امتیازات Death Stranding

میانگین نمرات بازی؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    191
  • نظرسنجی بسته شده است .

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
121065

Directed by: Hideo Kojima
Writers: Hideo Kojima; Hitori Nojima
Initial release date: November 8, 2019
Composer: Ludvig Forssell
Genre: Strand
Engine: Decima
Platforms: PlayStation 4, PC​

Metacritic:82

Metacritic:86 pc version

Atomix:10/10
Digital Chumps:10/10
Remoteplay:10/10
InsideGamer:10/10
Famitsu:10/10
Bazicenter:10/10
TheSixthAxis:10/10
Digitally Downloaded.net:10/10
We Got This Covered:10/10
Trusted Reviews:10/10
Gaming Trend:10/10
GamingAge:10/10
GamePlanet:10/10
GamerSky:10/10
GameRevolution:10/10
PushSquare:10/10
ScreenRant:10/10
EGM:10/10
DailyStar:10/10
Millenium:9.8/10
IGN Italia:9.8/10
Areajugones:9.7/10
4Players.de:9.5/10
Playstation LifeStyle:9.5/10
Jeuxvideo.com:9.5/10
IGN Japan:9.5/10
Gaming Nexus9.5/10
Gamer.nl:9.5/10
CheatCC:9.4/10
SpazioGames:9.4/10
Hobby Consolas:9.3/10
COGconnected:9.3/10
Multiplayer.it:9.2/10
Vandal.net:9.2/10
Metro Montreal:9.1/10
Multiplayer.it:9.1/10
Worth Playing:9/10
DarkStation:9/10
3DJuegos:9/10
Post Arcade (National Post):9/10
Power Unlimited:9/10
Games.cz:9/10
‍Gryonline.pl:9/10
GameSpot:9/10
Shacknews:9/10
PSX-Sense.nl:9/10
PLAY! Zine:9/10
JeuxActu:9/10
God is a Geek:9/10
GameOver.gr:9/10
Eurogamer Italy:9/10
Everyeye.it:9/10
GamePro Germany:8.9/10
The Games Machine:8.8/10
IGN Spain:8.7/10
Gamers Heroes:8.5/10
LevelUp:8.5/10
XGN:8.5/10
GameCrate:8.3/10
Meristation:8/10
Merlin'in Kazanı (Turkey):8/10
VideoGamer:8/10
Easy Allies:8/10
Critical Hit:8/10
Guardian:8/10
ZTGD:8/10
Press Start Australia:8/10
PlayStation Universe:8/10
Gameblog.fr:8/10
Destructoid:8/10
Attack of the Fanboy:8/10
CGMagazine:7.8/10
Digital Trends:7/10
Game Informer:7/10
Vgames:7/10
USgamer:7/10
TrueGaming:7/10
Metro GameCentral:7/10
Hardcore Gamer:7/10
GamesRadar:7/10
IGN:6.8/10
GameCrirics:6.5/10
VG247:6/10
AusGamers:6/10
VGC:6/10
GiantBomb:4/10
GameRant:4/10
Stevivor:3.5/10

آخرین ویرایش:

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,506
نام
میلاد
جالبه از اونور کوجیما هم یه مصاحبه خفن دیگه کرده و گفته میدونسته نظرات منتقدا و ملت اینطوری میشه :D:| بهونه‌اشم اینه که یه سبک جدیدی ساخته! حالا باشه قبول کردیم که سبک جدیدی ساختی و صرفا یه اکشن ادونچر جهان‌باز با یه نوع ماموریت ندادی دست ملت و از چیزی هم کپی‌برداری نکردی...یه جوری این حرفو میزنه انگار تا حالا بازی نداشتیم که سبک و سیاق جدیدی ارائه بده و توسط همه موفقیت‌آمیز محسوب بشه...هر بازی که تا حالا جدید و نوآورانه بوده رو همیشه منتقدا و ملت زدن نابود کردن و الان DS هم مثل اون بازیا عمرا نمیتونسته خسته‌کننده و تکراری و خواب‌آور نباشه چون سبک جدیده...نمیتونسته دیالوگ‌های بهتری داشته باشه چون سبک جدیده...نمیتونسته پروتاگونیست و شخصیت‌های بهتری داشته باشه چون سبک جدیده...قشنگ راحت هر مشکلی که بازی داره رو میبره زیر سایه سبک جدید و یه جوری جلوه میده که انگار اصلا مشکلی وجود نداره همه چیز جزو تجربه‌ست و استاد میخواسته زجر بکشی :D
>:)
از چندین هفته پیش تو تاپیک خود بازی تا الان تو این تاپیک ما هر دفه اومدیم اینجا یسری بزنیم ، ی پست از شما دیدیم که داری میکوبی بازی رو! :D
واقعا این همه اراده پولادین پشت این پیگیری های مداوم از کجا میاد؟ عمرا ندیده بودم یکی با این انگیزه و پشتکار ادامه بده یه تاپیک رو

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
جالبه از اونور کوجیما هم یه مصاحبه خفن دیگه کرده و گفته میدونسته نظرات منتقدا و ملت اینطوری میشه :D:| بهونه‌اشم اینه که یه سبک جدیدی ساخته! حالا باشه قبول کردیم که سبک جدیدی ساختی و صرفا یه اکشن ادونچر جهان‌باز با یه نوع ماموریت ندادی دست ملت و از چیزی هم کپی‌برداری نکردی...یه جوری این حرفو میزنه انگار تا حالا بازی نداشتیم که سبک و سیاق جدیدی ارائه بده و توسط همه موفقیت‌آمیز محسوب بشه...هر بازی که تا حالا جدید و نوآورانه بوده رو همیشه منتقدا و ملت زدن نابود کردن و الان DS هم مثل اون بازیا عمرا نمیتونسته خسته‌کننده و تکراری و خواب‌آور نباشه چون سبک جدیده...نمیتونسته دیالوگ‌های بهتری داشته باشه چون سبک جدیده...نمیتونسته پروتاگونیست و شخصیت‌های بهتری داشته باشه چون سبک جدیده...قشنگ راحت هر مشکلی که بازی داره رو میبره زیر سایه سبک جدید و یه جوری جلوه میده که انگار اصلا مشکلی وجود نداره همه چیز جزو تجربه‌ست و استاد میخواسته زجر بکشی :D

البته استاد توی یه مصاحبه جدید گفتن قصدشون ساخت سبک جدید نبوده:(

I'm not trying to create a new genre with Death Stranding, says Hideo Kojima

در حالی که قبلا توییت زده بود که سبک جدیدی به اسم Strand Game رو پایه گذاری کردم:(

===
کلا این بشر مثل اینکه نمیتونه جلوی خودنمایی کردن خودش رو بگیره و خیلی اصرار داره به همه بقبولونه جمعیت کثیری از مردم دنیا نبوغش رو درک نمیکنن:

Kojima: Death Stranding Had Stronger Criticism in the US, Possibly Because It Flies Above Shooters

کسی که ادعا داره یه یه کار جدیدی میسازه که قراره یه چیز جدیدی ابداع کنه، این همه خودشو به در و دیوار نمیزنه که ثابت کنه من فلانم من بهمانم. ساکت یه گوشه میشینه و سعی میکنه چیزی که میسازه به جاش حرف بزنه و ادعاش رو ثابت کنه.
البته توی ریست ارا بر خلاف اینجا خوب از خجالت کوجیما در اومدن. این رفتار کوجیما حال آدمو به هم میزنه.

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,231
نام
امیرحسین

در حالی که قبلا توییت زده بود که سبک جدیدی به اسم Strand Game رو پایه گذاری کردم:(

===
کلا این بشر مثل اینکه نمیتونه جلوی خودنمایی کردن خودش رو بگیره و خیلی اصرار داره به همه بقبولونه جمعیت کثیری از مردم دنیا نبوغش رو درک نمیکنن:

Kojima: Death Stranding Had Stronger Criticism in the US, Possibly Because It Flies Above Shooters

کسی که ادعا داره یه یه کار جدیدی میسازه که قراره یه چیز جدیدی ابداع کنه، این همه خودشو به در و دیوار نمیزنه که ثابت کنه من فلانم من بهمانم. ساکت یه گوشه میشینه و سعی میکنه چیزی که میسازه به جاش حرف بزنه و ادعاش رو ثابت کنه.
البته توی ریست ارا بر خلاف اینجا خوب از خجالت کوجیما در اومدن. این رفتار کوجیما حال آدمو به هم میزنه.
باید یه نشستی با تیم سازنده‌ی Disco Elysium داشته باشه استاد :D بنده های خدا خیلی از استانداردهای ۲۰-۳۰ ساله‌ی ژانرشون رو تغییر دادن ذره ای هم ادعا ندارند!

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow

===

اون مصاحبه دوم یه چیز کاملا اسیدی هست. :D
متن مصاحبه ترجمه شده هست و دقیقا نمیشه گفت اونی که نوشتن واقعا مفهوم چیزی بوده که گفته شده یا نه، اما اگه درست باشه یعنی کوجیما کلا داره تو دنیای خودش سیر میکنه و نه تنها از سلیقه سایت ها چیزی نمیدونه، از سلیقه گیمرهای آمریکایی هم چیزی نمیدونه. کلا یه سری پیش زمینه فکری داره و بر اساس اونا نظر میده.

از سایت های معروفی که به بازی استاد نمره پایینی دادن، گیم اینفورمر اخیرا بالاترین نمرش به Outer Worlds بوده که 9.25 هست. IGN به دیسکو الیسیوم 9.6 داده که اصلا مبارزه نداره. جاینت بامب به کنترل و تتریس (:D) 5 از 5 داده که بازم هیچکدوم اکشن متعارفی نیستن. US Gamer بازم به دیسکو الیسیوم 9 داده و حتی به کال آف دیوتی 6 داده. به همین منوال من در سال های اخیر ندیدم هیچکدوم از این سایت ها یه بازی شوتر اول شخص رو گوتی کنن و همشون یا بیشتر طرفدار نقش آفرینی ها بودن و یا آثار داستان محور. درواقع با توجه به سابقشون و علاقه کوجیما به داستان، اصولا حتی باید با DS حال هم میکردن، اینکه نقدش کردن هیچ ربطی به شوتر و این حرفا نداره و نشون میده بازی به استاندارد های این سایت ها نمیخوره.

من خودم با Death Stranding و ایده پشتش و اتمسفرش واقعا حال میکنم و به زودی هم قراره بازیش کنم و فکر کنم خیلی ازش خوشم بیاد. اما این علاقه کوجیما به بی نقص نشان دادن خودش و توجیح کردن رو اصلا نمیفهمم. وقتی یه بازی عرضه میشه نظر اصلی رو منتقدا و کاربرا میدن، تا حالا ندیدم یه بازیسازی بیاد بگه اونا نمیفهمن. :D همین سال قبل 2 تا بازی اصلی سال که RDR2 و GOW بودن جفتشون پیس آرومی داشتن و از همین سایت ها و کاربرا نمرات 9 و 10 دیدن.

مرد یه حرفایی میزنه که حتی کسی که از کاراش خوشش میاد هم ذهنیتش خراب شه واقعا. :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
Gamers Heroes 85/100

www.gamersheroes.com/honest-game-reviews/death-stranding-review/
Death Stranding's core gameplay mechanics will not appeal to everyone. What I found to be dull and monotonous at times, others will find relaxing and rewarding. It's rare for a game with such a big push, such a huge marketing presence, to be so niche in its design. However, if you have the patience to trudge through this long journey, you won't be disappointed

GQ Magazine :

Death Stranding review: A game totally at odds with its message
There’s been a lot of talk online about how Death Stranding is a measure of your intelligence – if you like it, you must be smart – but the opposite is true. It’s like sitting a philosophy paper with the answers right next to the questions, discounting any differing interpretation

===============
از چندین هفته پیش تو تاپیک خود بازی تا الان تو این تاپیک ما هر دفه اومدیم اینجا یسری بزنیم ، ی پست از شما دیدیم که داری میکوبی بازی رو! :D
واقعا این همه اراده پولادین پشت این پیگیری های مداوم از کجا میاد؟ عمرا ندیده بودم یکی با این انگیزه و پشتکار ادامه بده یه تاپیک رو
منم تا حالا ندیده بودم انقدر با فعالیت یه نفر توی تاپیک به یه عده‌ای فشار وارد بشه :D
هر چقدر بیشتر اعتراض کنید فعالیت توی تاپیک بیشتر میشه تا بالاخره از شر این تعصب بی‌جا که فقط باید توی تاپیک از استاد تعریف کنیم، رهایی پیدا کنیم >:)

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین

===

اوه اوه...:-t
اگه من جای مسئول PR کوجیما پروداکشن بودم اون تیکه اخر مصاحبه رو جدا حذف می کردم :D
در هیچ حالتی پیامد خوبی نداره اون حرف

دیگه حالا میخواید به کوجیما پروداکشن زنگ بزنید و بهشون بگید و ... رو نمیدونم
این حرکت رسما Foul ـه... آخرشم هر چی این بازی می کشه از دست روند PR ـشه

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
هر چقدر بیشتر اعتراض کنید فعالیت توی تاپیک بیشتر میشه تا بالاخره از شر این تعصب بی‌جا که فقط باید توی تاپیک از استاد تعریف کنیم، رهایی پیدا کنیم >:)
حاجی دیگه تو رو هم زیادی جو گرفته ها:D
هر کی از هرچی خوشش بیاد تعریف میکنه از هرچی هم خوشش نیاد بدشو میگه. دیگه واقعا برا سلیقه همدیگه خط و نشون کشیدن مسخره ترین چیزیه که آدم ممکنه ببینه.
شما ناراحتی که چند نفر تو تاپیک بازی بهت پریدن؟ خب ما که ندیدیم این مسائل جلوی پست دادنت رو بگیره:D تو حرف خودت رو زدی بقیه هم حرف خودشون رو.
بنظرت همین رفتار رو یکی بره تو تاپیک سری الدر اسکرول انجام بده ملت نمیریزن سرش؟

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
هر چقدر بیشتر اعتراض کنید فعالیت توی تاپیک بیشتر میشه تا بالاخره از شر این تعصب بی‌جا که فقط باید توی تاپیک از استاد تعریف کنیم، رهایی پیدا کنیم :)

:)
دادش شما حالت خوبه؟ چی میگی؟ مگه جنگه! اگه عده ای تعصب بیجا دارن شما هم تو پست هات نشون دادی که نفرت بیجا داری.
یعنی می خوای بگی چون تعصب های بیجا رو میبینی اینجوری با نفرت از کوجیما پست میدی؟ اگه این لحن تند توی پست هات صرفا برای رهایی پیدا کردن از شر این تعصب های بیجاست، میشه تصور کرد که شما به چیزی که داری میگی اعتقاد نداری و صرفا برای همون رهایی پیدا کردن داری پست میزنی که این اصلا خوب نیست!
اگرم واقعا به پست های که میدی اعتقاد داری و صرفا برای رهایی یافتن از شر تعصب های بیجا نیست، با این حجم از هیت ورزی توی پست میشه این جوری برداشت کرد که پس به نوعی خود شما هم متعصبی، حالا شما از اونور بوم افتادی!

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
حاجی دیگه تو رو هم زیادی جو گرفته ها:D
هر کی از هرچی خوشش بیاد تعریف میکنه از هرچی هم خوشش نیاد بدشو میگه. دیگه واقعا برا سلیقه همدیگه خط و نشون کشیدن مسخره ترین چیزیه که آدم ممکنه ببینه.
شما ناراحتی که چند نفر تو تاپیک بازی بهت پریدن؟ خب ما که ندیدیم این مسائل جلوی پست دادنت رو بگیره:D تو حرف خودت رو زدی بقیه هم حرف خودشون رو.
بنظرت همین رفتار رو یکی بره تو تاپیک سری الدر اسکرول انجام بده ملت نمیریزن سرش؟
همین دیگه...من از بازی خوشم نمیاد دارم نظرمو در مورد عملکرد بازی و رفتار سازندش میگم...مشکل چیه؟
شما هستید که ناراحتید و گیر میدید که چرا داری فعالیت میکنی و از این حرفا...
صرفا میخوام ثابت کنم که با این کارا و زیر سوال بردن کسی که انتقاد میکنه، نمیتونید جلوی نظر دادن رو بگیرید...یکی که نظر مخالف داره نباید از پست دادن بترسه چون قراره یه عده بریزن سرش...
دادش شما حالت خوبه؟ چی میگی؟ مگه جنگه! اگه عده ای تعصب بیجا دارن شما هم تو پست هات نشون دادی که نفرت بیجا داری.
یعنی می خوای بگی چون تعصب های بیجا رو میبینی اینجوری با نفرت از کوجیما پست میدی؟ اگه این لحن تند توی پست هات صرفا برای رهایی پیدا کردن از شر این تعصب های بیجاست، میشه تصور کرد که شما به چیزی که داری میگی اعتقاد نداری و صرفا برای همون رهایی پیدا کردن داری پست میزنی که این اصلا خوب نیست!
اگرم واقعا به پست های که میدی اعتقاد داری و صرفا برای رهایی یافتن از شر تعصب های بیجا نیست، با این حجم از هیت ورزی توی پست میشه این جوری برداشت کرد که پس به نوعی خود شما هم متعصبی، حالا شما از اونور بوم افتادی!
آره باشه من کلا هیتر و متعصبم...ولی تا حالا به هیچکس توی این تاپیک گیر ندادم که چرا داری فعالیت میکنی و فلان. مشکل اینه که هر موقع کسی حرف مخالف میزنه سریع واکنش نشون میدید که چرا کلا داری این حرف رو میزنی...اگه نظر مخالفی با من دارید خیلی راحت بحث کنید و منم استقبال میکنم...ولی اینکه بیای کلا گیر بدی که چرا توی این تاپیک حضور داری مسخرست...

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
آره باشه من کلا هیتر و متعصبم...ولی تا حالا به هیچکس توی این تاپیک گیر ندادم که چرا داری فعالیت میکنی و فلان. مشکل اینه که هر موقع کسی حرف مخالف میزنه سریع واکنش نشون میدید که چرا کلا داری این حرف رو میزنی...اگه نظر مخالفی با من دارید خیلی راحت بحث کنید و منم استقبال میکنم...ولی اینکه بیای کلا گیر بدی که چرا توی این تاپیک حضور داری مسخرست...به حرفام هم اعتقاد دارم ولی دیگه مثل قبل مراعات حال بعضیا رو نمیکنم.
شما تو همین پست قبلیت به نوعی گیر دادن به حامیان کوجیما رو استارت زدی پس نمیتونی بگی گیر نمیدی. حداقل از این به بعد.
این که میگی واکنش نشون "میدید" رو بهتره عوض کنی با واکنش نشون "میدن" یا مثلا بگی واکنشی که "دوستان شما نشون میدن" که البته همین هم باز توش شبهه هست که آیا اون افراد واقعا دوستان من هستند یا نه. به هر حال ما اینجا ارتش کوجیما نداریم که! هر فردی اینجا مستقل و آزاده و نظر خودش رو بیان می کنه. این که شما همه ی کسانی که طرفدار کوجیما هستند نه؛ تمام کسایی که از بازی خوششون اومده هم نه؛ تمام کسایی که به حرف شما انتقادی دارند رو در یک دسته قرار میدی و عنوان میکنی که "به من گیر میدید که چرا تو این تاپیک هستی" اصل خوشایند نیست. من عهده دار مسئولیت حرفهای دیگه ای که به شما زده و شما رو برانگیخته نیستم. من صرفا روی صحبتم با اون جمله ای بود که از شما نقل قول کردم و خواستم بگم شما هم دارید همون راهی رو پیش میرید که تا به حال ازش مینالیدید!

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
همین دیگه...من از بازی خوشم نمیاد دارم نظرمو در مورد عملکرد بازی و رفتار سازندش میگم...مشکل چیه؟
شما هستید که ناراحتید و گیر میدید که چرا داری فعالیت میکنی و از این حرفا...
صرفا میخوام ثابت کنم که با این کارا و زیر سوال بردن کسی که انتقاد میکنه، نمیتونید جلوی نظر دادن رو بگیرید...یکی که نظر مخالف داره نباید از پست دادن بترسه چون قراره یه عده بریزن سرش...

آره باشه من کلا هیتر و متعصبم...ولی تا حالا به هیچکس توی این تاپیک گیر ندادم که چرا داری فعالیت میکنی و فلان. مشکل اینه که هر موقع کسی حرف مخالف میزنه سریع واکنش نشون میدید که چرا کلا داری این حرف رو میزنی...اگه نظر مخالفی با من دارید خیلی راحت بحث کنید و منم استقبال میکنم...ولی اینکه بیای کلا گیر بدی که چرا توی این تاپیک حضور داری مسخرست...
آره خب همه میتونن حرفشون رو بزنن شما هم زدی تا حالا کسی هم جلوت رو نگرفته:D منم تا حالا نگفتم چرا پست میدی. منتها شما میگی بقیه باید تعصبشون رو بزارن کنار خب این میشه خط و نشون برا بقیه و همون جوگیری که گفتم:smirk: البته خودتم داری تا ته با فرمون تعصب میری:D اگه یه سری فن کوجیما هستن، یه سری هم ازش متنفرن. توی این تاپیک هم کم ندیدم حضور همیشگیشون رو:D نه کسی قرار دیگه ازش طرفداری نکنه نه کسی هم قرار ازش بد نگه کما اینکه همیشه همین بوده.
فقط برام جالبه همین حرفو در مورد بقیه تاپیکها هم میتونید بزنید یا فقط اینجاست که یهو حقوق بشر و آزادی بیان اینطوری مهم شده:D
یه مثال بزنم همین چند روز پیش یکی توی تاپیک اتور ورلد از بازی بد گفت چند نفر درجا ریختن سرش گه تو نمیفهمی و فلان. حالا جدای اینکه چقدر نظر یارو غلط یا درست بوده به هر حال نظرش بوده:D ولی خب چنین برخوردی هم باهاش شده. میخوام بگم این شور حسینی شما چیز جدیدی تو بازیسنتر نیست و تا بوده برا همه بازی ها همین بوده منتها الان سر کوجیما این بحثها باید پیش بیاد دیگه:D

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,403
نمیدونم چرا کسی به این علامت تعجب گنده: «سینمایی بودن کوجیما» هیچ اشاره ای نمیکنه
یجوری اینو میگن انگار هیچکاک هست؛
چیزی که من براش احترام قائلم تو سری متال گیر فقط طراحی گیمپلی و تا حدودی lore هست . نه اون اسکریپت شصت لایه شلخته و دیالوگ نویسی که شبیه فیلم های درجه ۲-۳ هالیوودی هست.
واقعا کسی بگه کوجیما میتونه فیلمساز بشه مشخصه ارشیو و سابقه ذهنیش از سینمای پاپ کرنی خارج نمیشه وگرنه به هیچ عنوان این سبک کاتسین ها تو محدوده سینمای درجه اول و شاهکار قرار نمیگیرن.

درباره DS من قبلا هم گفتم بشدت با این جهان و lore اش حال میکنم بنظرم شاهکاره؛ فیلمبرداری و ظاهر کاتسین ها ام عالیه؛ اما همچنان مشکل دیالوگ نویسی توش دیده میشه؛ نمیخوام مثال بزنم اسپویل میشه اما خودتون با بازیهایی که عالی عمل میکنن تو این زمینه مثل:

سری رد دد( وحتی بقیه کارای راکستار)
کارای نیل دراکمن(خصوصا tlou)
عناوین خوب تل تیل (مث واکینگ دد و وولف)
سری بایوشاک
و...

اینا مثال های نویسندگی خوب هستن؛ اکه کسی بگه دراکمن یا برادران هاوسر میخوان فیلم بسازن من خیلی بیشتر استقبال میکنم تا کوجیما...

این ویدیو هم بعنوان ضمیمه حرفم میذارم :D، داستان متال گیر:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر