بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
من دیده بان استفاده میکنم تهران. سرعتم خوبه همون اندازه ای که باید باشه کاهش هم نداره ولی پینگشون آره خوب نیست زیاد. منتها چون من آنلاین بازی نمیکنم برام مهم نیست
منم دیده بانم از 2 روز پیش که نتم وصل شد ( گفته بودن چند روز قطعه برای جابجایی زیرساختو نمیدونم چی چی ) پینگم خیلی خوب شده و امیدوارم همینطور بمونه
ولی بازم میگم این قطعیاش خیلی رو اعصابه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
من دیده بان استفاده میکنم تهران. سرعتم خوبه همون اندازه ای که باید باشه کاهش هم نداره ولی پینگشون آره خوب نیست زیاد. منتها چون من آنلاین بازی نمیکنم برام مهم نیست
ثبات نداره. مثلا الان داره 900 میده. شب میشه 150. بعد 5 تا فایل همزمان دان کنی میشه 800
ایناش رو اعصابه . ولی جالبه ،پینگم دو روزه به 100 نزدیک شده و وضعیت پینگم خوب ششده.
چشم نخوره. بزنم به در و تخته

iHamid

کاربر سایت
Oct 27, 2012
114
پارس آنلاین کلا داغون شده دوستان کسی دیگه هست تهران پارس آنلاین باشه؟ سرعت 16 خریدم چند ماه پیش اورد 8 گفت نویز داری بعد چند ماه باز اورد 6 گفت نویز داری!!! سه روزه اورده زیر 1 !!!!!!!!!!!!! یعنی با قطعی برابری میکنه ! پینگ تایم هم که نابود شده 300-400-190 تایم اوت چه خبره ؟ کسی میدونه؟ من به 195.ir شکایت کردم از پارس آنلاین پول چی پس داریم میدیم ما به همه میگن نویز دارین مشکل سراسری داریم!

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,362
نام
Majid
پارس آنلاین کلا داغون شده دوستان کسی دیگه هست تهران پارس آنلاین باشه؟ سرعت 16 خریدم چند ماه پیش اورد 8 گفت نویز داری بعد چند ماه باز اورد 6 گفت نویز داری!!! سه روزه اورده زیر 1 !!!!!!!!!!!!! یعنی با قطعی برابری میکنه ! پینگ تایم هم که نابود شده 300-400-190 تایم اوت چه خبره ؟ کسی میدونه؟ من به 195.ir شکایت کردم از پارس آنلاین پول چی پس داریم میدیم ما به همه میگن نویز دارین مشکل سراسری داریم!
با توجه به اینکه نویز داشتن خط راحت ترین بهونه ایه که به ذهنشون میرسه بهتره خودت از مودم چک کنی ببینی واقعا وضعیت خطت چجوریه، اگه ببینن سر در میاری از این چیزا و جوابشونو بدی نمیتونن بپیچونن، وگرنه حتی اگه نویز هم داشته باشی وظیفشونه چک کنن مشکل از کجاس، مثلا پیشگامان رایگان کارشناس میفرسته بیاد دم خط تست کنه ببینه اگه مشکل کلا از خطه و به مشتری ربط نداره خرابی خط رد میکنه و چند روز بعد رسیدگی میکنن. حتی دیده بان نت که یک دهم پارس آنلاینم معروف نیست چند ماه پیش دوستم زنگ زد گیر داد بهشون خرابی خط واسش رد کردن چند روز بعد سرعت آپلودش سه برابر شد و پینگشم 30-40 تا اومد پایین و کلا وضعیت نتش ثابت شد.

artour-2198

کاربر سایت
Mar 18, 2013
405
نام
علیرضا
دقیقا منم همین مشکل شما رو دارم اولین بهونشون هم نویز خط هست پینگ که افتضاح شده تایم اوت هم که بدتر کلا پارس آفلاین چند وقتیه به طرز عجیبی افتضاح شده من احتمالا بعد از تموم شدن قرارداد عوضش میکنم وضعیت الان جوری شده که نت مخابرات 1مگم بهتر از پارس آفلاینه !
از چند نفر دیگه که اونا هم پارس آنلاین داشتم پرسیدم اون بندگان خدا هم همین وضعیت رو داشتن کلا دزدتر و بدردنخورتر از این شرکت من ندیدم ... !

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

snOOpy ::.

کاربر سایت
Jun 11, 2010
227
نام
Arash
با توجه به اینکه نویز داشتن خط راحت ترین بهونه ایه که به ذهنشون میرسه بهتره خودت از مودم چک کنی ببینی واقعا وضعیت خطت چجوریه، اگه ببینن سر در میاری از این چیزا و جوابشونو بدی نمیتونن بپیچونن، وگرنه حتی اگه نویز هم داشته باشی وظیفشونه چک کنن مشکل از کجاس، مثلا پیشگامان رایگان کارشناس میفرسته بیاد دم خط تست کنه ببینه اگه مشکل کلا از خطه و به مشتری ربط نداره خرابی خط رد میکنه و چند روز بعد رسیدگی میکنن. حتی دیده بان نت که یک دهم پارس آنلاینم معروف نیست چند ماه پیش دوستم زنگ زد گیر داد بهشون خرابی خط واسش رد کردن چند روز بعد سرعت آپلودش سه برابر شد و پینگشم 30-40 تا اومد پایین و کلا وضعیت نتش ثابت شد.
چطوری میتونم خودم از مودم وضعیت خط چک کنم ؟ ظرفیت خط رو چطور میشه فهمید یعنی تا چه اندازه خط کشش داره ؟ چون یه بار کارشناس پشتیبانی بهم گفت خطم بیشتر از 4 مگ ظرفیت نداره در صورتی که من بارها سرویس بیشتر از 4 گرفتم ولی هیچ تفاوتی هم بینشون نمیبینم از لحاظ کیفیت. فک میکنی راهی داره یا نه ؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,362
نام
Majid
چطوری میتونم خودم از مودم وضعیت خط چک کنم ؟ ظرفیت خط رو چطور میشه فهمید یعنی تا چه اندازه خط کشش داره ؟ چون یه بار کارشناس پشتیبانی بهم گفت خطم بیشتر از 4 مگ ظرفیت نداره در صورتی که من بارها سرویس بیشتر از 4 گرفتم ولی هیچ تفاوتی هم بینشون نمیبینم از لحاظ کیفیت. فک میکنی راهی داره یا نه ؟
سرعت دانلود، آپلود، مقدار نویز همش از داخل تنظیمات مودم میتونی ببینی.
192.168.1.1 ـو تو مرورگر بزن برو تو، از قسمت Status گزینه Statistic ـو پیدا کن (اینا ممکنه تو مودمای مختلف فرق کنه اما یک چیزی تو همین مایه هاس اگه بگردی) بعد اونجا Snr Margin ،Attainable Rate ،Rate هست کلا از اون بخش عکس بگیر بزار اینجا بچه ها اطلاعات دارن راهنماییت میکنن.

• Like
Reactions: snOOpy ::.

کاربر سایت
Jun 11, 2010
227
نام
Arash
سرعت دانلود، آپلود، مقدار نویز همش از داخل تنظیمات مودم میتونی ببینی.
192.168.1.1 ـو تو مرورگر بزن برو تو، از قسمت Status گزینه Statistic ـو پیدا کن (اینا ممکنه تو مودمای مختلف فرق کنه اما یک چیزی تو همین مایه هاس اگه بگردی) بعد اونجا Snr Margin ،Attainable Rate ،Rate هست کلا از اون بخش عکس بگیر بزار اینجا بچه ها اطلاعات دارن راهنماییت میکنن.
اون میزان سرعت دان و آپ رو میدونستم از قسمت status مودم. فقط این نویزی که گفتی نمیدونم کدومشه و بقیه ماجرا :D
اتفاقا همین هفته پیش یه سرویس 8 مگ گرفتم یکی دو روزی باهاش کار کردم دیدم خیلی داغونه status مودم نگاه کردم دیدم روی 2 مگ ست شده ( سرویس قبلیم ) زنگ زدم یقشونو گرفتم درستش کرد.
اینم یه عکس از status :

126223

Itachi_Uchiha

کاربر سایت
May 17, 2009
616
نام
امیر
از وقتی نت قطع و وصل شده من خیلی پاکت لاست دارم مخصوصا از 9 شب ب بعد.
صبانت؟؟؟!؟!؟!!
سلام رفیق
بله منم چنین مشکلی دارم! بعد از قطعی نت کلا پینگ ترکیده معمولا رو 300 هستش تا 500 خصوصا شبا 8 شب به بعد
های وب

• Like
Reactions: Mehrdad Bayern

reza3533

کاربر سایت
Jun 14, 2006
193
نام
Mreza
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه نویز خط رو چطوری باید بفهمم میزانش چقدر هست ؟ مودمم زیکسل هست و توی سایت شاتل نوشته که توی تنظیمات مودم که میری اونجا نوشته ولی اون قسمتی که شاتل نوشته باید بری ، برای من چیزی نشون نمیده میزان نویز رو . نمیدونم شاید چون مودمم قدیمیه ؟؟؟!!

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه نویز خط رو چطوری باید بفهمم میزانش چقدر هست ؟ مودمم زیکسل هست و توی سایت شاتل نوشته که توی تنظیمات مودم که میری اونجا نوشته ولی اون قسمتی که شاتل نوشته باید بری ، برای من چیزی نشون نمیده میزان نویز رو . نمیدونم شاید چون مودمم قدیمیه ؟؟؟!!
192.168.1.1 بزن admin admin یوزر پسه تو قسمت دیتیلز یا استتز snr همون نویز خطه

• Like
Reactions: reza3533

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,205
نام
Soroush
اون میزان سرعت دان و آپ رو میدونستم از قسمت status مودم. فقط این نویزی که گفتی نمیدونم کدومشه و بقیه ماجرا :D
اتفاقا همین هفته پیش یه سرویس 8 مگ گرفتم یکی دو روزی باهاش کار کردم دیدم خیلی داغونه status مودم نگاه کردم دیدم روی 2 مگ ست شده ( سرویس قبلیم ) زنگ زدم یقشونو گرفتم درستش کرد.
اینم یه عکس از status :

View attachment 126223
آپلودتو خیلی پایین بستن! با سرویس 8 مگ حداقل باید آپلودتو روی یک مگ ببندن. احتمال خیلی زیاد لگ ها و نوسان پینگت از همینه، بهشون بگو درستش کنن. احتمالا درست بشه.
Type هم بذارن Annex M

• Like
Reactions: snOOpy ::.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
الان یه چند وقتی هست نویز خط شدید زیاد میشه snr افت میکنه dsl چشمکزن میشه قبلا اینجوری نبود اینقدر پایین نمیومد، کابل‌ها هم جداست نوع مدولاسیون عوض بشه بهتر میشه؟ روی گیم هم نیست

کاربر سایت
Jun 11, 2010
227
نام
Arash
آپلودتو خیلی پایین بستن! با سرویس 8 مگ حداقل باید آپلودتو روی یک مگ ببندن. احتمال خیلی زیاد لگ ها و نوسان پینگت از همینه، بهشون بگو درستش کنن. احتمالا درست بشه.
Type هم بذارن Annex M
آره راست میگی الان حدود 6 ماه یا بیشتر که هر وقت از روی xbox سرعت بررسی میکنم میبینم سرعت آپلودم نسبت به قبل نصف شده ولی متاسفانه به آپلود توجهی نمیکردم :(
پینگمم خیلی نوسان داره از 140 تا 150 شروع میشه تا 280 یا بالاتر گاهی اوقات. یه مدت بود 100 تا نشون میداد روی بازی Rocket League ذوق مرگ شده بودم :D
فقط این Annex که گفتی رو واسه چی بگم بزاره روی M چون اگه پرسید یه دلیلی داشته باشم. ؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر