گزارش: Horizon: Zero Dawn در سال جاری میلادی از طریق Steam و Epic Games Store به PC خواهد آمد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
797864.jpg

منابعی مورد اعتماد به وبسایت Kotaku اعلام کرده اند که ساخته تحسین شده استودیو Guerrilla Games برای PlayStation 4 یعنی Horizon: Zero Dawn امسال به کامپیوترهای شحصی خواهد آمد.
به گفته 3 منبع آگاه به برنامه های Sony، این شرکت در حرکتی بی سابقه عنوان Horizon: Zero Dawn را به PC خواهد آورد تا به سنت عرضه انحصاری ساخته های استودیوهای داخلی خود بر روی کنسول های PlayStation پایان داده و آینده عناوین اختصاصی خود را طور دیگری رقم بزند. اکنون سه سال از عرضه Horizon می گذرد و این بازی برای اولین بار به پلتفرم دیگری خواهد آمد. منابع Kotaku از عرضه همزمان این بازی بر روی Steam و Epic Games Store خبر داده اند (البته این مسئله هنوز نهایی نشده است). از زمان تصاحب استودیو Guerrilla در سال 2005 توسط Sony...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
نگاه کن حرف شرایر خود تاییده هست دیگه نیازی به تایید شدن از طرف سونی نیست...

پ.ن: اسپایدرمن هم بشدت منطقی میزنه برای پیسی بیاد.
رسمی شدن از طرف خود سونی.
البته قبلا هم گفتیم بازیهای کیج هم مال سونی بود و از همونجا معلوم بود سونی داره اینکار رو دنبال میکنه.
با اعداد بحث کردیم ،میگفتن سیاست. میگفتیم بازی دو ساله داره بعد 6 سال عرضه میشه هزینه ساخت سرسام آور شده معلومه باید بفروشه . میگفتن سیاست.
منم فکر میکنم اسپایدر هم میاد برا 2021 احتمالا. یه مستند از ساخت این بازی تو استیمه مجانی. استیم بازها ریخته بودن سر سازنده تو استیم ،که وقتی بازی عرضه نکردی چرا مستند رو اینجا گذاشتی.اونجا هم گفته بود من دوست دارم بیاد.
فروش بالای بازیها رو pc که حتی از فروش کنسولی هم داره میره بالاتر. باعث شده. سازنده ها راغب بشن.
استدیو فرست پارتی
انجین انحصاری
بازی انحصاری
برچسب only on
بعدی GOD OF WAR 2018 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برچسبهای سونی جدیدا خراب شده. مثل ds
هی میوفتاد. این جنسش بهتر بود نیوفتاد تا حالا،اینم افتاد.
بستگی داره یکیش چینی هست یکیش ایرانی ،یکی ژاپنی ،یکی آمریکایی.

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,916
ویرایش : کاش نینتندو هم این انحصار را بشکنه حداقل بعد سه چهار سال بازیهاش را بده برای PC. خدا میدونه چه جواهرهایی روی Wii U برای مثال عرضه شد و کلی آدم نتونستن بازی کنن. دو قلم Super Mario 3D World و Bayonetta 2 را بازی کردم از 90 درصد بازی های نسل بهترن.
چه عجب یکی تو این سایت با من همنظر بود.
چرا برای PC، برای پلی استیشن و ایکس باکسم بده
ولی حیف که عمرا این کار رو بکنه. تصور کن روی PS با زلدا تروفی بگیری:D
البته عمرا نمیکنه.:((

sepehr_100

کاربر سایت
Mar 16, 2017
111
سونی تو عالیترین عملکردش میتونه 150 میلیون کنسول تو یک نسل بفروشه در حالیکه هزینه ساخت بازیها چند برابر شده" از اونور هم نمیشه قیمت پایه بازیها رو یهویی خیلی زیاد کرد چون ممکنه فروش کلی برند به خطر بیوفته در نتیجه راهی نمی مونه جز اینکه با راههای گوناگون این خرجها جبران بشه که انتشارشون روی PC با فاصله های زمانی کوتاه و بلند یکی از اون راههاست.
فقط یه نکته جالب در مورد Death Stranding که دوستان پافشاری میکردن نام بزرگ کوجیما باعث انتشار این عنوان روی PC شده نه تصمیم خود سونی" حتما در این مورد میخوان بگن نام بزرگ هرمن هولست موجب انتشار H:ZD روی PC شده نه خود سونی!:D

پ.ن: این نینتندوی پدسوخته نمیدونم کی میخواد دم به تله بده:Dبه قول شاعر:

گیمرها اعضای یگدیگرند
که در سرگرمی ز یک گوهرند
چو پلتفرمی به درد آورد روزگار
دگر پلتفرمها را نماند قرار
تو کز محنت یک پلتفرم بی غمی
نشاید که نامت نهند گیمری:D

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,627
اگه شایعه ی اجرای ویندوز 10 روی Xbox Series X حقیقت داشته باشه، ممکنه تصمیم سونی تو همین چند ماه تغییر کنه. چون در اون صورت ارزونترین گزینه برای اجرای همه‌ی بازیها XSX هست.

• Like
Reactions: SHAYAN1999

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
عناوین انحصاری سونی داره برای pc قطره قطره ولی با فاصله زمانی زیاد میاد، نسل بعد فک کنم فاصله زمانی کمترم بشه، من این چیزا برام مهم نیست اتفاقا خوشحال میشم کسی که psرو بخاطر اکانت هکی گرفته نسل بعد بره pc ببنده و روی اون بازی کنه

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
یک نکته جالب انحصاری هایی هست که سال ۲۰۱۷ برای PS4 عرضه شد و الان بعد ۳ سال چقدر تغییرات اتفاق افتاده. اون سال این بازی ها انحصاری برا PS4 عرضه شده بود :
Gravity Rush
Horizon
Yakuza 0, Kiwami
Crash Nsane Trilogy
Hellblade
Nier
Nioh
Persona 5
الان تقریبا از اون لیست بالا Persona 5 و Gravity Rush 2 هست که روی PS4 تنها قابل بازیه (البته به شرط صحت خبر). حتی ۵ تاش روی ایکس باکسم عرضه شده و یکیش نسخه بعدیش انحصار ایکس باکس شده. Persona 5 هم من فکر میکنم به زودی حداقل برا PC عرضه میشه. جالبه که چقدر انحصاری خفن داشته PS4 و چقدرش از انحصار در اومده.

Remastered

کاربر سایت
May 9, 2014
427
نام
سياوش
تعداد خبرهای بد راجب سونی داره زیاد میشه امیدوارم مثل ابتدای نسل هفتم غرور بی جا باعث خراب کردن نش
یه جورایی انگار یکم بی تفاوت شده راجبع سیاستش داره یه جاهایی اشتباه میکنه
البته اینکه یه سری از انحصاریاشو بعد چن سال واسه PC عرضه کنه خیلی بد نیس ولی اگه به خواد این سیاست گسترش بده چندان جالب نیس

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,362
نام
محمد
Persona 5 هم من فکر میکنم به زودی حداقل برا PC عرضه میشه. جالبه که چقدر انحصاری خفن داشته PS4 و چقدرش از انحصار در اومده.
اتلوس چیز عجیبیه کلا با بقیه مقایسه اشون نمیشه کرد!
اینا کلا توی یک کهکشان دیگه سیر میکنن:D:|
Gravity Rush
GR2 امیدوارم بیاد، فقط و فقط بخاطر مارکتینگ افتضاح سونی بد فروخت وگرنه جزو جواهرات این نسله... خوب هم بفروشه باعث میشه به قسمت سومی که شاید هیچوقت نسازن امیدوار شم=((

آخرین ویرایش:

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
یک نکته جالب انحصاری هایی هست که سال ۲۰۱۷ برای PS4 عرضه شد و الان بعد ۳ سال چقدر تغییرات اتفاق افتاده. اون سال این بازی ها انحصاری برا PS4 عرضه شده بود :
Gravity Rush
Horizon
Yakuza 0, Kiwami
Crash Nsane Trilogy
Hellblade
Nier
Nioh
Persona 5
الان تقریبا از اون لیست بالا Persona 5 و Gravity Rush 2 هست که روی PS4 تنها قابل بازیه (البته به شرط صحت خبر). حتی ۵ تاش روی ایکس باکسم عرضه شده و یکیش نسخه بعدیش انحصار ایکس باکس شده. Persona 5 هم من فکر میکنم به زودی حداقل برا PC عرضه میشه. جالبه که چقدر انحصاری خفن داشته PS4 و چقدرش از انحصار در اومده.
حالا شمام تا تنور داغه بیا شلوغش کن . اون بازی های بالا بجز 2 تاش هیچ ربطی به سونی نداره.مایکروسافت اومد NT رو خرید انتظار داشتی Hellblade هنوزم انحصاری سونی بمونه ؟ :D
یه سری بازی های سکند پارتی اگه بعد از مدتی واسه PC بیاد به نظرم موردی نداره ولی بازی های استودیو داخلی اونم به بزرگی Horizon حرکت جالبی نیست یه جورایی فلسفه کنسول رو بهم میزنه
برای کمپانی مثل سونی که بخش بزرگیش رو کنسول میگرده حرکت احمقانه ای هست که نماد PS رو یه پلتفورم دیگه باشه فوقشم مگه چقدر بخواد رو PC بفروشه اخرش 2 میلیون نسخه. یعنی واقعا ارزش
داره ؟ امیدوارم که خبر صحت نداشته باشه ولی خب به نظرم این کار تو بلند مدت به PS لطمه میزنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر