امتیازات BAYONETTA & VANQUISH

Vortex 777

کاربر سایت
Feb 15, 2020
28
همممم.... سری MGS سلام میرسونند!
طرفدار میازاکی نیستم...ولی اونا هم سلام میرسونند باز!
زیاد FF نزدم، ولی از خیلی نسخه هاش تعریف شنیدم و داستان خوب و شخصیت های عالیی داشتن! انقدر دارن که بعد از سال ها هنوز در موردشون بحث بشه، انقدر هست که با معرفی ریمیک شماره 7ش ملت سر به بیابون بزارن و ...
سری پرسونا ، یاکوزا و the world ends with you و ...

و این فقط چندتا از بازی های معروف ژاپنی هست که همه در موردشون شنیدیم! (زیاد اهل بازی های ژاپنی نیستم وگرنه حرفه ای هاش قشنگ میتونند برات لیست خفن بزارن:D )
توی همون بازی های با طراحی انیمه ای مطمئن باش انقدر بازی و کاراکتر هست که خیلی از کارهای غربی که گفتی رو قورت میدن!

صرفا چون تو تاپیک فوتبالیست ها تیکه انداخته بودی به انیمه ها... Roronoa Zoro از نظر شخصیت پردازی، درسته قورت میده همه کارهای مورد نظرت رو :p
خلاصه مطلب...مشکل از کارهای ژاپنی نیست:p ، مشکل از سلیقه شماست:p (در اصل نمیشه گفت مشکل چون به هر حال هرکی یه چیزی میپسنده، ولی چون به پای مشکل(!) گذاشته شد، به پای مشکل میگذاریم:p )
حاجی MGS رو بی خیال زیاد راه دور نریم!... نمیدونم چرا اسم DMC و Ninja Gaiden رو نمیارید که تو همین سبک هک اند اسلش هستن! :D کاراکترهایی مثل ریو هایابوسا و ویرجیل. :D

این سبک HnS حقیقتا از آن خود ژاپنیاست، (همینطور که سبک FPS تو مُشت غربیاست) اما دیده میشه که بازیهایی مثل God of War و Darksiders بدلیل presentation و مارکتینگ بهتر میان و کلی از سهم بازار رو به خودشون اختصاص میدن! درحالیکه به لحاظ گیمپلی از خودشون هیچی ندارن و اسکی مستقیم از آثار ژاپنی هستن. ببین چقدر اوضاع خرابه که EA به خودش جرئت میده یه آشغالی مثل Dante's Inferno که کپی مستقیم از DMC هست رو انتشار بده و سرش سود هم کنه!! :D

ژاپنیا اصلا جرئت اینو ندارن بازی FPS بسازن ولی ببین غربیا چندتا HnS ول دادن بیرون. این از ضعف طرف شرقی هست بنظر من. قصد مسخره ندارم. دلم میسوزه. :D جا داره در آخر از میازاکی، که واقعا بهش ارادت دارم، یاد کنم که آخرین فردی هست که توی سبک HnS انقلاب به پا کرده. ولی این نکته رو نمیشه فراموش کرد که بازیهاش تم انیمه ای-مانگایی ندارن! دارک سولز که اروپای قرون وسطاس. بلادبورن اروپای قرن هفده. و سکیرو هم ژاپن فئودال. :D

این مسئله یه مشکله چون توی خود ژاپن بشدت جواب میده اما برای مارکتینگ جهانی مناسب نیست. پس نیاید بگید به سلیقه هم احترام بزارید و... :D:D

Last edited by a moderator:

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
این مسئله یه مشکله چون توی خود ژاپن بشدت جواب میده اما برای مارکتینگ جهانی مناسب نیست. پس نیاید بگید به سلیقه هم احترام بزارید و... :D:D
میزان فروش و کیفیت اثر دو تا بحث جدان
اگر شما سنگ معیارت میزان فروش بازی ها هست که دیگه یه پله بالاتر از متاپرست ها هستی تبریک میگم :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
یا همین Nier: Automata (نمیخواستم بگم ولی حالا که اینجور شد میگم:D) که میاد چندتا رُبات female-نما (حتی اونا که جنسیت نر دارن شبیه دختران :D) خیلی sissy و احساساتی با باسن لُخت و عور میندازه به جون چندتا ربات و ماشین اهن غراضه که هیچ تنوعی ندارن و با تم قهوه ای-خاکستری و دلگیر خیلی زود تکراری و حال بهم زن میکنن بازی رو! حالا فرض کن بازی برای دید پایان های اصلی چندین بار مجبورت کنه این پروسه رو تکرار کنه که دیگه واقعا تهوع آور میشه. :-&:D بازی صلح دوستانه تر و اوا-خواهرانه-تر از این چی هست آخه؟!:D

130326

اینی که خوندم مزخرف ترین و حال به هم زن ترین برداشت از کار Lore Heavy ای مثل نیر آتوماتا بود که یه جورایی شعور و درک مخاطب ابتدایی شو نشون میده به نوعی... :-"
به هر حال یوکو تارو کرم داره، میتونه یه عده مثل اینا رو غیر مستقیم مضحکه عام کنه با برداشت های زیباشون :D
یه سری نمی فهمن پشت هر چیزی تو اون بازی دلیله، از رفتار باس های تا ساختار اندرویدها و اسم بازی و فضای خاکستری و... دلیله

و خیلی جالبه همین الان به رنگی رنگی بودن بایونتا داشت گیر میداد :| الان خاکستری بودن این شد مشکل؟ قضیه چیه دقیقا ؟:D

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
حاجی MGS رو بی خیال زیاد راه دور نریم!... نمیدونم چرا اسم DMC و Ninja Gaiden رو نمیارید که تو همین سبک هک اند اسلش هستن! :D کاراکترهایی مثل ریو هایابوسا و ویرجیل. :D

این سبک HnS حقیقتا از آن خود ژاپنیاست، (همینطور که سبک FPS تو مُشت غربیاست) اما دیده میشه که بازیهایی مثل God of War و Darksiders بدلیل presentation و مارکتینگ بهتر میان و کلی از سهم بازار رو به خودشون اختصاص میدن! درحالیکه به لحاظ گیمپلی از خودشون هیچی ندارن و اسکی مستقیم از آثار ژاپنی هستن. ببین چقدر اوضاع خرابه که EA به خودش جرئت میده یه آشغالی مثل Dante's Inferno که کپی مستقیم از DMC هست رو انتشار بده و سرش سود هم کنه!! :D

یا همین Nier: Automata (نمیخواستم بگم ولی حالا که اینجور شد میگم:D) که میاد چندتا رُبات female-نما (حتی اونا که جنسیت نر دارن شبیه دختران :D) خیلی sissy و احساساتی با باسن لُخت و عور میندازه به جون چندتا ربات و ماشین اهن غراضه که هیچ تنوعی ندارن و با تم قهوه ای-خاکستری و دلگیر خیلی زود تکراری و حال بهم زن میکنن بازی رو! حالا فرض کن بازی برای دید پایان های اصلی چندین بار مجبورت کنه این پروسه رو تکرار کنه که دیگه واقعا تهوع آور میشه. :-&:D بازی صلح دوستانه تر و اوا-خواهرانه-تر از این چی هست آخه؟!:D

ژاپنیا اصلا جرئت اینو ندارن بازی FPS بسازن ولی ببین غربیا چندتا HnS ول دادن بیرون. این از ضعف طرف شرقی هست بنظر من. قصد مسخره ندارم. دلم میسوزه. :D جا داره در آخر از میازاکی، که واقعا بهش ارادت دارم، یاد کنم که آخرین فردی هست که توی سبک HnS انقلاب به پا کرده. ولی این نکته رو نمیشه فراموش کرد که بازیهاش تم انیمه ای-مانگایی ندارن! دارک سولز که اروپای قرون وسطاس. بلادبورن اروپای قرن هفده. و سکیرو هم ژاپن فئودال. :D

جالب شد... GOW شد کپی مستقیم:))
دانته اینفرنو شد کپی از DMC ؟ (اونی که من دیدم زارت برداشته بودن GOW رو اسکی رفته بودن!)

ور مورد Nier و بایونتا... من خودم اصلی ترین مشکلم که نرفتم سراغشون همین طراحی و ...ست، ولی باز هیچ ربطی نداره و یکیشون بین طرفدارهای سبک انقدر محبوب هست که شماره اولشم خیلی جاها جزو بهترین بازی های نسل قبل میدونستن، یکی دیگه هم که اومدی گیر دادی به داستان و شخصیت پردازی ما فقط تعریف شنیدیم از این بخشش!

بعد بازی هایی که حال نمیکنی وارد بحث بشن هم فاکتور گرفتی...
از اونطرف میای نینجا گایدن و DMC مثال میزنی که...ای داد بیداد! باز ژاپنی هستن!

میازاکی هم ( H&S ...) ربطی نداره بازی هاش چه تمی دارن! کل ژاپنی ها رو کردی تو یه سبد و گفتی فلان و فلانند، میازاکی هم به عنوان یه ژاپنی خلاف حرفت رو میزنه!

طراحی انیمه ای و در عین حال تو سبک خودش گیم پلی درست حسابی،در عین حال پوشش درست حسابی... و در کنارش نینتندویی که میگی گوگولیه میخوای، Fire Emblem اخیر... بیا ببینم به این میخوای چه گیری بدی؟
نوع گرافیک و آرت استایل ربطی به محتوا نداره!
و درد اینه ما الان نمیدونیم مشکلت با کجاست! طراحیه، داستانه،گیم پلیه... به همه چی پراکنده داری گیر میدی! فقط ژاپنی ها چیزن، غربیا خوبن:D

در کل...گیر بیخود نده! یه عالمه جماعت عاشق این چیزایین که ژاپن ارائه میده، یه عالمه هم عاشق وارهای غربین! یکی مثل من هم از هر دوتاش چیزایی که به سلیقه ش میخوره لذت میبره:D کاری هم نداره روش made in japan خورده باشه یا made in west :p

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
توی تاپیک FFVII یه پستی زده بودم چند وقت پیش به این شکل:
یادش بخیر یه زمان اینجا تو بازیسنتر یه عده ناراحت بودن که کلود چطوری میتونه شمشیر به این گندگی رو برداره اینکه سوسوله زوری نداره مرد باید سیبیل کلفت داشته باشه و اینجور حرفا:D یادمه براش بلاگ هم زدن حتی که مثلا بنیه سری فاینال فنتزی رو زیر سوال ببرن:D (چه چیز جذابی بود اون بلاگها، حیف شد سیستمش جمع شد نصف دعواهای بازیسنتر اونجا شکل میگرفت:D)
خلاصه اینکه الان دیگه نمیبینم کسی از این ایرادها بگیره و انگار همه سربزیر شدن... شایدم حوصله کل کل ندارن دیگه:D
ظاهرا محاسباتم اشتباه از آب دراومده چون نسل این دوستان هنوز برچیده نشده:D اون خانوم معلمه زور نداره اون لباس مدرسه دخترونه پوشیده چطوری شمشیر میزنه اون قیافش دخترونس چطوری میجنگه اینکه نشد بازی..... آقا شما برو با همون سیبیل کلفتات حال کن :D
اینکه بگی ربات های Nier چون خاکستریه برات دلگیره بنظرم خیلی گِی تره تا اینکه بگی ظاهر کرکتراش دخترونس پس اواخواهره:D شما نگران خودت باش اول:D دقیقا از چی این بازی و داستانش به این نتیجه رسیدی که صلح دوستانست؟ اصلا بازی کردیش خدایی؟
میازاکی هم جدیدا شده هک اند اسلش ساز خبر نداشتیم:D فقطم باید تم غربی بسازه چون مارکتینگش خوب نیست!! کالاف بزن شما:D
خداییش اگه از فرهنگ و دنیای بازیهای شرقی و تم های انیمه ای چیزی سر در نمیارید و با میزان محبوبیتشون در سطح جهانی آشنا نیستید واقعا مجبور نیستید در موردشون نظر بدید!

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
مشکل بازیهای ژاپنی همینه. از لحاظ گیمپلی نوآورانه و عالی. اما از لحاظ شخصیت پردازی و داستان زاقارت! آخه یعنی چی یه دختری که شبیه خانم معلم هاست رو بزاری در نقش یه شمشیرزنِ ماشین کُشتار!! :|:)) حال و روز Vanguish هم از این لحاظ زیاد خوب نیست. شخصیت کاریزماتیک مارکوس فینکس یا مسترچیف در مقایسه باهاش بعنوان مثال. توی علم تجارت و بازاریابی بری روی presentation حتی بیشتر از خود کالا تاکید دارن. چیزی که مخصوصا این استودیوی Platinum ازش بی بهره است.
من نمی دونم شما چند نفر شمشیر زن خانم دیدی ولی تا جایی که من خبر دارم هیچکدومشون شبیه گودزیلا نیستن و همه آدم عادی هستن.نمی دونم چه مشکلی داره الان مثلا بایونتا؟
در مورد آقایون هم صدق می کنه و حتما نیازی نیست طرف سیبیل کلفت باشه...
خلاصه اینکه برادر شما با این ایرادایی که میگیری معلومه مشکل کارت جای دیگه س :-":D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
والا ما تا دیروز بازی های ژاپنی رو به خاطر داستان و شخصیت پردازیشون بازی میکردیم و بعضا گیم پلی یکنواخت بعضی هاشون رو تحمل میکردیم.. حالا تازه فهمیدیم چقدر در اشتباه بودیم

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
خداوکیلی بازی سازهای ژاپنی کولاک میکنن من کلا با بازی سازهای ژاپنی بیشتر حال میکنم تا غربی
میکامی،کوجیما،میازاکی،ایتاگاکی،اودا،کامیا،ساکاگوچی،و و و و نمی‌دونم دیگه چنتارو نام ببرم ولی همون ۲ تا اولی کل غربی ها رو میشوره می‌بره با خودش :D:D:D

ARTHUR WESKER

“We can’t change what’s done, we can only move on.
کاربر فعال
Jan 25, 2018
6,600
نام
Albiceleste
خداوکیلی بازی سازهای ژاپنی کولاک میکنن من کلا با بازی سازهای ژاپنی بیشتر حال میکنم تا غربی
میکامی،کوجیما،میازاکی،ایتاگاکی،اودا،کامیا،ساکاگوچی،و و و و نمی‌دونم دیگه چنتارو نام ببرم ولی همون ۲ تا اولی کل غربی ها رو میشوره می‌بره با خودش :D:D:D

حالا اینجا را داشته باش.کدوم بازیسازی میتونه همچین صحنه ای خلق کنه؟ :-"

ezgif-3-6ac65a929836.gif

• Like
Reactions: CAP\MortezA63

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر