PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
اتفاقا از این دید باید نگاه کنی که شاید تنها ارزوی قبل مرگمون توسط این ویروس لعنتی ، همین پلی کردن تلوعه:/
اینکه مجدد کنترل الی رو دست بگیریم و خون رابندازیم
اینکه وقتی از سرکار لعنتیمون بر میگردیم خونه دست نشسته بشینیم پا کنسول
اینکه دوباره یه بهونه واسه شستن و فراموشیِ ناراحتیامون، حتی برای لحظاتی داشته باشیم
خدایی خیلی سخته
حس الانم عین حس باجو بعد خراب کردن پنالتی تو فینال 94عه:-<

من پارسال بیکار بودم، با خودم میگفتم میکپم تو خونه تا بازی بیاد... امسال که بازی تاریخ خورد هر روز صبح که پا میشدم میرفتم تو این جاده اصفهان- بهارستان (که اتفاقا همین ماه پیش 11 نفر توش کشته شدن فقط تو یه مورد) فقط به این فکر میکردم تا روز رلیز بازی اتفاقی نیفته.... که بازی تاخیر خورد و این کرونا اومد... از 43 روز پیش که نشستم تو خونه تو تک تک این بعد از ظهر های سگی به خودم میگفتم یه روز دیگه هم دووم آوردم، چند روز دیگه مونده....

واقعا این تصمیم سونی باور نکردنیه... من نمیتونم قبول کنم به خاطر سود و منفعت طلبی یا حتی طبق ادعای خودشون مشتری مداری ما رو از چیزی محروم می کنن که سال ها انتظارش رو کشیدیم... اونم در شرایطی که هیچ کس از اینکه هفته دیگه زندست یا نه خبر نداره...

یعنی قشنگ حس و حال من اینه، شاید خسته تر و داغون تر

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
یعنی خبر از این بدتر نمیشد !
اگر واقعا بازی آمادست و فقط سر آماده سازی نسخه فیزیکی به مشکل خوردن این تصمیمشون به نظرم خیلی منطقی نمیاد
تو این روزایی که تمام رکورد های مربوط به بازی های رایانه ای و استورهای مختلف داره سر داستان قرنطینه و کرونا جا به جا میشه صرفا عدم عرضه نسخه فیزیکی به نظرم نمیتونه به همچین آی پی ضرر بزنه
ناسلامتی داریم راجب TLOU2 صحبت میکنیم
مگه میشه گیمرها ازش بگذرن ؟
اتفاقا وقتی همه خونه نشین شدن از نظر اقتصادی برای سونی میتونست خیلی سودآوری بیشتری هم داشته باشه

آخرین ویرایش:

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
یه سری بازی ها هستن که فروش فیزیکی بالایی دارن TLOU 2 هم از هموناست سازنده نمیتونه از سودش بگذره. به نظرم پایین اوردن سرعت PSN هم دخیل بوده که احتمالا بازی پر حجمی هم هست. تم اخر زمانی رو قبول ندارم که تاثیر داشته چون RE3 هم تم مشابهی داره.یه جا دیگه هم شنیدم ترس از احتمال لیک شدن نسخه فیزیکی هم بوده چون برای رسیدن به لانچ به خاطر شرایط فعلی دنیا مجبورن بازی رو چند هفته زود تر بفرستن به فروشگاه ها که احتمال لیک شدن زیاده همین بلا سر FF7 هم اومده و SE امروز بیانیه داده در این مورد. البته امیدوارم واسه همین چیزایی که گفتم تاخیر خورده باشه . نه اینکه بخوان واسه لانچ مراسم بزارن و اون لوس بازی ها چادر زدن های E3 رو دوباره علم کنن.

آخرین ویرایش:

bear14

کاربر سایت
Apr 24, 2017
223
بنظرم بهترین کار ممکن رو انجام دادند. الان برای عرضه بازی وقتش نیست. با این حس ترس و اندوهی که در جهان هست بازی کردن این بازی بشدت رو روح و روان تاثیر میزاره. بهترین زمان عرضه هنگامی هست که این ویروس در جهان از بین رفته باشه.

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
دوستان سعی کنید بحث میشه در چهار چوب احترام صورت بگیره تا دوستانی که نظری متفاوت دارن مثل دلگیری از تاخیرها و غیره جرات نظر دادن داشته باشن. نه اینکه با فن بازی عده ای رو به رو بشن.
احتمالا باید هنوز کاربرانی باشن که این جمله داخل پرانتز رو خواهن گفت( ترجیح میدم بازی تاخیر بخوره ولی بدون باگ ها و اشکال تکنیکی باشه ) تو فروم های خارجی میبینم میگن.!یعنی اگه واقعا چنین تفکرات وجود داره باید بگم دوستان بیخود خودتونو گول نزنید چون بازی بخش ساخت تموم شده و از این به بعد بحث سیاستت عرضه ps5 و فروش بیشتر رخ میده. که واقعا به دور از انصافه به دلیل فروش بیشتر (به خاطر شرایط اپیدپمی) بهانه های از قبیل نرسیدن بهینه کردن بازی رو دارن در میارن. خیلی رک بیان بگن اقا فروش بیشتر میخوایم بکنیم. به قول یکی از دوستان تو پست بالاتر گفت این از اون عنوان هاست فروش فیزیکی بالایی میکنه بنابراین باید تاخیر بخوره. پس بهانه های دیگه رو نباید بیارن. کما اینکه تو بیانه شون گفتن که میخوان دست همه برسه به صورت یکسان. الان پس doom و RE 3 خیلی کار شاقی کردن که تونستن بازیهاشونو برسونن و کلی هم فروش میکنن؟! اینجا ناتی داگ و عنوانش تافته جدا بافتس؟ اگه قرار بر نرسیدن باشه که این دو بازی اول بایست تاخیر رو میخوردن. اون از اینکه چپ و راست تاخیرهای بازی رو سر عناوینی همچون_ DAYS gone stranding _lost legacy و امثالهم مینداختن و می گفتن بر فرض مثال اگه رو لاست لگاسی کار نمیکردیم بازی ۲۰۱۸ اومده بود و اینم از بهانه های مختلف که مهمترینش برای فروش بیشتره بازی رو تاخیر میزنن و اصلا هم طرفدارها براشون مهم نیست. یکی از اعضای ارشد ناتی داگ گفته بود بازی رو سپردن به دست یه سری گرافیست فیلم های سینمایی به جای اعضای ارشد قبلی همینم باعث شده بازی تاخیر میخوره چون نمیتونن برسونن برای همین بحث های اضافه کاری ها پیش اومد. گفته شده بود که سونی کلی هوای ناتی داگ رو داره و گرنه بازی باید با کیفیتی پایین تر زود تر منتشر میشد.
بحث دیگه ای که پیش میاد انیمیشن های اسب سواری و حرکت اسب بود (که در حد rdr2 نبود ) اون بحث برف که کل فضای گیمینگ رو گرفت که همتون هم میدونید. و اون بحث انیمیشن های برداشتن آیتم!!!!اگه قرار باشه با تاخیر زدن به این ها توجه بشه و بهتر بشه من اوکی هستم. ولی اگه قرار بر این باشه منظورشون از فیکس کردن فقط فریم رفت باشه نخیر اصلا خوشایند نخواهد بود. باید اونها رو بهبود ببخشن
الانم یه سری عکس دادن بیرون تا طرفداره ساکت باشن صداشون در نیاد این طرز برخوردشون واقعا افتظاحه به جای اینکه تریلر چیزی بدن با ۴ تا عکس دادن نمیدونم واقعا!! حالا جالب اینجاست یه سری همه جوره باز داره طرفداری میکنن که فلان و بهمان. باور بکنید اگه بازی دیگه ای بود به غیر از این به توپ بسته شده بود واقعا من نمیدونم الان اونایی که پیش خرید کردن چه حالی میتونن داشته باشن. از طرفی یه سری خوشحالن که مبادا بازی خراب کنه! به اون تعداد از کاربران باید بگم نخیر بی خود به خودتون وعده های دروغ ندید. این ساپورتی که سونی میکنه از بازی و این مدت که بازی در دست ساخت بوده با توجه به حرف های اون عضو ارشد بخش انمیشن(مبنی بر اینکه موفقیت استودیو به خاطر ساپورت سونی هست و نه استعداد ممبرها) هر استودیو دیگه ای بود بازیش شاهکار میشد کما اینکه با توجه به سابقه بازی انتظار دیگه ای هم نباید داشت. ولی ای کاش اصلا نسخه ۲ ساخته نمی شد تا آخرین ما به عنوان یه اثر عالی جاودان میموند. در مورد اون عکس ها هم ضمن اینکه جزییات صورت جوئل رو در تریلر قبلی بیشتر دیدم _نظر شخصی_ ولی از تنها چیزی کهههه دیروز حال کردم این هست که جوئل از نیتن دریک بودن دراومده و شده اون Joel اصلی!!!!!چیزی که باید بهش توجه میشد. و قابل تحسینه. در کل به نظرم بازی باز عالی از آب در میاد با توجه به مدت ساخت و پالیش شکی نیست ولی!تاخیرها

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
دوستان بازی هنوز گلدنشده که بشه با قطعیت گفت به خاطر مسائل فروش تاخیر زدن. اینهایی که میگن هم دارن گمانه زنی میکنن. به هرحال این ماه آخر پیک کاری تیم سازنده است که معمولا آخرین حد تلاششون را میکنن که محصول را رفع ایراد کنن. بحث آماده بودن محصول یک چیزیه بحث اطمینان از کیفیت هم یک چیز دیگه. الانم 500 نفر آدم نشستن تو خونه از راه دورم نمیشه که این حجم کاری را انجام داد. قبلا هم هیچ شرکتی همچین تجربه ای نداشته و تا تبدیل وضعیت به کار از راه دور هم باز زمان لازمه. کلا وضعیت پیچیده است نمیشه کسی را متهم کرد.

فکر کنید 500 نفر دارن روی پروژه کار میکنن یکهو بگن خب برید خونتون از فردا دورکاریه. یک مدت فقط زمان میبره راهکار پیدا کنن برای دورکاری. خلاصه اینقدر صبر کردید یکی دوماه هم روش دیگه من متوجه اینقدر عصبانیت نمیشم. الان سلامتی اولویت هست. خوشبختانه بازی هم زیاده برید روی Backlog اتون کار کنید.:D

پ.ن : بازی بی نظیر میزنه. چهره الی توی اون اسکرین شات واقعا احساسات را تزریق میکنه. به شدت انتظار سخته ولی خب منتظر میمانیم :D

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
یعنی خبر از این بدتر نمیشد !
اگر واقعا بازی آمادست و فقط سر آماده سازی نسخه فیزیکی به مشکل خوردن این تصمیمشون به نظرم خیلی منطقی نمیاد
تو این روزایی که تمام رکورد های مربوط به بازی های رایانه ای و استورهای مختلف داره سر داستان قرنطینه و کرونا جا به جا میشه صرفا عدم عرضه نسخه فیزیکی به نظرم نمیتونه به همچین آی پی ضرر بزنه
ناسلامتی داریم راجب TLOU2 صحبت میکنیم
مگه میشه گیمرها ازش بگذرن ؟
اتفاقا وقتی همه خونه نشین شدن از نظر اقتصادی برای سونی میتونست خیلی سودآوری بیشتری هم داشته باشه
نزدیک ۵۰ درصد فروش بازی فیزیکیه. بعد انتظار دارین سونی لانچ فیزیکی رو عقب بندازه ؟ اینهمه آدم که تو بخش logistics کار میکنن جونشون رو به خطر بندازن؟ حالا به فرض همه اینا اوکی شد به نظرت وقتی تمامی مغازه ها از جمله همین گیم استاپ که با حکم رسمی دولت تعطیل شدن میان به خاطر تلو دوباره مغازه رو باز کنن؟ یا فکر میکنی ملت به خاطر یه بازی تو این اوضاع پاندمی میرن بیرون؟

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
من که به شخصه حالا به اندازه خیلی از دوستان از اولم هایپ نبودم زیاد ولی کاملا کاری که کردن منطقیه.
با اینکار هم فروش بازی تحت تاثییر قرار نمیگیره هم ممکنه مقداری کرانچ کمتر بشه (هرچند اینطوری که گفتن بازی خیلی نزدیکه به گلد شدن).
جدای این موضوع اگه با ps5 لانچ بشه خیلی میتونه به اون پلتفرم کمک کنه.
میتونستن دیجیتالی ریلیز کنن ولی خب بعید میدونم نکاتی که بالاتر گفتم بی تاثییر باشه.
طبیعتا خوشحال کننده نیست ولی کاملا منطقیه.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
نزدیک ۵۰ درصد فروش بازی فیزیکیه. بعد انتظار دارین سونی لانچ فیزیکی رو عقب بندازه ؟ اینهمه آدم که تو بخش logistics کار میکنن جونشون رو به خطر بندازن؟ حالا به فرض همه اینا اوکی شد به نظرت وقتی تمامی مغازه ها از جمله همین گیم استاپ که با حکم رسمی دولت تعطیل شدن میان به خاطر تلو دوباره مغازه رو باز کنن؟ یا فکر میکنی ملت به خاطر یه بازی تو این اوضاع پاندمی میرن بیرون؟

یجوری از آمار صحبت میکنید که انگار کسایی که نسخه فیزیکی میخرن اگر نسخه فیزیکی در دسترس نباشه کلا بیخیال میشن :|
یکیش خود من که علاقه شدیدی دارم نسخه فیزیکی رو خریداری کنم
ولی در شرایط فعلی قطعا نسخه دیجیتالی رو انتخاب خواهم کرد که هم بحث بهداشتی داره و هم اقتصادی
در کل بحثم اینه در شرایط فعلی اصلا بازار بازی های رایانه ای سرد نیست و اتفاقا انتشار عناوین قدرتمند هم میتونه تو این شرایط فروش بازی رو بیشتر کنه و به نفع خود بازی باشه و هم به تو خونه موندن مردم کمک شایانی کنه و به بحث عدم گسترش آلودگی تا حدی کمک کنه

ولی خب این ریسک نکردن سونی هم منطقیه و قابل درک شاید اگر هر کدوم از ماها هم در جایگاه مدیریت تصمیم گیرنده در این موضوع بودیم ریسک انتشار به این شکل رو نمیکردیم.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
یجوری از آمار صحبت میکنید که انگار کسایی که نسخه فیزیکی میخرن اگر نسخه فیزیکی در دسترس نباشه کلا بیخیال میشن :|
یکیش خود من که علاقه شدیدی دارم نسخه فیزیکی رو خریداری کنم
ولی در شرایط فعلی قطعا نسخه دیجیتالی رو انتخاب خواهم کرد که هم بحث بهداشتی داره و هم اقتصادی
در کل بحثم اینه در شرایط فعلی اصلا بازار بازی های رایانه ای سرد نیست و اتفاقا انتشار عناوین قدرتمند هم میتونه تو این شرایط فروش بازی رو بیشتر کنه و به نفع خود بازی باشه و هم به تو خونه موندن مردم کمک شایانی کنه و به بحث عدم گسترش آلودگی تا حدی کمک کنه
اگه منطق بحث شما اینه که چون من یه کاری رو میکنم پس بقیه هم باید اینجوری عمل کنن خب هیچی دیگه.
بعد جدا فکر میکنی ملت چون یه بازی تاخیر خورد پا میشن میرن بیرون که ویروس بگیرن؟ یا فکر میکنی ۲ ماه بعد که شرایط بدتر شده و خیلی ها حقوق دریافتی ندارن میرن پول بازی میدن ؟ اوضاع ۲ ماه دیگه خیلی بدتر از امروز میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر