Xbox Game Studios

https___forum.bazicenter.com_attachments_gs1-jpg.169166_.jpg

سلام به همه و خوشامد میگم ورودتون به تاپیک رسمی استودیوهای ایکس باکس، بزرگترین و متنوع ترین کالکشن استودیو های فرست پارتی صنعت گیم. اینجا قرار هست یه تاپیک مرجع و جذاب برای تمام طرفدارای ایکس باکس و بازی‌هاش باشه. روی هر پلتفرمی که هستید و از هر سرویسی که استفاده می‌کنید مهم نیست، مهم اینه که همه ما ایکس باکسی هستیم.
اینجا در مورد تمام اخبار و شایعات و ... جذاب در مورد استودیوهای اختصاصی ایکس باکس و پروژه‌هایی که با همکاری دیگر شرکای مایکروسافت در خارج از تیم ایکس باکس در حال ساخت هستن صحبت می‌کنیم و اوقات خوشی رو پیش رو داریم.

برای اطلاعات تکمیلی راجب هر یک از 23 استودیوی فرست پارتی فعلی مایکروسافت به پست های دوم و سوم تاپیک در صفحه اول رجوع کنید. لینک این 2 پست در ادامه آورده شده است:

استودیوهای داخلی (Xbox Game Studios)
استودیو های داخلی (Bethesda)

https___forum.bazicenter.com_attachments_gs2-jpg.169168_.jpg

آخرین ویرایش:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
تو تاپیک xsx vs ssd بحث گرافیک گیرز 5 شد :D. از گیرز5 ویدئو دیدم همزان BL3 هم دارم بازی میکنم. تصویر گرافیک های نسل بعد اونم با انریل اصلا قابل تصور نیست. دوست داشتم با همین شوق از کرای انجین تعریف کنم ولی خب.... انریل بهترین پکج رو داره.

پ.ن. ببینیم انجین جدید 343i و play ground چطور از اب در اومده.
خود کرایتک با کرای انجین کارهایی میکنه که حتی راکستارم نمیتونه با RAGE انجام بده.
ولی خب انریل از جهت راحتی کار خیلی انجین مفید تریه برا صنعت گیم‌. همه نمیتونن با کرای انجین کار کنن‌

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
بنظرم مدیریت و و سرپرست تیم قوی نیست که با همه نفرات قوی نتیجه کاراشون در حد انتظار قوی ظاهر نمیشه
همین مسئله رو من با initiative دارم :D. سرپرست خیلی مهمه (نمیخوام واژه رح بر استفاده کنم!) مثلن چنگیز خان با یک مشت جنگجوی تقریبن وحشی تونست 33 میلیون کیلومتر مربع از این سیاره رو فتح کنه :D. ولی المانی ها با اینکه حداقل 50 سال از نظر تکنولوژی جلوتر از بقیه جهان بودن بازم شکست خوردن :D چرا؟ چون تو راس هرم مدیریتی دچار ضعف شدید بودن. از ضعف فرماندهی همین که اگر دستور بمباران دانکریک صادر شده بود رسمان WW2 رو برنده شده بودن.

شرکتهای مثل ND و SMS که مدیریت قوی دارن با اینکه مهره های خیلی مهمی درش رفت اومد دارن ولی هیچ تاثیری در محصول نهاییشون نمیزراه.

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
همین مسئله رو من با initiative دارم :D. سرپرست خیلی مهمه (نمیخوام واژه رح بر استفاده کنم!) مثلن چنگیز خان با یک مشت جنگجوی تقریبن وحشی تونست 33 میلیون کیلومتر مربع از این سیاره رو فتح کنه :D. ولی المانی ها با اینکه حداقل 50 سال از نظر تکنولوژی جلوتر از بقیه جهان بودن بازم شکست خوردن :D چرا؟ چون تو راس هرم مدیریتی دچار ضعف شدید بودن. از ضعف فرماندهی همین که اگر دستور بمباران دانکریک صادر شده بود رسمان WW2 رو برنده شده بودن.

شرکتهای مثل ND و SMS که مدیریت قوی دارن با اینکه مهره های خیلی مهمی درش رفت اومد دارن ولی هیچ تاثیری در محصول نهاییشون نمیزراه.
همین ND که سونی فنا خودشونو به در و دیوار میزنن براش با دو سری uncharted وtlou تونسته کلی برند رو بالا بکشه و کلی جایزه درو کنه
مگه nd کی بود؟!!
اتفاقا صب از سر تفریح رفتم سراغ dvd های ارشیوم E3 2007 سونی رو میدیدم نمایش uncharted خیلی معمولی و فقط میشه گفت خوب بود هرچند بازی یکم بهتر شد نسبت به نمایش اما با رشد و مدیریت به این بلوغ رسیدن و این دیدگاه حرفه ای و بالغ رو به gg دادن و همینطور که داریم میبینیم به ساکرپانچ و حتما سونی سانتا و مستر بالوگ دوس داشتنی هم عجیب نیست اگه مشاوره و کمک مدیریت پروژه داده باشن
این میشه که nd امروز الماسیه که همه عاشقشن حتی فنای رقیب هم بهش ایمان دارن
اما برگردیم سر بحث اصلی!!!!
مگه ماکرو Rare معدن طلا رو با ۲۵۰ میلیون دلار هزینه با کلی ip و کلی ip که جا گذاشت با لقب معدن طلا نخرید که حتی انقدر موفق بودن تنها استدیو انگلیسی بود که تو ژاپن هم خفن موفق بود و میفروخت!
کار بجایی میرسه که مقاله مینویسن با عنوان چه کسی ریر را کشت و حالا چه کسی ریر را نجات داد!!!!
Rare اگه با همون فرمون پیش میرفت nd شبیه به یه فرزند خونده بود براش!
اما ریر با اون همه مهره و نفرات عالی تقریبا به اخر رسید و دوباره داره خودشو میسازه
به لطف مدیریت افتضاح و مبتدیانه تیم مدیریت اکس باکس گیم استدیوز
با مت بوتی هم شاید همچی بهتر شه اما دید و مدیریت کیفی و فنی حرفه ای بنظرم اتفاق نمیوفته
مگر با جذب نیروهای خوبی که نه کاملا ولی خیلی خوب داره اتفاق میوفته تو inxile و obsidian و nt و initaitive و I343 و playgrounds و duble fine که امیدوارم حتما مثمر ثمر باش وگرنه باید منتظر از هم پاچیدن همین استدیو ها هم مثل lionhead و bioware باشیم
وقتی یه استدیو نفرات ارشد قوی داشته باش اما خروجی متا زرد بشه اون مهره های طلایی نا امید میشن و از تیم جدا میشن مثِ بایویر به بلایی که سرش اومده میوفتن که وقتی نفرات و موسس های اصلی رفتن دیگه روح استدیو مرده و محتوای قوی نمیتونه تحویل بده
به امید روزی که rare مث قبل نیروهای خودشو جذب کنه و به اوج برگرده خیلی حیف اونهمه ip ناب و نفرات خلاق تو استدیو چند تیمه نباشن و همزمان با بودجه خوب بازی ها و دنیاهای متفاوت و قنی خودشونو مثلewerwild نسازن
بنظرم هنوزم با ارزش ترین و غنی ترین استدیوی اکس باکس Rare دوست داشتنی با اون پیشینه فوق العادشه که اگه بهشون میدون بدن و جذب نیرو خفن داشته باشن میتونن aaa های یونیک بسازن

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
همین ND که سونی فنا خودشونو به در و دیوار میزنن براش با دو سری uncharted وtlou تونسته کلی برند رو بالا بکشه و کلی جایزه درو کنه
مگه nd کی بود؟!!
اتفاقا صب از سر تفریح رفتم سراغ dvd های ارشیوم E3 2007 سونی رو میدیدم نمایش uncharted خیلی معمولی و فقط میشه گفت خوب بود هرچند بازی یکم بهتر شد نسبت به نمایش اما با رشد و مدیریت به این بلوغ رسیدن و این دیدگاه حرفه ای و بالغ رو به gg دادن و همینطور که داریم میبینیم به ساکرپانچ و حتما سونی سانتا و مستر بالوگ دوس داشتنی هم عجیب نیست اگه مشاوره و کمک مدیریت پروژه داده باشن
این میشه که nd امروز الماسیه که همه عاشقشن حتی فنای رقیب هم بهش ایمان دارن
اما برگردیم سر بحث اصلی!!!!
مگه ماکرو Rare معدن طلا رو با ۲۵۰ میلیون دلار هزینه با کلی ip و کلی ip که جا گذاشت با لقب معدن طلا نخرید که حتی انقدر موفق بودن تنها استدیو انگلیسی بود که تو ژاپن هم خفن موفق بود و میفروخت!
کار بجایی میرسه که مقاله مینویسن با عنوان چه کسی ریر را کشت و حالا چه کسی ریر را نجات داد!!!!
Rare اگه با همون فرمون پیش میرفت nd شبیه به یه فرزند خونده بود براش!
اما ریر با اون همه مهره و نفرات عالی تقریبا به اخر رسید و دوباره داره خودشو میسازه
به لطف مدیریت افتضاح و مبتدیانه تیم مدیریت اکس باکس گیم استدیوز
با مت بوتی هم شاید همچی بهتر شه اما دید و مدیریت کیفی و فنی حرفه ای بنظرم اتفاق نمیوفته
مگر با جذب نیروهای خوبی که نه کاملا ولی خیلی خوب داره اتفاق میوفته تو inxile و obsidian و nt و initaitive و I343 و playgrounds و duble fine که امیدوارم حتما مثمر ثمر باش وگرنه باید منتظر از هم پاچیدن همین استدیو ها هم مثل lionhead و bioware باشیم
وقتی یه استدیو نفرات ارشد قوی داشته باش اما خروجی متا زرد بشه اون مهره های طلایی نا امید میشن و از تیم جدا میشن مثِ بایویر به بلایی که سرش اومده میوفتن که وقتی نفرات و موسس های اصلی رفتن دیگه روح استدیو مرده و محتوای قوی نمیتونه تحویل بده
به امید روزی که rare مث قبل نیروهای خودشو جذب کنه و به اوج برگرده خیلی حیف اونهمه ip ناب و نفرات خلاق تو استدیو چند تیمه نباشن و همزمان با بودجه خوب بازی ها و دنیاهای متفاوت و قنی خودشونو مثلewerwild نسازن
بنظرم هنوزم با ارزش ترین و غنی ترین استدیوی اکس باکس Rare دوست داشتنی با اون پیشینه فوق العادشه که اگه بهشون میدون بدن و جذب نیرو خفن داشته باشن میتونن aaa های یونیک بسازن
اونهای که استودیو میخرن فکر میکنن ادمهای توش رو هم خریدن!. الان Rare با 5-34 سال سابقه به این روز افتاده یا bioware کنونی 2 سنت ارزش نداره.
اگر بخوایم از روی محصول قضاوت کنیم نینجا تئوری آبسیدین پلی گراند و دابل فاین و خط تولید ماینکرفت (:D) مدیریت عالی دارن.

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
اونهای که استودیو میخرن فکر میکنن ادمهای توش رو هم خریدن!. الان Rare با 5-34 سال سابقه به این روز افتاده یا bioware کنونی 2 سنت ارزش نداره.
اگر بخوایم از روی محصول قضاوت کنیم نینجا تئوری آبسیدین پلی گراند و دابل فاین و خط تولید ماینکرفت (:D) مدیریت عالی دارن.
همینطور هم هست ولی وقتی به نفرات خلاق اجازه کار و ازادی عمل ندن در نهایت فرار میکنن!
آبسیدین و اینکسایل و پلی گراندز و دابل فاین رو شک ندارم اما همین nt هم کامل از پتانسیلشون استفاده نشده وگرنه همه اینا با مدیریت قوی مثل سونی فعلی بلا شک متای 9+ رو شاخشونه
اما بحث من سر Rare بود که با اون عظمت الان تازه دوباره داره به یه استدیو خوب و مطرح تبدیل میشه :(
به امید برگشت به اوج

• Like
Reactions: pbgame and unloved

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
چرا نرفتن دنبال لی پری بجای فرگوسن؟
فرگوسن یک فیکسر هست معمولن جاهای میبرنش که پروژه در پروسه جهنمی! (:D) قرار داره مثل bioshock infinite یا همین کوالیشن قبل از گیرز4 الانم که میبینی رفته بالا سر دیابلو 4.
همین الانش لی پری با توجه به توییت هایی که کرده معلوم دوست داره گیرز بسازه چرا بهش پیشنهاد نمیدن؟
برمیگرده به سیاستهای داخلی شرکت. ممکنه ادم خیلی خیلی حرفه ای باشه درکاری که انجام میده ولی طرف خود رای باشه یا کارکردن در کنارش خوشایند نباشه.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
فیل اسپنسر با IGN مصاحبه داشته، تو ریست ارا یه سری نکاتش رو نوشتن:
به نظر میاد قیمت کنسول بیشتر از ۵۰۰ دلار نباشه، یه سری هم گفتن طبق حرف اسپنسر، انتظارشون بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ دلاره.
اسپنسر گفته کنسول برای زمان بندی قبلی عرضه آماده هست و اگه یه سری بازی‌ها به لانچ‌ نرسن، کنسول سر موقع عرضه میشه.
مثل اینکه تو چند ماه اول عرضه، انحصارهای زیادی رو در نظر گرفتن.
گویا Xbox Publishing نقش مهمی تو لانچ‌ کنسول داره، پس باید انتظار انحصاری های Third Party رو داشت.

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
فیل اسپنسر با IGN مصاحبه داشته، تو ریست ارا یه سری نکاتش رو نوشتن:
به نظر میاد قیمت کنسول بیشتر از ۵۰۰ دلار نباشه، یه سری هم گفتن طبق حرف اسپنسر، انتظارشون بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ دلاره.
اسپنسر گفته کنسول برای زمان بندی قبلی عرضه آماده هست و اگه یه سری بازی‌ها به لانچ‌ نرسن، کنسول سر موقع عرضه میشه.
مثل اینکه تو چند ماه اول عرضه، انحصارهای زیادی رو در نظر گرفتن.
گویا Xbox Publishing نقش مهمی تو لانچ‌ کنسول داره، پس باید انتظار انحصاری های Third Party رو داشت.
سال اولو ثرد پارتیا ساپورت کنن سال ۲۱ مورد واس زخمی کردن زیاد داریم >:):D

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد

البته نمونه هایی که آوردی بی ربط بود مخصوصا دومی که اصلا بحثش فرق می کنه
اما اصل حرفت درسته.این لیدر تو 343 که کلا بود تو Q هم نصف و نیمه بود

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
اره تو مصاحبه اش با Unlocked گفت که نادلا و CFO مایکرو خیلی دارن دنبال میکنن جدی عرضه کنسول و ازادی عمل زیادی دادن به بخش Xbox یهو بیاد امازون بازی دربیاره بده ۴۰۰:D
همون کنسول 500 دلاری 12traflapsi هم شبیه معجزس
امیدوارم سری S 300 دلاری باش

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
من که 500 هم باشه راضیم ولی بنظر میاد مایکر میخواد رقابتی قیمت بذاره من بعید میدونم مثل نسل قبل با اختلاف 100دلار نسبت به PS5 عرضه شه
اقا رقابت از این بیشتر همچین هیولایی رو 500 دلار بده دست مردم :D
بنظرم برد اصلی رو وقتی ماکرو داره که سری S با کانفیک خوب و قیمت عالی 300 دلاری رلیز کنه که بعید نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر