تهیه کننده سری Gran Turismo به دنبال بالا بردن فریم ریت است

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
در حال حاضر آینده سری Gran Turismo مشخص نیست اما به نظر می رسد عناوین بعدی این سری در زمینه فریم ریت پیشرفت های زیادی داشته باشند.
آقای Kazunori Yamauchi تهیه کننده سری بازی های Gran Turismo ، اخیرا در مصاحبه ای با وبسایت GTPlanet درباره آینده این فرنچایز صحبت کرد. به عقیده او رزولوشن 4K حتی بیش از نیاز این سری است ولی فریم ریت 60fps رظایت بخش نیست و او تصمیم دارد با استفاده از قدرت PlayStation 5 به 120fps و حتی 240fps برسد.

ما به جای اینکه در فریم ریت 60fps بمانیم و وضوح تصویر و رزولوشن را بالاتر ببریم،  بیشتر به پیشرفت در فریم ریت و رساندن آن به 120fps یا حتی 240fps علاقه مندیم. و من فکر می کنم این همان چیزی است که از این به بعد منجر به تغییر در تجربه ما خواهد شد.

Yamauchi همچنین راجع به میزان رشد قدرت کنسول های PlayStation از یک نسل در مقایسه با نسل قبلی آن، صحبت کرد. و به این اشاره کرد که ما دیگر شاهد جهش قدرت (و پیشرفت بازی ها)، مثل اختلافی که بین PlayStation 1 با PlayStation 2 وجود داشت، نخواهیم بود.

رفتن از PS1 به...

Continue reading...

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,461
نام
امین
نسل بعد من اگه 120 فریم ببینم بازی ها رو 2k دیگه چیزی نمیخوام!
240 هم نه همون 120 فریم بدید ملت دعاتون میکنن.

• Like
Reactions: SHAYAN1999

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
منظور ایشون از اختلاف بین ps1 و ps2 و اینکه دیگه در ps5 شاهد همچین اختلافاتی نخاهیم بود، در مورد سری بازیهای gt است. که من سعی کردم در متن خبر تا جایی که میشه این مفهوم رو برسونم.
از گفته های ایشون میشه دوتا تعبیر کرد. اولیش یعنی ps5 نسبت به ps4 اونقدر هم قدرتمند تر نیست و ایشون نمیتونه در هر دو زمینه نسخه بعدی رو بهبود ببخشه. دومیش اینکه ایشون واقعن نیازی نمی بینه که در زمینه گرافیک تلاش بیشتری بکنه.
خلاصه اینکه پیشرفت در فریم ریت هم کم پیشرفتی محسوب نمیشه.:D

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
منظور ایشون از اختلاف بین ps1 و ps2 و اینکه دیگه در ps5 دیگه شاهد همچین اختلافاتی نخاهیم بود، در مورد سری بازیهای gt است. که من سعی کردم در متن خبر تا جایی که میشه این مفهوم رو برسونم.
از گفته های ایشون میشه دوتا تعبیر کرد. اولیش یعنی ps5 نسبت به ps4 اونقدر هم قدرتمند تر نیست و ایشون نمیتونه در هر دو زمینه نسخه بعدی رو بهبود ببخشه. دومیش اینکه ایشون واقعن نیازی نمی بینه که در زمینه گرافیک تلاش بیشتری بکنه.
یاماءوچی گفته مدلینگ پیستها و ماشین ها نسل بعدی هستن، کلا گرافیک بازیو نسل بعدی میدونه (همینطورم هست) بنظرش نسل بعد بهبود گرافیکی کافیه و دوست داره فریم ریت رو ببره بالا

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
یاماءوچی گفته مدلینگ پیستها و ماشین ها نسل بعدی هستن، کلا گرافیک بازیو نسل بعدی میدونه (همینطورم هست) بنظرش نسل بعد بهبود گرافیکی کافیه و دوست داره فریم ریت رو ببره بالا
ایشون در گذشته هم از این دست صحبت ها زیاد کردن! به نظر من بهتره منتظر بمونیم و نتیجه رو ببینیم.

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
حالا کنسول بازا نسل بعد تازه 60 و نهایت 120 رو تجربه میکنن اونوقت میفهمن یه عمره ما چی میگیم :" ))

pc که خیلی وقته با 300 فریم داره عشق میکنه اونم روی 4k (به قشر ضعیف جامعه و سیستم زیر 20 هزار دلار کاری ندارم.)

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
به نظرم خیلی زوده واسه اینکه فک کنن به ته خط رسیدن در جهش های بزرگ کنسولی، جهشی مثل PS1 به PS2 بازم ممکنه اتفاق بیافته حتی چندین برابر و بار!

منتهی یکی بخاطر قیمت و از همه مهمتر بخاطر اینکه قطره چکون طور بتونن تا سالها جیب مردم رو خالی کنن ریز ریز جلو میرن تا سود بیشتری عایدشون بشه (کلا تو همه محصولات نه فقط کنسول)

pc که خیلی وقته با 300 فریم داره عشق میکنه

۳۰۰ فریم؟
سال ها پیش در تاپیکی بحث مفصلی در مورد چشم انسان و فریم ریت بود..، با اینکه قطعی نیست ولی شایان ذکر که چشم انسان بالاتر از ۱۲۰ رو نمیتونه تشخیص بده، حالا با ارفاق میگیم ۲۰۰، حالا شما چطوری با ۳۰۰ داری عشق میکنی نمیدونم!

در انتها بگم که شدیدا به یک GT نسل بعدی همه چی تموم نیازمندیم‌‌..

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
این یامائوچی آدم نمیشه مثل اینکه...بجز این جوگیرایی که با این عددا پز میدن، کسی هست که واقعا 240 فریم بخواد آخه؟ به جز بازیهای VR، همون 120 هم اضافی به نظر میرسه.
زودتر این وضعیت برزخی وسط نسل تموم بشه، راحت شیم...
هر روز یکی از طرف سونی و مایکروسافت میاد یه مضخرفی میگه میره...ملت هم با فریم ریت و ترافلاپس و اینجور مضخرفات میزنن توی سر و کله همدیگه.
قضیه فریم ریت هم مثل همون رزولوشن چند سال پیشه که همه دنبال این بودن یه عدد بالاتری بگن که توجه‌ها رو به خودشون جلب کنن.
آخر نسل هم دوباره می‌بینیم بهترین و پرافتخارترین بازی‌ها صرفا 30 فریم بر ثانیه بودن و بعدش یه فلش بک میزنیم به این مصاحبه‌ها و بحث‌ها و دوباره می‌خندیم.

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
166
منظور ایشون از اختلاف بین ps1 و ps2 و اینکه دیگه در ps5 شاهد همچین اختلافاتی نخاهیم بود، در مورد سری بازیهای gt است. که من سعی کردم در متن خبر تا جایی که میشه این مفهوم رو برسونم.
اون دیگه هیچ وقت پیش نمی یاد مگر اینکه تکلونوژی جدیدی اختراع بشه در حدود سال 1996 تا 2004 تکلونوژی های جدید در تراشه های سیلیکونی بوجود اومد...که دیگه تکرار نمیشه مگر اینکه کلا یه چیز جدید بیاد ...مثلا صحبت از استفاده از کربن بجای سیلیکون هست که هنوز اول راه ولی اگه بیاد انقلاب میشه که خیلی مونده!!!

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
۳۰۰ فریم؟
سال ها پیش در تاپیکی بحث مفصلی در مورد چشم انسان و فریم ریت بود..، با اینکه قطعی نیست ولی شایان ذکر که چشم انسان بالاتر از ۱۲۰ رو نمیتونه تشخیص بده، حالا با ارفاق میگیم ۲۰۰، حالا شما چطوری با ۳۰۰ داری عشق میکنی نمیدونم!

در انتها بگم که شدیدا به یک GT نسل بعدی همه چی تموم نیازمندیم‌‌..

نحوه دید چشم انسان با رندر شدن تصاویر توسط GPU خیلی متفاوته، چشم انسان فریم ها رو به صورت پیوسته میبینه اما GPU میاد تکی تکی فریم ها رو رندر میکنه واسه همین اون 120 فریمی که شما میگی چشم انسان میبینه یه جورایی معادل 300 فریم تصاویری هست که از طریق GPU رندر میشه

تازه اینکه باز TV ها حیتی هرتزشون به 70 هم نمیرسه و تصاویر رو Interlaced پخش میکنن بماند ! (مانیتور های PC قابلیت تا 300 HZ پشتیبانی رو هم دارن)

کسی که تجربه نکرده باشه 300 فریم رو بله فکر میکنه تفاوتی با 60 و حتی 120 نداره !
ملت احمقن نیستن که سر بازیهای آنلاین بحث 300 فریم فیکس کنن .شما دوربین گوشی 60 فریم رو بزار روی 960 فریم ببین چشت نمیفهمه ؟ روونی بیداد میکنه اصلا

CS go - COD - Batelfield و ... این بازیها زیر 200 فریم توی آنلاین بد جوری میزنه توی ذوق و اصلا رفلکست رو کامل میاره پایین

• Like
Reactions: gamer1998y

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
حالا کنسول بازا نسل بعد تازه 60 و نهایت 120 رو تجربه میکنن اونوقت میفهمن یه عمره ما چی میگیم :" ))

pc که خیلی وقته با 300 فریم داره عشق میکنه اونم روی 4k (به قشر ضعیف جامعه و سیستم زیر 20 هزار دلار کاری ندارم.)
نحوه دید چشم انسان با رندر شدن تصاویر توسط GPU خیلی متفاوته، چشم انسان فریم ها رو به صورت پیوسته میبینه اما GPU میاد تکی تکی فریم ها رو رندر میکنه واسه همین اون 120 فریمی که شما میگی چشم انسان میبینه یه جورایی معادل 300 فریم تصاویری هست که از طریق GPU رندر میشه

تازه اینکه باز TV ها حیتی هرتزشون به 70 هم نمیرسه و تصاویر رو Interlaced پخش میکنن بماند ! (مانیتور های PC قابلیت تا 300 HZ پشتیبانی رو هم دارن)

کسی که تجربه نکرده باشه 300 فریم رو بله فکر میکنه تفاوتی با 60 و حتی 120 نداره !
ملت احمقن نیستن که سر بازیهای آنلاین بحث 300 فریم فیکس کنن .شما دوربین گوشی 60 فریم رو بزار روی 960 فریم ببین چشت نمیفهمه ؟ روونی بیداد میکنه اصلا

CS go - COD - Batelfield و ... این بازیها زیر 200 فریم توی آنلاین بد جوری میزنه توی ذوق و اصلا رفلکست رو کامل میاره پایین
داداش من خودم پی سی گیمرم ولی چرا جو الکی میدی دیگه :D
شما قوی ترین سیستمم بزاری فک نکنم بشه از بازیای سنگین مثل مترو و RDR و اینا رو الترا بالا 300 فریم گرفت مگه روی تنظیمات پایین تر، حالا فرض بگیریم سیستم بالا 20 هزار دلارم همچین کیفیتی تحویل بده چند درصد از جامعه همچین سیستمی میتونن بگیرن؟ طرف اگه قشر پولدارم باشه احتمالا حاضر نیست اینقد پول نجومی واسه پی سی بده. 20 هزار دلار با قیمت الان میشه تقریبا 280 میلیون تومن! تکنولوژی تا جایی صرف داره که قیمت منطقی داشته باشه، اگه اینا بتونن روی یک کنسول ارزون قیمت فریم برسونن 120 (که بعید میدونم) هنر میخواد وگرنه چیزی که بدرد کمتر از یک درصد جامعه میخوره دیگه پز دادن داره؟
بعد کلا چند تا مانیتور بالا 300 هرتز داریم؟ اصلا وارد ایران شده؟ استریمرای معروف که کارشون اینه و محدودیتی هم تو بودجه ندارن هر کدومو دیدم 240هرتز دارن هنوز بعد شما اینجا دم از 300 میزنی!

در مورد رفلکس تایم تو بازیای آنلاین هم اصل تفاوت بین 60 تا 144 هست که همه قبول دارن تفاوت خیلی زیاده بالاتر از اون تفاوت چشم گیری توی عکس العمل نداره، حتی Asus که ماه پیش از مانیتور 360 هرتز رونمایی کردم تو تبلیغاتش میگفت 4 درصد کلا اختلاف هست.
در این مورد هم ویدئو زیرو ببین:

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
من اطلاعات تخصصی در این زمینه ندارم ولی واحد فریم بر ثانیه در زمینه تصویر برداری و پخش تصویر باهم متفاوتن.
شما وقتی در مورد فریم بر ثانیه دوربین صحبت میکنید یعنی اینکه دوربین مذکور میتونه فریم ها (جزییات) بیشتری در هر ثانیه ضبط کنه و خب شما اون جزییات روی یه نمایشگر 30 هرتزی هم میتونید ببینید.
تا جایی که من میدونم چشم انسان نهایتن 74 فریم در ثانیه رو تشخیص میده ولی مشکل اینجاست که در یک نمایشگر 60 هرتزی امکان داره مغز انسان نتونه بعضی از فریم هارو به موقع تشخیص بده و آنالیز کنه. برای همین هم از یه نمایشگر از رفرش ریت بالاتر استفاده میکنن تا بتونه این ضعف رو پوشش بده.
همونطور که دوست عزیز Boss گفتن، نمایشگرهای بالای 120 هرتز عملا کارایی ندارن و صرفن ازشون برای مارکتینگ و استفاده تبلیغاتی استفاده میشه.
در تکنولوژی مرحوم پلاسما رفرش ریت تقریبا محدودیتی نداشت و تا 600 هرتز رفرش ریت رو ساپورت میکرد. ولی شما نمی تونستی هیچ اختلافی با یه lcd 120hz توش پیدا کنی.
اینم در نظر داشته باش اغلب چیزهایی که تگ گیمینگ میخورن بیشتر یه جور کلاهبرداری مدرن محسوب میشن و لزوما قرار نیست اختلافی در پرفورمنس به وجود بیارن. نمونه بارزش مادربردهای گیمینگ!

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
678
چه ربطی به قدرت ضعیف ps5؟هر کسی که کوچک ترین اطلاعاتی از دنیای تکنولوژی داشته باشه میدونه تفاوت سخت افزار نسل به نسل کمتر میشه.ps2 نسبت به ps1 حدود ۱۰۰ برابر یا بیشتر قدرت داشته ps3 نسبت به ps2 حدود ۳۷ برابر قدرت داشت و ps4 هم نسبت به ps3 حدود ۸ برابر قدرت داشت.حالا از کجا تعبیر کردی ps5 تغییر چندانی با ps4 نداره و قدرتمند نیست؟هیچ کنسول و هیچ نسلی نمیتونه جهش ps2 نسبت به ps1 رو داشته باشه و این یه فکته و به این معنی نیست ps5 ضعیفه.همه نسلها نسبت به نسل قبل تر اختلاف کمتر میشه.اگه حتی ps5 بخواد جهش مساوی با ps2 نسبت به ps1 داشته باشه باید قدرت خام پردازشی اش نزدیک به ۲۰۰ ترافلاپس داشته باشه با توجه به قدرت خام 1.8‌6 ترافلاپسی ps4.حالا از کجا دراوردی قدرت نه چندان زیاد ps5 رو خدا داند

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: g4mer

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
چه ربطی به قدرت ps5 نسبت به ps4 داره؟هر کسی که کوچک ترین اطلاعاتی از دنیای تکنولوژی داشته باشه میدونه تفاوت سخت افزار نسل به نسل کمتر میشه.ps2 نسبت به ps1 حدود ۱۰۰ برابر یا بیشتر قدرت داشته ps3 نسبت به ps2 حدود ۳۷ برابر قدرت داشت و ps4 هم نسبت به ps3 حدود ۸ برابر قدرت داشت.حالا از کجا تعبیر کردی ps5 تغییر چندانی با ps4 نداره و قدرتمند نیست؟هیچ کنسول و هیچ نسلی نمیتونه جهش ps2 نسبت به ps1 رو داشته باشه و این یه فکته و به این معنی نیست ps5 ضعیفه.
از اونجا تعبیر کردم ps5 تغییر چندانی با ps4 نداره که ps2 نسبت به ps1 حدود ۱۰۰ برابر یا بیشتر قدرت داشته ps3 نسبت به ps2 حدود ۳۷ برابر قدرت داشت و ps4 هم نسبت به ps3 حدود ۸ برابر قدرت داشت.
ez clap:D

• Like
Reactions: XsmokeX

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
678
از اونجا تعبیر کردم ps5 تغییر چندانی با ps4 نداره که ps2 نسبت به ps1 حدود ۱۰۰ برابر یا بیشتر قدرت داشته ps3 نسبت به ps2 حدود ۳۷ برابر قدرت داشت و ps4 هم نسبت به ps3 حدود ۸ برابر قدرت داشت.
ez clap:D
باز این چه ربطی به ضعیف بودن ps5 داره؟ با این حساب xbox series x هم ضعیفه با منطق خودت و فرق چندانی با کنسول نسل هشتمی مایکروسافت نداره

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر