انتخاب بهترین بازیهای مستقل سال 2019

سلام

حدود یک هفته ای بود که در نظر داشتم این تاپیک رو ایجاد کنم. اول میخواستم بذارم واسه اواخر نوامبر، ولی فکر کردم ممکنه تا اون موقع کاندیدهای TGA معرفی شده باشن و دیگه بحث و تبادل نظر درباره بهترین بازیهای مستقل جذابیتش رو از دست بده. این شد که تصمیم گرفتم امروز این تاپیک رو ایجاد کنم.

هدف این تاپیک بحث و تبادل نظر درباره بهترین بازی های مستقل سال 2019 هست. هر کسی اگه بازی ای رو تجربه کرده که ارزش اشاره و بحث داره، حتما در بحث ها شرکت کنه. امیدوارم بتونیم بحث های خوب، و با دلیل و منطقی رو در روزهای آتی داشته باشم و در نهایت هم بتونیم لیستی از بهترین بازیهای مستقل سال بسازیم.

آخرین ویرایش:

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
بین این بازی هایی که معرفی کردی bloodstained رو دارم بازی میکنم و از فضای gothic ای که بازی داره خوشم اومده. سبک بازی هم مترویدوانیا هست اما با یک داستان سر راست که نیاز نیست مثل بقیه ی بازی های این سبک فکرتون رو زیاد مشغول کنید و پازل های داستانی رو کنار هم قرار بدید تا از داستان سر در بیارید. اما چند ساعتی که بازی رو انجام دادم با اینکه بنظرم بازی خیلی خوبه ولی فکر نمیکنم بتونه عنوان بهترین بازی ایندی سال رو بدست بیاره. انچنان بازی بدیع و تازه نیست.
Outer wilds هم کمی بازی کردم و first impression بازی خیلی بد بود برام! و فعلا دراپش کردم تا ببینم در اینده حسش پیدا بشه برم سراغش و شاید نظرم عوض بشه.
Afterparty هم با اینکه تو لیستت نیست کمی بازی کردم و بنظرم جز بازی های خیلی خوب ایندی هست. (هست اصلا ایندی؟!) یکی دو ساعتی که بازی رو رفتم دیالوگ ها و شخصیت هاش که خیلی به دل نشست مخصوصا فضای awkward ای که بازی ایجاد میکنه خیلی فان و خنده داره. کلا از طنز بازی خیلی خوشم اومد.
پ.ن:البته جا داره بگم که god bless xbox :Dgamebpass

• Like
Reactions: DFSHINNOK7

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
bloodstained به castlevania sotn که نمیرسید ولی بعد یه مدت بدون castlevania موندن بهتر از هیچی بود موزیکاش هم بدک نبود..خیلی تو بازی اسلحه داشت که خیلیاش بلا استفاده موند.. پلاتش هم در کل خیلی سخت نیست..تو این لیست من فقط همینو بازی کردم مابقیرو نمیشناسم ..

• Like

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,622
بین این بازی هایی که معرفی کردی bloodstained رو دارم بازی میکنم و از فضای gothic ای که بازی داره خوشم اومده. سبک بازی هم مترویدوانیا هست اما با یک داستان سر راست که نیاز نیست مثل بقیه ی بازی های این سبک فکرتون رو زیاد مشغول کنید و پازل های داستانی رو کنار هم قرار بدید تا از داستان سر در بیارید. اما چند ساعتی که بازی رو انجام دادم با اینکه بنظرم بازی خیلی خوبه ولی فکر نمیکنم بتونه عنوان بهترین بازی ایندی سال رو بدست بیاره. انچنان بازی بدیع و تازه نیست.
Outer wilds هم کمی بازی کردم و first impression بازی خیلی بد بود برام! و فعلا دراپش کردم تا ببینم در اینده حسش پیدا بشه برم سراغش و شاید نظرم عوض بشه.
Afterparty هم با اینکه تو لیستت نیست کمی بازی کردم و بنظرم جز بازی های خیلی خوب ایندی هست. (هست اصلا ایندی؟!) یکی دو ساعتی که بازی رو رفتم دیالوگ ها و شخصیت هاش که خیلی به دل نشست مخصوصا فضای awkward ای که بازی ایجاد میکنه خیلی فان و خنده داره. کلا از طنز بازی خیلی خوشم اومد.
پ.ن:البته جا داره بگم که god bless xbox :Dgamebpass

Afterparty تازه اومده واسه همین تو لیست نبود (لیست رو 10 روز پیش نوشتم). بازی Technically ایندی به حساب میاد ولی فکر کنم بیشتر بودجه رو واسه VAهای معتبر صرف کردن.:)) Oxenfree که عالی بود، اینم به نظر ادامه ی فرمول موفقشون هست.

منم یه اشاره ای به بازی A Short Hike داشته باشم. A Short Hike یک ادونچر "پلتفرمر" داستان محوره که با ایجاد سناریوها و روابط خیلی ساده و کوچیک درگیرتون میکنه. یکی از چیزایی که واقعا لذت بردم عمق شخصیت پردازی و راحتی در فهم شخصیت ها هست. یعنی با دو سه دیالوگ کاملا از طبع هر شخصیت آگاه میشید. مکانیک های گیم پلی هم متنوع و در بعضی مواقع نوآورانه هستن. مشکل اصلی بازی که باعث میشه شانس آنچنان بالایی برای قرار گرفتن در لیست بهترین ها نداشته باشه زمان بسیار پایین بازی هست که بین 1 تا 3 ساعته و خیلی زودتر از چیزی که فکر میکردم تموم شد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pkarash and stanley

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,622
اونطور که انتظار داشتم از تاپیک استقبال نشد. احتمالا دلیلش اینه که من کاربر فعال و شناخته شده ای تو انجمن نیستم و کسی رغبتی برای شرکت در بحث نداره، بگذریم...

دوستان اگر دوست داشتن میتونن 4 بازی مستقل برتر 2019 به انتخاب خودشون رو لیست کنن، من شروع میکنم:

Katana ZERO
Baba Is You
What The Golf
Slay the Spire

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
امسال سال خوبی برای ایندی ها بود
بهترین به نظرم غاز هستش :D جدا از اینکه بازی خوب و ایده جالبی داشت موفق شد سر زبونا بیوفته
بعدش هم outer wilds و my friend pedro بودن باقی هم هنوز بازی نکردم :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

• Like

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,074
Disco elysium هم فک کنم ایندی باشه.من بین اینا فقط pedro و outer wilds رو کمی بازی کردم.outer wilds به نظر بازی جذاب و پر معمایی میومد.بعدا حتما ادامه میدم.پدرو رو نمیدونم اکشنش خیلی خوب بود ولی.دیسکو‌ الیسیوم هم چند ساعت رفتم تا اینجاش که خوب بود ولی هنوز انچنان تحت تاثیرم قرار نداده احتمالا تا پایانش جذاب تر شه با توجه به متاش.

• Like

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,622
امسال سال خوبی برای ایندی ها بود
بهترین به نظرم غاز هستش :D جدا از اینکه بازی خوب و ایده جالبی داشت موفق شد سر زبونا بیوفته
بعدش هم outer wilds و my friend pedro بودن باقی هم هنوز بازی نکردم :D
غاز و آوتر وایلدز رو بازی کردم، با اینکه هر دوشون فضا و ایده های جالبی دارن، اما به لحاظ گیم پلی خیلی کم تر از انتظار ظاهر شدن. خصوصا آوتر وایلدز که این همه سروصدا کرد اما کنترل عادی بازی ناامید کننده بود، کنترل سفینه فضایی که بماند. این چیزی از داستان و جذابیت اتفاقات غافلگیر کننده بازی کم نمیکنه، اما یکی از استانداردهای مهم بهترین بودن واسه من گیم پلی و مکانیک های کنترل هست.
صرف اینکه یک بازی روی زبونا بیفته و یک عده با چشم پوشی از اصول اولیه یک بازی خوب، اون بازی رو بزرگ کنن، همیشه دلیل بر عالی بودن نیست. (نظر شخصی)

Disco elysium هم فک کنم ایندی باشه.من بین اینا فقط pedro و outer wilds رو کمی بازی کردم.outer wilds به نظر بازی جذاب و پر معمایی میومد.بعدا حتما ادامه میدم.پدرو رو نمیدونم اکشنش خیلی خوب بود ولی.دیسکو‌ الیسیوم هم چند ساعت رفتم تا اینجاش که خوب بود ولی هنوز انچنان تحت تاثیرم قرار نداده احتمالا تا پایانش جذاب تر شه با توجه به متاش.
درسته Disco Elysium بازی مستقل هست. متاسفانه هنوز نتونستم تجربش کنم. ولی بازخوردها که عالی بوده.

پس علاوه بر رای های من، یک رای برای Untitled Goose Game، یک رای Outer Wilds و یک رای هم My Friend Pedro ؟

اگه دوستان کمی مشخص تر انتخاب هاشون رو بگن ممنون میشم.

• Like
Reactions: Destruction

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,074
پس علاوه بر رای های من، یک رای برای Untitled Goose Game، یک رای Outer Wilds و یک رای هم My Friend Pedro ؟

اگه دوستان کمی مشخص تر انتخاب هاشون رو بگن ممنون میشم.
خب عزیز نظرسنجی بزار بالای صفحه مثل تاپیک های پیش بینی نمرات بازی ها هرکی انتخاب کنه چه بازی ای مورد نظرشه.

• Like

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,622
جدا از Disco Elysium که بچه ها گفتن
Candence of Hyrule: Crypt of Necrodancer رو هم نذاشتی :D

View attachment 122609

این بازی مستقل نیست. آی پی نینتندو هست و با حمایت %100 نینتندو ساخته شده.

خب از اونجایی که من دوست ندارم هیچ بازی خوبی از قلم بیفته، تصمیم گرفتم دوتا Strawpoll درست کنم و بازیها رو تو دو گروه بذارم. چون تعداد بازیا به شدت زیاده، نمیشد تو یک Poll همه رو گذاشت.

لینک نظرسنجی گروه 1

لینک نظرسنجی گروه 2

میدونم بازم بازیای بیشتری میتونستن باشن، ولی رو همین 36 تا Lock کردم که دیگه از کنترل خارج نشه.

• Like
Reactions: Z-fan

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,622
در مورد بازی Candence of Hyrule هم یک نکته رو اضافه کنم.

حتی اگه تو TGA بعنوان بازی ایندی بهش اشاره بشه، بازم من قبول ندارم. No Man's Sky کاملا مستقل بود ولی فقط بخاطر اینکه سونی ازشون حمایت میکرد، همه جا الکی شایعه کردن که سونی بودجه رو تامین کرده، در حالی که سونی فقط ناشر نسخه PS4 بود و چون بازی خیلی سر و صدا کرد، طبیعتا سونی تو کنفرانس هاش بخش زیادی بهش اختصاص میداد و تو تبلیغات واسش کم نذاشت.
Candence of Hyrule که از آی پی نینتندو داره استفاده میکنه و نسخه فیزیکی داشته و بصورت ویژه نینتندو ازش حمایت کرده. خود رایان کلارک (مدیر استودیو BYG) در مورد روند ساخت بازی نمیخواد حرف بزنه و میگه سیکرته، مثل بازیای First Party نینتندو.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
در مورد بازی Candence of Hyrule هم یک نکته رو اضافه کنم.

حتی اگه تو TGA بعنوان بازی ایندی بهش اشاره بشه، بازم من قبول ندارم. No Man's Sky کاملا مستقل بود ولی فقط بخاطر اینکه سونی ازشون حمایت میکرد، همه جا الکی شایعه کردن که سونی بودجه رو تامین کرده، در حالی که سونی فقط ناشر نسخه PS4 بود و چون بازی خیلی سر و صدا کرد، طبیعتا سونی تو کنفرانس هاش بخش زیادی بهش اختصاص میداد و تو تبلیغات واسش کم نذاشت.
Candence of Hyrule که از آی پی نینتندو داره استفاده میکنه و نسخه فیزیکی داشته و بصورت ویژه نینتندو ازش حمایت کرده. خود رایان کلارک (مدیر استودیو BYG) در مورد روند ساخت بازی نمیخواد حرف بزنه و میگه سیکرته، مثل بازیای First Party نینتندو.

خیلی از بازی های ایندی رو سوییچ نسخه فیزیکی دارن، چه به واسطه Limited Run و یا حتی بدون کمک اون ها
ناشر بازی هم نینتندوئه صرفا چون حق مالکیت آیپی ای که باهاش کراس اور داشته، مال نینتندوئه
وگرنه بازی نسخه بعدی یه فرنچایز کاملا ایندیه

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,622
خیلی از بازی های ایندی رو سوییچ نسخه فیزیکی دارن، چه به واسطه Limited Run و یا حتی بدون کمک اون ها
ناشر بازی هم نینتندوئه صرفا چون حق مالکیت آیپی ای که باهاش کراس اور داشته، مال نینتندوئه
وگرنه بازی نسخه بعدی یه فرنچایز کاملا ایندیه

پس چرا رایان کلارک هر وقت ازش سوال میشه اصلا نمیخواد درمورد روند ساخت بازی صحبت کنه؟ اگه اینم مثل بقیه بازیهای ایندی ساخته شده که دیگه اینهمه مخفی کاری نمیخواد!
چنتا بازی ایندی که رو سوئیچ نسخه فیزیکی غیر Limited Run داشتن اسم میبری لطفا؟ (چون من زیاد مطلع نیستم)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر