Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
p3038_v_v8_aa.jpg

راشومون 1950 :

از شاهکار های بی نظیر تاریخ سینما
فیلمی که در عین هنرمندانه بودن فرمش، محتوای اخلاقی-معرفتی عمیقی رو به بهترین شکل میرسونه
فکر میکنم اگه بخوایم روزی گونه انسان رو به موجودات فضایی معرفی کنیم یکی از آثار هنری که باید نمایش بدیم راشومونه!!

10/10

Seven_Samurai_movie_poster.jpg

هفت سامورایی 1954 :

این فیلم از نظر ظاهری بی نقصه، سینماتوگرافی و تدوین عالی که از خصوصیات همیشگی فیلم های کوروساواست،
و خصوصا ست دیزاین معرکه، کل لوکیشن رو برای این فیلم ساختن و حالت غرق کنندگی فوق العاده ای داره که واقعا حس میکنی تو اون زمان هستی،
ایده داستانی و موسیقی متن هم که دیگه نیازی به گفتن نداره،
اما فیلم بنظر من یه ایراد بزرگ داشت، خیلی بزرگ، اونم شخصیت پردازی ، دیالوگ ها و جسچر های بچگانه بازیگرها بود،
در طول تماشا حس میکردم این فیلم رو برا بچه های 10-12 ساله ساختن تا درس اتحاد و همدلی یاد بگیرن!
این میزان سطحی و شعارگونه بودن دیالوگ ها از کارگردانی که راشومون رو ساخته جای تعجب داره...
بخاطر این ایراد بزرگ فیلم برای من کاملا خسته کننده شد.

7/10​

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,068
نام
Ali
birdman 2014

معذرت میخوام ک اینارو اینجا مینویسم ولی واقعا مزخرف ترین و مسخره ترین فیلمی بود ک توی زندگیم دیدم، نمیدونم چرا یک ساعت اولش رو نگاه کردم اصلا، در حالی ک هر یه ربع اون صدای گوشخراش درام داشت می‌کوبید تو سرم و دیوونم میکرد و حالمو برای همیشه از درام بهم زد و داستان بی سر و تهی ک واقعا نمیدونم چجوری بهش اسکار دادن...
فقط میتونم بگم کاش هیچوقت ن دانلودش میکردم ن سمت تماشاش میرفتم... جاج نکنید پلیز من با دیدگاه ی فیلم کمدی دارک رفتم سراغش و فکر کردم طرف قدرت ابر قهرمانی داره و همش منتظر بودم ی غلطی بکنی تو این فیلم ولی...

0/0
دوست عزیز یه نقد هم بخونید،
حیفت میاد؟ درام به اون خوبی:D
اتفاقا من یه هفته‌ست موسیقی متنش رو دانلود کردم و گوش میدم=P~

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
والا من یادمه زمانی تو تاینی موویز بودم مسابقه حدس مراسم اسکار بود و بیردمن برنده شد گفتم خدایا این دیگه چ فیلمیه و نقد رو همیشه بعد از پایان فیلم میخونم، البته این فیلم با تصور دیگه ای سراغش رفتم برای همون اینجوری حالم گرفته شد

• Like
Reactions: TheGodfather

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
553
به نوعی میتونم بگم بردمن بهترین فیلم دهه ست برای من:D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
ad astra
اد استرا مانند فیلم های interstellar و همچنین arrival قصد داره مفهوم دوستی عشق ، محبت و بیشتر از همه اینجا رابطه پدر پسری رو اونم توی کانسپت فضا و سفر میان سیارات نشون بده. اگه با ریتم اهسته و خلصه وار فیلم مشکلی نداشته باشید فیلم لذت بخش و خوبیه.
7از 10
first man
فرست من فیلم خوبیه بازیگرای خوبی داره کلا دیمین شزل بد فیلم نمیسازه و در بدترین حالت سرگرم کننده هستن ولی خب زیاد نتونستم فیلم رو باور کنم و بیشتر همون برام سرگرم کننده بود تا چیز دیگه ای.
6.5از 10

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
The_Lighthouse.jpeg

The Lighthouse
9.5/10

بعضی وقت ها یه فیلم، کتاب یا بازی رو شروع میکنید و از همون اول تا پایانش به دلایل نامعلومی ازش لذت میبرید :D
lighthouse برای من اینطور بود، اخر شبی فیلم رو شروع کردم و به قول خودمون خیلی چسبید :D اون حال و هوای مرموز و رازالود فیلم + بازی فوق العاده Robert pattinson و willem dafoe عالی بودن.
رابرت پتینسون لعنتی توی همه ی فیلم های اخیرش یجورایی بی نقص بوده و درکل به نظرم یکی از بهترین بازیگر های فعال هالییوود هست الان.
+
پرونده فیلم های 2019 هم تقریبا تموم شد برای من، از فیلم های مهم 2019 فقط uncut gems رو ندیدم و الان که به فیلم های امسال فکر میکنم میبینم که چه سال خوبی بود!
+
همچنان Parasite بهترین فیلم سال هست برام :-"
Lighthosue دوم و irishman سوم...

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
125996

فک کنم آخرین نفری بودم که مشتاق دیدن فیلم بود و چند روز پیش دیدمش! خیلی هایپ بودم برای این فیلم، منتظر نسخه 4K بودم و شرایط خاصی که با تمام دقت و تمرکز بشینم پای فیلم
در نهایت باید بگم با وجود بازی خوبی فینکس که همه قبول داریم بی نقص بود از خود فیلم خوشم نیومد، من کلا هیچ وقت نمیتونم یه فیلمو فقط به خاطر بازی خوبی بازیگرش ستایش کنم.
خیلی نمیخوام توضیح بدم فقط میتونم بگم با روایت فیلم و چینش اتفاقاتی که منجر به شکل گیری شخصیت جوکر در آرتور شد ابدا ارتباط برقرار نکردم و فیلم حالت یکنواختی عجیبی برام داشت که دوست داشتم زودتر تموم بشه، در نهایت میشه اینو به سلیقه نسبت داد، فقط امیدوارم کسایی که به فیلم 10 میدن برای لحظاتی بازی عالی فینکس رو کنار بذارن و با خودشون روراست باشن ببینن واقعا فیلم انقدر خوب بود؟!!
شخصا حاضرم صدبار دیگه King of Comedy و Taxi Driver (که در اصل الهام اصلی این فیلم هستن) رو ببینم، اما مجددا پای تماشای این فیلم نشینم!

5/10
فقط به خاطر بازی فینکس!

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
knives out
فیلم جدید رایان جانسون که پس از تجربه ناموفق اش در ساخت یک اثر بلاک باستر حال به سراغ همون سینمای شخصی اش رفته. فیلمی جذاب و دیدنی با بازی های فوق العاده و داستانی که یاداور اثار برتر ژانر ادبیات جنایی است . فیلم یک روایت مدرن ولی با چهار چوب کلاسیک است که نه عصا غورت دادگی اقتباس های اخیر از اثار اگاتا کریستی رو دارد و نه مسخره بازی های شرلوک هلمز های گای ریچی و نه خودنمایی های تکنیکی و روایی شرلوک بی بی سی . یک اثر جذاب که پیچش داستانی اش رو درست در جایی وارد داستان می کند که بینند فکر می کند حقیقت رو می داند و از روایت جلوتر است . فیلم سرزنده است و هیچ گاه از ریتم نمی افتد. بازی ها قابل قبول هستند . هرچند جز یکی دو مورد بقیه شخصیت ها پرداخت درستی ندارند . بازی ها هم اکثر به خاطر همین خیلی جای کار نداشتن. در این بین انا در ارمس در نقش اصلی خوش می درخشد . ولی ستاره اصلی دانیل کریگ است که کاراکتری رو نمایش میده که در مقابل پرسونای مشهورش که همان جیمز باند خشن و ساکت و درونگراست . این جا کریگ در نقش کاراگاه باهوش و پر انرژی و حراف فوق العاده ظاهر شده . فضا سازی فیلم فوق العاده است . در کل دیدن این فیلم برای افرادی که به سبک جنایی علاقه دارند توصیه میشود.بر خلاف انتظار که به نظر می رسید این فیلم قرار است صرفا یک اثر پربازیگر فراموش شدنی باشد بدون شک یکی از بهترین اثار امسال بود .
امتیاز 9 از 10

uncut gems
الماس های تراش نخورده یک اثر کاراکتر محور فوق العاده است . و دقیقا از نظر درونمایه مقابل جوکر قرار می گیرد . در این فیلم شاهد مردی هستیم که با این که در زندگی اش یک بازنده است دیوانه وار تلاش دارد راهش را تا اخرین لحظه ادامه دهد و در مقابل جامعه اطرافش منفعل نباشد و هیچ وقت از علایق و افکارش دست نمی کشد به نوعی تسلیم شرایط اطرافش نشود. دیوانه ای متفاوت در میان دنیای دیوانه اطرافش . فیلم داستان کلیشه ای دارد ولی این داستان را به حدی سرزنده و جذاب روایت می کند که بیننده تا اخرین لحظه سرنوشت شخصیت رو دنبال می کند . و فضایی هم که از نیویورک ارائه میدهد به خوبی شرایط زندگی سرسام اور دنیای مدرن رو به بیننده منتقل می کنه . بدون شک برگ برنده فیلم کاراکتر اصلی با بازی فوق العاده ادام سندلر است . شخصیتی که به شکل عجیبی نسخه بالغ شده همان کاراکتر های خل و چل اثار کمدی سندلر به نظر میرسد . مردی که مصرانه بر افکار خویش و برنامه هایش برای پولدار شدن پافشاری می کند حتی اگر احمقانه به نظر برسد . فیلم درام است ولی لحن سرخوشانه ای دارد . و حتی وقتی کاراکتر بدبیاری می اورد با اتفاقی یا دیالوگی زهر اثر گرفته میشه . البته به معنای این نیست که فیلم قرار است مثل اکثر اثار این سالها پر از تیکه پرونی بی موقع باشد . ولی تک لحظه های ابلهانه و خنده داری دارد. پایان فیلم فوق العاده است و بیننده رو در شوک فرو می برد . دیدن این فیلم برای افرادی که به فیلم های کاراکتر محور علاقه دارند پیشنهاد می کنم. امتیاز 9 از 10

این رو در اخر سال اضافه کنم که واقعا امسال از نظر سینمایی فوق العاده بود . اثار امسال خیلی سطح بالاتری داشتند نسبت به سال پیش. امیدوارم سال دیگه هم به همین صورت باشه

آخرین ویرایش:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
خب این چند وقته توی تایم بیکاری نشستم و یک دل سیر آثار کوئنتین تارانتینو رو که ندیده بودم تا ب حال دیدم و باید بگم چقدر لذت بردم ازشون

سگهای انباری رو امشب دیدم و باید بگم واااو
بازیگرا جوری باهم حرف میزنن ک تو هیچ فیلمی ندیدم این مدل جدی گرفتن مکالمه رو اصلا نقش رو انگار بازی نکردن انگار واقعا توی داستان بودن خصوصا آقای وایت

10/10

داستان عامه پسند رو زودتر از همه دیدم و باید بگم من رو بیش از پیش شیفته سامول ال جکسون افسانه ای کرد و واقعا دیالوگ ها و اون صدای جذابشو دوست داشتم

9/10

بیل را بکش قسمت اول یه اکشن تمام عیار بود ک مبارزات و خون و خون ریزی عالی داشت و به شدت تحت تاثیر داستانش بودم و نقش آفرینی اوما نورمن عالی بود تو این فیلم

10/10

بیل را بکش قسمت دوم بیشتر روی داستان تمرکز داشت و خبری از مبارزات نبود ولی خب پایان کار بود و قشنگ بود برام

8/10

حرامزاده های لعنتی رو اوایل سال دیدم و بازی برد پیت واقعا عالی بود و داستان خیلی قشنگی رو ب نمایش گذاشت و اینکه متوجه شدم داستان غیر خطی جایگاه ویژه ای برای تارانتینو داره خیلی منو جذب خودش کرد

10/10

جنگوی رها شده اولین فیلم تارانتینو بود ک دو سال پیش دیدم و داستان ب شدت گیرا و بازی های خوب دی کاپریو و دکتر و جانی فاکس واقعا عالی بود توش

9/10

حالا مونده تماشای فیلم های دیگه ش متل جکی براون، ضد مرگ، داسک تیل داون، هشت نفرت انگیز و روزی روزگاری در هالیوود...
البته دوست گرامی از شام تا بام یا همان داسک تیل داون فیلم تارانتینو نیست . ساخته رفیق جینگ استاد یعنی رابرت رودریگزه . ولی خب روایت تارانتینو و حضورش تو این فیلم طوریه که بیشتر همه اون رو کار تارانتینو می دونن . ولی خب پس از دروینمایه های بازاری مورد علاقه رودریگزه تا تارانتینو . پیشنهاد می کنم فیلم رومانس واقعی رو هم به لیستت اضافه کنی . این فیلمیه که با این که تارانتینو فقط فیلم نامه اش رو نوشته به حدی المان های تارانیتویی توشه که ادم فکر می کنه تارانتینو ساخته اش.

• Like
Reactions: SiminSecret

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
چنتا درام خوب که این اواخر دیدم:

lost in translation.jpg

( 2003 ) Lost in translation

یکی از خاص ترین فیلم های دو دهه اخیر،
این فیلم یه اتمسفر Moody بینظیر داره که مدیون رنگبندی و سینماتوگرافی خوب به اضافه انتخاب موسیقی های عالیش هست
رومنس فیلم هم با بازی های عالی از بیل مورری و اسکارلت جانسن واقعا جذاب و بیاد ماندنی دراومده
اگه واقعا فاز هنری فیلم رو درک کنید میتونه تو یه حالت خلسه وار ببرتتون !! و از یه جایی گذر زمان رو کمتر متوجه بشین
تنها ایراد فیلم بنظر من خسته کننده بودن نیمه اولش هست
وقتی سکوت و فضای خالی زیادی تو فیلم میذارن باید واقعا محتوایی هم برای هضم کردن وجود داشته باشه
اما تو اوایل فیلم هیچ اتفاق خاصی نمیوفته و صرفا دوتا ادم افسرده رو میبینیم که تو یه جای بیگانه گیر افتادن
و این بخش یه مقدار زیادی طول میکشه

8/10

Match point_.jpg

( 2005 ) Match Point

یه داستان درام/جنایی خیلی جذاب که یک لحظه ام خسته کننده نمیشه
رومنس های فیلم های وودی الن همیشه جذابن بخاطر نویسندگی خوبش، و این فیلم هم مستثنی نیست
خصوصا بخاطر بازی عالی اسکارلت جانسن که بنظرم یکی از بهترین های کارنامش بود،
ایراد اصلی فیلم بنظر من بازیگر نقش اصلی (جاناتان میرز) هست که در بازی یه کاراکتر و داستان سخت و پرچالش کم میاره
و بنظرم لازم بود برا نقش اصلی بازیگر حرفه ای تری میاوردن
درطول فیلم میگه که واقعا عاشق زنش هست و با کارهاش احساس گناه میکنه،
اما در پرفورمنس و چهره اش نه عشقی میبینیم و نه احساس گناهی!

8.5/10

Cafe Society.jpg

( 2016 ) Cafe Society

فیلم پروداکشن دیزاین خیلی خوشگل و پرهزینه ای داره که یه سری مکانای لاکچری لس آنجلس دهه 30 رو نشون میده
اگه کلا ظاهر براتون مهمه و طرفدار فیلمای پرزرق و برق هستید قطعا کافه سوسایتی رو از دست ندید
فیلم اما از نظر داستان و شخصیت پردازی حرف زیادی برا گفتن نداره و صرفا در حد خوبه
کاراکتر ها عمق زیادی نشون نمیدن و انگار وودی الن خود قدیمیش رو بشکل سطحی تکرار میکنه
البته نقش اصلی فیلم با بازی جسی آیزنبرگ خیلی دلنشینه و انگار همون وودی الن فیلمای قدیمی رو در پوستین جدید میبینیم
اگه کلا طرفدار الن هستید و فیلمای قدیمیش رو دوست داشتید از این هم خوشتون میاد.

7.5/10​

آخرین ویرایش:

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,147
نام
پویان
چنتا درام خوب که این اواخر دیدم:

View attachment 126002

( 2003 ) Lost in translation

یکی از خاص ترین فیلم های دو دهه اخیر،
این فیلم یه اتمسفر Moody بینظیر داره که مدیون رنگبندی و سینماتوگرافی خوب به اضافه انتخاب موسیقی های عالیش هست
رومنس فیلم هم با بازی های عالی از بیل مورری و اسکارلت جانسن واقعا جذاب و بیاد ماندنی دراومده
اگه واقعا فاز هنری فیلم رو درک کنید میتونه تو یه حالت خلسه وار ببرتتون !! و از یه جایی گذر زمان رو کمتر متوجه بشین
تنها ایراد فیلم بنظر من خسته کننده بودن نیمه اولش هست
وقتی سکوت و فضای خالی زیادی تو فیلم میذارن باید واقعا محتوایی هم برای هضم کردن وجود داشته باشه
اما تو اوایل فیلم هیچ اتفاق خاصی نمیوفته و صرفا دوتا ادم افسرده رو میبینیم که تو یه جای بیگانه گیر افتادن
و این بخش یه مقدار زیادی طول میکشه

8/10

View attachment 126003

( 2005 ) Match Point

یه داستان درام/جنایی خیلی جذاب که یک لحظه ام خسته کننده نمیشه
رومنس های فیلم های وودی الن همیشه جذابن بخاطر نویسندگی خوبش، و این فیلم هم مستثنی نیست
خصوصا بخاطر بازی عالی اسکارلت جانسن که بنظرم یکی از بهترین های کارنامش بود،
ایراد اصلی فیلم بنظر من بازیگر نقش اصلی (جاناتان میرز) هست که در بازی یه کاراکتر و داستان سخت و پرچالش کم میاره
و بنظرم لازم بود برا نقش اصلی بازیگر حرفه ای تری میاوردن
درطول فیلم میگه که واقعا عاشق زنش هست و با کارهاش احساس گناه میکنه،
اما در پرفورمنس و چهره اش نه عشقی میبینیم و نه احساس گناهی!

8.5/10

View attachment 126001

( 2016 ) Cafe Society

فیلم پروداکشن دیزاین خیلی خوشگل و پرهزینه ای داره که یه سری مکانای لاکچری لس آنجلس دهه 30 رو نشون میده
اگه کلا ظاهر براتون مهمه و طرفدار فیلمای پرزرق و برق هستید قطعا کافه سوسایتی رو از دست ندید
فیلم اما از نظر داستان و شخصیت پردازی حرف زیادی برا گفتن نداره و صرفا در حد خوبه
کاراکتر ها عمق زیادی نشون نمیدن و انگار وودی الن خود قدیمیش رو بشکل سطحی تکرار میکنه
البته نقش اصلی فیلم با بازی جسی آیزنبرگ خیلی دلنشینه و انگار همون وودی الن فیلمای قدیمی رو در پوستین جدید میبینیم
اگه کلا طرفدار الن هستید و فیلمای قدیمیش رو دوست داشتید از این هم خوشتون میاد.

7.5/10​
همشون رو دوست دارم.
به ترتیب:
عالی،
بسیار خوب،
خوب.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

• Like
Reactions: Changed_Man 50

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
Joker 6/10
از نظر من یه فیلم بی هویت که نه کامیک بوکیه نه بدون اون وجودش معنا داره . هیچ حسی بهش پیدا نکردم و خنده ها و مدل رقص فنیکس هم به شدت نچسب و رو اعصاب بود برام ( جدا از بازی خوبش و زحمتی که کشیده بود ) . اصلا دلم نمیخواد دوباره ببینش به نظرم تریلرش با اون آهنگش ارزش چندبار دیدن رو داره ولی خود فیلم نه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر