Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
بحث بر سر تعداد پلیر
این مصاحبه 17 Jun 2014 بعد از e3 و عرضه dlc Nurburgring (9 Jun 2014 )
قطعا در این یک هفته بعد dlc بازی بیشترین پلیر ممکن داشته که Turn 10 ذوق زده سریع اومده اعلام کنه هر سه بازی با هم یک میلیون پلیر دارن
مگه میشه سه میلیون پلیر در همون حدود فروش داشته باشه و بعد از اضافه کردن پیست معروف Nurburgring فقط یک سوم بازی تجربه کنن ؟
--------------
این اختلاف
View attachment 129481

----------------
اگه Forza Motorsport 5 / 6 این همه موفق بودن چرا February 2017 با کمک 2.5 میلیون نسخه فروش fh3 کل سری تازه به 1 میلیارد دلار رسید ؟
franchise در دنیای گیم معمولا با 20 میلیون نسخه فروش به یک میلیارد دلار می رسن Gran Turismo قبل از SPORT در سال 2017 با 76 میلیون نسخه به 4میلیارد رسید

forza motorsport 1 میلیون
4 میلیون forza motorsport 2
5.5 میلیون forza motorsport 3
4.6 میلیون forza motorsport 4
2 میلیون Forza Horizon
2.5 میلیون Forza Horizon 2
=
19.6 میلیون

FORZA سری انچنان سود اوری نبوده 5 میلیون ارفاق می کنیم در حد Age of Empires با 25 میلیون به 1 میلیارد رسید

از یک سوم سه ماه بعد رسیده به نصف چند ماه بعد هم حتما تعداد Forza Motorsport 5 مساوی با کنسول xbox شده
اگه Forza Motorsport 5 سه میلیون پلیر داشته
با همین روند با پایان 2014 حداقل 5 میلیون فروخته دیگه و یک سال بعدش قطعا forza motorsport 3 هم عبور کرده
پس الان پرفروش ترین نسخه سری Forza Motorsport 5 ؟ مایکروسافت چرا هیچوقت این موضوع اعلام نکرد ؟
دوست من ده تا کامنت دادی، باعث شدی من و بقیه بیست کامنت بدیم و هر بار باید بیاییم به شما توضیح بدیم داری کلا مسیر رو اشتباه میری :D خیلی خلاصه می‌نویسم ایشالا برای بحث‌های آتی، پلیر یعنی پروفایلی که بازی رو تجربه کرده، چه ۱ ساعت و چه ۵۰۰۰ ساعت، چه تو اولین روز لانچ و چه تو آخرین لحظه ای که آمار مربوطه میاد. تا اینجا اوکی؟ اون چیزی که شما میگی اکتیو پلیر هست، یعنی تعداد پلیرهای فعال تو یه بازه به خصوص. خیلی ساده با مثال برات توضیح میدم:
Over 12 million drivers have experienced the shared open-world of beautiful, historic Britain in Forza Horizon 4. The news was shared by Jon Knoles, Design Director at Turn 10 Studios on the latest edition of the Forza Monthly broadcast show. In addition to this landmark figure, he also revealed that more than 4 million players engage with the game on a monthly basis

بخش اولی که بولد کردم میگه این بازی ۱۲ میلیون پلیر داره، یعنی ۱۲ میلیون پروفایل وارد این بازی شده، تا اینجا درست؟ بخش دوم که بولد کردم میگه از این ۱۲ میلیون پلیر، ۴ میلیون پلیر به صورت ماهانه بازی رو انجام میدن، متوجه شدی؟ :D اون ۱ میلیون اکتیو پلیر تو یک هفته هستن، نه پلیر کلی. خود سازنده میگه نصف اونایی که تا ژوئن X1 داشتن بازی رو انجام دادن، شما چی میگی این وسط؟ شما مگه روند فروش رو میدونید چطور هست که اینقدر قاطع نظر میدی؟ اصلا این اعداد فروش هر نسخه که چند بار بهش اشاره کردی رو از کجا آوردی؟ :D لطفاً اگه بحثی داری اینقدر موارد اشتباه رو قاطی بحث نکن.

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
دوست من ده تا کامنت دادی، باعث شدی من و بقیه بیست کامنت بدیم و هر بار باید بیاییم به شما توضیح بدیم داری کلا مسیر رو اشتباه میری :D خیلی خلاصه می‌نویسم ایشالا برای بحث‌های آتی، پلیر یعنی پروفایلی که بازی رو تجربه کرده، چه ۱ ساعت و چه ۵۰۰۰ ساعت، چه تو اولین روز لانچ و چه تو آخرین لحظه ای که آمار مربوطه میاد. تا اینجا اوکی؟ اون چیزی که شما میگی اکتیو پلیر هست، یعنی تعداد پلیرهای فعال تو یه بازه به خصوص. خیلی ساده با مثال برات توضیح میدم:
Over 12 million drivers have experienced the shared open-world of beautiful, historic Britain in Forza Horizon 4. The news was shared by Jon Knoles, Design Director at Turn 10 Studios on the latest edition of the Forza Monthly broadcast show. In addition to this landmark figure, he also revealed that more than 4 million players engage with the game on a monthly basis

بخش اولی که بولد کردم میگه این بازی ۱۲ میلیون پلیر داره، یعنی ۱۲ میلیون پروفایل وارد این بازی شده، تا اینجا درست؟ بخش دوم که بولد کردم میگه از این ۱۲ میلیون پلیر، ۴ میلیون پلیر به صورت ماهانه بازی رو انجام میدن، متوجه شدی؟ :D اون ۱ میلیون اکتیو پلیر تو یک هفته هستن، نه پلیر کلی. خود سازنده میگه نصف اونایی که تا ژوئن X1 داشتن بازی رو انجام دادن، شما چی میگی این وسط؟ شما مگه روند فروش رو میدونید چطور هست که اینقدر قاطع نظر میدی؟ اصلا این اعداد فروش هر نسخه که چند بار بهش اشاره کردی رو از کجا آوردی؟ :D لطفاً اگه بحثی داری اینقدر موارد اشتباه رو قاطی بحث نکن.
من براي ثابت شدن دانش اين دوستمون رجوع ميدم شما رو به پست اول تاپيك پلي استيشن ٥ و مشخصاتي كه از ويكي فندوم پلي و گاد از پلي فن :D
با اسكرين شاتهاي حرفه اي كپي شده (خدايي اون فلش قرمزه ديگه تهش بود) و شما فكر ميكنيد راجع به پي سي گيمينگ داره مشخصات ميده
الان دنيل احمت :D و جيسون شراير هم لُنگهاشون جلوي كوروش كبير پهن كردن
با لين مدل امارتون وضع مزاجي ادم رو بهم نزنيد :-&

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355

طبیعیه که fh4 یک سوم پلیر اکتیو داشته باشه همه کسانی که بازی تجربه کردن طرفدار این سبک نبودن
من یکی از اون 12 میلیون ام
با یک دلار اشتراک game pass سه ماه خریدم
دو ساعت Forza Horizon 4 بازی کردم بعدش هم حذفش کردم میلیون ها نفر هم مثل من بودن اشتراک داشتن خواستن بازی تست کنن
با بازی های فول پرایس مقایسه میکنی ؟ هیچکس 60 دلار نمی ده الکی یه بازی تست کنه
وقتی 60 دلار پول داده قطعا طرفدار اون بازی اون هم سبک با مخاطب خاص مثل شبیه ساز رانندگی

منبع مورد تایید خودت
Forza Horizon 3 با 60 دلار در مدت مشابه نصف 4 پلیر داشته
129484

باز هم از منبع خودت forza motorsport 7 رقیب مستقیم gt sport بود
129485

----------------

-------------

fm 7 که محو شده forza motorsport 5/6 هم امکان نداره به 5 و 6 میلیون پلیر رسیده باشن اگه رسیده بود مایکروسافتی که امار کشتی اسکلت‌ها کوسه‌ و بشکه باروت نارگیل حتی تعداد شکست داد اسکلت خبیث و طماع بازی Sea of Thieves اعلام میکنه امکان نداره در این مورد سکوت کنه

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
طبیعیه که fh4 یک سوم پلیر اکتیو داشته باشه همه کسانی که بازی تجربه کردن طرفدار این سبک نبودن
من یکی از اون 12 میلیون ام
با یک دلار اشتراک game pass سه ماه خریدم
دو ساعت Forza Horizon 4 بازی کردم بعدش هم حذفش کردم میلیون ها نفر هم مثل من بودن اشتراک داشتن خواستن بازی تست کنن
با بازی های فول پرایس مقایسه میکنی ؟ هیچکس 60 دلار نمی ده الکی یه بازی تست کنه
وقتی 60 دلار پول داده قطعا طرفدار اون بازی اون هم سبک با مخاطب خاص مثل شبیه ساز رانندگی

منبع مورد تایید خودت
Forza Horizon 3 با 60 دلار در مدت مشابه نصف 4 پلیر داشته
View attachment 129484

باز هم از منبع خودت forza motorsport 7 رقیب مستقیم gt sport بود
View attachment 129485

----------------

-------------

fm 7 که محو شده forza motorsport 5/6 هم امکان نداره به 5 و 6 میلیون پلیر رسیده باشن اگه رسیده بود مایکروسافتی که امار کشتی اسکلت‌ها کوسه‌ و بشکه باروت نارگیل حتی تعداد شکست داد اسکلت خبیث و طماع بازی Sea of Thieves اعلام میکنه امکان نداره در این مورد سکوت کنه
٦٠ دلار كه چيزي نيست من ٣ تومن دادم پلي فور واسه گاو خريدم دو ساعت بازي كردم بعدش رفتم كنسولو فروختم خيلي ها هم مثله من هستن اون ١٠٠ ميليون خريدار پلي استيشن لااقل چهل ميليونشون مثله منن

اينم يه اسكرين شات كه با paint دستكاريش كردم :D
اينم يه نمودار كه سرچ كردم xbox is dead بعد تو image گوگل اون اخرها اين نموداره بود اسكرين گرفتم

اره خلاصه وضعيت خيلي بد شده

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
٦٠ دلار كه چيزي نيست من ٣ تومن دادم پلي فور واسه گاو خريدم دو ساعت بازي كردم بعدش رفتم كنسولو فروختم خيلي ها هم مثله من هستن اون ١٠٠ ميليون خريدار پلي استيشن لااقل چهل ميليونشون مثله منن

اره خلاصه وضعيت خيلي بد شده
بابت همون 3 میلیونی که دادی و 2 ساعتی که گاد بازی کردی اومدی بازی سنتر اکانت ساختی، با ترولای رو حوضی تلافیش رو سر کاربرای اینجا در بیاری؟؟؟؟؟ خدا رو شکر، اون خیلی ها(چهل میلیون) آدرس بازی سنتر رو نداشتن :-j:D

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین

اینی که گفتی جدی یا من روحیه ام و از دست دادم نمیتونم بخندم :D

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
نویسنده فوربز، paul tassi یه مقاله ای راجب دلایلی فروش gta v نوشته و با اختلاف اون رو موفق ترین محصول تاریخ گیم دونسته.(عجب!)
حالا من ترجمه اش رو تو سایت همسایه دیدم و کاری هم با مقاله اش ندارم ولی یه جدول از پرفروش ترین بازی های تاریخ منتشر کرده که خب فک کنم اپدیت ترین لیست فعلی باشه.(حتی فروش رد دد هم ۲۹ تا ذکر کرده که آخرین آماره). گفتم اینجا بزارم جدول رو:
129593
بر این اساس و چون تو سال آخر بعیده اتفاق عجیبی بیفته، پرفروش ترین بازی جدید نسل، به طور کلی پابجی بوده.
اگه بخوایم فقط بازی های AAA رو لحاظ کنیم اول ماریو کارت ۸ و بعدش RDR2 .
فروش رد دد هم فک میکنم بتونه درنهایت ماریو کارت ۸ رو بگیره راحت(خصوصا که الانم فک کنم نزدیک ۳۰ باشه) ولی اگه میخواد وارد لیست ۱۰ تای تاریخ شه، فک کنم یه ریسمتر اساسی و وسوسه انگیز نسل ۸ ای واسه گیمرا(مثلا شامل ریمیک نسخه قبلی) نیازه که احتمالا همچین چیزی هم تدارک میبینه راکستار براش.

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,567
به نظر من روی همون کمال و جمال کار کنید باور پذیرتر باشه. 3 تومن پول دستگاه دادی بعد فروختی حتما واسه لست 2 هم باز 4 تومن میدی بازی میکنی باز میفروشی.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
نویسنده فوربز، paul tassi یه مقاله ای راجب دلایلی فروش gta v نوشته و با اختلاف اون رو موفق ترین محصول تاریخ گیم دونسته.(عجب!)
حالا من ترجمه اش رو تو سایت همسایه دیدم و کاری هم با مقاله اش ندارم ولی یه جدول از پرفروش ترین بازی های تاریخ منتشر کرده که خب فک کنم اپدیت ترین لیست فعلی باشه.(حتی فروش رد دد هم ۲۹ تا ذکر کرده که آخرین آماره). گفتم اینجا بزارم جدول رو:
View attachment 129593
بر این اساس و چون تو سال آخر بعیده اتفاق عجیبی بیفته، پرفروش ترین بازی جدید نسل، به طور کلی پابجی بوده.
فروش رد دد هم فک میکنم بتونه درنهایت ماریو کارت ۸ رو بگیره راحت(خصوصا که الانم فک کنم نزدیک ۳۰ باشه) ولی اگه میخواد وارد لیست ۱۰ تای تاریخ شه، فک کنم یه ریسمتر اساسی و وسوسه انگیز نسل ۸ ای واسه گیمرا(مثلا شامل ریمیک نسخه قبلی) نیازه که احتمالا همچین چیزی هم تدارک میبینه راکستار براش.

قطعا بهترین بازی نسل هم بوده

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
View attachment 129593
PUBG has sold ten million units in the past 18 months
PUBG پیش از 60 میلیون فروش داشته اما نکته مهم اینکه پابجی یه بازی 30 دلاری و 85 درصد فروشش روی استیم بوده و در استیم ریجن های مختلف قیمتش بین 10 تا 35 دلار
پر فروش ترین بازی نسل از نظر درامد زایی RDR 2

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
اینو قبلا گزارش داده بودم (یا بودن یا هر چی) این جا، ولی الان خود هارادا توییت کرده پس یه بار دیگه میذاریم فن ها لذت ببرن :D

View attachment 129803
به خاطر عکس زیباش ارزش داشت یـ بار دیگه بزاریش ولی خواستم بگم تو هر دو مورد اشتباه گفتی اون دفعه هم خود هارادا تویت زد من گذاشتمش اینجا :>

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر