هزینه تولید ایکس باکس سری ایکس احتمالا از پلی استیشن ۵ بیشتر است

کدام بهتر است؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    145
  • نظرسنجی بسته شده است .

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
xbox-series-x-angle-970x570.jpg
امروز صبح گزارشی از بلومبرگ منتشر شد که نشان می‌داد هزینه تولید هر دستگاه پلی استیشن 5 حدود ۴۵۰ دلار برای سونی هزینه دارد و بنابراین در بهترین حالت باید منتظر برچسب ۴۷۰ دلاری آن باشیم.

اگرچه خود سونی واکنشی نشان نداده اما دانیال احمد (Daniel Ahmad)، یکی از تحلیل‌گران بازار چین که سابقه طولانی در افشای اطلاعات دارد، با ریتوییت این گزارش حرف‌های بلومبرگ را منطقی دانست و البته اشاره‌ای هم به کنسول مایکروسافت کرد.

او در یکی از توییت‌هایش گفته که با توجه به قطعات کنونی ایکس باکس سری ایکس انتظار دارد هزینه تولید این کنسول بیشتر از پلی استیشن 5 و چیزی بین ۴۶۰ تا ۵۲۰ دلار باشد. مایکروسافت ایکس باکس وان را با ۲۸ دلار ضرر (۱۰ دلار ضرر بیشتر از سونی) وارد بازار کرد.

اگر آن‌ها روندی مشابه پیش بگیرند (که احتمالا می‌گیرند) و ما هم بهترین حالت را در نظر بگیریم منطقی است ایکس باکس سری ایکس ۴۹۹ دلار قیمت‌گذاری شود، رقمی که در گذشته هم بارها پیرامونش بحث شده بود و با توجه به شایعاتی که از سخت افزارها به بیرون درز پیدا کرده، شاید منطقی‌ترین گزینه برای هر دو کنسول همین به‌نظر برسد.

با این سکوتی که سونی در پیش گرفته، فعلا برگ برنده را مایکروسافت در اختیار دارد. بلومبرگ در بخشی از گزارشش نوشته که سونی برای ساخت پلی استیشن 5 با چالش‌هایی مواجه شده و از طرفی منتظر است ببیند مایکروسافت چه سیاستی را نسبت به قیمت ایکس باکس سری ایکس پیش می‌گیرد تا براساس آن قیمت نهایی پلی استیشن 5 را مشخص کند.

شایعات قبلی که نشان می‌دادند سونی برنامه دارد در ماه فوریه رونمایی اولیه کنسولش را انجام بدهد اما با توجه به اینکه فوریه رو به پایان است و به خاطر ویروس کرونا یکی یکی نمایشگاه‌ها در حال تعطیل شدن هستند حالا همه نگاه‌ها به ماه مارس (۱۱ اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۹) دوخته شده؛ در این ماه سونی بالاخره سکوتش را می‌شکند؟

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
375
دوستان توجه داشته باشید هرچقدرم که کنسول‌های پایه قوی و قدرتمند باشن باز هم بعد از دو سه سال، سخت افزار بروز تر با پرفورمنس بالاتر و همچنین مصرف انرژی کمتر و.... عرضه میشه در نتیجه وجود کنسول‌های میان‌نسلی اجتناب‌ناپذیره! در واقع این تصور که همون اول هزینه زیادی بپردازیم با این استدلال که تا آخر نسل نیازی به کنسول های میان‌نسلی نداشته باشیم چندان درست نیست!

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,235
الان صنعت سرگرمی دیجیتال دستخوش تغییراتی شده که نسبت به شروع این نسل اجازه ورود کنسولهای گرونتر رو میده. یکیش استقبالی بود که گیمرها از کنسولهایی مثل PS4 Pro و XBX کردن که نشون میده خیلی ها علاقه دارن پول بیشتری بدن تا کیفیت بالاتری داشته باشن. یه مسئله دیگه هم در بازار موبایل اتفاق افتاده که با ورود موبایل های بالای 1000 دلار و استقبالی هم که مردم از اونها کردن کلا فضا برا خرج کردن برای کالاهای دیجیتالی گرونتر بازتر شده. پس عجیب نیست که این نسل هم با کنسولهای 500 دلار به بالا شروع کنیم.

• Like
Reactions: z2s sas

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
من به هیچ کدوم رای نمیدم به خاطر اینکه قیمت اصلی برای کنسول باید بالانس باشه بین قدرت و قیمت .

قیمت تا حدود 500 دلار قابل قبول اما بیشتر هیچ جوره قابل قبول نیست برای یک کنسول همون جوری که یک زمانی برای PS3 600 دلاری نبود و نیست درسته باید انفلیشن و... تاریخ در نظر گرفت اما درامد مردم دنیا که بر اساس انفلیشن بالا نمیره .
ps3 داستانش فرق میکنه. هم گرون تر بود و هم به نوعی در بازیهای مولتی ضعیف تر عمل میکرد. اون موقع یه خط در میون توسعه دهنده ها هم فیدبک منفی میدادن. از طرفی به نظر بخش قابل توجهی از این گرونی برای بلوری رام و همکاری با انویدیا بود. این کنسول در قیاس با 360 واقعن 600 دلار برای یک گیمر نمی ارزید.
به صورت کلی به نظر من 100 دلار گرونتر برای کنسولی که واقعا قویتر باشه، هیچ اهمیتی نداره و قالب مردم براش هزینه خواهند کرد.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
جدا اینا که به گزینه 2 رای دادن، حاضرن برن 700-800 دلار پول بدن؟ اصلا فلسفه کنسول گیمینگ چیه، خب برید pc ببندید.
بحث سر 500 و 400 دلاره بیشتر.
من ترجیح میدم 500 دلاری و قوی بده تا 400 دلاری بده ولی یه سری چیزاشو بزنه.
حالا همین کنسول قوی اگه یه مدل بدون درایو نوری هم رد کنن براش و یه 50 تا بیاد پایین تر دیگه عالیه چون دیسک خریدن تعطیله دیگه تو کشور عزیزمون

گیم پس اگر بهش فیفا با پس اضافه بشه رسما می ترکونه
پس 2020 خیلی وقت پیش اضافه شد ولی برا فیفا باز باید کاربرا برن بالاتر که سازنده مورد احترامش راضی شه. شاید 2 سال دیگه چنین اتفاقی بیفته

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Cait Sith and g4mer

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ps3 داستانش فرق میکنه. هم گرون تر بود و هم به نوعی در بازیهای مولتی ضعیف تر عمل میکرد. اون موقع یه خط در میون توسعه دهنده ها هم فیدبک منفی میدادن. از طرفی به نظر بخش قابل توجهی از این گرونی برای بلوری رام و همکاری با انویدیا بود. این کنسول در قیاس با 360 واقعن 600 دلار برای یک گیمر نمی ارزید.
به صورت کلی به نظر من 100 دلار گرونتر برای کنسولی که واقعا قویتر باشه، هیچ اهمیتی نداره و قالب مردم براش هزینه خواهند کرد.

اینم نظریه درست هم میگی در مورد PS3 تا حدودی اما زمانی که قیمت زدن هیچ کسی از این چیزا خبر نداشت مراجعه میدم به کنفرانس سونی و برخورد مردم با سونی در اون کنفرانس .

در مورد قالب مردم به خودمون نگاه نکن قالب مردم ما نیستیم قالب مردم اون افراد عادی هستن وگرنه ما بتونیم خیلی فشار بیاریم مثل ما کنسول بخریم بتونیم به 40-50 میلیون کنسول بخریم بقیه اون تعداد تا 100 خورده ای مثل نیتندو یا همین سونی که الان انقدر فروش کردن افراد عادی تشکیل میدن که نه فریم تشخیص میدن نه رزولوشن نه براش مهمه اسم دستگاه چی باشه نه مهمه که چقدر قدرت داره دستگاه میخواد برای بازی کردن .

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
از نظر فروش که خب طبیعیه هرچی قیمت متعادل‌تر باشه، محبوبیتش هم بالاتر میره (البته در کنار فاکتورهای دیگه مثل بازی‌ها). یعنی همون ۱۰۰ دلار که فکر می‌کنیم برای خارجی‌ها چیزی نیست هم اتفاقاً چیزی هست و تاریخ این رو نشون داده. :D از خود کنسول‌ها تا بازی‌ها که کافیه فلان بازی ۲۰ دلار تخفیف بخوره تا یه دفعه فروشش بره بالا! ولی در مجموع خود من ترجیح میدم کنسول ۱۰۰ دلار گرون‌تر باشه با سخت‌افزار بهتر.
اوضاع اقتصادی ما فجیعه و ۱۰۰ دلار در همین لحظه میشه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومن و معلوم نیست در آینده چقدر بشه. ولی وقتی می‌خوایم یه کنسول بخریم که ۵،۶ سال ازش استفاده کنیم، ۱۰۰ دلار بیشتر برای سخت‌افزار خفن‌تر می‌ارزه به نظرم. یعنی اگه ۲ میلیون اضافه‌تر رو تقسیم کنیم بر مثلاً ۶۰ ماه استفاده از کنسول، میشه ماهی ۳۰ هزار تومن که چیز خیلی زیادی هم نیست و می‌ارزه آدم انقدر بده ولی یه نسل کامل رو با گرافیک خفن‌تر و فریم ریت بهتر پشت سر بذاره.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
بالانس بین قدرت و قیمت یه حالت خاص نداره که بگیم اون درسته و بقیه غلط هستن :D

از یک طرف شرکت‌ها میتونن قیمت رو با قدرت و امکاناتی که تو کنسول گذاشتن بالانس کنن و مثلا به جای اینکه به بازار نگاه کنن با خودشون بگن ما هدفمون این و این و این هست برای مثلا 8 سال آینده و کنسولی که میدیم بیرون با رویکرد بلند مدت عرضه میکنیم و ... اینطوری یه قیمت فضایی هم ممکنه بدن یا سیاست‌های نامتعارف :D این میشه تقریبا کاری که سونی با PS3 کرد یا کاری که مایکرو با Xbox One کرد :D

از یه طرف دیگه هم شما ممکنه قدرت رو متناسب با قیمت مورد نظرت بالانس کنی، یعنی فرض رو بذاری که با اون رنج قیمتی کدوم بخش از بازار رو میتونی هدف بگیری و تا چه عمقی میتونی نفوذ کنی یا مشتری جذب کنی به قول معروف و استراتژیت رو بر اساس اون بچینی :D این هم میشه کاری که سونی با PS4 کرد یا حتی کاری که مایکرو با Xbox One X کرد که مشخصا قشر خاصی از بازار رو هدف قرار داد

الان هم سونی با توجه به حرف‌های سرنی و اطلاعات منتشر شده یه حالت بینابینی رو رفته جلو. یعنی بر اساس قدرتی که مد نظرشون بوده کنسول رو طراحی کردن و بر همین اساس هم سرنی اومده گفته فکر می‌کنم با توجه به قدرت و امکانات کنسول قیمت متعارف باشه و مورد قبول قرار بگیره. که اون هم با توجه به گرون شدن یسری قطعات و اورکلاک کنسول و ... احتمالا یه بار هزینه‌ای اضافه گذاشته رو دستشون و در نهایت قیمت تمام شده کنسول براشون میره سمت 480 دلار حدوداً :D

سیاست مایکروسافت هم از همون 2018/2019 اسپنسر گفته بود. این که هم قیمت خوب میدیم هم قدرت بالا رو مد نظر داریم که خب این نمیشه. عملا نمیشه شما هم قیمت کم رو بدی هم بیشترین قدرت رو بدی و این یه توصیف دیگه از سیاست عرضه دو کنسول توسط مایکروسافت هست که اینطوری با عقل جور در میاد. یه کنسول رو با قیمت هدفت میبندی که مناسب 1080p هست و حتی شاید 1440p با امکانات و تکنولوژی روز و یه کنسول دیگت رو هم با نیازمندی‌های سخت افزاری بلند مدت و قیمت بالاتر طراحی می‌کنی :D البته این افزایش قیمت روی لاکهارت هم اثر می‌ذاره احتمالا ولی باید دید چقدر.

حالا این وسط مایکرو Series X رو منطقا میخواسته حول و حوش 500 دلار بفروشه و باید دید در نهایت میتونن به این هدف برسن یا نه ولی اگر بشه و این کار رو کنن سونی هم احتمالا همون 500 دلار قیمت گذاری کنه یا 450 دلار (در بهترین حالت) :D

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
بالانس بین قدرت و قیمت یه حالت خاص نداره که بگیم اون درسته و بقیه غلط هستن :D

از یک طرف شرکت‌ها میتونن قیمت رو با قدرت و امکاناتی که تو کنسول گذاشتن بالانس کنن و مثلا به جای اینکه به بازار نگاه کنن با خودشون بگن ما هدفمون این و این و این هست برای مثلا 8 سال آینده و کنسولی که میدیم بیرون با رویکرد بلند مدت عرضه میکنیم و ... اینطوری یه قیمت فضایی هم ممکنه بدن یا سیاست‌های نامتعارف :D این میشه تقریبا کاری که سونی با PS3 کرد یا کاری که مایکرو با Xbox One کرد :D

از یه طرف دیگه هم شما ممکنه قدرت رو متناسب با قیمت مورد نظرت بالانس کنی، یعنی فرض رو بذاری که با اون رنج قیمتی کدوم بخش از بازار رو میتونی هدف بگیری و تا چه عمقی میتونی نفوذ کنی یا مشتری جذب کنی به قول معروف و استراتژیت رو بر اساس اون بچینی :D این هم میشه کاری که سونی با PS4 کرد یا حتی کاری که مایکرو با Xbox One X کرد که مشخصا قشر خاصی از بازار رو هدف قرار داد

الان هم سونی با توجه به حرف‌های سرنی و اطلاعات منتشر شده یه حالت بینابینی رو رفته جلو. یعنی بر اساس قدرتی که مد نظرشون بوده کنسول رو طراحی کردن و بر همین اساس هم سرنی اومده گفته فکر می‌کنم با توجه به قدرت و امکانات کنسول قیمت متعارف باشه و مورد قبول قرار بگیره. که اون هم با توجه به گرون شدن یسری قطعات و اورکلاک کنسول و ... احتمالا یه بار هزینه‌ای اضافه گذاشته رو دستشون و در نهایت قیمت تمام شده کنسول براشون میره سمت 480 دلار حدوداً :D

سیاست مایکروسافت هم از همون 2018/2019 اسپنسر گفته بود. این که هم قیمت خوب میدیم هم قدرت بالا رو مد نظر داریم که خب این نمیشه. عملا نمیشه شما هم قیمت کم رو بدی هم بیشترین قدرت رو بدی و این یه توصیف دیگه از سیاست عرضه دو کنسول توسط مایکروسافت هست که اینطوری با عقل جور در میاد. یه کنسول رو با قیمت هدفت میبندی که مناسب 1080p هست و حتی شاید 1440p با امکانات و تکنولوژی روز و یه کنسول دیگت رو هم با نیازمندی‌های سخت افزاری بلند مدت و قیمت بالاتر طراحی می‌کنی :D البته این افزایش قیمت روی لاکهارت هم اثر می‌ذاره احتمالا ولی باید دید چقدر.

حالا این وسط مایکرو Series X رو منطقا میخواسته حول و حوش 500 دلار بفروشه و باید دید در نهایت میتونن به این هدف برسن یا نه ولی اگر بشه و این کار رو کنن سونی هم احتمالا همون 500 دلار قیمت گذاری کنه یا 450 دلار (در بهترین حالت) :D
مشکل اینجاست اگر سری اکس قدرت خیلی بیشتری نسبت به ps5 داشته باشه اینجا مطلقا سونی نمیاد هم قیمت سری اکس قیمت گذاری کنه حتی 450 دلار هم منطقی نیست

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
مشکل اینجاست اگر سری اکس قدرت خیلی بیشتری نسبت به ps5 داشته باشه اینجا مطلقا سونی نمیاد هم قیمت سری اکس قیمت گذاری کنه حتی 450 دلار هم منطقی نیست

این دیگه بستگی به رویکرد سونی داره. از یه طرف ممکنه اولویت رو قرار بدن روی ضرر نکردن روی فروش هر کنسول PS5 و از PS4 به عنوان منبع درآمد تو این چند سال بخوان استفاده کنن (که تو گزارش هم اشاره شده به این موضوع :D) تا زمانی که بتونن یه ورژن به صرفه تر و ارزونتر تولید کنن و از یه طرف هم ممکنه که بخوان رقابتی تر عمل کنن و متناسب با رقیب (قدرت و قیمت) سیاست گذاری کنن که این هم باز تو گزارش اومده :D

من فکر میکنم بخاطر معرفی نشدن کامل سری X (قدرت و قیمت) و اصلا اشاره نکردن مایکروسافت به سری S، سونی مونده که تصمیم درست چی هست :D اگر فقط همون سری X بود 500 دلار قیمت گذاری میکردن باقیش رو با مارکتینگ خوب میبردن جلو ولی اگر سری S مثلا با 7 ترافلاپس و مشخصات مشابه دیگه در کار باشه 300 دلار اونجاست که سونی نمیتونه خودش رو هم رده سری X ارزیابی کنه و با مارکتینگ باقی داستان رو پوشش بده چون سری S کارش رو خراب میکنه :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دوستان توجه داشته باشید هرچقدرم که کنسول‌های پایه قوی و قدرتمند باشن باز هم بعد از دو سه سال، سخت افزار بروز تر با پرفورمنس بالاتر و همچنین مصرف انرژی کمتر و.... عرضه میشه در نتیجه وجود کنسول‌های میان‌نسلی اجتناب‌ناپذیره! در واقع این تصور که همون اول هزینه زیادی بپردازیم با این استدلال که تا آخر نسل نیازی به کنسول های میان‌نسلی نداشته باشیم چندان درست نیست!

نه اصلا حرف شما درست نیست اگر 1 سخت افزار درست و حسابی باشه که بشه ازش خروجی ایده ال گرفت نیازی به بین نسلی نیست درسته که بهترش میاد اما چون اختلاف زیاد نیست مشکلیم ایجاد نمی کنه نسل قبل به حدی CPU ضعیفی داشت که نمی شد فیزیک بازی ها رو خوب درست کرد همشون مشکل فیزیک دارن اصلا جهش 1 نسلی توی فیزیک بازی ها ایجاد نشده 1 جاهایی پسرفت هم داشته

تازه بین نسلی عملا به هیچ دردی نمی خوره مهم پایه کنسولا هست الان همین PRO که من دارم سرکاریه محضه هیچ اختلافیم ایجاد نکرد.

من 1 چیزیم درک نمی کنم کنسولا که بیشتر از 500 دلار نمی شن اما چرا طرف گوشی 1000 یا 1500 دلاری راحت می خره که سال بعدش نصف قیمت می شه راضیم هست و هر سال حاضر به عوض کردنش می شه بعد گیمر حاضر نیست 1000 دلار بده 6 7 سال ازش استفاده کنه؟

shooshcity

کاربر سایت
Jan 3, 2011
448
من 1 چیزیم درک نمی کنم کنسولا که بیشتر از 500 دلار نمی شن اما چرا طرف گوشی 1000 یا 1500 دلاری راحت می خره که سال بعدش نصف قیمت می شه راضیم هست و هر سال حاضر به عوض کردنش می شه بعد گیمر حاضر نیست 1000 دلار بده 6 7 سال ازش استفاده کنه؟
اتفاقا خیلی هم قابل درکه! همین "ما" که تو این فروم هستیم بیشترمون از طریق گوشی فعالیت میکنیم و اینکه گوشی ها تبدیل به یکی از نیازهای اولیه انسان شدن، شما فکر کن تو بازار چند ملیارد نفری فقط 5 درصد حاضر به هزینه 1000 دلاری بشن که جمعیت خیلی زیادی میشن البته تو بازار چند میلیون نفری گیم هم اگر کسی حاضر به هزینه چند هزار دلاری باشه pc gaming نیازش رو براورده میکنه

Kratos-_-0_0

کاربر سایت
Sep 10, 2012
938
نام
ارین
برام سوال چرا چند وقت یه سری دوستان یه حس عجیبی گرفتن که فعلا قدرت نسل بعد با مایکروسافت
و سونی یه شرکتی میدونن که از ترس خودشو گم کرده
مثل یه موش رفت تو سوارخ واسه معرفی کنسول و فقط دنبال رو سیاست های مایکروسافت که ببینه میخواد چیکار کنه یکی از سیاست های اصلی یک شرکت اینه که رفتارا رقیبشو در نظر بگیره قیمت گذاریشو ولی دوستان اینجا زیادی دیگه سونی در حد شرکت کنسول امپراطور پایین اووردن :))
بنظرتون نگرانی از رقیبی که قیمت کنسولشو معین نکرده بیشتر
یا رقیبی که ۱۱۰ m کاربر تو دنیای گیمینگ داره و تو نسل ۸ به طرز وحشتناکی رقیبشو سوپرایز کرد و فقط لوگوی کنسول جدیدش 5m لایک خورده
من نمیگم برتری با سونی یا مایکروسافت
جفتشون رقیبا قدرتمندی واسه همدیگن
برتری نسل بعدم مشخص نیست با کدوم
فقط اینجا یه سری دوستان زیادی جو گیر شدن

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
برام سوال چرا چند وقت یه سری دوستان یه حس عجیبی گرفتن که فعلا قدرت نسل بعد با مایکروسافت
و سونی یه شرکتی میدونن که از ترس خودشو گم کرده
مثل یه موش رفت تو سوارخ واسه معرفی کنسول و فقط دنبال رو سیاست های مایکروسافت که ببینه میخواد چیکار کنه یکی از سیاست های اصلی یک شرکت اینه که رفتارا رقیبشو در نظر بگیره قیمت گذاریشو ولی دوستان اینجا زیادی دیگه سونی در حد شرکت کنسول امپراطور پایین اووردن :))
بنظرتون نگرانی از رقیبی که قیمت کنسولشو معین نکرده بیشتر
یا رقیبی که ۱۱۰ m کاربر تو دنیای گیمینگ داره و تو نسل ۸ به طرز وحشتناکی رقیبشو سوپرایز کرد و فقط لوگوی کنسول جدیدش 5m لایک خورده
من نمیگم برتری با سونی یا مایکروسافت
جفتشون رقیبا قدرتمندی واسه همدیگن
برتری نسل بعدم مشخص نیست با کدوم
فقط اینجا یه سری دوستان زیادی جو گیر شدن

چند سال پیشام همینجوری بودن. نگران نباش اینا میانو میرن :D

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
نه اصلا حرف شما درست نیست اگر 1 سخت افزار درست و حسابی باشه که بشه ازش خروجی ایده ال گرفت نیازی به بین نسلی نیست درسته که بهترش میاد اما چون اختلاف زیاد نیست مشکلیم ایجاد نمی کنه نسل قبل به حدی CPU ضعیفی داشت که نمی شد فیزیک بازی ها رو خوب درست کرد همشون مشکل فیزیک دارن اصلا جهش 1 نسلی توی فیزیک بازی ها ایجاد نشده 1 جاهایی پسرفت هم داشته

تازه بین نسلی عملا به هیچ دردی نمی خوره مهم پایه کنسولا هست الان همین PRO که من دارم سرکاریه محضه هیچ اختلافیم ایجاد نکرد.

داش کاربرد هایی که یه گوشی داره به هیچ عنوان یه کنسول گیمینگ نداره
ملت گوشی میخرن چون مجبور به استفاده هستن مجبور به تماس و ارتباط و ارسال پیام بهم هستن
اینستاگرام -تلگرام رو کجا غیر از گوشی نصب کنن
یه دوربین به شدت با کیفیت رو که هر جا که بخوان از جیب دربیارن و عکاسی کنن فقط با گوشی بهش دسترسی دارن
حتی بازی کردن و استریم کردن بازی های همین کنسول ها
حالا بهش pdf و افیس و ماشین حساب حرفه ای و ..... هم اضافه کن
ولی کنسول گیمینگ تنها کاری که برامون میکنه بازی کردنه اونم نه در هر شرایطی حتما یه TV هم باید کنارت داشته باشی تازه باید برای هر بازیش 60 دلار هم بدی برای گلد و لایو هم باز پول بدی
اگر همه بشینیم یه حساب کتاب کنیم شاید توی یک نسل خیلی بیشتر از 1000 دلار خرج همین کنسول و بازی هاش کردیم

• Like
Reactions: Ali Venom

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر