گزارش: Horizon: Zero Dawn در سال جاری میلادی از طریق Steam و Epic Games Store به PC خواهد آمد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
797864.jpg

منابعی مورد اعتماد به وبسایت Kotaku اعلام کرده اند که ساخته تحسین شده استودیو Guerrilla Games برای PlayStation 4 یعنی Horizon: Zero Dawn امسال به کامپیوترهای شحصی خواهد آمد.
به گفته 3 منبع آگاه به برنامه های Sony، این شرکت در حرکتی بی سابقه عنوان Horizon: Zero Dawn را به PC خواهد آورد تا به سنت عرضه انحصاری ساخته های استودیوهای داخلی خود بر روی کنسول های PlayStation پایان داده و آینده عناوین اختصاصی خود را طور دیگری رقم بزند. اکنون سه سال از عرضه Horizon می گذرد و این بازی برای اولین بار به پلتفرم دیگری خواهد آمد. منابع Kotaku از عرضه همزمان این بازی بر روی Steam و Epic Games Store خبر داده اند (البته این مسئله هنوز نهایی نشده است). از زمان تصاحب استودیو Guerrilla در سال 2005 توسط Sony...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
فک کن بجای اینکه پول به کنسول بدی بتونی با نهایت گرافیک اونم مفت و مجانی بازیش کنی. :Dالبته کرکم نشد مساله نیست چون کلی تخفیف میدن
من خیلی pc قندها رو میشناسم بعد ۹ سال رفتن Red dead 1 بازی کردن نه اینکه پول کنسول نداشته باشند بخاطر قضیه موس و راحتی تنظیمات گرافیکی و.. ترجیح دادن صبر کنم این بازی انصافا بازی شاهکاری هست بیاد رو pc اینجوری هم ۲-۳ میلیون نسخه میفروشه

artour-2198

کاربر سایت
Mar 18, 2013
405
نام
علیرضا
اول از همه اینکه اگر عاشق برند پلی استیشن هستم بزرگترین دلیلش استودیو و بازی های انحصاری و فرست پارتیشه اگر قرار باشه روزی پلی استیشن بازی انحصاری کامل نداشته باشه طبیعتا حداقل من دلیلی برای دفاع ازش نمیبینم اما یک مسئله ی خیلی مهمی این وسط هست که اگر قرار باشه سونی به بهونه ی رقابتی کردن psnow با game pass اینکارو کنه قضیه فرق میکنه منظورم اینه که با تمام وجود psnow رو تبدیل به یک سرویس همه چیز تمام بکنه اما به نظر من بعید به نظر میرسه باید وایسیم و ببینیم هورایزن امسال برای pc عرضه میشه یا نه ...

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
نگزان نباش دیر یا زود نوبت نیتندو هست که ما بلاخره به ماریو و زلدا دست پیدا کنیم زلدا رو ps5 میچسبه

یه شبیه ساز بریز خودتو راحت کن باو :D نصف ملت این جا زدن زلدا رو روی PC
چه دردی می کشی حالا

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,035
نام
سهند
فک کن بجای اینکه پول به کنسول بدی بتونی با نهایت گرافیک اونم مفت و مجانی بازیش کنی. :Dالبته کرکم نشد مساله نیست چون کلی تخفیف میدن
معذرت میخوام سیستم بیست و چندمیلیونی رو دعا میکنید ، خدا بهتون میده ؟
اگرم day one کرک بشن بازیهای امروزی که اصولا کم پیش میاد نکته بالا به قوت خودش باقیه .
خیلی از ماها شاید این نسل بخاطر وضعیت دلار رفتیم سراغ کنسول و این وضعیت نسل بعد ادامه خواهد داشت .

• Like
Reactions: VahiD VFSDF

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
معذرت میخوام سیستم بیست و چندمیلیونی رو دعا میکنید ، خدا بهتون میده ؟
اگرم day one کرک بشن بازیهای امروزی که اصولا کم پیش میاد نکته بالا به قوت خودش باقیه .
خیلی از ماها شاید این نسل بخاطر وضعیت دلار رفتیم سراغ کنسول و این وضعیت نسل بعد ادامه خواهد داشت .
سهند دادا قرار نیست تفکری که داری به هر کسی دیکته کنی

خودت میدونی من سرکار میرم دستمم تو جیب بابام نیست (مثل بعضیا ) همیشه هم سیستمم high end جم کردم . اما امثال من که از ابتدا با pc بزرگ شدیم اصلا سمت کنسول نمیرن بشدت زیاده
قرار نیست چون قیمت قطعات pc گرونه پس همه ما بیایم سمت کنسول نخیر همچینن خبرایی نیست. سونی هم دقیقا امثال مارو هدف قرار داده میدونه عمرا غیر pc سمت هیچ پلتفرمی نمیریم
دیگه خودت میدونی کسی که pc gamer اولد کلاس باشه میدونه قطعاتشو چطوری جفتو جور کنه زیاد گرون در نیاد.
دنیای گیمینگم فقط ایران نیست فروش بازیها روی pc بشدت بالاس

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,035
نام
سهند

خودت میدونی من سرکار میرم دستمم تو جیب بابام نیست (مثل بعضیا ) همیشه هم سیستمم high end جم کردم . اما امثال من که از ابتدا با pc بزرگ شدیم اصلا سمت کنسول نمیرن بشدت زیاده
قرار نیست چون قیمت قطعات pc گرونه پس همه ما بیایم سمت کنسول نخیر همچینن خبرایی نیست. سونی هم دقیقا امثال مارو هدف قرار داره میدونه عمرا غیر pc سمت هیچ پلتفرمی نمیریم
دیگه خودت میدونی کسسی که pc gamer اولد کلاس باشه میدونه قطعتتشو چطوری جفتو جور کنه زیاد گرون در نیاد
نه وحید جان کسی دیکته نکرده وضعیت خودش رو . من خودم و امثال خودم رو مثال زدم وقتی میتونم رو کنسول بازی کنیم با شرایظ خوب چرا برم پول یه پرایدو بدم واسه یه سیستم ؟ تعصب ندارم هرجا رو و هر پلتفرمی که بتونم بازی میکنم

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
فک کن دو برابر پول ps5 رو پول pc بدی هنوز سه سال نگذشته باز باید ارتقا بدی, ماشالا گرافیکش پول یه ps4 هست، کل انحصاریهای سونی با فاصله چه عرض کنم همون لحظه برای pc هم بیاد من باز کنسول میگیرم،تنها انحصاری ای که از سونی دوست دارم سری gran turismo هست ولا غیر اونم حتی روی pc بیاد باز ناراحت نمیشن فقط ای کاش سری گیرز اف وار برای کنسول‌های سونی میومد حاضرم کل انحصاریهای سونی برای مایکرو منتشر بشه ولی فقط این بازی برای کنسول سونی بیاد

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
عرضه بازی روی pc شاید تو کوتاه مدت رو فروش کنسول ها اثر بذاره اما اگر تصویر بزرگ‌تر ببینی داره طیف مخاطب های انحصاری رو به شدت زیاد میکنه. فرض کن مثلا tlou online رو اگر فقط بخواد رو ps عرضه کنه عملا مخاطب های بازی محدود میشن به همون ۸۰ میلیون کاربر پلاس و این یعنی شانس رغابت با بازی های آنلاینی مثل apex رو از دست میده.

از طرفی در حال حاضر عده قابل توجهی دسترسی به سرویس now رو ندارن و کلا سرویس استریمینگ یه ۴ ۵ سالی کار داره هنوز تا نسل پنجم بیاد و زیرساخت ها رو گسترش بدن. بنابر این حرکت معقولانه این که مهم ترین عامل موفقیتش که انحصاری ها هستن رو محدود نکنه به کاربر های ps.
حرف من این که الان تصمیم درست یوزر جمع کردن برای سونی، مایکروسافت این زودتر فهمید و سیستم گیم پس راه انداخت. سونی راهی نداره اگر نمیخواد آینده رو از دست بده باید انحصارطلبی کنسولیش رو کنار بذاره.
خوب اینکه میخوان تلو آنلاین رو برای تمام کنسول ها عرضه کنن باید یه سری زیر ساخت فراهم کنن و کنسول شون رو یه پلتفرم آزاد کنن... تا با هر کنترل یا موس و کیبورد معمولی که بخوای بازی کنی... این نمیشه کاربر های اصلی خودت رو در عذاب و محدودیت نگه داری و حال و هولش مال بقیه باشه، دقیقا فلسفه بازی انحصاری هم همین بود که 40 میلیون کاربر رو بکنه 80 میلیون کاربر تا یه کامیونیتی بزرگ به وجود بیاره و هر بازی و ژانری مخاطب مشخص خودش رو داره و پلتفرم های بیشتر تاثیر بسزایی روی تعداد مخاطبینش نمیزاره...
همونایی که بازی روی ps5 بازی رو میگرفتن یا مجبور بودن بگیرن ... الان میرن روی pc میگیرن، روی یه پلتفرم آزاد... بدون محدودیت.
بازم میگم عرضه بازی روی استور های دیگه روی یه پلتفرم دیگه کمکی به پلی استیشن و سرویس استریمینگش نمیکنه....

یعنی چی یعنی سونی 5 سال دیگه که سرویس استریم پر مخاطب شد و شد جریان اصلی گیمینگ بازی هاش رو برای بقیه کلاینت ها عرضه نمیکنه؟؟؟ با عقل جور در نمیاد...

کار درست رو داره مایکرو میکنه... و ار طرفی اصلی ترین بخش کمپانی یعنی ویندوز رو ساپورت میکنه... سونی چی داره روی pc?

.....

امیدوارم همین رو پورت نکنن... ریمستر کنن برای pc و نسل بعد... تا حسابی خودشو نشون بده.

آخرین ویرایش:

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
نه وحید جان کسی دیکته نکرده وضعیت خودش رو . من خودم و امثال خودم رو مثال زدم وقتی میتونم رو کنسول بازی کنیم با شرایظ خوب چرا برم پول یه پرایدو بدم واسه یه سیستم ؟ تعصب ندارم هرجا رو و هر پلتفرمی که بتونم بازی میکنم
خوب نظر تو قابل احترامه. منم حاضر نیستم یه کنسول بخرم اما در طی یک نسل کنسولی پوله یه پژو بدم برای خریدبازیهاش برا انلاین پول زور بدم .90 درصد رفقامم میدونی تو اکثر گروه ها همینه داستانمون . مخصوصا اینکه اصلا اکوسیستم کنسولی یک ثانیه هم نمیتونم تحمل کنم. درکل هرکسی سلیقه ایی داره. سونی هم دقیقا اینو میدونه
فک کن دو برابر پول ps5 رو پول pc بدی هنوز سه سال نگذشته باز باید ارتقا بدی
همچین خبرایی نیست کسی که پی سی گیمر باشه دقیقا میدونه این حرف مفته استفاده ابزاری داره بدرد انجمن های این مدلی میخوره کارکرد دیگه ایی نداره. کسی بلد باشه سیستم جم کنه بیشتر از یک نسل کنسولی از ارتقا بی نیازه
حداقل ده ها برابر کیفیت بهتری نسبت به کنسول میشه تجربه کرد

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی

قرار نیست چون قیمت قطعات pc گرونه پس همه ما بیایم سمت کنسول نخیر همچینن خبرایی نیست. سونی هم دقیقا امثال مارو هدف قرار داده میدونه عمرا غیر pc سمت هیچ پلتفرمی نمیریم
دیگه خودت میدونی کسی که pc gamer اولد کلاس باشه میدونه قطعاتشو چطوری جفتو جور کنه زیاد گرون در نیاد.
اقا حالا دستت تو جیب خودت هست ایول، ولی حداقل الان سیستم شما High-End نیست (و تقریبا هم از اولش هم قطعات قویتر و برند های بهتر موجود بوده). منم با PC بزرگ شدم، ولی همیشه کنسول هم دمه دست بوده، هیچ وقتم فن یک وسیله بازی نبودم! هر کدوم تجربه بهتری رو برام داشته رفتم سمت اون!
میانه روی خیلی بهتره! (حالا شما شرایطت جوری هست میتونه پول پراید بدی برا سیستم ولی چرا Showoff)
همچنین بعضیا اینجا صحبت میکنند رو حداکثر گرافیک بازی میکنیم و این حرفا که انگار همه Titan RTX دارند با Core i9 9980XE با یک صفحه نمایش حرفه ای 2k HDR ready 144Hrz!
در کل خیلی هم خوبه که این بازی به نظر داره برای کامپیوتر میاد. ولی این صحبتی که بعضیا میکنند درباره درصد خیلی کمی از جامعه PC گیمر صادقه. (شاید کمتر از 15 درصد PC گیمر ها سیستم های واقعا قوی تری دارند که با اختلاف با کنسول های بین نسلی الان عمل میکنه خیلی راحت هم میتونین جدول زیر رو تو استیم نگاه کنید و ببینید من بیراه نمیگم:)
Steam Hardware & Software Survey
در ضمن همونطور که PC کرک داره (حالا با هزار جور دنگ و فنگش). کنسول هم راه هایی داره که خیلی ارزون تر تموم بشه و تازه قابلیت تجربه آنلاین بازی برای فرد فراهم بشه.
از اون ور هم بعضی طرفدار های سونی البته بد جور نظر های رادیکالی دارند، بازی داره بعد از 3 سال میاد، شما رسش رو کشیدی ایول! حالا یک گروه دیگه دارند تجربه میکنند، حالا شما بیا رجز خوانی کن انگار کجا رو گرفتی یک بازی رو زودتر تجربه کردی! خودمم این بازی رو روی PS پلات کردم، ولی در صورت انتشار حتما روی PC تجربه میکنم.

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,271
نام
Morteza
شما خودتون رو نگاه نکنید بیشتر کسایی که میرن کنسول میخرن اصلا اهمیت نمیدن بازیاش رو کدوم پلتفرم دیگه هم هست یا نه و اکثرا به به صرفه بودنش نگاه میکنن همونطور که اول نسل PS4 تو فروش از XB جلو افتاد و دلیل اصلیش هم قیمتش بود الان هم قرار نیست فروش کنسول کم بشه کسایی که از قبل قرار بوده برن کنسول بخرن بعد از این هم میخرن نکته مثبتش هم اینه که سود سونی بیشتر میشه و تعداد بازی های با کیفیت هم بالا میره

• Like
Reactions: Kiarash_united7

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
:)):)):)):))

یعنی شما PS5 نمیگیری و چند سال منتظر میمونی تا بازی از مد نظرت روی PC بیاد ؟ تازه اگر بیاد :-j

سونی نسل بعد از این نسل هم موفقتر خواهد بود . حالا خودتم میبینی :D
اشتباه نشه... من الان به خاطر اینکه سونی داره انحصاری های عزیز من رو برای بقیه منتشر میکنه نمیومدم بگم من دیگه ازت متنفرم... نمیخوام ببینمت.... :))

من روی طرف بازنده شرط بندی نمیکنم... هر چند کلی هزینه ای که روی این پلتفرم تا به امروز کردم تباه شده به نظر میرسه سونی عمرا مشتری مدارانه تو این زمینه عمل کنه... مثل انتقال سیو و تروفی یا حتی کراس بای

ولی خب من با سونی تجربه ویتا رو دارم که چطور کنسول رو خریدم و با دو سال نشده کاملا شکست خورد و حتی یه عذر خواهی، یا دلجویی هم نکردن از خریداری این کنسول... سونی برای موفقیت چی داشت جز انحصاری ها و فرست پارتی هاش.؟

اگه سونی ماه دیگه بیاد منو مجاب کنه که هنوز ارزش داره ps5 رو بخریم حالا به هر شکلی که خودشون میدونن... من چرا کنسول رو نخرم... مهم اینه که این سونی و بخش پلی استیشن به هم ریخته و بدون آینده هیچ دلگرمی به من خریدار و طرفدار نمیده...

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
375
خوب نظر تو قابل احترامه. منم حاضر نیستم یه کنسول بخرم اما در طی یک نسل کنسولی پوله یه پژو بدم برای خریدبازیهاش برا انلاین پول زور بدم .90 درصد رفقامم میدونی تو اکثر گروه ها همینه داستانمون . مخصوصا اینکه اصلا اکوسیستم کنسولی یک ثانیه هم نمیتونم تحمل کنم. درکل هرکسی سلیقه ایی داره. سونی هم دقیقا اینو میدونه

همچین خبرایی نیست کسی که پی سی گیمر باشه دقیقا میدونه این حرف مفته استفاده ابزاری داره بدرد انجمن های این مدلی میخوره کارکرد دیگه ایی نداره. کسی بلد باشه سیستم جم کنه بیشتر از یک نسل کنسولی از ارتقا بی نیازه
حداقل ده ها برابر کیفیت بهتری نسبت به کنسول میشه تجربه کرد
با توجه به استانداردهای نسل بعد بازی‌ها که احتمالا اجرای عناوین در رزولیشن 4k و ۶۰ فریم و نهایتا rt روشن هست، هیچ سیستمی در حال حاضر وجود نداره که بتونه نسل بعد رو کامل ساپورت کنه! ببینید حتی سری 20 انویدیا هم بدرد نسل بعد نمیخوره! به خاطر اینکه همین الانم کارت پرچمدارش توی اجرای بازی ها با رزولیشن 4K و RT روشن گیر کرده! حالا قیمت همین کارت ۱۵ تومن به بالا هست(قیمت دوتا ps5)هم کاری نداریم! حالا باید ببینیم سری 30 و Rdna 2 عملکردشون چطوریه اما باز هم بعید میدونم کل نسل رو جواب بدن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر