Doom Eternal | PC

131310

Developer: id Software
Publisher: Bethesda Softworks
Directors: Hugo Martin, Marty Stratton
Composer: Mick Gordon
Genre: First Person Shooter
Engine: id Tech 7
Platforms: PS4, X1, Nintendo Switch, PC & Google Stadia
Release Date: March 20, 2020

131311

نسخه کالکتور بازی

همچنین سیستم مورد نیاز بازی به تازگی منتشر شده که در زیر میتوانید مشاهده کنید
PC Ultra-Nightmare Specs (2160p / 60 FPS / Ultra-Nightmare Settings) OR (1440p / 120 FPS / Ultra-Nightmare Settings)

• 64-bit Windows 10
  • Intel Core i9-9900K or better, or AMD Ryzen 7 3700X or better
  • 16GB System RAM
  • NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti (11GB)
  • 50 GB hard drive space
PC Recommended Specs (1440p / 60 FPS / High Quality Settings)

• 64-bit Windows 10
  • Intel Core i7-6700K or better, or AMD Ryzen 7 1800X or better
  • 8GB System RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 1080 (8GB), RTX 2060 (6GB) or AMD Radeon RX Vega56 (8GB)
  • OR (1080p/ 60 FPS / High Quality Settings) NVIDIA GeForce GTX 1060 (6GB), NVIDIA GeForce 970 (4GB), AMD RX 480 (8GB) Note : On GTX 970 only - set Texture Quality to Medium
  • 50 GB hard drive space
PC Minimum Specs (1080p / 60 FPS / Low Quality Settings)

• 64-bit Windows 7/64-Bit Windows 10
  • Intel Core i5 @ 3.3 GHz or better, or AMD Ryzen 3 @ 3.1 GHz or better
  • 8GB System RAM
  • NVIDIA GeForce 1050Ti (4GB), GTX 1060 (3GB), GTX 1650 (4GB) or AMD Radeon R9 280 (3GB), AMD Radeon R9 290 (4GB) or RX 470 (4GB)
  • 50 GB hard drive space

کمتر از 1 ماه دیگر بازی عرضه خواهد شد و تاپیک بازی در حالت مهم قرار خواهد گرفت

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,834
به نظر شما بهترین در سری دووم کدام شماره هست ؟؟ ( به نظرم شماره سه هست . فضای غم زده و جو نا امیدی و ترسناکی هم دارد و شبیه سری dead space هست)
در واقع این فضای سری dead space هست که شبیه Doom 3 هست :D.
نسخه 3 برای من جایگاهش خیلی خیلی ویژه هست، چون یک Sci fi horror بی نظیر بوده و هست و خواهد بود. ولی بهترین نسخه توی سری Doom به نظرم همین eternal هست. من هنوز خودم بازیش نکردم، ولی دیگه کاملا مشخصه بازی در چه سطحیه. و قطعا بعد از بازی کردنش نظرم نه تنها به قوت خودش باقی هست بلکه مطمئنن بیشتر و بیشتر هم خواهد شد.
این doom eternal تنها بازی ای هست که منو به یاد عناوین جاودان دهه 90 کمپانی id میندازه. اصلا انگار همون آدمایی که دهه 90 توی این کمپانی بودن بازی رو ساختن.
نظر من نسخه eternal هست.

• Like
Reactions: kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
نسخه 3 برای من جایگاهش خیلی خیلی ویژه هست، چون یک Sci fi horror بی نظیر بوده و هست و خواهد بود. ولی بهترین نسخه توی سری Doom به نظرم همین eternal هست. من هنوز خودم بازیش نکردم، ولی دیگه کاملا مشخصه بازی در چه سطحیه. و قطعا بعد از بازی کردنش نظرم نه تنها به قوت خودش باقی هست بلکه مطمئنن بیشتر و بیشتر هم خواهد شد.
این doom eternal تنها بازی ای هست که منو به یاد عناوین جاودان دهه 90 کمپانی id میندازه. اصلا انگار همون آدمایی که دهه 90 توی این کمپانی بودن بازی رو ساختن.
نظر من نسخه eternal هست.
به نظرم اگر Doom 3 ریمیک می کردند خیلی عالی می شد . بعد 16 سال ارزش داشت . فضاسازی مریض و ترسناکی که داره تو کمتر بازی به چشم می خورد . داستانش هم خوبه

دو تا Doom جدید که ساخته شده اند فضاسازیشون از اون حالت تیره و تار دور شده و بیشتر رنگارنگه

• Like
Reactions: uriel

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
نظر من نسخه eternal هست.

سلام بر شما

منم سری دومو از اولیش تا اخریش بازی کردم کمو بیش اولی هاش سنم کم بود کمو بیش بازی کردم ولی شماره دو و سه رو یادمه و این دو تا ورژن اخریش هم که اومده بازی کردم این که شما میگی قطعن خوبه و اگرم بازی کنم مطمن میشم هیچ وقت بدون اینکه بازی کنی نظر نده چه در مورد بازی که همه تعریف میکنن چه در مورد بازی که همه دارن بد میگن در موردش این نظره شخصیه منه ولی خوده بازی از نظر من خوب نبود من بیشتر با ورژن قبلیش حال کردم اول که بازی شروع شد گفتم الان چی میشه داستانش چیه یه هو پرید تو داستان نه بگه چی شده کجا هستیم چرا الان داریم میجنگیم گیم پلی بازی هم به نظرم قبلی بهتر بود شوتینگ و همه مواردش به نظرم خیلی ابتدایی و ساده طراحی شده گرافیکش هم من تا اخر بردن رو ناتمیر ولی یه جوری حس میکنم اون سنگین تر بوده تا این به نظرم یه جوری ناقص میاد بازی البته اینا نظره منه شاید شما بازی کنی خوشت بیا بقیه بچه ها هم همین طور.....

• Sad

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
خب دوستان...
میگن کتاب رو نباید از رو جلدش قضاوت کرد...
نظر من کاملا برگشت نسبت به این بازی...
موسیقی بازی بی نظیره...
تکسچرها به تنهایی کل بار گرافیک رو به دوش می کشن... و دوباره برگشتیم به دوره ایی که v ram حرف اول رو تو گرافیک میزنه‌‌...
در مورد گیم پلی... نه استراتژی می خواد... نه تاکتیک... نه محاسبه... این بازی یکم قلق داره... یه طور استایل خاص... وقتی پیداش کردید... بازی بسیار ساده و لذیذ میشه... مخصوصا در کنار انتخاب صحیح آپگریدها...
Doom eternal بیشتر هیبرید quake و DOOM هست... که بد نشده البته... ولی دیگه اتمسفر نداره... که یکی از مهمترین ستونهای یک بازی هست از نظر من...
به نظرم پلتفرمینگ خیلی ضروری نبود...
و هنوز Doom رو sci fi بیشتر می پسندم... و id یک بازی sci fi به دنیای گیم بدهکاره...
در مورد داستان نظر نمیدم... چون هنوز codex هارو نخواندم... چون دلم نیومد ترمز بازی رو بکشم...
به هر حال... بعد از این بازی... جلوی هر بازی ای که بنشینید... براتون قابل تحمل نخواهد بود... و تازه متوجه میشید با چه شاهکاری طرف بودید...
شاید این طور بگم درست تر باشه... انگار از فراری پیاده میشید...

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,926
نام
آن مرد !
من نمیدونم داستان دووم با من چیه
نه منتظرشم، نه جزو فرینچایز ! های مورد علاقمه
ولی میشینم پاش نمی تونم بلند شم دیگه با چکو لقد باید موس و کیبردو ازم بگیری:D
این نسخه هم تا الان که عالی بوده برا من، یکم فقط سخت تر شده و مهماتم کمتر شد که یه نمور باید با فکر تر بازی کرد:clap:8->

• Smile

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,156
نام
∂αнмα
پیستول نسخه قبلی ورش عملا آب پاش محسوب میشه :)):)) من نمیدونم چرا به دووم گای یـ هفتیر مگنام مانندی نمیدن با توجه به استایلش قشنگ فیت کار خودشه یـ آدم بی اعصاب با یـ هفت تیر سگی :D البته همین پیستول هم معلومه بدجور قویه ...

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
تو سبک اول شخص هیچ چیزی رو با بازی های Run&Gun عوض نمیکنم ..
میخواد فوق شاهکاری داستانی مثل بایوشاک اینفینیت باشه و یا یه شاهکار دیگه مثل نیو کلوسوس و سرآمد همه اینا DOOM.
نسخه 2016 بی نظیر بود .. ولی Eternal رو دارم بازی میکنم و کاملا مشهوده که بازی پخته تر و کاملتر از قبلی شده .. بابا دوم یعنی گیمپلی بزن بکش برو جلو ...
این حجم از اکشن نیاز به تنفس هم داره که خوب سازندگان به وسیله پلتفرمینگ و آیتم های مخفی توی بازی بالانس خیلی خوبی رو ایجاد کردند و نحوه پیشرفت و معرفی آیتم ها و قابلیت های جدید کاملا پله ای هست که گیمر خود به خود به مرور با اونا آشنا میشه و قلق بازی دستش میاد و این مورد ناشی از احترام سازندگان به شعور مخاطبه ..
اتمسفر بازی و خصوصا گرافیک هنری بازی عالی کار شده و نگاه کردن به دوردست و لوکیشن های عظیم با جزیات بالا حس بودن در دنیایی خشن و متروک رو به گیمر منتقل میکنه و موزیک های سنگین و خشن بازی یه هارمونی فوق العاده رو با دیگر اجزای این بازی تلفیق کرده که همه اینا شاهکاری رو به وجود آورده که وقتی داری بازی میکنی واقعا نمیشه به چیز دیگه ای فکر کرد و مثل یه ربات دست روی موس و کیبورده ..
دوستانی که انتظار یه داستان شاهکار مثل ولفنشتاین و بایوشاک از این بازی دارن راه رو اشتباهی اومدن چون آخرین چیزی که توی دوم مورد اهمیته یه داستان پیچشی و درگیر کننده است. بازی البته یه داستان سر راست داره که اون فقط صرف معرفی کاراکتر و ورود به ماموریت های جدیده .. من این رو اصلا به عنوان ضعف حتی نمیتونم به حساب بیارم چون در این صورت شاهکاری مثل ماریو هم بی معنی خواهد بود!
به هر حال تو این ژانر همه مون میدونیم که بازی های زیادی ساخته نمیشه اونم با این حد کیفیت .. پس بیاید نهایت لذت رو از این گنجینه ببریم ..
فقط نکته ای که من و اذیت میکنه استفاده دیوانه وار این بازی از vram کارت گرافیکه و متاسفانه تکسچر رو از low بالاتر نمیتونم ببرم .. در این حد این بازی برام اهمیت داره که حاظرم بعد ارتقا سیستم یه بار دیگه با گرافیک بالاتر تمومش کنم ..

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,156
نام
∂αнмα
من هر بار پس از نیم ساعت بازی کردن این عنوان دچار سرگیجه شدید میشم .
ولی وقتی serious Sam hd رو بازی میکنم همچین اتفاقی نمیوفته؟!:-??
FOV رو از تو تنظیمات بازی تا اخر زیاد کن خیلی تاثیر داره .....

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,452
نام
سپهر
این بازی RUN AND GUN نیست RUN AND F..K بیشتره

من که تغییرات دارک سولزی بازی رو اصلا دوست ندارم و با اینکه خود بازی نسبت به قبل پخته تر شده اما در کل نسخه قبلی بیشتر بهم چسبید.

حالا من به عنوان طرفدار دوآتیشه سری دووم که علاقه زیادی دارم که Eternal را بازی کنم ولی شاید هرگز به دستم بهش نرسد باید بگویم که این مسئله ای که شما میگی که Ammo کم شده و دشمنان هم به مرور قوی تر شدند، یکجورایی منو یاد Doom 3 میندازه. چون Doom 3 هم تسلیحات به مراتب با توجه به آن فضای بسته بسیار به نسخه های کلاسیک و 2016 کمتر بود و جاهایی یادم می آید که با حجم وسیع دشمنان باید حداقل با این وضع ناچیزی خودت رو در دامن دشمنان نگه می داشتی. اگه چنین فضایی دارد باید بگم که منو ترغیب کردی که حداقل یکبار دیگه طعم Doom3 رو بچشم!

• Like
Reactions: uriel and s.1

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
حالا من به عنوان طرفدار دوآتیشه سری دووم که علاقه زیادی دارم که Eternal را بازی کنم ولی شاید هرگز به دستم بهش نرسد باید بگویم که این مسئله ای که شما میگی که Ammo کم شده و دشمنان هم در مرور قوی تر شدند، یکجورایی منو یاد Doom 3 میندازه. چون Doom 3 هم تسلیحات به مراتب با توجه به آن فضای بسته بسیار به نسخه های کلاسیک و 2016 کمتر بود و جاهایی یادم می آید که با حجم وسیع دشمنان باید حداقل با این وضع ناچیزی خودت رو در دامن دشمنان نگه می داشتی. اگه چنین فضایی دارد باید بگم که منو ترغیب کردی که حداقل یکبار دیگه طعم Doom3 رو بچشم!

بازی که کرک شده چرا دستت بهش نرسه
نه خیلی از DOOM 3 بدتر شده یعنی کل اسلحه ها(8 تاش) رو هم در عرض 1 دقیقه تیرش تموم می شه اگر به دنبال مهمات نری بعدم دوم 3 ابتداش این شکلی بود بعدش اصلا تیر کم نمی اوردی اصلا با دوم 3 مقایس نکن این بازی دقیقا همون دوم هست که امگار مد هارد مد قبلی داری بازی می کنی یا مد تیر بهت نمی دم:D
دوم 3 اصلا بازیش فرق داشت این مدام باید روی زمین و هوا دنبال تیر باشی اره کنی تیر بهت بده بروتال کیل کنی جون بهت بده برای همین بعد 1 ساعت بازی دنیا دور سرت می چرخه همش باید حواست به این چیزا باشه.
بعدشم دشمنا که باید قوی تر بشن من حرفی از دشمنا نزنم اما تعداد دشمنا هم کمه هم اینکه همشون همیشه می بینی خیلی حس تکراری بهت می ده این قضیه بهتر بود برای هر مرحله دشمنای خاص اون منطقه رو طراحی می کردن باس فایت هاشم بیشتر می کردن.
در کل بازی خیلی خوبیه اما کاش در اصلت خودش باقی می موند یا حداقل با گذاشتن چند مد خاص حق انتخاب می داد.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
بازی بهترین شوتر نسل و حتی دو دهه ی اخیر بود واسم!
کسی از طرفداران اصلی دوم و کو ایک باشه و الد اسکول باز از این راضی تر نمیتونه باشه!
بازی که ادرنالین خونم رو برد بالا پاهام میلرزید انقدر چالش درستی داره بازی...
هر دشننی نقطه ضعف خاص خودش رو داره،برای جمع کردن مهمات بین مبازژات باید بدونین از چه سلاحی استفاده میکنین،مثلا اگر ارمور میخواید اول با اتیش بکشیدشون بعد بکشید! اینجوری ازشون ارمور‌میریزه...خیلی از این‌ریزه کاری ها داره،بایند کردن دکمه های کیبورد برای هر سلاح،به بههههههه
بهترین نسخه ی دوم از هر نظر...باز توقعم رفت بالا گیم دیگه ای بهد از دوم‌ایترنال حال نمیده...
بازی وحشتناک اوپتیمایزه
خیلی خوشحالم اید‌فهمید که باید برگرده به ریشه و از اون فاز مسخره ی دوم‌۳ فاصله بگیره،بازی خوبی بود منم دوستش داشتم ولی اصلا ابدا در حد و اندازه ی این شاهکار نیست که توی‌دیزاین مراحل و چلنج چند لول بالاتر از بازی های شوتر دیگست...از این خفن‌تر اتمسفر نمیتونستن طراحی کنن! گاهی یاد بلاد‌بورن مینداخت منو! سلیقه ی گیمر کژوال و داستان دوست نیست این‌بازی

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر