هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
بخاطر حرف شما امروز روی کنسول خودم تست میکنم تا مطمعن شم
حرف شما هم درسته اگر من کل کارو تموم کنم و بعد وقتی داخل کنسول واقعی اجراش کنم ببینم ای دل غافل کند هست فایده نداره
هیچکس به gta sa مود شده داخل pcsx2 نیاز نداره

سلام
آقا نتیجه تست شما چی شد؟

• Like
Reactions: nimaazmayesh

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
دوستان توی ادیت فایل های بازی هیچ مشکلی نیست و به راحتی میشه هرچی که فکر میکنید رو به بازی اضافه کرد

-لیست فایل های قابل ویرایش که من تا حالا ویرایش کردم

فایل و یا پوشه​
تغییرات​
وضعیت​
main.scm و SCRIPT.img
اضافه کردن اسکریپت ها و مود های cleoقابل انجام (برای بعضی از مود ها نه همه)
effects.txd
اضافه کردن افکت های تازه برای آب و آتش و دود و...کاملا قابل انجام
particle.txd
تغییر در پوشش گیاهی و رد لاستیک ماشین ها و بعضی از آیکون هاکاملا قابل انجام
player.img
اضافه و تغییر تکسچرهای CJقابل انجام
gta3.img و gta3_1.img
تغیر در برخی مدل های ماشین هاتوضیحات در پایین جدول
پوشه audio
ایجاد تغیر در رادیوقابل انجام
LOADSCS.txd
تغیر صفحات loadingکاملا قابل انجام
vehicle.txd
بهبود تکسچرهای لامپ های ماشین ها و اجزای فرعی ماشین ها همچنین بهبود رفلکشنقابل انجام
timecyc.dat و timecycp.dat
تغییر روند روز و شبکاملا قابل انجام
  • درمورد فایل GTA3.IMG و GTA3_1.IMG : طبق جستجوهایی که انجام دادم متوجه شدم که کنسول PS2 میتونه در حدود 70 میلیون پولیگان رو هر بار در بازی لود کنه (تمام منطقه رو شامل میشه) پس من فایل dff هلکوپتر جنگی رو از فایل های بازی استخراج کردم و سپس کانورت کردم که بتونم در 3DS MAX بازش کنم. متوجه شدم که مدل این هلکوپتر که میشه اون رو یکی از مدل های با کیفیت بازی محسوب کرد کلا 2454 پولیگان داره
127746
  • درحالی که یکی از سبک ترین مدل هایی که تونستم پیدا کنم بیش از 19 هزار پولیگان داشت
127747
  • امکان کاهش پولیگان وجود داره ولی مدل واقعا بد ترکیب میشه و اصلا بدرد نمیخوره پس فعلا اضافه کردن مدل های جدید ممکن نیست متاسفانه مگه اینکه یه نفر بشینه دستی مدل هارو بهینه کنه که وقت زیادی میبره و من متاسفانه من و قتشو ندارم

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
و نکته دوم به یک مشکلی در اضافه کردن فایل های ویرایش شده خودم به دیسک بازی برخوردم
مشکل اینجاست که در هنگام ویرایش فایل های بازی ترتیب LBA و TLB فایل ها کمی به هم میخوره و این باعث یک مقدار مشکل میشه
127748
  • این مشکل در شبیه ساز PS2 مشکلی پیش نمیاره (چون به ارور ها اهمیتی نمیده)
  • ولی روی کنسول PS2 این ارور ها یه مقدار مشکل میشه قضیه
البته نگران نباشید این مشکل هم حل شدنیه:Thumbsup: فقط یه مقدار بیشتر زمان میبره و منم که درگیر مسایل دانشگاهم هستم و نمی تونم تمام وقتمو بزارم روش پس طبیعتا یه مقدار بیشتر طول میکشه ولی انجام میدمش

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
و نکته دوم به یک مشکلی در اضافه کردن فایل های ویرایش شده خودم به دیسک بازی برخوردم
مشکل اینجاست که در هنگام ویرایش فایل های بازی ترتیب LBA و TLB فایل ها کمی به هم میخوره و این باعث یک مقدار مشکل میشه
View attachment 127748
  • این مشکل در شبیه ساز PS2 مشکلی پیش نمیاره (چون به ارور ها اهمیتی نمیده)
  • ولی روی کنسول PS2 این ارور ها یه مقدار مشکل میشه قضیه
البته نگران نباشید این مشکل هم حل شدنیه:Thumbsup: فقط یه مقدار بیشتر زمان میبره و منم که درگیر مسایل دانشگاهم هستم و نمی تونم تمام وقتمو بزارم روش پس طبیعتا یه مقدار بیشتر طول میکشه ولی انجام میدمش
درود بر شما نمی شه کلیت گرافیک رو بهتر کنی مثلا شارپ تر

• Like

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
بتازگی چیز های خیلی عجیبی راجب سایت ps2-home شنیدم
تمام توسعه دهنده های فعال در حوزه ی PSX از آدمین این سایت (JAY-JAY) متنفرن جالبه بدونید که چرا
همه میگن این شخص اصلا از هیچ چیز برنامه نویسی سر در نمیاره و شاخ ترین کارش کپی پست کردن کد هاست ولی بازهم خیلی ادعا داره :|
جالبه بدونید یکی از مهم ترین دلایلی که توسعه برنامه ها برای PS2 کم کم داره متوقف میشه همین JAY-JAY هست به گفته ی خیلی از توسعه دهنده ها این شخص اصلا به حقوق توسعه دهنده ها اهمیت نمیده و بدون اجازشون برنامه هاشون رو ویرایش و یا روی انجمن خودش قرار میده
جدا از اون طبق چیزی که میگن اون اصلا به کپی رایت اهمیت نمیده و به همین خاطر خیلی از توسعه دهنده ها بخاطر همین اخلاق این بشر هم از صحنه PS2 فراری شدن چون دنبال دردسر نیستن
چند روزا داشتم توی یه انجمن میگشتم که به krHACKen برخوردم (توسعه دهنده اصلی POPSTARTER) ازش پرسیدم این برنامه هنوز راه توسعه خیلی داره چرا ولش کردی؟ گفت بخاطر کار های JAY-JAY :| گفت اون بدون اجازه ی من منوی بازی های PS1 رو به OPL DB اضافه کرد اصلا اهمیتی به صحبت های من نمیداد منم کلا زدم بیرون
جالبه :| یه شخص ابله کلا جلو پیشرفت PS2 رو گرفت :| بخاطر کارهاش کلی از توسعه دهنده های OPL هم از صحنه خارج شدن. اگه این نبود برنامه های PS2 هنوز هم به خوبی توسعه پیدا میکردن ولی حیف...
جالب اینجاست که فکر کنم من رو هنگام حرف زدن با krHACKen دیده بود، زده من رو از PS2-HOME بن کرده :))

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
تمام توسعه دهنده های فعال در حوزه ی PSX از آدمین این سایت (JAY-JAY) متنفرن جالبه بدونید که چرا
همه میگن این شخص اصلا از هیچ چیز برنامه نویسی سر در نمیاره و شاخ ترین کارش کپی پست کردن کد هاست ولی بازهم خیلی ادعا داره :|
جالبه بدونید یکی از مهم ترین دلایلی که توسعه برنامه ها برای PS2 کم کم داره متوقف میشه همین JAY-JAY هست به گفته ی خیلی از توسعه دهنده ها این شخص اصلا به حقوق توسعه دهنده ها اهمیت نمیده و بدون اجازشون برنامه هاشون رو ویرایش و یا روی انجمن خودش قرار میده
جدا از اون طبق چیزی که میگن اون اصلا به کپی رایت اهمیت نمیده و به همین خاطر خیلی از توسعه دهنده ها بخاطر همین اخلاق این بشر هم از صحنه PS2 فراری شدن چون دنبال دردسر نیستن
چند روزا داشتم توی یه انجمن میگشتم که به krHACKen برخوردم (توسعه دهنده اصلی POPSTARTER) ازش پرسیدم این برنامه هنوز راه توسعه خیلی داره چرا ولش کردی؟ گفت بخاطر کار های JAY-JAY :| گفت اون بدون اجازه ی من منوی بازی های PS1 رو به OPL DB اضافه کرد اصلا اهمیتی به صحبت های من نمیداد منم کلا زدم بیرون
جالبه :| یه شخص ابله کلا جلو پیشرفت PS2 رو گرفت :| بخاطر کارهاش کلی از توسعه دهنده های OPL هم از صحنه خارج شدن. اگه این نبود برنامه های PS2 هنوز هم به خوبی توسعه پیدا میکردن ولی حیف...
جالب اینجاست که فکر کنم من رو هنگام حرف زدن با krHACKen دیده بود، زده من رو از PS2-HOME بن کرده :))
عجب! ولی این مدل برنامه ها بطور قطع جلوشون گرفته نمیشه! اینقدر homebrew از گوشه و کنار میاد داش که جای نگرانی نیست! جالبه همین چند وقت پیش یه خبر خوندم از بر و بچ هوم برو باز که خبر از پورت redneck rampage روی xbox classic می داد! لعنتی بازی پی سی روش زیاد پورت میشه به صورت fan made! ولی راجب ps2 دلسرد شدم، چون تا جایی که اطلاع دارم یه برنامه هایی برای ساخت نسخه ای opl بود که بشه بهش دسته xbox one وصل کرد (هر چند هنوز دسته ps4 بهترین گزینه س قطعا!)، حیف!!

• Like

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
عجب! ولی این مدل برنامه ها بطور قطع جلوشون گرفته نمیشه! اینقدر homebrew از گوشه و کنار میاد داش که جای نگرانی نیست! جالبه همین چند وقت پیش یه خبر خوندم از بر و بچ هوم برو باز که خبر از پورت redneck rampage روی xbox classic می داد! لعنتی بازی پی سی روش زیاد پورت میشه به صورت fan made! ولی راجب ps2 دلسرد شدم، چون تا جایی که اطلاع دارم یه برنامه هایی برای ساخت نسخه ای opl بود که بشه بهش دسته xbox one وصل کرد (هر چند هنوز دسته ps4 بهترین گزینه س قطعا!)، حیف!!
نه متاسفانه توسعه برنامه های homebrew برای PS2 خیلی کم شده
بخاطر همین شخص. الان PS2-HOME یکی از بزرگترین منابع برای PS2 هست (قبلا سایت های زیادی بود یکیش مث PS2DEV ولی بسته شدن)
وفتی که آدمین اصلی یکی از بزرگترین منابع PS2 به حقوق توسعه دهنده ها محل نزاره و بدون اجازشون کارهاشونو بزاره، ویرایش کنه، پخش کنه معلومه که دلسرد میشن و از صحنه میزنن بیرون

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
نه متاسفانه توسعه برنامه های homebrew برای PS2 خیلی کم شده
بخاطر همین شخص. الان PS2-HOME یکی از بزرگترین منابع برای PS2 هست (قبلا سایت های زیادی بود یکیش مث PS2DEV ولی بسته شدن)
وفتی که آدمین اصلی یکی از بزرگترین منابع PS2 به حقوق توسعه دهنده ها محل نزاره و بدون اجازشون کارهاشونو بزاره، ویرایش کنه، پخش کنه معلومه که دلسرد میشن و از صحنه میزنن بیرون
البته که جامعه کاربرای هکر و هو برو باز به همین راحتی بی خیال نمی شینن و قطعا راه برای انتشار برنامه هاشون زیاده!

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
429
نام
سعید
البته که جامعه کاربرای هکر و هو برو باز به همین راحتی بی خیال نمی شینن و قطعا راه برای انتشار برنامه هاشون زیاده!
نه جامعه توسعه PSX همه هکر نیستن و بیشترشون قانونی کار میکنن
بخاطر همینم وقتی دیدن داره کم کم غیر قانونی میشه کار با JAY-JAY زدن بیرون
حتی یکی از توسعه دهنده های ارشد OPL اصلی به اسم SP193 هم زد بیرون

• Like

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
نه جامعه توسعه PSX همه هکر نیستن و بیشترشون قانونی کار میکنن
بخاطر همینم وقتی دیدن داره کم کم غیر قانونی میشه کار با JAY-JAY زدن بیرون
حتی یکی از توسعه دهنده های ارشد OPL اصلی به اسم SP193 هم زد بیرون
داش تا جایی که من اطلاع دارم انتشار هوم برو ها قانونی نیست :-? الان که گفتی کنجکاو شدم برم یه سرچ اساسی راجب قانونی بودن این قضیه کنم!

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
عجیب بود واقعا . فکرشو نمی کردم واقعا

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر