مورد دوم کلاً برای من به شخصه خیلی جالبه، دیدن رفتارهای Toxic نسل جدید (البته نمیگم همه، دارم کلی میگم) و اینکه ما حتی اون زمان تو کلوپ هم از این رفتارا نداشتیم... یا Toxic داشتیم من یادم نیست؟(البته بجز خوده صاحب کلوپ) :D

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
ولی جالبی قضیه اینه که هنوزم هستن مغازه دارایی که اشتباه تلفظ میکنن . اساسین اودنسی مثلا :)) ( Assassin's creed Odyssey )

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
ولی جالبی قضیه اینه که هنوزم هستن مغازه دارایی که اشتباه تلفظ میکنن . اساسین اودنسی مثلا :)) ( Assassin's creed Odyssey )
این که خوبه یه بابایی بود توپخونه پاساژ شیرازی طبقه دوم هروقت میرفتی میگفتی سلام ممد آقا بازی سونی 2 جدید چی اومده میگفت: فوتبال آمده..دویل مک کرای آمده :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر