هزینه تولید ایکس باکس سری ایکس احتمالا از پلی استیشن ۵ بیشتر است

کدام بهتر است؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    145
  • نظرسنجی بسته شده است .

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
xbox-series-x-angle-970x570.jpg
امروز صبح گزارشی از بلومبرگ منتشر شد که نشان می‌داد هزینه تولید هر دستگاه پلی استیشن 5 حدود ۴۵۰ دلار برای سونی هزینه دارد و بنابراین در بهترین حالت باید منتظر برچسب ۴۷۰ دلاری آن باشیم.

اگرچه خود سونی واکنشی نشان نداده اما دانیال احمد (Daniel Ahmad)، یکی از تحلیل‌گران بازار چین که سابقه طولانی در افشای اطلاعات دارد، با ریتوییت این گزارش حرف‌های بلومبرگ را منطقی دانست و البته اشاره‌ای هم به کنسول مایکروسافت کرد.

او در یکی از توییت‌هایش گفته که با توجه به قطعات کنونی ایکس باکس سری ایکس انتظار دارد هزینه تولید این کنسول بیشتر از پلی استیشن 5 و چیزی بین ۴۶۰ تا ۵۲۰ دلار باشد. مایکروسافت ایکس باکس وان را با ۲۸ دلار ضرر (۱۰ دلار ضرر بیشتر از سونی) وارد بازار کرد.

اگر آن‌ها روندی مشابه پیش بگیرند (که احتمالا می‌گیرند) و ما هم بهترین حالت را در نظر بگیریم منطقی است ایکس باکس سری ایکس ۴۹۹ دلار قیمت‌گذاری شود، رقمی که در گذشته هم بارها پیرامونش بحث شده بود و با توجه به شایعاتی که از سخت افزارها به بیرون درز پیدا کرده، شاید منطقی‌ترین گزینه برای هر دو کنسول همین به‌نظر برسد.

با این سکوتی که سونی در پیش گرفته، فعلا برگ برنده را مایکروسافت در اختیار دارد. بلومبرگ در بخشی از گزارشش نوشته که سونی برای ساخت پلی استیشن 5 با چالش‌هایی مواجه شده و از طرفی منتظر است ببیند مایکروسافت چه سیاستی را نسبت به قیمت ایکس باکس سری ایکس پیش می‌گیرد تا براساس آن قیمت نهایی پلی استیشن 5 را مشخص کند.

شایعات قبلی که نشان می‌دادند سونی برنامه دارد در ماه فوریه رونمایی اولیه کنسولش را انجام بدهد اما با توجه به اینکه فوریه رو به پایان است و به خاطر ویروس کرونا یکی یکی نمایشگاه‌ها در حال تعطیل شدن هستند حالا همه نگاه‌ها به ماه مارس (۱۱ اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۹) دوخته شده؛ در این ماه سونی بالاخره سکوتش را می‌شکند؟

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
یک مسله مهم نادیده گرفته ميشه
سونی حتی اگر کنسول ش رو 50 دلار ارزون تر از سری ایکس بده!
با گیمپس چیکار میکنه؟ هزینه یک ps5 با یک بازی نسل نهمی باز برابر با Xbox series X همراه گیم پس میشه!!! که دویست تا بازی روش هست و + هیلو اینفینیت روز اول عرضه

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
من به هیچ کدوم رای نمیدم به خاطر اینکه قیمت اصلی برای کنسول باید بالانس باشه بین قدرت و قیمت .

قیمت تا حدود 500 دلار قابل قبول اما بیشتر هیچ جوره قابل قبول نیست برای یک کنسول همون جوری که یک زمانی برای PS3 600 دلاری نبود و نیست درسته باید انفلیشن و... تاریخ در نظر گرفت اما درامد مردم دنیا که بر اساس انفلیشن بالا نمیره .

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
به نظر شرایط اینجوری بشه که X قوی تر از ps5 ولی ps5 ارزونتره که بازم یک بازی برد برای سونی هست چون قدرت اصلا ملاک نیست نسل بعد فقط انحصاری ها می‌تونه یک کنسول برنده کنه که سونی دستش بازه
ای بابا این همه داشتیم وقت تلف میکردیم چرا زودتر نمیگی :D

هزار و یک مساله تاثیر گذار تو موفقیت یه کنسول
نسل هشت همونقدر که سونی تو نسل هفت سونی مطمعن و چشم بسته تصمیم گرفت ماکروسافت به همون اندازه چشم بسته اما احمقانه تر رفتار کرد و تلویحا این جا انداخت که هرکی احمق نیست میتونه موفق تر از اکس باکس وان 2014 باش!!!!
اما خیلی خوب از ضعف های 2013 و 14 درس گرفت و اگه بخاییم از تغییرات حتی کوچیک ماکرو چصم پوشی کنیم همون تغییرات ۱۸۰ درجه ای هم بیشتر از ی صفحه سیاهی پر میکنه :-":D و + خدمات قوی و سرویس های عالی که اضافه کرده و رقیب نداره
حالا اینکه فقط بگی انحصاری های سونی که میفروشه و دلیل برتریه بنظر من درست نیست(البته نظرت محترم)

آخرین ویرایش:

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
در مورد نظر سنجی خب مشخصه اینجا یه فروم هاردکور گیمینگ و گیم عموما مهمترین سرگرمی اعضاس. همه دوست دارن بهترین سخت افزار رو داشته باشن حتی اگه قیمت بالایی داشته باشه. ولی این فروم یا هر فروم گیمینگ دیگه ای به هیچ وجه نشان دهنده شرایط واقعی بازار نیست. بالانس قیمت و سخت افزار خیلی مهمه و کنسول های ارزون نشون دادن که خوب می فروشن.

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
جدا اینا که به گزینه 2 رای دادن، حاضرن برن 700-800 دلار پول بدن؟ اصلا فلسفه کنسول گیمینگ چیه، خب برید pc ببندید.

چون دیگه آخرین کنسولیه که قراره بگیرم:D و دلم میخواد یه چیز کمرشکن باشه.:D

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
شانس رو ببین رفتم یه تی وی 4K سفارش دادم حالا خبرای قیمت گذاری کنسولا رو می بینم ... B-)B-)B-)
به نظرم برگ برنده رو هنوز مایکروسافت داره ... یعنی لاکهارت ... چرا ؟ قطعا سخت افزار ساده تر کولینگ ساده تر هم میخواد و صد البته این لاکهارت هم احتمالا بلوری نداره یعنی دیجیتال ادیشن هستن مثل نمونه وان اس ... احتمالا مایکرو واسه جذابیتش هم طراحی قشنگی براش در نظر داره ... و همه ی اینها به کنار ... احتمال داره مایکروسافت برای تحت فشار گذاشتن و گیج کردن سونی ، خودش شایعه های لاکهارت رو منتشر کرده باشه .... و اصلا همچین سخت افزاری وجود نداشته باشه

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
شانس رو ببین رفتم یه تی وی 4K سفارش دادم حالا خبرای قیمت گذاری کنسولا رو می بینم ... B-)B-)B-)
به نظرم برگ برنده رو هنوز مایکروسافت داره ... یعنی لاکهارت ... چرا ؟ قطعا سخت افزار ساده تر کولینگ ساده تر هم میخواد و صد البته این لاکهارت هم احتمالا بلوری نداره یعنی دیجیتال ادیشن هستن مثل نمونه وان اس ... احتمالا مایکرو واسه جذابیتش هم طراحی قشنگی براش در نظر داره ... و همه ی اینها به کنار ... احتمال داره مایکروسافت برای تحت فشار گذاشتن و گیج کردن سونی ، خودش شایعه های لاکهارت رو منتشر کرده باشه .... و اصلا همچین سخت افزاری وجود نداشته باشه
به نظر من که لاکهارت همزمان با همین سری اکس در حال توسعه هست و اصلا انتشار وان اس ال دیجیتال محک زدن بازار برای همین لاکهارت بود
قطعا اگر لاکهارت بدون درایو هم باشه قیمتی حداکثر 350 دلار میزنه براش و یه برگ برنده عالی هست
سری اکس 499 دلار
لاکهارت 350 دلار
حالا اینکه ps5 چه قیمتی بزنه چالش بزرگی هست

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
به نظر من که لاکهارت همزمان با همین سری اکس در حال توسعه هست و اصلا انتشار وان اس ال دیجیتال محک زدن بازار برای همین لاکهارت بود
قطعا اگر لاکهارت بدون درایو هم باشه قیمتی حداکثر 350 دلار میزنه براش و یه برگ برنده عالی هست
سری اکس 499 دلار
لاکهارت 350 دلار
حالا اینکه ps5 چه قیمتی بزنه چالش بزرگی هست
بزرگترین برگ برنده لاکهارت هم گیم پس هست ... یه باندل لاکهارت بخر و داخلش یه کد 6 ماه گیم پس باشه ... چی از این عالی تر؟

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
بزرگترین برگ برنده لاکهارت هم گیم پس هست ... یه باندل لاکهارت بخر و داخلش یه کد 6 ماه گیم پس باشه ... چی از این عالی تر؟
تاثیری که قیمت داره به نظر من سرویس ها ندارن چرا که خیلی ها اصلا با این سرویس ها کار نمیکنن
از جهتی سونی هم psnow رو داره و بازی هاش قابل دانلود هستن روی خوده ps4 و این امکان میتونه به ps5 هم منتقل بشه و اتفاقا سونی هم با یه افر خوب باندل کنه
قیمت اولیه بیشترین تاثیر رو توی افکار عمومی و فروش داره

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,160
نام
سبحان
کنسول مایکروسافت اگه حتی ۱۰۰ یا ۱۵۰ دلار هم گرونتر باشه باز مایکرو یه برگ برنده داره به نام گیم پس که همه عناوین مایکرو روز اول روش عرضه میشن و عناوین خوب مولتی پلتفرم هم به مرور و این کلی توی هزینه ها صرفه جویی میکنه
شما فکر کن یه گیم پس آلتیمیت یکساله بخری کلی بازی میری و گلد هم داری بدون هیچ گونه هزینه دیگه در صورتی که روی کنسول سونی فقط برای یدونه بازی روز لانچ ۶۰ دلار ناقابل باید داد پول پلاس هم جدا هست
به نظر من اگه سونی یه حرکتی نزنه و سرویسی برای مقابله با گیم پس نده،هم توی فروش کنسول هم بازی ها(بجز انحصاری هاش) خیلی عقب میوفته
پ.ن:روی ایکس باکس نمیدونم چطوری هست سیستم شیر اکانت ولی روی پی سی هر اکانتی که گیم پس داشته باشه رو روی ۹ تا کامپیوتر دیگه میشه شیر کرد و همه با هم در یه زمان میتونن بازی کنن!!!

آخرین ویرایش:

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
تاثیری که قیمت داره به نظر من سرویس ها ندارن چرا که خیلی ها اصلا با این سرویس ها کار نمیکنن
از جهتی سونی هم psnow رو داره و بازی هاش قابل دانلود هستن روی خوده ps4 و این امکان میتونه به ps5 هم منتقل بشه و اتفاقا سونی هم با یه افر خوب باندل کنه
قیمت اولیه بیشترین تاثیر رو توی افکار عمومی و فروش داره
البته خیلی هارو تو دیسکورد و رست ارا و گف میبینم که عاشق گیم پس هستن ... و البته که واقعا گیم پس جاافتاده تر از قبل هستش و قطعا دلیل خوبی برای خرید کنسول هستش...

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
اگه گیمرهای هاردکور رو کنار بزاریم ، فکر می‌کنم حدودا 85 ~ 90 % از خریدارهای نسل بعدی کنسول ها جنبه سرگرمی براشون در اولویت هست و قطعا قیمت کمتر میتونه ۱ سال یک کنسول رو از رقیبش جلو بندازه .

قیمت اقلام توی امریکا ، کانادا و اروپا بالا رفته ، از لباس و غذا گرفته تا برای مثال اجاره خونه توی شهرهای بزرگ مثل برلین و GTA و افزایش قیمت کنسول یه واقعیت هست و سونی و مایکرو خوب میدونن که اکثر خریدارها که بیشترشون خانواده ها هستن ( یا خرید کنسول به عنوان هدیه سال میلادی جدید و کریسمس ، که درصد تعداد زیادی میان برای بچه هاشون کنسول رو بخرن و اون موقع از سال اولویت بی برو برگرد با کنسول ارزون تر هست ) و این وسط اگه مالیاتی هم رو کنسول ها بخوره اون رو هم باید حساب کرد .

با همه اینها فکر نمیکنم کنسول پایه رو شرکتی بالای 499$ بزنه . ( حدس خودم روی 449$ هست ) . تو این حالت من به شخصه ترجیح میدم یک مدل Pro VS Series X وجود داشته باشه که واقعا بوی نسل بعد رو بده . اما حتی خود من هم بالای $500 تا برای یه کنسول نمیدم به عنوان کسی که با این صنعت بزرگ شدم ، مگه دیگه سخت افزار خیلی خفن بخوان تحویل بدن اون هم با تفاوت حداکثری 50$ !

سود اصلی سونی و مایکرو اینروزها بیشتر از هر وقتی از روی نرم افزار هست . چه بازیهای فیزیکی یا اکانت ها . سیستم آنلاین مایکرو و سونی ، اشتراک ها و حتی پرداخت درون برنامه ای برای شرکت ها .

امیدوارم همین اول نسل دو تا تگ ( 399 ~ 449$ ) برای مدل پایه برای عموم بزنن و با شده ضرر اون اویل برای گیمرها و فن ها یه مدل 499$ . این فکر می‌کنم بهترین حالت باشه برای همه .

پ.ن : بحث افزایش قیمت اسمارت فون ها هم که جداست ، به کنسول ها به چشم سرگرمی صرف نگاه میشه در صورتی که گوشی ها الان شدن یه بخشی از « زندگی روزانه » ما . با اینکه افزایش قیمتشون رو حتی من هم غیر منصفانه میدونم ولی همیشه بازار اغلام ضروری از اغذیه تا البسه و این چند سال گوشی همراه (!) با بقیه موارد فرق داشته. زندگی ماها وابسته به این موارد هست در طول روز . اما کنسول هنوز هم دید سرگرمی و صرفا گیم بودن رو داره.
فعلا البته !

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
والا من همچنان این نظر سنجی رو باور ندارم، والا اگه کنسول 600 دلار بشن، همینا اولین نفرایین که دادشون میرسه اسمون، چه برسه به 700، 800، 900، دلار....
........
والا اگه به من بود که راضی بودم هورایزن و گاد بعدی هم روی همین ps4 بیاد. گرافیک بازیا این نسل به یه بلوغ و واقع گرایی نسبی رسید.... نسل بعد باید روی جزئيات و دنیا های بزرگ افزایش npc و هوش مصنوعی باشه...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر