Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
701
the post
خب یکی از کارگردانهای مورد علاقم حضرت اسپیلبرگ هست و مدتها بود میخواستم این فیلمشو ببینم چون یکی از بازیگرای مورد علاقم تام هنکس بازی کرده بود
فیلم ریتم یکنواختی داشت و در مورد آزادی مطبوعات بود.شاید کمی خسته کننده بود ولی ارزش تاریخی زیادی داشت.
7/10

• Like
Reactions: only sony

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,767
نام
Masoud
Uncut gems 4.5/10
واقعا خوشم نیومد
فیلم ریتم خوبی داشت و یه درجه مناسبی از تعلیق رو تو ۲ ساعت حفظ کرد.
ولی داستان رو یه مورد احمقانه ای بنا شد به نظر من.
کدوم ابلهی الماسی که فک میکنه ۱ میلیون دلار می ارزه رو همینجوری الکی میده ۱ شب دست یکی دیگه باشه؟

موسیقی خیلی رو مخم بود(که البته بحث سلیقه است)
فیلمبرداری هم همینطور(اونم سلیقه است)

آدام سندلر بازیش خوب بود و میتونست نامزد بشه(فقط نامزد بشه وگرنه بازیش ۲ لول از فینیکس و ادام درایور و ۱ لول از دیکاپریو پایین تر بود) ولی خب حق خوری اصلی امسال تو فصل جوایز نامزد نشد ویلم دفو برای لایت هاوس بود.

ولی همین نمره رو هم از حفظ مناسب ریتم و بازی سندلر و تدوین نسبتا خوب(که البته لذتش به دلیل اون جور فیلمبرداری از من گرفته شد) میگیره.
البته اینم بگم که ۱۰ دقیقه پایانی واقعا خوب بود و واقعا تنش رو بالا برد تو فیلم.
منم تو فیلم های خوب امسال (زیاد فیلم نمیبینم ، معروفا رو فقط) فقط با این فیلم نتونستم ارتباط بر قرار کنم.
همین نمره شما بسشه :-":D

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
uncut gems 7/10 2019
129435

فیلم ریتم خوبی داره و داریم بالا و پایین شدن و امید و نامیدی زندگی جواهر فروش بدهکار می بینیم اما فیلم جذابی و گیرا نیست .. در اصل یک فیلم خوب هست که ارزش دیدن داره
بیشترین بحث سر بازی ادام سندلر هست که از نظر من بازی خوب متمایل به عالی بود مثلا B+ چرا ؟
یکبار دیگه قسمت پایانی فیلم که سوپرایز فیلم هم هست ببینید:
وقتی شرط بندیش درست میشه و میتونه هم بدهیش بده و هم زندگیش ساخته بشه را به بازیش توجه کنید اصلا خوشحالی بیش از اندازه را نمیبینید یا به قول خودمون میگن در پوست خودش نمیگنجید !!
حالا برو بازی فنیکس در جوکر ببین .. بازی چنان فوق العاده ای میکنه که باعث میشه اگر فیلنامه ضعفی هم داشته باشه دیده نشه .. شما فقط حواست به خود جوکر هست مثل صحنه:
به برنامه دعوت شده (چیزی که همیشه آرزو را داشته) و بعد از بحث کردن، اسلحه میکشه و مجری را میکشه
به چهره فنیکس توجه کنید همه احساسات بازم میبینی

حالا وقتی این فیلم میبینی باعث میشه ضعف فیلمنامه دیده بشه اما جوکر باعث میشه یادت بره چه مشکلاتی داشت مثلا در همین صحنه گفتم:
چطور میشه اسلحه با خودش سر صحنه برده تا در برنامه زنده مجری بکشه ؟ مگه نگهبانی نداشت ؟

نمیخوام بگم همه فیلمنامه ها باید بدون نقص باشند فقط میخوام بگم اگر یک برگ برنده داشته باشی میتونی نقطه ضعف بپوشونی

چون تمام بازیگرهایی نامزد اسکار شدند را ندیدم نمیتونم بگم ادام سندلر آیا میشد حداقل نامزد بازیگر مرد بشه یا نه ولی مطمئن هستم لایق گرفتن اسکار اونم با وجود فنیکس از جوکر نبود !

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,506
اول یه موضوعی رو بگم: نمره کم دادن به فیلمایی که بقیه نمره های بالا دادن و خوششون اومده باعث خفن تر شدن شما نمیشود:D خود دانید

uncut gems
9/10
فیلم عالیه. موزیک اولش کمی نامناسب میاد اما بعدش کاملا سوار و یکدست با فیلم میشه. شخیت هاوارد یک آدمی هست به نظر کمی احمق و به خیال خودش زرنگه. این توجیح کارهایی که میکنه هست. در نهایت پایان بندی فیلم که خیلی خوب بود.

knives out
8/10
فضا و اتمسفر فیلم خیلی خوب بود. آنا دی آرماس هم خیلی با شخصتی که بازی میکرد همخونی داشت. انتخاب خوبی بود. البته حضور بعضی شخصیت ها مثل اون نوه کوچیکه که بهش زیاد هم پرداخته نشد کمی تو ذوق میزد. ولی فیلم به طور کلی خوش ساخت بود.

dark waters
8/10

فیلمی بر اساس داستانی واقعی که مارک رافلو خیلی خوب تونسته بود نقش وکیل رو ایفا کنه. بعضی جاهاش ناراحت کننده بود. خیلی هم متاسفانه فیلمش دیده نشد :D بر خلاف فیلمهایی که با یک پرونده شروع میشه که مدت زیادی در دادگاه هستند و .. این فیلم این طوری نبود و نکته مثبتی بنظرم تلقی میشد.

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
اومدم بگم که دیشب شبی که ماه کامل شد دیدم، بعد فیلم یه قرص سردرد خوردم . این دیگه چه فیلم برداری مزخرفی بود که این فیلم داشت ، به عمرم فیلم برداری به این اشغالی ندیده بودم . بعد چطور میشه چنین فیلمی برنده جشنواره فجر میشه اونم در حضور سرخپوست و متری شش و نیم و حتی قصر شیرین و .... :-j
حالا سر فرصت یه مطلب دربارش مینویسم. :D

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
اول یه موضوعی رو بگم: نمره کم دادن به فیلمایی که بقیه نمره های بالا دادن و خوششون اومده باعث خفن تر شدن شما نمیشود:D خود دانید
الان منظورت من بودم؟

میخوای بگیم ناظم های محترم فروم، یه مرحله تاییدیه برا این تاپیک بزارن که نمره بچه ها به فیلمایی که دیدن، اول توسط تو تایید شه؟ اگه تشخیص دادی این نمره واقعی هستش و صرفا برای "خفن تر نشون دادن خودشون" داده نشده، اونوقت نمره اش ثبت شه؟

----------------------------------------------------------------------
Moonrise Kingdom 7/10
خداییش یدونه وس اندرسون برا سینما کمه!:D:D:D
کاش دو سه تا اینجوری داشتیم.
خیلی خوب بود. گرچه اگه گرند بوداپست هتل، جزیره سگ ها و آقای فاکس شگفت انگیز رو دیده باشید، متوجه میشید این فیلم از نظر قاب بندی و حرکت دوربین اندازه اون ها " وس اندرسونی" نیست. ولی خب باز هم امضاشو تو خودش داره.
سال دیگه بیشتر از فیلم های نولان و ویلنوو، منتظر French Dispatch وس اندرسونم.
پیشبینی من اینه تو اسکار سال بعد به شدت میدرخشه!

---------------------------------------------------------------------
نمرات فیلمای امسال من:

Irishman 8.5
Parasite 8
Once upon a time in Hollywood 8
Marriage Story 8
The Lighthouse 8
Joker 7
Jojo Rabbit 7
Aladdin 6.5
Toy Story 4 6
Lion King 5
Ad Stra 5
Knives out 5
Ford vs Ferrari 5
Uncut Gems 4.5
Midsommar 4
Avengers Endgame 4
It Chapter 2 4
Captain Marvel 3

زنان کوچک، استار وارز، دکتر اسلیپ و 1917 رو هم حتما میخوام ببینم. باقیشون فعلا تو برنامه نیست.

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,235
129470

Sonic the hedgehog

باورم نمیشه که این فیلم آشغال نیست و به طرز عجیبی کاملا اوکی از آب در اومده:D هیچ کدوم از بازیگرهای انسانی رو اعصاب نیستن، صحنه های کرینجی به اون شکل وجود نداره، کیفیت انیمیشنها خوب از آب در اومده و مهمتره از همه، فیلم درباره سونیک هستش و تقریبا به حاشیه نمیره. واقعا باور نکردنیه که در همین سطح تونستن درش بیارن. حتی چندتا از جوکهاشون تونست من رو بخندونه با اینکه مخاطب های هدف فیلم بیشتر بچه های کوچیکتر هستن:D
فیلم به قولی یه Love letter به طرفدارهای سونیک هستش که عمری رو با این شخصیت گذروندن. از ایستراگ های بیشمار فیلم تا صداگذاری و شخصیت پردازی و رفتارهایی که سونیک انجام میده همشون در سطح خیلی خوبی کار شدن. ایده پردازی و خلاقیت های خوبی هم در استفاده از قابلیت های سونیک به کار رفته. جیم کری هم بازگشت خوبی به دوران طلایی خودش داره که خالی از لطف نیست:D
پلات فیلم خیلی ساده هستش. به هر حال یه فیلم سونیک با شخصیت های انسانی نمیشه انتظار عجیب غریبی داشت ولی با این حال محتوای خوبی هم ارائه میده بخصوص برای بچه های کوچیکتر. صد البته بنظرم این دنیا پتانسیل بیشتری داره که خب بودجه فیلم هم محدود بوده و نمیشد انتظار چیز بیشتری داشت. البته فیلم هینت هایی برای شماره های آینده میده که ایشالا اونجا ابعاد بیشتری از این دنیا ببینیم:D
به عناون یه طرفدار قدیمی سونیک، دیدن این فیلم واقعا حس خوبی بهم داد و خاطرات بیشماری که به این شخصیت داشتم رو آورد جلو چشمم که باعث میشه از یه سری ایرادهاشبه راحتی بگذرم:D
امتیازمم کاملا فن بویانه هستش:D
9/10

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
در بین این همه نقد از فیلمای جدید یه یادی بکنیم از 2 تا فیلم کمدی قدیمی که شاید دیدنش حالتون رو خوب کنه:

Bringing Up Baby 1938
8/10
129473

کری گرانت و کاترین هپبرن در فیلمی کمدی به کارگردانی هاوارد هاکس!
داستان در رابطه با یه دیرینه شناسه (کری گرانت) که در آستانه ازدواجه و دنبال یه پول قلمبه برای موزه ـشه که به طور تصادفی با دختری (کاترین هپبرن) که میتونه وارث مقداری زیادی پول بشه آشنا میشه و در ادامه داستان یه پلنگ دست آموز به اسم Baby هم وارد داستان میشه و موقعیت های کمدی زیادی رو رقم میزنه.
کمدی و رومنس فیلم عمدتا بر اساس شکل گیری موقعیت های ناخواسته و ناجوره و شاید اوایلش فیلم بی مزه به نظر بیاد اما مطمئن باشید در ادامه عاشق بازی این دو بازیگر در کنار هم میشید و به موقعیت هایی که توش قرار میگیرن میخندید.

it's a mad, mad, mad, mad world 1963
9/10

129475

یک فیلم کمدی پر زرق و برق از استنلی کریمر در رابطه با تعقیب و گریزهای چند نفر که به طور تصادفی با محل دفن مقدار زیادی پول آشنا میشن. در مدت سه ساعت فیلم این افراد به هر کاری دست میزنن تا زودتر از سایرین به محل پول برسن و حرص و طمع و تبعاتش محور اصلی فیلم هست.
من شخصا یک لحظه هم از تماشای فیلم خسته نشدم و مدت ها بود با فیلمی انقدر نخندیده بودم، فوق العاده اس و حتما پیشنهادش میکنم.

آخرین ویرایش:

Vortex 777

کاربر سایت
Feb 15, 2020
28
بحث فیلم های قدیمی شد. منم میخوام یه اثر سترگ اما کمتر دیده شده رو معرفی کنم. بزارید دوتا قطعه از این فیلم رو براتون به اشتراک بزارم تا به عظمت نهفته اش پی ببرید. توی دوتا همین تیکه انقدر مفاهیم عرفانی و عمیق نشون داده میشه و انقدر فضای سورئال و آتمسفر خوفی بر اثر حکمفرماست که احتمال داره بیننده ناآگاه و تازه کار رو به شوک غیرقابل جبرانی فرو ببره!! پیشنهاد من اینه که قبلش حتما چندتا اثر سورئال و متافیزیکی از چاکفسکی و بُخُفسکی و میرالیزوفسکی ببینید تا آمادگی لازم برای این اثر مردافکن رو داشته باشید!

قطعه اول

قطعه دوم

طبیعت بی جان - 1354 - سهراب شهیدثالث
10/10

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,413

Jojo Rabbit
2019
احتمالا چیزی نیس که دوس داشته باشید دوبار ببینید
ولی قطعا فیلم خیلی خوب ساخت و انسجام داری است
فیلمنامه خیلی حساب شده و بی نقصه
بازی نقش اصلی کم سن و سال عالیه
و ست دیزاین و کاستوم دیزاین زیبایی هم داره
توصیه میکنم رو یه صفحه خوب ببینید
فقط آخراش یه ذره تزریق آمریکایی توش بود که یکم اذیت کرد!!

8.5/10
پ.ن: متای این چجوری 58 شده؟ WTF؟؟؟

______

آخرین ویرایش:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
birds of prey
یک اثر کامیک بوکی متوسطه ولی قابل تحمل . همان طور که بارها گفته شده فیلم کلا درباره هارلی کوئینه و همین که سران دی سی متوجه شده اند برگ برنده اثر قبلی اشون چی بوده و روی همون مانور دادن نشون میده که کمی از شکست های قبلی اشون درس گرفته اند. فیلم از نظر روایت دقیقا یادآور ددپوله . هرچند از نظر کیفیت طنز و شوخی های جسورانه به یک قدمی ددپول نمیرسه . ولی از نظر روایت داستانی از اون فیلم بهتره هرچند داستان چفت و بست داری ندارد . کیفیت سکانس های اکشن قابل قبوله ولی فوق العاده نیست . در مقایسه با فیلم قبلی دنیای دی سی که پر از سکانس های سینمایی جذاب و دیدنی بود این فیلم کمی به نظر می اومد که دم دستی و با بودجه کم ساخته شده و به همین دلیل خبری از سکانس های پر از جلوه ویژه نیست که البته خب خیلی هم کاراکتر ها توانایی های فرا بشری برای گرد و خاک ندارن. فیلم کاملا در خدمت هارلی کوئینه و در کنار این که به اون هارلی فیلم جوخه انتحار وفاداره ابعاد تازه ای از این کاراکتر رو نمایش میده بدون اینکه تو ذوق بیننده بخوره . اما کاراکتر های فرعی همه هدر رفتن . با این که فیلم کاراکتر های نام آشنا زیادی داره و البته بازیگر های خوب اما از آن ها به درستی استفاده نشده و به نظر هم نمیاد قرار باشه در اینده این کاراکتر هارو در فیلم دیگه ای ببینیم . ولی در بین این ها جز خود هارلی شاید بتوان هانترس با بازی عالی مری الیزابت وینستد رو جذاب ترین کاراکتر دیگر فیلم دانست . وینستند به خوبی در نقش یک کاراکتر بزن بهادر جا افتاده و شاید روزی مثل هارلی شاهد فیلم سولو برای این کاراکتر باشیم. در مقابل در بخش شخصیت منفی فیلم واقعا داغونه. دو کاراکتر مشهور دنیای بتمن با وجود طراحی ظاهر جذاب و البته بازیگر های توانایی که انتخاب شده بود کاملا هدر رفتن. نه انگیزه خوبی داشتن و نه خیلی باورپذیر بودن . بیشتر یک کاریکاتور بودن که انگار از دل فیلم های اغراق آمیز فمینیستی تهمینه میلانی به این فیلم راه پیدا کردن . در فیلم یک سری رفرنس و استر اگ هم بود که البته خیلی تاثیر گذار نبودن . جالب ترین اشون
سکانسی بود که دقیقا یاداور سکانسی از فیلم لئون بودن
. درجه سنی فیلم هم نکته خاصی به فیلم اضافه نکرده . همچنان از نظر خشونت فیلم کنترل شده است و جز یکی دو سکانس خشونت زیادی دیده نشد . شاید درجه سنی فیلم به خاطر فضای فیلم و درونمایه های غیر مستقیم اش مثل خشونت ج.ن.س.ی و روانی باشه که مناسب قشر کم سن نیست و شاید هم ظاهر کاراکتر ها که انگار اسپین آف اکشن فیلم hustlers بود

در کل شاید این فیلم از نظر فروش و نظر منتقد ها ادامه دهنده افتضاح های دیگر دی سی باشد که تا حدی بعد موفقیتی که با جوکر و آکوامن تجربه کرد غیر قابل قبول باشد ولی بدون شک نسبت به آثار ناموفق اخیر دی سی یک سرو گردن بالاتره . تکلیف فیلم با خودش روشنه و همین نکته مثبتیه براش . مطمئن باشید از جوخه انتحار -بتمن علیه سوپرمن و لیگ عدالت خیلی بهتر است

امتیاز 7 از 10

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,019
نام
Ali
Jojo rabbit بنظرم فیلم خوبی بود
حس و حال فیلم و رنگ بندی ها به دلم نشست
جنگ جهانی رو از منظری بررسی کرد که خیلی کم بهش توجه شده
بازی ها خوب بود ، نماها خوب بود
اگر بعضی جاها کمتر شعاری بود بهتر بود