بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

morti18

کاربر سایت
Apr 12, 2008
42
نام
morteza
سرعت اینترنت امشب بهتر می‌شود

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت:
️ خلاصه وضعیت استفاده کاربران از اینترنت نشان می‌دهد رشد مصرف کاربران دو برابر سه هفته پیش است.

️ با ارتقا صورت گرفته امشب وضعیت عمومی سرعت اینترنت‌های خانگی به مراتب بهتر از روز گذشته خواهد بود.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid

️ خلاصه وضعیت استفاده کاربران از اینترنت نشان می‌دهد رشد مصرف کاربران دو برابر سه هفته پیش است.

️ با ارتقا صورت گرفته امشب وضعیت عمومی سرعت اینترنت‌های خانگی به مراتب بهتر از روز گذشته خواهد بود.
چند روز پیشم همین حرفارو میزدن که پهنا باند از فلان روز افزایش پیدا میکنه و اینا، بدتر 100گیگم دادن همونقدر رو هم گند زدن توش :D کلا حرف نزنن اینا سنگین تره بنظرم.

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135

وای نه 80 کیلوبایت مون م نابود خواهد شد:/

• Like
Reactions: saeed_sg

omiid72

کاربر سایت
Oct 1, 2017
795
دقیقا! دو روز تعطیل کردن همه جارو نت به چس چس افتاد معلوم بود پهنای باندشون نمیکشه! بعد واسه من میاد 100 گیگ اینترنت میده!
خب احمق تو توان زیرساختی و تجهیزات و پهنای باند سسشر مملکت رو نمیدونی میای اینکارو میکنی که فشار روش ده برابر بشه؟!
الان با سرعت 50 کیلوبایت مشغول آپدیت رینبوعم :| توییچ هم همش بافر میشه رو هر کیفیتی! چه 160 چه 1080!
بقول دوستمون چند صفحه قبل، پی پی کردم تو این وضعیت زندگی ما که تو قرنطینه هم نمیشه هیچ کاری کرد باید با توپامون یه قل دو قل بازی کنیم -_-
این حرکتی که زدن مثل این میمونه که 300 لیتر بنزین واس ماشین ادم بهمون بدن بعد بگن با سرعت 50 کیلومتر بیشتر نمیتونی بری
یه سری مردمم این وسط هستن میگن خر باشه مفت باشه مثل همکار ما که نت شرکت و موقع خونه رفتن میذاره رو دانلود تا فردا صبح
حالا اهل فیلم و سریالم نیست زیاد ولی میگه میمونه تو عید میبینم نبینمم مفته دیگه چیزی که از دست ندادم8-|

CY33R

کاربر سایت
Mar 12, 2020
4
سلام
اساتید یک خواهش دارم
در مورد موارد زیر یک توضیحی بدید جامع پیدا نکردم برای همین اینجا پیام دادم

- خط من VDSL هست میخوام بدونم کدام ها غیر فعال باشد یا کدمیک سرعت من رو بالاتر میبرند

-دو شات از لاگ مودم و تنظیمات هم گرفتم نظرتون چیه آیا نویز دارم یا مشکلی در خط من هست و تنظیماتم درست هست.

فاصله من با مرکز مخابرات هم 150 متر نهایت 200 متر هست

DSL modulation: G.Lite
G.Dmt
G.hs
T1.413
ADSL2
ADSL2+
VDSL2
G.INP
AnnexL Option: Enabled
AnnexM Option: Enabled
VDSL2 Profile: 8A
8B
8C
8D
12A
12B
17A
30A
DSL Capability: Bitswap Enable
SRA Enable
VDSL Extention:Special Vectoring

شات ها در دو عکس در زیر پست پیوست شدند .
سپاس

Attachments

• 1.jpg
    1.jpg
    96.9 KB · مشاهده: 18
  • 2.jpg
    2.jpg
    123.4 KB · مشاهده: 19

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,271
نام
Morteza
دوستان کسی اینجا TD LTE ایرانسل داره؟ این اینترنت دیگه منو خسته کرده از نویز کلا از 4 مگ بیشتر نمیشه سرعتم همونم اذیت میکنه میخوام برم ثابت ایرانسل بگیرم اگه کسی استفاده میکنه لطفا بیاد بگه وضعیتش چطوریه سرعتش و پینگ و حجم

morti18

کاربر سایت
Apr 12, 2008
42
نام
morteza
من ۱۸۰ گیگ اینترنت تا ۲۹ اسفند دارم ولی با سرعت ۳۰ کیلو :)) مملکت نیست که دزدخونست رسما ! اقا ۸۰ گیگ خودمو بذارید استفاده کنم من نمی خوام ۱۰۰ گیگ رو !
دوست عزیز، مشکل از زیرساخت هست.
همه مملکت تو خونه هستن و پای اینترنت. کلاسهای دانشگاه و... همه اینترنتی شده. ملت نشستن فیلم آنلاین میبینن، معلومه اینترنت سرعتش میاد پایین و کم میاره.
ما یاد گرفتیم سریع به همه انگ دزدی میزنیم.
فکر نکنید بنده طرفدار دولت هستم، هرگز، اما کمی منطقی باشیم

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
دوست عزیز، مشکل از زیرساخت هست.
همه مملکت تو خونه هستن و پای اینترنت. کلاسهای دانشگاه و... همه اینترنتی شده. ملت نشستن فیلم آنلاین میبینن، معلومه اینترنت سرعتش میاد پایین و کم میاره.
ما یاد گرفتیم سریع به همه انگ دزدی میزنیم.
فکر نکنید بنده طرفدار دولت هستم، هرگز، اما کمی منطقی باشیم
دوست عزیز کل مملکت فقط دارن از اینترنت خانگی استفاده می کنن ؟ چرا اینترنت همراه اول که مجانی نیست با سرعت نور داره ادامه می ده ؟ شما اطلاعات نداری متاسفانه و داری نظر می دی . تمام شرکت های اینترنتی مجبور بودن تحت فشار ۱۰۰ گیگ به مخاطباشون نت رایگان بدن و به همین علت سرعت دانلود رو به شدت محدود کردن که نتونی استفاده کنی. همین شاتل وقتی از استاته مصرفت یه مقدار بیشتر مصرف کنی سریع این حالتو برات به وجود میاورد . قضیه هم واسه الان نیست. ۴ سال پیش که کرونایی وجود نداشتم این قصه بود .تا می دید اینترنت زیاد مصرف کردی به اسم نا محدود می فروخت ولی سریع محدودت می کرد . کاری که الان کردن . انگ چیه ؟ دو هفته نتامونو قطع کردن هیچ خسارت با ارزشی هم‌ندادن دزدی نبود ؟ منی که الان پول ۸۰ گیگ دادم نمی تونم استفاده کنم زنگ زدم می گه نمی تونی به ماه بعدم منتقل کنی دزدی نیست ؟ متاسفانه تا طرز تفکر های امثال شما وجود داره وضعیت ما همینه .

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
سلام
اساتید یک خواهش دارم
در مورد موارد زیر یک توضیحی بدید جامع پیدا نکردم برای همین اینجا پیام دادم

- خط من VDSL هست میخوام بدونم کدام ها غیر فعال باشد یا کدمیک سرعت من رو بالاتر میبرند

-دو شات از لاگ مودم و تنظیمات هم گرفتم نظرتون چیه آیا نویز دارم یا مشکلی در خط من هست و تنظیماتم درست هست.

فاصله من با مرکز مخابرات هم 150 متر نهایت 200 متر هست

DSL modulation:G.Lite
G.Dmt
G.hs
T1.413
ADSL2
ADSL2+
VDSL2
G.INP
AnnexL Option:Enabled
AnnexM Option:Enabled
VDSL2 Profile:8A
8B
8C
8D
12A
12B
17A
30A
DSL Capability:Bitswap Enable
SRA Enable
VDSL Extention:Special Vectoring

شات ها در دو عکس در زیر پست پیوست شدند .
سپاس
کجا vdsl گرفتی؟
برات g.vector فعال کرده , مخابرات سمت ما هرکاریش کردم زیر بار نرفت...
تنها کار دیگه ای که میتونن انجام بدن فعال کردن g.inp هست که به پایداری خط کمک میکنه... (طبق چیزی که توی عکسا من می بینم g.inp از طرف dslam فعال نیست)...
روی vdsl هم معمولا نمیشه تنظیمات snr margin رو دستی تغییر داد چون dslam هرچی بهش بگی با تنظیمات خودش override میکنه (90 درصد مواقع)...
در کل کار خاصی نمیتونی انجام بدی جز اینکه مودم رو ببری سر خط یه تست بگیری ببینی سرعت بهتر میشه یا نه چون یکم نویز داره خطت (البته فکر کنم سرعتت کلا دستی روی 16/1 محدود شده )...

CY33R

کاربر سایت
Mar 12, 2020
4
کجا vdsl گرفتی؟
برات g.vector فعال کرده , مخابرات سمت ما هرکاریش کردم زیر بار نرفت...
تنها کار دیگه ای که میتونن انجام بدن فعال کردن g.inp هست که به پایداری خط کمک میکنه... (طبق چیزی که توی عکسا من می بینم g.inp از طرف dslam فعال نیست)...
روی vdsl هم معمولا نمیشه تنظیمات snr margin رو دستی تغییر داد چون dslam هرچی بهش بگی با تنظیمات خودش override میکنه (90 درصد مواقع)...
در کل کار خاصی نمیتونی انجام بدی جز اینکه مودم رو ببری سر خط یه تست بگیری ببینی سرعت بهتر میشه یا نه چون یکم نویز داره خطت (البته فکر کنم سرعتت کلا دستی روی 16/1 محدود شده )...

سلام
من آذربایجانغربی . شهرستان بوکان هستم . سرعت نهایت تا 2 مگ و 100 کیلوبایت میره سرعت 16 مگابیت هستش. .البته راضیم به اینم ولی یه مدته خراب کردن خطوط رو بخاطر اون 100 گیگ که دادن فشار زیادی روی اینترنت کشور هست . گفتم فقط ببینم این گزینه ها جریانش چیه . ایا درست تیکاشو زدم .موردی که به بهیه شدن بیشتر مودم کمک کنه . و من سیم اصل مسی از ورودی سیم داخل مخابرات اوردم روی مودم . روکار هست و کنار سیم برق هم نیست . اسپلیتر هم گذاشتم .

این g.vector چی هست ؟
g.inp رو باید زنگ بزنم 2020 بگم فعال کنند یا مخابرات داخل شهر خودمون؟

باتشکر

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
سلام
من آذربایجانغربی . شهرستان بوکان هستم . سرعت نهایت تا 2 مگ و 100 کیلوبایت میره سرعت 16 مگابیت هستش. .البته راضیم به اینم ولی یه مدته خراب کردن خطوط رو بخاطر اون 100 گیگ که دادن فشار زیادی روی اینترنت کشور هست . گفتم فقط ببینم این گزینه ها جریانش چیه . ایا درست تیکاشو زدم .موردی که به بهیه شدن بیشتر مودم کمک کنه . و من سیم اصل مسی از ورودی سیم داخل مخابرات اوردم روی مودم . روکار هست و کنار سیم برق هم نیست . اسپلیتر هم گذاشتم .

این g.vector چی هست ؟

باتشکر

ینی چی راضی ای؟
من الان adsl دارم 8 مگ دانلودم 2 مگ هست از مخابرات

CY33R

کاربر سایت
Mar 12, 2020
4
ینی چی راضی ای؟
من الان adsl دارم 8 مگ دانلودم 2 مگ هست از مخابرات

نه راضی نیستم ولی خب 16 مگ گرفتم 2 مگ دانلود میده اپلود هم 500 کیلوبایت به زور میده . الان یک هفته بیشتره که وضعیت اینترنت افتضاحه روزا کلا 30 کیلوبایت دانلود دارم شبا ساعت 3 الی 9 صبح 2 مگ رو کامل میره .

گفتم اگر روشی چیزی باشه از این گزینه که که شاتشو گزاشتم دستکاری بکنم سرعتم بالا بره

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
سلام

این g.vector چی هست ؟

باتشکر
اون g.inp رو باید از بالا برن روی dslam ست کنن دنبالش نرو که به جایی نمیرسی...

خطت پتانسیل سرعت بالاتر داره ولی دستی روی 16 مگ محدودش کردن...

مخابرات سمت ما گفتش که فعلا سرعت همه ی vdsl ها تا 30-40 مگ باز هست و فعلا برنامه ای برای محدود کردن سرعتا ندارن ولی به نظر میاد سمت شما سرعت هارو نسبت به سرویسی که می خرید محدود کردن...
چون خطت حداقل توی آپلود جا داره ولی محدودش کردن...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر